צור עימנו קשר

חדשות

"כולנו נצטרך לעמוד מאחורי המנצח בפריימריז. זה ההסכם"

גדעון מהרי, חבר המועצה הוותיק המתמודד על הובלת הרשימה המאוחדת של הקהילה האתיופית לקראת הבחירות הקרובות, בטוח שהפעם האיחוד ישרת את האינטרס של הקהילה ומודה שנציגי הקהילה, והוא בניהם, לא עשו מספיק למענה". רצון תמיד היה. הפילוג הוא זה שפגע בנו", אמר, "בבחירות הבאות אף אחד לא ישכח אותנו יותר"

פורסם

בתאריך

גדעון מהרי, בן 54, נולד וגדל בכפר על יד גונדר שבאתיופיה. בשנת 1984 עלה ארצה ישירות לקריית מלאכי, והוא נשוי ואב לשישה ילדים.
במה אתה עוסק כיום ומה עשית מבחינה ציבורית?
"אני משמש כחבר מועצה במשך 10 שנים, עובד בתעשייה האווירית ונחשב לפעיל חברתי זה למעלה מ-20 שנה. 8 שנים לאחר עלייתי ארצה התחלתי בפעילות חברתית למען הקהילה ועזרתי לבנות מועדונים ובתי כנסת למען הקהילה בעיר".
למה אתה חושב שאתה המועמד המתאים להיבחר?
"כבר משנת 1996 אני עובד רצוף למען הקהילה, ללא הפסקה. אני מחובר לקהילה ויודע בדיוק מה היא עוברת. כולם יודעים להבטיח ולא מקיימים. אני התמסרתי למען הקהילה ואעשה הכל למענה ולמען העיר כולה. אני נלחם למען שיוון חברתי, לפני כ-10 שנים התחלתי עבודה למען הקהילה וחשוב שאני גם אהיה שם לסיים את העבודה".

מה אתה חושב על מצבה של העיר?
"אני מודאג ממצבה של העיר ומהכיוון אליו היא הולכת מבחינת הניקיון, מבחינת התנהלות בתוך השכונות. אני חושב גם שהעיר הולכת ומתחרדת. ראש העירייה ואנשיו יכולים ללכת ולשבח את עצמם על הפרחים והאדניות שהם שמו בכבישים המרכזיים, אבל הציבור לא טיפש. הוא רואה בדיוק מה קורה בשכונות עצמן, אם זה נושא הפסולת, בעיות התשתית והטיפול הלקוי של העירייה שם. שוכחים את המגזר החילוני והמסורתי שקיים בעיר. אפשר לקחת כדוגמא את הפסולת ברחוב הרצל, שמוצבת שם מספר שנים ולא מפונה. כנראה שהכסף של משלמי המסים מהציבור החילוני לא שווה כמו הכסף של הציבור הדתי".
ומצבה של הקהילה?
"בכי רע. האוכלוסייה גדלה ואין שום פעילות למענה. אין שום טיפול בבעיות של אנשי הקהילה למרות שהעירייה מקבלת משאבים גדולים מהממשלה אך דואגת לשכוח אותנו. לצערנו הביאו אותנו למצב שכבר התרגלנו אליו. שנים על גבי שנים שכחו אותנו, אך בבחירות הבאות אף אחד לא ישכח אותנו יותר".
האם אתה חושב שנציגי הקהילה עד כה עשו מספיק לשם קידומה במשך השנים?
"אין ספק שנציגי הקהילה ואני חלק מהם לא עשו מספיק למען הקהילה, אך חשוב לציין כי הרצון תמיד היה והפילוג שהיה קיים אצלנו הוא זה שפגע בתוכניות של חברי המועצה שישבו מטעם הקהילה. כל אחד ניסה לפגוע בשני- וזה פגע בנו. אני שמח שהצלחתי להביא את האיחוד, דבר שיגורם לקידום של הקהילה ושל העיר עצמה. כרגע הדבר החשוב ביותר שעומד מול עינינו זה עצירת התחרדות העיר".
מה דעתך על האיחוד? במידה ותפסיד האם תעמוד מאחורי המצב בפריימריז ותפעל להצלחתו
"זו לא שאלה בכלל. כוחנו באחדותנו והאיחוד הזה מבורך. עד היום לקחו את הקולות של הקהילה מפלגות אחרות בגלל הפילוג ארוך השנים, אך אני שמח שהבנו שהכי נכון להתאחד. כולנו נצטרך לעמוד מאחורי המנצח. זה חלק מההסכם עליו חתמנו, ומי שיצא נגד הזוכה לא יהיה לו מקום גם בקהילה".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה