צור עימנו קשר

חדשות

כבר לא רק אות

במאי 2012 התפוצצה ברעש גדול פרשיית המין בעירייה. בכירים נעצרו, בהם גם מי שהיה אז ראש העירייה, מוטי מלכה. אחת המתלוננות נגד מלכה הייתה מ', שהייתה לבסוף חלק מכתב האישום הסופי שבגינו הורשע מלכה בהטרדות מיניות בה ובאישה נוספת. השבוע, על רקע פרשיות המין במשטרה, החליטה מ' להפסיק להסתתר, ובמכתב פתוח שפרסמה בפייסבוק כתבה: "אני מירי, ועברתי הטרדה מינית" * המכתב המלא

פורסם

בתאריך

יש מצב שאכתוב את הסטטוס הזה ואתחרט מיד אחר כך. יש מצב שבכלל לא אעלה אותו או אמחק אותו תוך כמה דקות. אני חייבת להוציא את זה ודי. אם זה ייתן כוח לכמה נשים לקום ולעשות מעשה, הרי שזה הוא שכרי.

לאחרונה שמענו על הרבה ניצבים וכל מיני אנשי מפתח במשטרה שנעצרו בגלל 'מעשים מביכים' כנגד נשים, שוטרות, שסרות למרותם וזקוקות להם בשל מעמדם הבכיר. הם, החארות, יודעים את זה, ומשתמשים בהם כדי לממש את דחפיהם החייתים והיצריים.

אני תוהה מי הגיבורה הראשונה שדיברה, שסיפרה, שהניחה את האשמה הענקית, את הבושה, את התסכול בצד – והלכה להתלונן. אחריה קמו עוד כמה נשים שהיו קורבנות לאותם גברים, שמנצלים ניצול רע ואכזר את מעמדם כדי להשביע את רעבונם.

כן. גם אני הייתי בסרט הזה.

לא הייתי פקודה של אף אחד, אבל המנוול הביא אותי – בכישרון רב ובמומחיות השמורה למקצוען – להרגיש תחושה של הכרת הטוב כדי לנסות לחבק אותי.

הוא היה ראש עיר.

אני הייתי אימא צעירה. סטודנטית שקיבלה ממנו צ'ק 'מלגה' שהוא גייס מאיזה קבלן.
אני הייתי תמימה, אבל התושייה, זה שבעלי ידע, ההבנה שאם אשתוק זה יתפרש כהסכמה, כל אלו גרמו לי להדוף מעליי את האיש השפל הזה ששימש כראש עירייה בקריית מלאכי במשך שמונה שנים.

זה קרה בלשכה שלו. יצאתי משם נבוכה, הלומה ומושפלת.

לא הלכתי להתלונן.

בעלי החכם אמר לי שזו מילה שלי מול סוללה של עורכי דין שלו.

גם כשכבר עצרו את החלאה בחשד למעשים נוראיים יותר לכאורה בנשים אחרות, לא העזתי לבוא ולהגיד "היי, גם עליי הוא ניסה את מזלו". אבל כאשר המשטרה פנתה אליי ידעתי שאני הולכת על זה עד הסוף. "עד הסוף" זה כולל שעות בחקירות ביחידת "להב 433" בלוד, בעימות מול האיש שהיה החשוב ביותר בקרית מלאכי. בעימות הוא טען שהוא בכלל לא מכיר אותי. הוא אמר שאני סתם מנסה לסחוט אותו. כאשר הכל חזר אליי, אמרתי לו "ברור שלא תכיר אותי, עשית את זה לעוד נשים".

1899938_516034895172426_1346369421_n

הפרקליטות האמינה לי. זו הייתה האמת!!!

כל מה שביקשתי זה שידיחו אותו מראשות העירייה ולא יאפשרו לו להיות בעמדת מפתח. גם את זה הם קיבלו, לכן נחתמה עסקת טיעון. הוא לא יהיה ראש עירייה, ישלם גם כמה שקלים ואני אוכל להרגיש סוף-סוף חירות, להרגיש שאני באמת לא אשמה.

לא עשיתי שום דבר רע לאף אחד, ולכן אין לי על מה להתנצל או להתחבא מאחורי אותיות.
אני לא מ'.

אני מירי, ועברתי הטרדה מינית.

הפושע העבריין בא על עונשו. למרות שהייתי צריכה לחזור לכאב, לעלבון ולסיטואציה – אני שלמה עם זה שהסכמתי להגיש תלונה.

לשוטרות שעברו אירועים מהסוג הזה אני אומרת: קחי כוח חברה יקרה! הוא איש שפל ואת אישה שמגיע לה ולגופה כבוד. אם הוא מעל בכבוד הזה, גם אם הוא הבוס שלך, המנהל, המפקח, ראש העיר או מפכ"ל המשטרה – תתלונני אהובה. פשוט תתלונני.

זהו. סיימתי. לפרסם או לא?

לפרסם!!!
אני מאחורייך אם את צריכה כוח כדי לעשות את זה.

כבר הדחתי ראש עיר מכהן,

כל השאר, קטן עליי.

לחץ להמשך קריאה