צור עימנו קשר

חדשות

כאן שביתה: תלמידי כיתה ג' בעציון השביתו את פתיחת הלימודים

הוריהם של 20 תלמידי כיתה ג' בבית הספר התורני הודיעו הבוקר (ראשון) כי הם מממשים את איומם ומשביתים את היום החגיגי. "העירייה נאטמת לצרכים של התלמידים. לא נוותר". גם מעונות היום שבפיקוח הכריזו על שביתה. הפרטים המלאים בכתבה

פורסם

בתאריך

היום הכי מרגש בשנה עבור ההורים והתלמידים נפתח הבוקר בהתרגשות גדולה עם צאתם של כמעט 6000 ילדי קריית מלאכי אל מוסדות החינוך בעיר, אולם לפחות לגבי כמה מאות תלמידים והורים- מדובר ביום הרבה פחות משמח.

מספר הורים לתלמידי כיתה ג' בבית הספר עציון החליטו להשבית הבוקר את שנת הלימודים בעקבות "אטימותה של העירייה לצרכי ילדיהם". לטענת ההורים, וכפי שפורסם כאן בהרחבה, בעירייה לא ראו לנכון למצוא מענה לדרישתם להביא להפחתת מספר התלמידים בכיתה ג'. בנוסף, טענו שם, בית הספר יכיל השנה מספר שיא של כ-450 תלמידים- הרבה מעבר למספר המותר לו על פי חוק.

"איפה רוצים שהילדים שלנו יתחנכו? הביאו שני קראוונים אבל לא משתמשים בהם כי אף אחד לא מוכן לחתום על המחדל הזה. לא קב"ט משרד החינוך ולא קב"ט העירייה. העירייה נאטמת לצרכים של התלמידים ו-20 מהם יושבים היום בבית בזמן שכל ילדי ישראל נרגשים מהכניסה לכיתה", אמרה אחת האימהות. "הגענו לפשרה לפיה אנחנו מוכנים שבשעות הליבה הילדים יתפצלו לכיתות האם ובשעות כמו ספורט ואומנות יתחברו על מנת שהלימוד יהיה אפקטיבי יותר, אבל גם זה לא עזר".

מהעירייה נמסר בתגובה: "תקנים נקבעים ומתוקצבים על ידי משרד החינוך בהתאם למספרי התלמידים. מצערת ההחלטה לא לשלוח את הילדים. ראש העיר ואגף החינוך עשו ויעשו כל מאמץ לסייע בנושא".

הורים בכניסה לבית הספר עציון. דורשים את תגובת העירייה

שביתה גם במעונות

השנה נפתחה בחריקות גם במעונות היום שבפיקוח, אחרי ש-1400 מהם הפרוסים בכל רחבי הארץ השביתו החל מהבוקר את פעילותם בשל אי מענה לדרישת הארגונים השונים המבקשים לשפר את תנאי המטפלות. לטענתם של הארגונים, ישנו מחסור חמור בידיים עובדות הנובע בעיקר משכר נמוך ותנאי עבודה קשים. "התקינות במדינות OECD עומדת על מטפלת אחת לארבעה פעוטות, בעוד בישראל המצב הוא 6-11 פעוטות למטפלת", אמרו שם.

בקריית מלאכי מדובר למעשה במעונות חירות, נעמ"ת וויצו, המחנכים למעלה מ-200 פעוטות שנאלצו להישאר הבוקר בביתם ולהמתין להתפתחויות בנוגע למו"מ בין משרדי האוצר, הרווחה וארגוני מעונות היום.

״חבל שגם הלילה משרד האוצר עסוק בספינים על גב ההורים והפעוטות – במקום במשא ומתן רציני אתנו. מאות הפניות שאנו מקבלות הן ההוכחה הטובה ביותר לכך שהציבור לא נותן לשקרים הללו לבלבל אותו. באוצר לא מתביישים להציג תוספת של עשרות שקלים לחודש לשכר המטפלות כ'תוספת משמעותית' ושולחים תינוקות בני יומם למעונות בהם מטפלת אחת אחראית על 10 תינוקות ויותר. הארגונים החברתיים קוראים לאוצר להכנס למשא ומתן כן ואמיתי אתנו לפתרון המשבר״, אמרו הבוקר במטרה המאבק של הארגונים המפעילים את מעונות היום.

במשרד האוצר לעומת זאת, טענו כי הם פועלים בכל דרך על מנת למנוע פגיעה בהורים תוך מאמצים כנים לשיפור מצב המטפלות.

שר החינוך נפתלי בנט התראיין הבוקר בגלי צה"ל והתייחס לשביתה במעונות היום. לטענתו של בנט, המצב האידאלי עבור מעונות היום המפוקחים הוא העברתם מפיקוח משרד הרווחה, האחראי עליהם כיום, אל פיקוח משרד החינוך בראשותו.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.