צור עימנו קשר

חדשות

כאבן שאין לה הופכין

מזה חודשים ארוכים שאחד הצירים הראשיים בעיר, החוצה את רחוב רש"י הסואן, עמוס במשטחי אבנים משתלבות שחוסמים את שדה הראייה ומקשים עוד יותר על בעיית החנייה הקשה בעיר. "נעשתה פנייה למנהל הפרויקטים וגם מנכ"ל העירייה מעודכן בבעיה. לצערנו הכל מתנהל כמו חלם. למי מחכים, שיקרה אסון?", אמרו תושבי האזור. העירייה בתגובה: "מתבצעות עבודות. מודים על הסבלנות"

פורסם

בתאריך

כביש רש"י הוא ללא ספק הכביש הכי מרכזי בעיר. מדי יום עושים בו שימוש עשרות אוטובוסים ורכבי תחבורה ציבורית מכל הסוגים, משאיות המגיעות לצורכי עבודות שדרוג ברחבי העיר וכן תושבים רבים- החוצים באמצעותו את קריית מלאכי.
אלא שבמהלך החודשים האחרונים, כך לטענתם של תושבי שכונות רש"י וסן דייגו הסמוכות לציר המרכזי, קיים במקום מפגע שמסכן את העוברים והשבים ומשבש את שגרת החיים של תושבי העיר בכלל ותושבי השכונות בפרט. מדובר למעשה במספר משטחים הפזורים לאורך הציר, עליהם אבנים משתלבות המיועדות ככל הנראה להשתלב במדרכות הקיימות. "זה מבורך שמתכוונים להחליף את המדרכות ולחדש אותן, אבל למה להציב פה את המפגע הזה במשך חודשים מבלי שמשהו באמת זז?", אמר השבוע אחד מתושבי העיר, שציין כי המשטחים הרבים מוצבים על מקומות חנייה שלמעשה מנוטרלים. "נעזוב לרגע את מצוקת החנייה ואת העובדה שהמשטחים מקשים עליה עוד יותר. הדבר הכי חשוב הוא שדה הראייה של הולכי רגל ונהגים, שנפגע אנושות מהמצב הקיים. בכביש הזה עוברים עשרות אוטובוסים ביום, משאיות ואלפי כלי רכב. למה מחכים, שיקרה אסון?".
תושבת אחרת, שפנתה ל"המקור" בנושא כבר לפני כשלושה שבועות, טענה כי המשטחים הוצבו במקום כבר לפני למעלה מחודשיים- וציינה כי לצערה העבודות במקום טרם החלו. "גם היום, כמעט חודש אחרי הפנייה הראשונה שלי, המשטחים ניצבים כאבן שאין לה הופכין ומשבשים את שגרת החיים שלנו", אמרה התושבת בשיחה עם "המקור" השבוע (שלישי). היא הוסיפה כי תושבי השכונה מברכים על השדרוג וממתינים בכיליון עיניים לתחילת העבודות- אך הזמן הרב שחלף מאז הוצבו המשטחים באזור הוציא להם את הרוח מהמפרשים. "השכנות שלי הגיעו למצב שהן אומרות שעדיף להשאיר את המדרכות כפי שהן. אם היה ידוע שהעבודות יחלו רק בשנת 2019, למה היה צריך להציב את המשטחים כבר לפני כמה חודשים כאן? אולי בגלל הבחירות?", תהתה התושבת.
לטענת אחד מתושבי השכונה הוא עדכן בנושא את מנהל הפרויקטים של העירייה, יחיאל כהן, שפתר חלקית את הבעיה והזיז מספר משטחים ממקומם הראשוני. "פניתי גם למנהל לבטיחות בדרכים, וגם מנכ"ל העירייה מודע לבעיה כבר מספר שבועות. המצב הזה בלתי אפשרי, והוא חלק מחיינו כבר שלושה חודשים. לא יכול להיות שילדים יהיו בסכנה מתמדת ולא יוכלו לחצות את הכביש בגלל שאין שדה ראייה מינימלי", אמר התושב.
מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "באזור מתבצעות עבודות לשיקום וחידוש שכונת קיבוץ גלויות. קיבלנו את פניית התושבים והאבנים המשתלבות שהסתירו את שדה הראייה הוזזו ממקומם. אנו מודים לתושבים על הסבלנות והערנות".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.