צור עימנו קשר

חדשות

יכול לחייך

חוזר לעירייה? חמישה חודשים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור, מנהל מחלקת כוח האדם, אבי עמית, יכול להיות מרוצה: סעיף החזקת הסמים בו הואשם בוטל. עמית הודה בהפרעה לשוטר במסגרת הסדר טיעון, אך לא הורשע. כעת הוא ממתין להכרעת דינו בהליך המשמעתי בפרשת השעות הנוספות

פורסם

בתאריך

מנהל מחלקת כוח האדם המושעה של העירייה, אבי עמית, חתם השבוע על הסדר טיעון עם פרקליטות המדינה, במסגרתו יושמט הסעיף המרכזי שעמד כנגדו- החזקת סמים שלא לשימוש עצמי, ויוותר סעיף "הפרעה לשוטר במילוי תפקידו" בלבד.
כזכור, בחודש אוגוסט האחרון החליטו בפרקליטות להגיש כתב אישום חמור כנגד מנהל מחלקת כוח האדם בגין החזקת סמים שלא לשימוש עצמי והפרעה לשוטר במילוי תפקידו, במה שנראה היה כסיום דרכו הציבורית כמנהל בכיר בעירייה.
בחודש נובמבר 2017 נערך הדיון הראשון בעניינו של עמית, שדבק בחפותו מרגע המעצר, בחודש ינואר 2017, ועד ההחלטה המשמחת מבחינתו לאשר את הסדר הטיעון. ההסדר התאפשר לאחר מו"מ בין סנגורו של עמית לבין הפרקליטות, שהגיעה למסקנה כי עלולים להיווצר קשיים ראייתיים בהוכחת סעיף הסמים- ועל כן הסירה סעיף זה.
עוד במסגרת ההסדר הודה עמית בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו, והוא יתנדב ב-250 שעות לתועלת הציבור וכן יפקיד 2000 ש"ח לקופת המדינה.
כעת עשוי עמית, המושעה מתפקידו כמנהל כוח האדם של העירייה, לשוב אל משרתו אם וכאשר תסתיים "פרשת השעות הנוספות" באותו האופן בו הסתיימה ההאשמה נגדו בגין החזקת סמים שלא לשימוש עצמי.
פרקליטו של אבי עמית, עו"ד חיים שטיינברג, מסר כי "אנו מודים לתביעה שהשכילה בסופו של דבר לאמץ את טענתינו מן היום הראשון ולכל אורך הדרך, לפיה לאבי אין ולא היה שום קשר לעבירת סמים. חבל לי באופן אישי ששמו של אבי הוכתם לשווא לאורך כל כך הרבה זמן, אולם בד בבד אנו שמחים שהפרשה הזו, שהתחילה כזכור בקול רעש גדול ובפרסומים זדוניים, הסתיימה היום בפרופורציה הנכונה לה".

הפרטים המלאים על הסדר הטיעון- בגיליון יום העצמאות שלנו.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.