צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

בחירות 2018

יורה לכל הכיוונים

מיניליק דסטה, מי שאמור היה להיות המועמד הצעיר ביותר מבין חמשת המתמודדים בפריימריז הרשימה המאוחדת של הקהילה האתיופית, הודיע על פרישה מהמירוץ. בראיון ראשון הוא מנמק את החלטתו, מצהיר כי הוא מאמין שהאיחוד ישרוד (אך לא במתכונתו הנוכחית), מעביר את תמיכתו למתמודד ברוך סנבטה ותוקף את יתר המועמדים, בהם שני חברי המועצה, שי סיום וגדעון מהרי. "הבטיחו שנקבל החלטות יחד, אבל הכל מכור מראש". ראיון

פורסם

בתאריך

חמישה חודשיים לאחר הכרזתו וחודש וחצי בלבד לפני מועד הפריימריז של הרשימה המשותפת בקהילה האתיופית, הודיע  מיניליק דסטה כי הוא מסיר את מועמדותו ופורש מהמירוץ המחומש בדרך לראשות המפלגה המאוחדת שתוביל את הקהילה בבחירות הקרובות. כזכור, מאז נחתם הסכם האיחוד בקהילה בין חברי המועצה המובילים את שני הפלגים, גדעון מהרי ושי סיום, ערכה ועדת הבחירות, המונה חמישה עשר אנשי הקהילה, דיונים תכופים במטרה לקבוע את סדרי הפעולה לקראת הבחירות המקדימות, וההיערכות לקראתן. במהלך כל התקופה דסטה היה אחד האנשים הכי פעילים במערכת הבחירות, ואף ערך מספר כנסים אליהם הגיעו עשרות אנשים על מנת להאזין למשנתו של הפוליטיקאי הטרי. אלא שכעת, כאמור, הודיע דסטה באופן מפתיע על פרישתו מהמירוץ. "הובטחו לי דברים שלא בוצעו, הכל משחק מכור. עדיין לא אמרנו את המילה האחרונה".

מה הובטח לך ועל ידי מי?
"החלטתי לפרוש מסיבה פשוטה מאוד: כאשר נכנסתי לפני חמישה חודשיים לפריימריז הובטח לי שחמשת המועמדים מקבלים החלטות יחד, לרבות כל הקריטריונים והפרטים השונים. בפועל, קרה בדיוק ההפך".

אתה יכול לפרט?
"אנשי הוועדה מקבלים החלטות ועל פיהם יישק דבר. אפשר לקחת כדוגמה את העובדה שהוועדה היא שקבעה את מיקום הבחירות ומי יישב בקלפי. לא ייתכן שלי לא היו נציגים שם למרות שביקשתי מספר פעמים לצרף אנשים מטעמי, ואף הובטח לי שיביאו חברה חיצונית שתנהל את הבחירות ולא אנשי הוועדה. זה נתן לי פרספקטיבה על הלך הרוח במפלגה".

יש שיאמרו שאולי עדיף היה להמשיך במירוץ ולנסות לשנות את הנעשה מעמדת כוח, אחרי הפריימריז.
"זה לא פשוט. בין חמשת המועמדים יש מועמד אחד שנחשב לכאורה לחפרפרת בתוך הקבוצה. דעתי הנחרצת הייתה להוציא אותו מהפריימריז, זאת לאור העובדות שעמדו לנגד עינינו, אך בפועל הוא עדיין שם. זה מקשה על קבלת החלטות והשיח הרציף בין המתמודדים".

כלפי חוץ זה נראה אחרת לחלוטין.
"יכול להיות. לאחר מספר מפגשים החלו לצוץ הבעיות, בהן הדרת שמם של חברי המועצה מפעילויות שהתקיימו למען הקהילה. זה קומם אותי מאוד למרות שאינני חבר מועצה בעצמי. ראיתי את עצמי כנציג פעיל בקהילה כמו יתר המתמודדים, אך לא שמעתי איזושהי התבטאות בנושא מחברי המועצה. ציפיתי ששי סיום וגדעון מהרי ידרשו ששמם ושם אנשי הקהילה יופיעו ביחס לאותן פעילויות שמופנות לקהילה. השתיקה הזאת גרמה לי לחשוב שהם אינם מנהיגים, אלא מונהגים".

"המועמדים שמחים שפרשתי"
במהלך השבוע האחרון, מאז הודעת הפרישה הרשמית ביום חמישי שעבר, מסתובב דסטה ברחבי העיר ומקיים שיחות עם אנשים שונים במטרה להשמיע את משנתו ולתת ביטוי לקול קצת אחר ביחס לתחושת האיחוד המרוממת שאופפת את מחנה הקהילה האתיופית בעיר. לטענתו, הוא זוכה לגיבוי מלא בקרב אנשי הקהילה עימם הוא משוחח, ואף פוסל מכל וכל את הטענות לפיהן הפרישה שלו נובעת מחוסר יכולת כלכלית לממן את המירוץ. "שמעתי את כל השמועות. כל אותם אנשים שמפיצים את הדברים הללו הם המועמדים או אנשי הוועדה עצמם".

אתה חושב שארבעת המועמדים האחרים שמחים מפרישתך?
"רובם שמחים. כולם דיברו איתי וניסו להתל במחשבותיי, אך לא כך הם פני הדברים. חשוב לי לציין שהדבר הכי טוב שקרה לי מאז ההכרזה שלי להצטרף לפוליטיקה הוא שהבנתי איך הדברים מתנהלים באמת. למדתי בדרך הטובה ביותר, וזה הרווח האישי שלי. עם זאת, אני יכול להבטיח שעדיין לא נאמרה המילה האחרונה".

כלומר יש סיכוי שנראה אותך שוב תחת גוף פוליטי אחר?
"אני עדיין לא אמרתי את המילה האחרונה. ראיתי בקהל הבוחרים שלי המון רצון לראות אותי מייצג אותם. שמעתי והרגשתי כל מילה שלהם. לא כל כך מהר ישתיקו אותנו. באוקטובר 2018 נגיע כולנו יחד לקלפי ונבחר לשינוי לו כולנו מייחלים. הבחירות הקרובות הם קודם כל על העתיד שלנו, הדור הצעיר בעיר, והגיע הזמן שנפעל למען העתיד שלנו".

כלומר אל הקלפי באוקטובר הקרוב לא תגיע כמועמד לבחירה אלא כבעל זכות בחירה מן המניין?
"כרגע אני נמצא בחוץ. פרשתי מהפריימריז בקהילה כי התוצאות שם ידועות מראש. אני צריך לבדוק את כל האופציות שעומדות בפני, ואולי בהמשך אחבור למישהו אחר. יש עוד זמן ועדיין לא התקבלה החלטה לגבי ההמשך".

יש מישהו מהמתמודדים שבכל זאת השאיר בך רושם טוב? מישהו שאתה תומך בו?
"אם היה אפשר לשנות את כל הרשימה הייתי עושה זאת. מבחינתי להשאיר שם רק את ברוך סנבטה, בחור שמהרגע שהכרתי אותו התחבב עליי ולרוב הסכים עם דעותיי. הייתי שמח מאוד אם סנבטה יהיה המנצח, אך יש לי הערכה על איך התוצאות ייראו".

האיחוד יחזיק לדעתך?
"אני מאמין שבסופו של דבר האיחוד יחזיק, אך לא כולם יישארו בו. ביום שאחרי הבחירות כולם יגלו את מי שסימנתי כחפרפרת. התרעתי על זה כבר בזמן אמת במפגשים בינינו, אך לצערי לא נעשה דבר בנושא".

תלך לבחור?
"לא".

תרצה להוסיף משהו לסיום?
"הצטרפתי לפני כחמישה חודשים למירוץ אחרי שהבנתי שאין מועמדים אמיתיים המייצגים בכנות ובקנאות את הקהילה. קיימתי אין ספור שיחות, הן אישיות והן פומביות כחלק מהכנסים שערכתי. שמעתי את טענותיהם של התושבים, הערתי את העיר ובעיקר את הצעירים בקרב הקהילה וגרפתי מחמאות על היותי בחור צעיר שרוצה לעמוד בראש הרשימה של הקהילה ולייצג אותה בכבוד. רציתי לדאוג שהפריימריז יתנהלו כדין גם במחיר שאסיים במקום האחרון. אני רוצה להודות לכל אחד ואחת שעמדו לצידי. אני בטוח שהם מאוכזבים, אך אני מבקש שיבינו את ההחלטה שלי. מקווה שאף אחד לא מאוכזב מכך ואני מזמין את כל מי שרוצה לשמוע את האמת לפנות אליי".

היו חמישה, נותרו ארבעה. המתמודדים בפריימריז של הקהילה

היו חמישה, נותרו ארבעה. המתמודדים בפריימריז של הקהילה

המועמדים מגיבים לטענותיו של מיניליק
ברוך סנבטה, מי שזכה לתמיכתו של דסטה, מסר בתגובה לדברים: "ראשית, אני מודה למיניליק דסטה על התמיכה. הייתי מאוד שמח אם הוא היה ממשיך. לגבי הטענה שהכל 'משחק מכור' אנו ניאלץ להמתין ולראות בהמשך. אישית אני חושב שהוא טועה, אנחנו נראה את זה בתוצאות".
חבר המועצה גדעון מהרי התייחס לטענותיו של דסטה, לפיהן מדובר בפריימריז שתוצאותיו ידועות מראש, ואמר כי: "אלה טענות סרק, הוא בחן את כוחו ובסוף אלו שיקולים אישים שלו. לנו הוא סיפר כי החליט לפרוש כי הוא שינה את אורח חייו והוא רוצה לתקן את העולם. קיבלנו בהבנה. היום אנחנו שומעים גרסה אחרת, של ילד שנשאר ילד. אין שמץ של אמת בטענותיו והדברים יתבהרו ביום הבוחר". לגבי התמיכה בברוך סנבטה, אמר מהרי כי מדובר בתמיכה "לפרוטקול בלבד. כמה אנשים כבר היו לו שהוא יכול להעביר תמיכה? לדבריו אנחנו מונהגים כי השם שלנו לא היה רשום במודעות, ואני טוען להפך. אני חושב שגילנו בגרות ולא צריך בכל דבר לקפוץ ולהתלונן. צריך לדעת איך להתנהל כבני אדם, קודם כל. אם הוא חושב שלהתנגח בכולם ולקלל את האחרים זה הדרך הוא טועה. ככה לא מנהלים, במקום להתנהג בכבוד הוא העדיף לעזוב ולזרוק רפש על אחרים".
חבר המועצה שי סיום אמר כי: "אני חושב שהרשימה היא מדגם מייצג של מגוון רחב של אנשים, שמתחיל מהצעירים ומגיע למבוגר ביותר. רק אישה הייתה חסרה לנו כדי להשלים את הפאזל. ראיתי במיניליק דסטה בחור ראוי וחבל לי שהוא פרש. הטענות שהכל מכור הן מופרכות מהיסוד. אני וגדעון מהרי חברי מועצה, ולכן המוכרות הציבורית שלנו גדולה יותר, אך הבחירות האלו לא מכורות כלל. אני טוען כבר המון זמן שיש עסקנים שמנסים לפגוע בפילוג כיוון שהם יודעים את כוחנו וחוששים ממנו, אך למרות העזיבה של דסטה לא ניתן לאף אחד להרוס את האיחוד הזה. אני מקווה שאין מישהו מאחוריו שמושך בחוטים ומנהל אות, וחבל לי על כך שהוא החליט לעזוב. לגבי הטענה שאנחנו מונהגים ולא מנהיגים, אני יכול לומר שהסיבה שהחלטנו להבליג כמו במקרים דומים היא טובת האיחוד. לאחר שהבנתי שרישום שמנו יכל לפגוע באיחוד החלטנו לוותר על כך".
המתמודד יעקב טלה אמר: "הדברים שאמר דסטה הם חמורים ביותר. נכנסתי לפוליטיקה במטרה לשנות כי אני מאמין שבדרך הישר אפשר להשיג יותר. אם הדברים שאמר נכונים ואכן מדובר במשחק מכור אני אשקול את צעדי, אך לפני כן אני אשב עם המתמודדים ואבדוק את הנושא. במידה וזה נכון מדובר פה במכירה של הקהילה בנזיד עדשים. אני באופן אישי מעריך מאוד אני מיניליק דסטה ודיברתי איתו על מנת שיישאר, אך חבל לי שהוא עזב כי הקהילה צריכה בחור כמוהו שבא לייצג את הצעירים".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

מלכה הודיע כי יתמודד – התושבים הגיבו בזעם

ראש העיר לשעבר הכריז אתמול כי יתמודד על האפשרות לשוב לתפקיד ממנו הודח לאחר הרשעתו בפלילים, וקיבל מבול של תגובות שליליות בפייסבוק. גורם במחנהו: "נבהלנו מכמות המגיבים נגדו, היינו בטוחים שההתמודדות שלו תתקבל אחרת". מלכה עצמו אמר: "בטוח שנצליח להוביל את העיר לעתיד טוב"

פורסם

בתאריך

על ידי

שש שנים אחרי שהודח מתפקידו לאחר שהודה והורשע בעבירות של הטרדה מינית, הפרת אמונים ועבירות על חוק התכנון והבנייה, הודיע אתמול (חמישי) ראש העיר לשעבר מוטי מלכה על חזרתו לזירה הפוליטית. בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של עיתון "מה נשמע" הודיע מלכה כי יתמודד על ראשות העיר בבחירות בעוד ארבעה חודשים. "החלטתי להעדיף את טובת קרית מלאכי על פני טובתי האישית", אמר מלכה. הפוסט עם ההודעה בפייסבוק זכה למבול של תגובות זועמות של תושבים המתנגדים לחזרתו של ראש העיר לשעבר לחיים הפוליטיים, לאור הרשעתו בפלילים ומעשיו בתקופת כהונתו.
בהודעה שפרסם מלכה הוא כתב: "בחודשים האחרונים זכיתי לפניות רבות מתושבים בעיר ומצד אנשי ציבור מכל המגזרים המביעים בי את תמיכתם וקוראים לי להתמודד לראשות העיר בבחירות שיתקיימו בע"ה בסוף חודש אוקטובר. אני בטוח שיחד אתכם ובשילוב חברים נוספים המאמינים בדרך נצליח להוביל את העיר שלנו אל עתיד טוב יותר. קרית מלאכי זקוקה בימים אלה יותר מתמיד למנהיגות מובילה, יוזמת ופורצת דרך. ניסיון העבר מלמד שיש בכוחי להפוך את היישוב בו אנו חיים למקום טוב יותר. אני קורא לכם להצטרף אליי תוך הבטחה לעשות לילות כימים למען עתידנו ועתיד ילדינו".
התגובות לא איחרו לבוא, ובעוד את התגובות החיוביות לחזרתו של מלכה אפשר היה לספור על כף יד אחת, עשרות תושבים שפכו אש וגופרית על הודעתו. "אדם שידיו מוכתמות בהטרדת נשים, אסור לו לשרת במשרה כזו! פשוט אסור!", כתבה תושבת אחת והוסיפה: "תתבייש". תושב אחר כתב "בושה וחרפה", ותושב נוסף היה ציורי וכתב: "אם הוא יקבל יותר משלושה קולות צריך לצבוע את הקריה בכחול ולזרוק אותה לים". תגובות שליליות נוספות שהופיעו בפוסט נמחקו.
מירי פורסט, אחת המתלוננת שמלכה הודה כי ביצע בה עבירות מין ואף שילם לה פיצויים במסגרת הסדר הטיעון, כתבה בדף הפייסבוק הפרטי שלה כי היא "הוכתה בתדהמה" כששמעה על כוונתו של מלכה לחזור אל "זירת הפשע", כדבריה, והוסיפה: "אם השפל, הסוטה המנוול לא יסיר את מועמדותו שהגיש לראשות העיר, (אני, ה"ה) מקווה שתושבי קרית מלאכי יעשו הכל כדי שהוא לא יכנס שוב לבית בו העיז לבצע בכוח השררה את מעשיו הנבזים".
פעיל במחנהו של מלכה – שמקווה לקבל את תמיכתם של הקהילה האתיופית – אמר כי במחנה הופתעו מעוצמת ההתנגדות שהופיעה בפייסבוק. "צפינו את זה שיהיה גל של דיבורים בנושא הזה, אבל לא חשבנו שזה יהיה בהיקף כזה. שמונים אחוז מהתגובות היו שליליות וגם המגיבים בעד היו בעלי אינטרס כזה או אחר. כמעט לא היו אנשים מן השורה, עמך, שהגיבו בעד. רגע של הכרזה אמור להיות משהו חגיגי, וכאן זה לא היה המצב לצערי. אבל אני מאמין שזה עוד יתהפך והציבור יבין שמוטי צריך לחזור לראשות".
לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

משחק הכיסאות של מישל

סגן ראש העירייה, מישל טפירו, צפוי להתמנות לתפקיד יו"ר המועצה הדתית מיד לאחר הבחירות הקרובות. כך טענו השבוע גורמים בכירים בעירייה. "שמעתי את הדברים. לא יודע מאיפה זה הגיע", אמר השבוע טפירו. הרב יוסף בלוי, המכהן כיום כיו"ר המועצה הדתית, מסר בתגובה: "מקווה שהקב"ה יעניק לי אריכות ימים שאוכל להגיע לבחירות. אקבל כל החלטה של הרב חיים פינטו שליט"א"

פורסם

בתאריך

על ידי

האם מערכת הבחירות המתקרבת תוביל לשינויים דרמטיים בשדרה הניהולית של המועצה הדתית המקומית? זו לפחות התמונה המסתמנת על פי גורמים שונים בעירייה, שסיפרו לאחרונה כי סגן ראש העירייה המכהן, מישל טפירו, יתמנה מיד לאחר הבחירות לתפקיד יו"ר המועצה הדתית ויחליף את היו"ר המכהן, הרב יוסף בלוי.

לטענת הגורמים, טפירו מנסה להגיע בשבועות האחרים להסכמה עם חברי סיעתו 'מאמינים' וראש העירייה זוהר, לפיה במידה ולא ימשיך לכהן כסגן ראש העירייה בשכר הוא יפנה את מקומו במועצת העיר ויתמנה לתפקיד יו"ר המועצה הדתית במקומו של היו"ר המכהן, הרב יוסף בלוי.

בשיחה שקיים עם "המקור" סיפר השבוע הרב בלוי כי הוא שמע על הדברים מפי מספר גורמים בלתי רשמיים, אולם לא קיבל כל פנייה המאמתת את השמועה, "פנו אלי מספר אנשים ואמרו שמישל טפירו עומד להחליף אותי. אני אישית לא שמעתי על זה, כך שאין לי מה להגיב לדברים", אמר בלוי.

לשאלה האם יסכים לפנות את מקומו למען טפירו ענה בלוי כי: "קודם כל אני מקווה שהקדוש ברוך הוא יעניק לי אריכות ימים ושאוכל להגיע לתקופה של הבחירות. כל חמש שנים בוחרים מחדש את אנשי המועצה הדתית, ומי שעושה את זה הוא הרב חיים פינטו שליט"א. כל החלטה שהוא יקבל אני אקבל בברכה".

אל הדברים של בלוי הצטרף גם טפירו עצמו, לפחות באופן רשמי, וטען כי הוא מכיר את הרחשים אך כרגע אין לו כל כוונה לוותר על מקומו במועצת העיר. עם זאת, השאיר טפירו פתח לאפשרות שיעבור למועצה הדתית, כשאמר כי לאחר הבחירות הכל אפשרי, "שמעתי את הדברים ואני לא יודע מאיפה זה הגיע. כרגע אני עוסק בחיבורים לסיעה (ש"ס, ה"ה) וכמובן במטרה לשרת את הציבור גם בחמש השנים הבאות בתור חבר מועצה".

טפירו הוסיף כי בבחירות הקרובות ש"ס וחב"ד ירוצו שוב תחת רשימה אחת, 'מאמינים'.

חרף אמירותיהם של שני האישים המרכזיים בסוגיה, הרי שגורמים במערכת הפוליטית התעקשו השבוע כי המצב שונה לחלוטין מההצהרות הרשמיות, וגרסו כי טפירו כבר קיבל מסרים לפיהם הוא לא יכהן כסגן ראש העירייה בקדנציה הבאה, "טפירו משאיר הכל פתוח עד אחרי הבחירות. בחדרי חדרים כבר הגיעו להסכמים", אמר גורם פוליטי בכיר, שהוסיף: "במקרה בו טפירו יתמנה ליו"ר המועצה הדתית שמעון חזן יקבל את תפקיד הסגן בשכר. זו עשויה להיות פשרה שתעזור לכל הצדדים", סיכם.

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

התמיכה בטפירו נסדקת

שני רבנים וראשי כוללים מקומיים הודיעו הערב (חמישי) כי לא יתמכו בסגן ראש העירייה ויו"ר ש"ס המקומית, מישל טפירו, בבחירות הקרובות. "כמעט כל ראשי הכוללים בעיר לא מוכנים להמשיך עם טפירו", אמר הרב ישראל שייבה, שהוסיף כי התמיכה תועבר לשלומי מלכה. טפירו בתגובה: "שיבושם להם. אני ממשיך להיות יו"ר התנועה המקומית ולהוביל יחד עם חב"ד את הציבור החרדי והכללי"

פורסם

בתאריך

על ידי

הרב ישראל שייבה, אחד מנציגיו של הרב יהודה עמית מישיבת קריית מלאכי הליטאית, הודיע הערב (חמישי) בשיחה עם המקור כי כמה רבנים בעיר מתכוונים למשוך את תמיכתם מסגן ראש העירייה מישל טפירו בבחירות הקרובות ולהעמיד במקומו כנציגם את שלומי מלכה. לטענתו של שייבה, התמיכה בטפירו במערכת הבחירות האחרונה הייתה טעות, ועל כן החליטו מספר וראשי כוללים מקומיים להסיר את התמיכה בו כנציג ש"ס בבחירות הקרובות.

"אנחנו לא תומכים במישל טפירו בבחירות הקרובות", אמר שייבה בשיחה עם "המקור אונליין" הערב, והוסיף: "אין לנו שום דבר איתו וזו הייתה טעות שתמכנו בו בבחירות הקודמות, למרות שהיה איתו את שלומי מלכה שתיפקד יפה מאוד ודאג לציבור החרדי והכללי".

לשאלתנו מיהם אותם רבנים וראשי כוללים מקומיים שהחליטו להסיר את התמיכה בטפירו, אמר שייבה כי "יש כמה ראשי כוללים מקומיים שחושבים שמישל טפירו לא מתאים. יש כאלה שחושבים על מועמדים אחרים שייצגו אותם, אבל כמעט כולם לא מוכנים להמשיך עם טפירו. זה עניין של שבוע-שבועיים עד שנגבש את כולם".

אתם מתכוונים להדיח את מישל מראשות הסיעה?

"אנחנו לא חייבים שהוא יודח. יכול להיות שיש לו את קהל הבוחרים שלו והוא ייבחר, כפי שהוא טוען. תמיד הוא אומר שהוא שווה מנדט וחצי לבד, אז עכשיו הוא יצטרך להוכיח את זה בלי הציבור החרדי".

יש לכם מועמד חדש אליו תעבירו את תמיכתכם?

"אנחנו מריצים את שלומי מלכה. בשנים האחרונות נוכחנו לדעת שמדובר באדם אינטליגנט שעבד מאוד קשה. אדם רציני. אנחנו מתעסקים עם אדם ברמה הרבה יותר גבוהה ונתמוך בו בבחירות".

יש לציין כי בשלב זה רק שני רבנים שותפים בפומבי להודעה זו.

מישל טפירו מסר בתגובה לדברים "שיבושם להם, זו זכותם הדמוקרטית. אני ממשיך בדרך של הרב עובדיה יוסף זצ"ל. דרך שמתחברת עם כל העיר ולא דרך קיצונית. יש לי תנועה מעליי, מועצת חכמי התורה. הם הבוס. אני ממשיך להיות היו"ר של התנועה המקומית. ש"ס ממשיכה בדרך של הרב עובדיה. הציבור החרדי אחריי ברוך ה'. אני נמצא בשטח כל הזמן. יש פעילות, יש עשייה. הסיבה שהם פועלים כך היא שהם אנשים של אלי ישי. עד היום הפעילו עליי לחצים שאסכים ששלומי מלכה יהיה מספר 2 שלי ולא הסכמתי. מלכה הוא אולי איש של ש"ס, אבל הוא אמר כבר שהוא עובר לאלי ישי. אלה לא אנשים שבאים מהשטח של ש"ס. לרב עמית יש את הציבור שלו ולש"ס יש את שלה, שזה אומר ריצה משותפת יחד עם חב"ד. אנחנו נמשיך להוביל את הציבור החרדי והכללי בעיר".

 

טפירו. מאבד את תמיכתם של שני ראשי כוללים מקומיים

לחץ להמשך קריאה