צור עימנו קשר

חדשות

יוסי חדד עזב את העיר – האם מקרה רן ויצמן יחזור?

פורסם

בתאריך

ראש העירייה לשעבר וחבר המועצה בהווה עבר להתגורר באשדוד, והבהיר כי יגיש את התפטרותו השבוע – דבר שטרם קרה. חדד אמר ל"המקור": "זוהר ביקש ממני להישאר בינתיים במועצת העיר, אבל אני לא משחק משחקים. אפרוש תוך כמה ימים"

לראשונה בהיסטוריה של העיר, ראש עירייה לשעבר עזב אותה השבוע ללא כוונה לחזור: חבר המועצה המכהן יוסי חדד, שכיהן למשך שבעה חודשים כראש העירייה במהלך 2013, היגר השבוע מקריית מלאכי לעיר אשדוד. חדד רכש דירה בעיר הנמל כבר לפני כשנה ובמקביל מכר את הבית בו התגורר בעשרות השנים האחרונות ברחוב חיים לסקוב בעיר. אמנם גם ראש העירייה לשעבר מוטי מלכה עזב את העיר (למושב עזריקם) למשך זמן קצר לאחר שהודח מהתפקיד בעקבות הרשעתו בפלילים, אך הוא הצהיר כבר בעת עזיבתו כי מדובר בעזיבה זמנית בלבד.

חדד, בן 64, התגורר בקריית מלאכי מאז ילדותו. הוא מכהן כחבר מועצת העיר במצטבר מזה כ-18 שנים, מאז סוף שנות התשעים, אז נבחר לראשונה. לאורך השנים הוא שימש בתפקידים בכירים שונים בעירייה, בהם הממונה על הספורט והרווחה. לפני כשנה פרסם "המקור" לראשונה את דבר עזיבתו הצפויה. "אני כבר לא מרגיש שייך לכאן, קריית מלאכי משנה את פניה ואני לא חש חלק ממנה עוד", אמר חדד בהתייחסות להגירתו מן העיר. "אני ואישתי לא עשינו את הצעד הזה בקלות ראש, אבל הגענו למסקנה שהעתיד כאן לא מתאים ולא טוב עבורנו, ולכן החלטנו לעזוב", הוסיף.

בשבוע שעבר, כאמור, קיבל חדד את המפתחות לדירתו החדשה באשדוד. בסוף השבוע שעבר עזב את הדירה שהשכיר בעיר והעביר את הציוד למקום מגוריו החדש, מלאכה שנמשכה גם השבוע. כעת, לאור העובדה שאינו מתגורר עוד בקריית מלאכי, יהיה עליו להתפטר מכהונתו כחבר מועצה, וזאת מאחר והחוק אוסר על מי שאינו מתגורר בתחומי הרשות לכהן כחבר הרשות המקומית.

"רציתי לעשות את זה כבר בשבוע שעבר, אבל אני מאוד עסוק בהעברת הציוד לבית החדש", אמר חדד השבוע ל"המקור". "אני מתכוון להגיש את מכתב ההתפטרות שלי בימים הקרובים, אחרי שאשב עם המחליפה שלי במועצת העיר, אסביר לה איך הדברים עובדים ומה מצפה לה". לדברי חדד, ראש העירייה אליהו זוהר פנה אליו בבקשה שימשיך לכהן כחבר מועצה אף שאינו מתגורר בעיר. "הוא ביקש ממני את זה, אבל אני לא משחק משחקים. תוך כמה ימים אפרוש", הסביר חדד, "גם ככה בשנה האחרונה בקושי הגעתי לישיבות, אין טעם למשוך את זה. אני רוצה להתנתק מהפוליטיקה המקומית ואם אני רוצה להתנתק אני לא יכול להישאר במליאת המועצה".

בהקשר זה, נזכיר כי חבר המועצה לשעבר רן ויצמן כיהן במשך כשנה שלמה כחבר מועצה אף שלאחר הבחירות עזב את קריית מלאכי לטובת המושב שפיר, שם התגורר בטרם הבחירות. ויצמן המשיך בכהונה במשך תקופה ארוכה למרות ביקורת ציבורית חריפה ופניות חוזרות ונשנות מצד משרד הפנים לעירייה לפעול לפיטוריו ממליאת המועצה נוכח מקום מגוריו. העירייה נמנעה מנקיטת פעולה כלשהי בנושא, להערכת גורמים בעירייה בעקבות נוחות פוליטית מצידו של ראש העירייה זוהר, שהעדיף את ויצמן הפאסיבי כחבר מועצה על פני הבאים אחריו ברשימת "הליכוד". לבסוף ולאחר שנה של עיכובים מתמשכים ומכוונים, התפטר ויצמן מיוזמתו מהמליאה, והחליף אותו ד"ר שלום אלדר.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.