צור עימנו קשר

בחירות 2018

טפירו על התארגנות הרבנים נגדו: "שלומי מלכה עומד מאחורי זה. לא יעזור להם"

שלושה ראשי כוללים בעיר שיגרו מכתב לשר אריה דרעי ובו דרישה להדיח את סגן ראש העירייה, מישל טפירו, מראשות תנועת ש"ס המקומית. "אני אשאר נציג התנועה", אמר בשבוע שעבר טפירו. הרב אליהו ממן: "אם הוא יישאר נציג התנועה נקים סיעה חדשה"גורמים בש"ס הארצית ניסו להנמיך את הלהבות: "אין חדש תחת השמש. עדיין מוקדם"

פורסם

בתאריך

המאבק על ראשות סיעת ש"ס לקראת הבחירות המקומיות שייערכו בחודש אוקטובר עולה מדרגה.
לפני כשבועיים, ובעיצומן של התרחשויות פוליטיות מקומיות באשר למועמדים השונים לראשות העירייה, נערך ונחתם מסמך מטעמם של מספר רבנים מקומיים – אשר במרכזו "דרישת נציג חדש לתנועת ש"ס" המקומית. המכתב, ששוגר לשר הפנים אריה דרעי, נכתב על ידי הרב יורם ביטון מכולל "הלכות עולם", ונחתם בשמם של הרב יהודה עמית מישיבת קריית מלאכי הליטאית, תלמידו, הרב ישראל מאיר שייבה וכן הרב אליהו ממן מכולל "תורת אמת". נוסף אליהם, חתמו על המכתב גם שלושה רבנים נוספים, שאינם מוכרים ואינם נחשבים למשפיעים. זהו למעשה גלגול נוסף למכתב דומה שכבר פורסם לפני כחודש.
מי ששמו הוזכר במכתב אך חתימתו נעדרה משורת המוזכרים בתחתית העמוד היה הרב מרדכי דקר, אחד מראשי הכוללים בעיר, שמוסיף להשתדל ולשמור על ממלכתיות בכל הקשור לבחירת צד במאבק על ראשות התנועה הספרדית. זאת, בשונה מהרב יורם ביטון, כפי שבא לידי ביטוי במכתב. "לצערי בשנים האחרונות תנועת ש"ס בקרית מלאכי ירדה מתפארתה", כתב ביטון. "מר טפירו סגר "עסקה" מפוקפקת עם תנועת חב"ד בה הוא הבטיח דבר אחד ויחידי- סגנות בשכר". ביטון המשיך וטען כי סגן ראש העירייה כלל לא חושב על דרכו של מרן "להחזיר עטרה ליושנה", והוסיף כי הוא "מכר אותנו לעבדים ושפחות".
לקראת סיום המכתב ציין הרב ביטון כי הוא מקווה ששר הפנים לא ישיב את פניהם של הרבנים החתומים ריקם, וביקש "לאפשר לנו למנות נציג שיהיה מקובל על כל ראשי המוסדות למען הצלחתנו והצלחת התנועה הקדושה, תנועת ש"ס".
"אני נשאר הנציג"
אלא שחרף ההמולה התקשורתית שניסו לייצר מצידו האחד של המתרס, הרי שבסביבתו של סגן ראש העירייה, מישל טפירו, כלל לא התרגשו מ"מכתב הרבנים" המדובר. "לפני שפרסמו כותרות זועקות היו צריכים לבדוק מהו החידוש במכתב הזה", אמרו השבוע מקורביו של טפירו, שהסבירו: "בסך הכל מדובר בהצהרה פומבית של הרב ביטון על כך שהוא מבקש להדיח את טפירו מראשות התנועה, נוסף לדעתם של הרב עמית והרב ממן, שהייתה ידועה. זוהי "המנהיגות הספרדית" בקריית מלאכי?", הוסיפו. יש לציין כי הרב עמית בכלל משתייך לזרם הליטאי-אשכנזי, ולא לזרם הספרדי.
עם זאת, וחרף הניסיון לשדר עסקים כרגיל, נפגש טפירו כבר ביום שישי שעבר עם ח"כ ינון אזולאי בלשכתו בבניין העירייה. "ח"כ אזולאי נשלח על ידי הרב אריה דרעי לטפל במצב לאור המכתב. התברר שהרבנים החתומים רובם אינם תושבים בעיר קריית מלאכי. בפגישה הצגתי את עשייתי למען מצביעי ש"ס ותושבי העיר וקיבלתי תמיכה של כל הנוכחים להמשיך לשמש כיו"ר תנועת ש"ס, מוביל את רשימת ש"ס למועצת העיר", אמר טפירו, שהוסיף כי במהלך הפגישה נאמר חד משמעית על ידי חבר הכנסת ינון אזולאי שאני אמשיך לייצג את תנועת ש"ס, עם ניסיון ועשייה בת שנים ארוכות בתחום המוניציפלי".
בשיחות שקיימנו עם גורמים בסביבתו של אזולאי, שהופקד על נושא הטיפול במועמדים לרשויות המקומיות מטעם התנועה הספרדית, סירבו הגורמים לאשר או להכחיש את הדברים, אך ציינו כי "בכל הארץ ובכל הערים התשובה אותה תשובה: אין חדש תחת השמש. הכל מוקדם ולא ידוע. כשיהיה מה לומר יו"ר התנועה והמנכ"ל יודיעו בפורומים המקובלים".
מישל טפירו מסר בתגובה: "סוכם שאני מספר אחד ברשימה בכל מצב. הרב ביטון עשה את זה כי הוא החליט להריץ את מוטי מלכה. גם בפעם שעברה הוא לא הלך עם ללו וש"ס אלא עם גלעם. הם מעוניינים להרוס את הגוש של ללו-מאמינים-בוכרים ואחרי כל זה עומד שלומי מלכה. הם לא יכולים לדבר בשם תנועת ש"ס. כל האנשים של התנועה מרוצים מהתפקוד שלי. עד כדי כך הלכו להחתים רבנים שלא שייכים לעיר שלנו? זה הזוי. לא יעזור להם, אני אהיה הנציג של ש"ס".
שלומי מלכה מסר בתגובה: "אינני מדבר על אדם זה או אחר בעיתונות. טפירו מאשים אותי האשמות חסרות ביסוס. אני כאיש חינוך מנחיל לדור העתיד שאדם שרוצה להעצים עצמו לא יעשה זאת על ידי הקטנת אחרים, וכמו בפעם הקודמת שהוא תקף אותי אישית בתקשורת אני מאחל לו גם כעת מכל הלב בריאות הנפש. בייחוד בימים אלו אבקש להרבות באהבת חינם".
הרב דקר התייחס גם הוא לפרטים בשיחה עם "המקור", ואמר: "אני מעדיף לא להתערב בעניינים הללו. במה שאני נוגע אני נפגע ולכן אני מעדיף לא להתערב פוליטית, וזה מה שעשיתי. באופן אישי אני מקווה שתהיה אחדות בין כולם בש"ס. זה אפשרי בעזרת ה', ככה נראה לי. יש לי עמדה אבל אני מעדיף לא להיכנס למלחמות ולא לצאת נגד אף אחד מהם. אני מאמין שיהיה שלום וחיבור". לשאלתנו האם גורמים שונים משתמשים בשמו על מנת לצבור הון פוליטי השיב הרב דקר: "לא משתמשים בכלום. כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה. זו דמוקרטיה".
הרב אליהו ממן התייחס אף הוא לנאמר בכתבה, הציג מכתב עליו חתם טרם הבחירות הקודמות בו הוא מודיע על תמיכה במועמד ש"ס ואמר כי: "כל מה שאמר מישל טפירו לא נכון. כמעט כל החתומים במכתב הם רבנים שגרים בעיר או פועלים בה. אני נולדתי בעיר וכל חיי הפעילות שלי בתחומיה. לומר שאני לא ש"ס? אני היחיד בקריית מלאכי שהיה הכי מקורב לרב עובדיה יוסף זצ"ל. למדתי אצלו ואצל הרב יצחק יוסף. אני היחיד שנחשב תלמיד שלו. 30 שנים טפירו לא עשה כלום בעיר וכל בן אדם שתשאל אותו ברחוב יגיד את זה. אם ש"ס ישארו בעמדתם זה יהיה חבל מאוד, כיוון שבכך הם מתעלמים מכל טובת הכלל בעיר קטנה עם קושי גדול ומסתכלים רק על טובת הפרט. הרבה שנים אנחנו מנסים לא להגיע למצב כזה כדי לא לעשות קרע, אבל אם ש"ס יחליטו שהוא מספר אחד נקים סיעה נוספת על מנת לתת מענה לציבור החרדי, ספרדי ואשכנזי. מי שיהיה חתום על כך זה טפירו עצמו. אם עד היום אנחנו נאלצים לפנות לאנשים מבחוץ שיושיטו לנו יד לעזרה כלשהי בעירייה במקום לטפירו, שאמור להיות הנציג שלנו, זה הזוי".
הרב יורם ביטון סירב להגיב.

"האשמות טפירו- חסרות ביסוס". מלכה

הרב ביטון. חתום על מכתב הרבנים

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.