צור עימנו קשר

בחירות 2018

טפירו על התארגנות הרבנים נגדו: "שלומי מלכה עומד מאחורי זה. לא יעזור להם"

שלושה ראשי כוללים בעיר שיגרו מכתב לשר אריה דרעי ובו דרישה להדיח את סגן ראש העירייה, מישל טפירו, מראשות תנועת ש"ס המקומית. "אני אשאר נציג התנועה", אמר בשבוע שעבר טפירו. הרב אליהו ממן: "אם הוא יישאר נציג התנועה נקים סיעה חדשה"גורמים בש"ס הארצית ניסו להנמיך את הלהבות: "אין חדש תחת השמש. עדיין מוקדם"

פורסם

בתאריך

המאבק על ראשות סיעת ש"ס לקראת הבחירות המקומיות שייערכו בחודש אוקטובר עולה מדרגה.
לפני כשבועיים, ובעיצומן של התרחשויות פוליטיות מקומיות באשר למועמדים השונים לראשות העירייה, נערך ונחתם מסמך מטעמם של מספר רבנים מקומיים – אשר במרכזו "דרישת נציג חדש לתנועת ש"ס" המקומית. המכתב, ששוגר לשר הפנים אריה דרעי, נכתב על ידי הרב יורם ביטון מכולל "הלכות עולם", ונחתם בשמם של הרב יהודה עמית מישיבת קריית מלאכי הליטאית, תלמידו, הרב ישראל מאיר שייבה וכן הרב אליהו ממן מכולל "תורת אמת". נוסף אליהם, חתמו על המכתב גם שלושה רבנים נוספים, שאינם מוכרים ואינם נחשבים למשפיעים. זהו למעשה גלגול נוסף למכתב דומה שכבר פורסם לפני כחודש.
מי ששמו הוזכר במכתב אך חתימתו נעדרה משורת המוזכרים בתחתית העמוד היה הרב מרדכי דקר, אחד מראשי הכוללים בעיר, שמוסיף להשתדל ולשמור על ממלכתיות בכל הקשור לבחירת צד במאבק על ראשות התנועה הספרדית. זאת, בשונה מהרב יורם ביטון, כפי שבא לידי ביטוי במכתב. "לצערי בשנים האחרונות תנועת ש"ס בקרית מלאכי ירדה מתפארתה", כתב ביטון. "מר טפירו סגר "עסקה" מפוקפקת עם תנועת חב"ד בה הוא הבטיח דבר אחד ויחידי- סגנות בשכר". ביטון המשיך וטען כי סגן ראש העירייה כלל לא חושב על דרכו של מרן "להחזיר עטרה ליושנה", והוסיף כי הוא "מכר אותנו לעבדים ושפחות".
לקראת סיום המכתב ציין הרב ביטון כי הוא מקווה ששר הפנים לא ישיב את פניהם של הרבנים החתומים ריקם, וביקש "לאפשר לנו למנות נציג שיהיה מקובל על כל ראשי המוסדות למען הצלחתנו והצלחת התנועה הקדושה, תנועת ש"ס".
"אני נשאר הנציג"
אלא שחרף ההמולה התקשורתית שניסו לייצר מצידו האחד של המתרס, הרי שבסביבתו של סגן ראש העירייה, מישל טפירו, כלל לא התרגשו מ"מכתב הרבנים" המדובר. "לפני שפרסמו כותרות זועקות היו צריכים לבדוק מהו החידוש במכתב הזה", אמרו השבוע מקורביו של טפירו, שהסבירו: "בסך הכל מדובר בהצהרה פומבית של הרב ביטון על כך שהוא מבקש להדיח את טפירו מראשות התנועה, נוסף לדעתם של הרב עמית והרב ממן, שהייתה ידועה. זוהי "המנהיגות הספרדית" בקריית מלאכי?", הוסיפו. יש לציין כי הרב עמית בכלל משתייך לזרם הליטאי-אשכנזי, ולא לזרם הספרדי.
עם זאת, וחרף הניסיון לשדר עסקים כרגיל, נפגש טפירו כבר ביום שישי שעבר עם ח"כ ינון אזולאי בלשכתו בבניין העירייה. "ח"כ אזולאי נשלח על ידי הרב אריה דרעי לטפל במצב לאור המכתב. התברר שהרבנים החתומים רובם אינם תושבים בעיר קריית מלאכי. בפגישה הצגתי את עשייתי למען מצביעי ש"ס ותושבי העיר וקיבלתי תמיכה של כל הנוכחים להמשיך לשמש כיו"ר תנועת ש"ס, מוביל את רשימת ש"ס למועצת העיר", אמר טפירו, שהוסיף כי במהלך הפגישה נאמר חד משמעית על ידי חבר הכנסת ינון אזולאי שאני אמשיך לייצג את תנועת ש"ס, עם ניסיון ועשייה בת שנים ארוכות בתחום המוניציפלי".
בשיחות שקיימנו עם גורמים בסביבתו של אזולאי, שהופקד על נושא הטיפול במועמדים לרשויות המקומיות מטעם התנועה הספרדית, סירבו הגורמים לאשר או להכחיש את הדברים, אך ציינו כי "בכל הארץ ובכל הערים התשובה אותה תשובה: אין חדש תחת השמש. הכל מוקדם ולא ידוע. כשיהיה מה לומר יו"ר התנועה והמנכ"ל יודיעו בפורומים המקובלים".
מישל טפירו מסר בתגובה: "סוכם שאני מספר אחד ברשימה בכל מצב. הרב ביטון עשה את זה כי הוא החליט להריץ את מוטי מלכה. גם בפעם שעברה הוא לא הלך עם ללו וש"ס אלא עם גלעם. הם מעוניינים להרוס את הגוש של ללו-מאמינים-בוכרים ואחרי כל זה עומד שלומי מלכה. הם לא יכולים לדבר בשם תנועת ש"ס. כל האנשים של התנועה מרוצים מהתפקוד שלי. עד כדי כך הלכו להחתים רבנים שלא שייכים לעיר שלנו? זה הזוי. לא יעזור להם, אני אהיה הנציג של ש"ס".
שלומי מלכה מסר בתגובה: "אינני מדבר על אדם זה או אחר בעיתונות. טפירו מאשים אותי האשמות חסרות ביסוס. אני כאיש חינוך מנחיל לדור העתיד שאדם שרוצה להעצים עצמו לא יעשה זאת על ידי הקטנת אחרים, וכמו בפעם הקודמת שהוא תקף אותי אישית בתקשורת אני מאחל לו גם כעת מכל הלב בריאות הנפש. בייחוד בימים אלו אבקש להרבות באהבת חינם".
הרב דקר התייחס גם הוא לפרטים בשיחה עם "המקור", ואמר: "אני מעדיף לא להתערב בעניינים הללו. במה שאני נוגע אני נפגע ולכן אני מעדיף לא להתערב פוליטית, וזה מה שעשיתי. באופן אישי אני מקווה שתהיה אחדות בין כולם בש"ס. זה אפשרי בעזרת ה', ככה נראה לי. יש לי עמדה אבל אני מעדיף לא להיכנס למלחמות ולא לצאת נגד אף אחד מהם. אני מאמין שיהיה שלום וחיבור". לשאלתנו האם גורמים שונים משתמשים בשמו על מנת לצבור הון פוליטי השיב הרב דקר: "לא משתמשים בכלום. כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה. זו דמוקרטיה".
הרב אליהו ממן התייחס אף הוא לנאמר בכתבה, הציג מכתב עליו חתם טרם הבחירות הקודמות בו הוא מודיע על תמיכה במועמד ש"ס ואמר כי: "כל מה שאמר מישל טפירו לא נכון. כמעט כל החתומים במכתב הם רבנים שגרים בעיר או פועלים בה. אני נולדתי בעיר וכל חיי הפעילות שלי בתחומיה. לומר שאני לא ש"ס? אני היחיד בקריית מלאכי שהיה הכי מקורב לרב עובדיה יוסף זצ"ל. למדתי אצלו ואצל הרב יצחק יוסף. אני היחיד שנחשב תלמיד שלו. 30 שנים טפירו לא עשה כלום בעיר וכל בן אדם שתשאל אותו ברחוב יגיד את זה. אם ש"ס ישארו בעמדתם זה יהיה חבל מאוד, כיוון שבכך הם מתעלמים מכל טובת הכלל בעיר קטנה עם קושי גדול ומסתכלים רק על טובת הפרט. הרבה שנים אנחנו מנסים לא להגיע למצב כזה כדי לא לעשות קרע, אבל אם ש"ס יחליטו שהוא מספר אחד נקים סיעה נוספת על מנת לתת מענה לציבור החרדי, ספרדי ואשכנזי. מי שיהיה חתום על כך זה טפירו עצמו. אם עד היום אנחנו נאלצים לפנות לאנשים מבחוץ שיושיטו לנו יד לעזרה כלשהי בעירייה במקום לטפירו, שאמור להיות הנציג שלנו, זה הזוי".
הרב יורם ביטון סירב להגיב.

"האשמות טפירו- חסרות ביסוס". מלכה

הרב ביטון. חתום על מכתב הרבנים

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

שלומי מלכה הודיע סופית: "מתמודד ברשימה עצמאית למועצת העיר"

חבר המועצה והממונה על מחלקת החינוך לשעבר, שלומי מלכה, הודיע על חזרתו לפוליטיקה המקומית והצהיר על ריצה למועצת העיר: "לא מבקש שכר או כבוד אלא רק להיות שליח ציבור נאמן. תנו לי את המנדט להיות הכח לתושבים"

פורסם

בתאריך

על ידי

חבר המועצה והממונה על מחלקת החינוך לשעבר, שלמה מלכה, הודיע היום (רביעי) כי הוא חוזר לזירה הפוליטית המקומית.

בהודעה ששלח לתושבי העיר ציין מלכה כי לאחר התלבטויות וחשיבה ממושכת עם חבריו ובני משפחתו החליט לחזור לשליחות הציבורית, והודיע כאמור על התמודדות ברשימה עצמאית למועצה בבחירות הקרובות, שייערכו בסוף אוקטובר.

בהודעתו הזכיר מלכה כי עד לפני כשנתיים שימש כממונה על החינוך במשך שלוש שנים בהתנדבות מלאה, והוסיף כי בתקופה זו פעל נמרצות וזכה בסיפוק רב להיות אוזן ופה לכל תושב אשר פנה אליו. "אלו היו שלוש שנים מופלאות ומלאות הנאה. התייצבתי בכל יום ויום למתן מענים לכל המנהלים, הורים ותלמידים, גישרתי ולחמתי למענם מול הגופים הבירוקרטים", אמר מלכה, שציין כי במהלך אותה תקופה, וכן לאחריה, ההצלחות בתחום החינוך היו ניכרות בשטח. "אני זוקף זאת לצוותים החינוכיים בקריית מלאכי. אמנם הייתי רוח גבית ומשענת לכל הנדרש, אך את העבודה בפועל מול ילדינו המתוקים, הם פעלו ועשו", אמר מלכה.

במכתבו התייחס חבר המועצה לשעבר גם לשאלת עזיבתו את הזירה הציבורית, והסביר: "לצערי הרב חלק מחבריי לעירייה ראו את ההצלחות ואת האהדה שסבבה אותי. בכל מקום הרעיפו עליי תשבחות וזה צרם להם. בתמימותי חשבתי שאם אני גורם להצלחות בעיר, הם אמורים להיות מאושרים כמותי", אמר והוסיף: "למדתי על בשרי כי בפוליטיקה, לא באמת רואים את טובת העיר למול עינהם, אלא את טובתם האישית. הם זממו והמציאו שקר עלוב שהצריך אותי לפרוש".

"חבריי הפצירו בי: "אל תפרוש! אתה לא מחוייב, היו הסכמים אחרים שמבטלים דרישה זו. תפנה לעיתונות תגלה את התרמית וכו", כתב מלכה, "אך אני חונכתי בבית אשר תככים ומלחמות אינם מנת חלקי ולכן עזבתי את העירייה. לצערי השליחות שלי הופסקה. מהלכים שהובלתי נגדעו ואם הם היו יוצאים לפועל הרי שהיום היה הרבה יותר טוב", הסביר.

בסיום מכתבו ביקש חבר המועצה לשעבר את תמיכת הציבור, וכתב כי בשונה מאחרים- הוא לא מבקש שכר או כבוד: "אני יודע כי עבדות מנת חלקי בתפקיד הציבורי, אני מבקש להיות שליחכם הנאמן. בחזותי אני איש חרדי אך חרדי שקרית מלאכי טיפחה וגידלה, חרדי שלא בא עם דעות קדומות ולא בא לתת מענה לאוכלוסיה כזו ולא אחרת, חרדי שלא פוסל בשום מצב את האחר, ואת זה הוכחתי בשלוש שנות שליחותי".

"אני פוסל את הסקטוריאליות, קריית מלאכי הקטנה והחמימה הינה עיר אשר ניתן בכל הארץ והעולם ללמוד אחווה ונתינה מה היא, אני אפעל בכל כוחי לשמר ערכים אלה. ברגע זה מלב אל לב אני פונה אליכם תושבים יקרים, תנו לי את הכח להיות הנציג שלכם ולמענכם, תנו לי את המנדט להיות הכח לתושבים. יש בי ההשכלה, היכולת, הניסיון והיושרה להוביל למקום טוב ובטוח", סיכם מלכה, שאף רמז במשפט האחרון את מה שעשויה להיות סיסמת הבחירות שלו, "הכח לתושבים".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

דדון-סעדה: "פה בשביל השכונות והאימהות"

יומיים אחרי שנודע כי תצטרף לרשימת הצעירים של אליאור עמר, מירי דדון סעדה מבהירה בשביל מה היא נכנסת לפוליטיקה: "אף אחד לא דואג למצוקות של השכונות, לאימהות העובדות ולחד הוריות. אנחנו נדאג להם"

פורסם

בתאריך

על ידי

במוצאי שבת האחרון הודיע אליאור עמר, שיוביל בבחירות הקרובות רשימה חדשה למועצת העיר, כי המצטרפת הראשונה לרשימתו היא מירי דדון-סעדה. הצטרפותה של דדון-סעדה (39) עוררה תגובות חמות ונלהבות ברשת, עדות להיותה אדם אהוב מאוד בקרב ציבור התושבים בקריית מלאכי. כעת היא נערכת למסע הארוך בסופו היא מקווה להיות חברת מועצה.
"התלבטתי רבות בנושא והחלטתי שאני רוצה להיות במקום המשפיע הזה", אמרה דדון-סעדה ל"המקור". לדבריה, הנושאים המרכזיים בהם תרצה לעסוק הם תחום השכונות הוותיקות בעיר – ויצמן, קיבוץ גלויות והרצל – אשר צריכות לדבריה נציג אותנטי במועצת העיר שמכיר את צרכי השכונות ויפעל לקידום האינטרסים שלהן. דדון-סעדה, אם לחמישה המתגוררת בעצמה בשכונת קיבוץ גלויות, אמרה כי היא תבקש לפעול גם בתחום קידום הנשים, האימהות העובדות והאימהות החד הוריות, אשר לטענתה מתמודדות עם קשיים רבים שיש לטפל בהם על מנת לסייע להן לנהל חיי שגרה ככל משפחה.
"אני מרגישה ורואה שכיום אף אחד לא דואג למצוקות של השכונות, של האימהות העובדות ושל האימהות החד הוריות, אנחנו נהיה שם כדי לדאוג להם", אמרה. "נשים הן 50 אחוז מהאוכלוסייה אבל כמעט ולא מיוצגות כלל במועצת העיר בקריית מלאכי. אני מקווה שנשים נוספות יצטרפו למערכת הפוליטית", הוסיפה ואמרה בחיוך: "אנחנו גם מוסיפות שיקול דעת ויודעות להוריד אגו כשצריך, אז לפחות נאזן את הגברים במועצה".
בפייסבוק שלה כתבה דדון-סעדה כי היא התרגשה לקרוא את התגובות הרבות להתמודדותה למועצת העיר. "אני מודה לכל אחד ואחת מכם על העידוד, התמיכה, הפירגון והאהבה. זה לא מובן מאליו מבחינתי ואני מבטיחה שעוד אחזיר לכם על התמיכה. יש מסע ארוך וחשוב לפנינו ואני שמחה לקחת בו חלק. זה מסע שהסכמתי לצאת אליו כי אני מאמינה בו. כי אני מאמינה שהגיע הזמן שיהיה כוח נשי אמיתי במועצת העיר. למען הנשים והאימהות העובדות בכלל. למען האימהות החד-הוריות. למען השכונות האהובות שלנו שגדלנו בהן בקושי אבל בגאווה. למען הציבור כולו. אני באמת מאמינה שיחד נוכל להכניס דם חדש למועצת העיר ולעשות את העיר האהובה שלנו מקום טוב יותר כי אנחנו ראויים לזה. אני צריכה אתכם איתי ומבקשת את עזרתכם במשימה הזאת".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

בלחייב הודיע: "מפוצץ את האיחוד בקהילה הבוכרית"

המועמד שסיים במקום השני בפריימריז ההיסטוריים מתנתק מהרשימה המאוחדת שלושה שבועות בלבד אחרי שהוקמה- ומטיח האשמות קשות בפני מי שהיו יריביו במירוץ: "היו פה אי סדרים, שכונה. הביאו מצביעים מחוץ לעיר ואמרו שהם מכירים אותם ועשו איתי הסכם שאם אני עוזב את האיחוד עליי לשלם 5000 ש"ח. שילכו לתרומה, אני לא ממשיך איתם", אמר. הסיעה בתגובה: "הטענות מופרכות. מר בלחייב אף פעם לא רץ עם הבוכרים"

פורסם

בתאריך

על ידי

איחוד לשם פיצול: המועמד למועצת העיר מטעם סיעת "מאמינים" בבחירות האחרונות ומי שסיים במקום השני בפריימריז של הקהילה הבוכרית בעיר, רפי בלחייב, הודיע השבוע בשיחה עם "המקור" כי הוא מכריז על ביטול הסכם האיחוד בקהילה הבוכרית.
בלחייב, שסיים כאמור שני אחרי המועמד שניצח בהתמודדות, מוטי יעקובוב, שטח טענות קשות בדבר אי סדרים ואף זיופים לכאורה במהלך יום הבוחר של הקהילה הבוכרית, שנערך לפני כשלושה שבועות בבית הכנסת המרכזי של העדה הבוכרית בעיר, "חבסוב" שבשכונת חב"ד. "הבחירות הללו לא היו הוגנות", אמר בלחייב השבוע ל"המקור", והוסיף: "הצעתי להביא גורמים מבחוץ שיפקחו על הנעשה בתוך הקלפי, אבל מה קרה בפועל? בני המשפחה של המועמד היו בפנים. אחרי הבחירות גם ביקשתי תעודות זהות כדי לראות מי הצביע- אבל התנערו ממני בטענה שחלק הגיעו בלי תעודות זהות".
לטענתו של בלחייב, הוא הבחין בנעשה כבר בזמן אמת- ביום הבחירות- אך לא רצה להקים מהומה על מנת לכבד את מי שטרח והגיע להצביע, "אומרים שהיה ועד של הבוכרים שהכריז על הבחירות. על איזה ועד מדברים? לקחו כמה בחורים צעירים ועשו מהם ועד. לא חבסוב היו שם, לא סימנטוב ולא מיכאלוב מקיבוץ גלויות. כולם ראו איך זה התנהל. ההצבעה לא הייתה כשרה. אנשים שלא הכרנו אותם הגיעו להצביע. רוסים, אשכנזים. אף אחד לא מכיר אותם. אמרו לי שזה חתן של ההוא, וזו כלה של ההיא. הכל לוקשים. לקחו ממני צ'ק ערבון על מנת שלא אפוצץ את האיחוד עם קנס של 5000 שקל. אמרתי להם שאני מוכן לשלם את הסכום הזה. זה צדקה, תרומה. לא אלך איתם".
לגבי המשך דרכו בזירה הפוליטית הוסיף בלחייב: "כל הקהילה מבקשת ממני להקים מפלגה ושהם ירוצו איתי. היו לי 250 קולות כשרים למהדרין ועוד כמה מאות שהלכו למועמדים אחרים. אני אייצג את הבוכרים מהצד שלי. אם כולם היו הולכים איתי יד ביד הייתי יכול לתרום הרבה יותר לקהילה ולהיות יד ימינו של ראש העירייה הנבחר. יש הרבה כיוונים אבל אני בכל מקרה מתכוון לרוץ למועצה. הבוכרים יבואו איתי כי יודעים שאני איש עשייה ואדם ישר".
שאלות רטוריות
גורמים פוליטיים שונים בקהילה הבוכרית פנו בשבועות האחרונים למערכת "המקור" והדגישו כי חרף הניסיון לשדר אחדות כלפי חוץ- מדובר באחיזת עיניים הבאה לידי ביטוי במערכות הבחירות האחרונות, "הקהילה הבוכרית תמיד הייתה חלק מרשימת חב"ד למועצת העיר", אמר השבוע גורם פוליטי מוכר בקהילה. "האיחוד הזה התפרק מתישהו לפני כמה עשרות שנים כאשר בוריס בורוכוב התמודד ברשימה נפרדת והקהילה הלכה אחריו, אך ברגע שהוא רץ יחד עם יוסי סולימני בבחירות האחרונות המצב שב לדמותו".
גורם נוסף, הנמנה בין תומכיו של המועמד למועצת העיר רפי בלחייב, ציין השבוע כי מי שייצג את הקהילה בקדנציה האחרונה היה דווקא משה מלאייב, שבחר משום מה לא להתמודד בפריימריז המתוקשרים שנערכו לפני פחות מחודש, "מישהו יודע למה מלאייב לא התמודד? הוא הרי חבר מועצה מכהן. לטעמי היה פה ניצול ציני של צרכי הקהילה ממניעים אישיים. ישנם חמישה גבאים בוכרים בקריית מלאכי שלא יזמו בכלל את הפריימריז האלה. הם הובלו ולא הובילו. מישהו יודע היכן מחשב הבחירות? התוכנה? איך אפשר לדעת מי הצביע והאם הבחירות היו ניטרליות? אין דרך לברר את כל אלה", אמר והוסיף: "המתמודדים בפריימריז הם אנשים שהיו יכולים לתרום המון לקהילה- אבל הם מנותקים ממנה כבר 15 שנים. יתרה מכך, מהם האינטרסים הקהילתיים המוזנחים עליהם הם מדברים? אף אחד לא יכול לומר".
משה מלאייב, המכהן כחבר מועצה מטעם חב"ד, התייחס למידע המובא בכתבה ואמר: "באופן אישי אני מברך כל אחד שחושב שהוא יכול לתרום ונכנס לפוליטיקה. ההתנהלות אכן הייתה נראית לי מוזרה ואף אחד לא שיתף אותי בנעשה. גם אם היו מציעים לי לא הייתי מסכים להיות חלק מזה כי באופן אישי אני מסכים להיות בפוליטיקה רק תחת המטריה של חב"ד. אם יתאפשר לי ארוץ גם בבחירות הקרובות ברשימת מאמינים. שיתוף הפעולה הניב פירות טובים מאוד ואני יכול להעיד שבהרבה מקומות בארץ התעניינו בחיבור שנוצר תחת מאמינים. האינטרס של כל תושבי העיר נוצלו תחת הרשימה הזאת. עם זאת, אם יגידו לי בקהילה שהם רוצים שמוטי יעקובוב ירוץ עם חב"ד במקומי אני מפנה את מקומי. האינטרס הציבורי אצלי קודם לאינטרס האישי".
מוטי יעקובוב, שסיים במקום הראשון בפריימריז, הפנה אותנו לדוברות המפלגה- שם אמרו כי: "הטענות מופרכות. היו מחשבים וכולם צילמו תעודות זהות. כל מי שבחר עשה זאת עם תעודת זהות וכל האנשים שהגיעו הם מקריית מלאכי. הנציגים של בלחייב היו בקלפי כולל הוא עצמו וכל מי שעבד עבורו. מר בלחייב לא מקבל את הכרעת הבוחר שקבעה כי הוא המפסיד, מה גם שחשוב לציין שהוא אף פעם לא הלך עם הבוכרים. עשינו פריימריז והכרזנו שלא משנה מה קורה או מי נבחר כולם הולכים אחריו על מנת ללכת את העדה ואת קולות הבוחרים שלה. גם לפני שפתחנו את הקלפיות ישבנו יחד ואמרנו שיהיה לכולם בהצלחה. יתרה מכך, אחרי התוצאות מר בלחייב בירך את כל המתמודדים. לגבי אי התמודדותו של מר מלאייב, הרי שהכרזנו בכל בתי הכנסת ובפני כל האנשים שמתקיימים פריימריז בקרב הקהילה וכל אדם עשה את בחירתו האישית. אנחנו מחוזקים מאוד מכמות האנשים שהגיעו ומרוצים מהבחירה. נלך חזק עד הסוף במירוץ למועצה".

בלחייב. יצליח להיכנס למועצה?

לחץ להמשך קריאה