צור עימנו קשר

חדשות

טורניר הקטרגל בוטל

שבוע בלבד לפני שאמור היה לצאת לדרך, בוטל טורניר הקטרגל המסורתי בשל אי הרשמה מספקת. הראל מלכה, מנהלת מחלקת הספורט: "אנשים מחכים לרגע האחרון. עשינו את כל המאמצים לקיים את הטורניר. חבל מאוד שהוא לא יתקיים"

פורסם

בתאריך

סוף המסורת? טורניר הקטרגל המפורסם, שמילא בשנים האחרונות את חודשי הקיץ של חובבי הכדורגל בעיר ובסביבתה, בוטל היום (ראשון) ולא ישוחק בפעם הראשונה מאז מבצע צוק איתן. אלא שבשונה מקיץ 2014, בו לא יצא לדרך הטורניר בשל הלחימה בעזה, השנה הטורניר לא יתקיים בשל סיבה אחרת לחלוטין: היעדר מספר מספק של קבוצות שנרשמו אליו.

כזכור, לפני כחודש הודיעה מחלקת הספורט של העירייה, יחד עם קרן קריית מלאכי לפיתוח, על פתיחת ההרשמה לקראת טורניר הקטרגל המסורתי, לזכרם של חי-זיזי ושני קריאף ז"ל. הטורניר, שעתיד היה להיערך במתכונתו זו השנה החמישית ברציפות, אמור היה לצאת לדרך בתחילת השבוע הבא (3.7.17), וההרשמה אליו צריכה הייתה להסתיים בתחילת השבוע שעבר.

אלא שמיעוט נרשמים (ארבע קבוצות בלבד) הביא את המארגנים לבצע הארכה מאולצת למועד הסופי של ההרשמה, שנקבע ל-25.6.17, שבוע בלבד לפני שריקת הפתיחה של הטורניר. למרות זאת, משתתפי הטורניר הפוטנציאלים, בהן הקבוצות שנטלו בו חלק בשנים האחרונות, לא הגיעו אל משרדי הקרן לפיתוח על מנת לבצע את הליך הרישום, והטורניר בוטל באופן סופי. "אני לא יכול להצביע על הסיבה המרכזית בגינה לא נרשמו מספיק קבוצות", אמר בשיחה עם "ספורט המקור" משתתף קבוע בטורניר, שלא נרשם אליו השנה. "עם זאת, אני חושב שהפרס המאוד צנוע היה גורם בהחלטה. אני מסכים שכולם באים לשחק וליהנות, אבל גם לפרס ישנה משמעות", סיכם. כזכור, הפרס שנקבע על ידי הנהלת הטורניר היה ארוחה במסעדה באיזור. לשם השוואה, בשנה שעברה הפרס לקבוצה הזוכה היה סוף שבוע באילת.

בשיחה שערך עם "ספורט המקור" דחה מנהל מחלקת הספורט, הראל מלכה, את הטענה כי הפרס הוא הגורם לחוסר ההיענות, והביע צער על כך שהטורניר לא יצא לדרך: "בשנה שעברה היו כאלה שטענו שסכום ההשתתפות יקר מדיי. התחשבנו והורדנו את הסכום, וכתוצאה מכך גם את עלות הפרס הראשון", אמר מלכה, שהוסיף: "אי אפשר להתייחס לכל טענה ולעשות תכניות על פי זה. קבענו פרס ראשון מכובד, ותכננו לעשות טורניר לשם ההנאה מכדורגל. מישהו שאל האם במקום אחר יש בכלל פרסים, ולמה בכל זאת נרשמים לקריית גת וגדרה?".

"באים ליהנות". טורניר הקטרגל בשנה שעברה (צילום: אלירן זילכה)

"באים ליהנות". טורניר הקטרגל בשנה שעברה (צילום: אלירן זילכה)

מלכה הוסיף כי הייתה התעניינות מרשימה בקשר לטורניר, אך זה הסתכם בהתעניינות מילולית ותו לא. "הסיבה לפיה לא נרשמו מספיק קבוצות לטורניר היא ההמתנה לרגע האחרון. אנחנו שבוע לפני תאריך הפתיחה, ומלבד ההרשמה היינו אמורים להחתים שופט, חובש, לרכוש ציוד, להכין טבלאות ועוד. כל אלה תשלומים שצריך בסיס כדי להתחייב אליהם, מה גם שיש לחץ של לו"ז בשל ט' באב, והחזרה לאימונים של לא מעט שחקנים. אי אפשר לעשות טורניר מתי שבא לך".

מלכה התייחס גם לעניין חוסר הנעימות מפני משפחתם של חי ושני קריאף ז"ל, שהטורניר אמור היה להיערך לזכרם. "זה בהחלט לא נעים. דיברתי עם המשפחה בצער. הם הבינו שאין ברירה אלא לבטל את הטורניר, והבטחתי מבחינתי שנערוך משחק ראווה לזכרם של חי ושני ז"ל באצטדיון העירוני", אמר. לדבריו, "בסך הכל היינו אמורים לקבל חודש וחצי של כיף. התחלנו לארגן את הטורניר כבר לפני חודשיים, עם ידיעות בעיתונים ופרסומים בפייסבוק. אני ספורטאי, וספורטאי אמור להתחרות וליהנות, אפילו לתרום מעצמו בשביל להוציא לדרך טורניר כזה חשוב. לכן לטעמי ערך הפרס הוא לא תירוץ. מבחינתנו עשינו את כל המאמצים לקיים את הטורניר. אולי מהסיטואציה שנוצרה ראשי הקבוצות ילמדו להירשם בהקדם בשנים הבאות ולא לחכות לרגע האחרון".

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. מוטי

    26/06/2017 ב 06:13

    מנסיוני בעבר כמנהל מדור הספורט גיוס ספונסרים היה יכול לאפשר להעניק פרסים יקרה ערך יותר. מאידך היום מנהל מדור הספורט הראל מלכה עשה עושה ככל יכולתו להרים מפעלי ספורט להנאת התושבים והוא האיש המתאים ביותר בתפקיד. ושלא ינסו להטיל האשמות על אי קיום הטורניר זה יכול לקרות לכל אחד ובכל עיר. לא פעם גם לי היו פדיחות אבל לומדים מזה לעתיד.לך הראל המשך בדרכך ובהצלחה אוהב אותך מוטי אוחיון

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.