צור עימנו קשר

חינוך

חצי קייטנה

העירייה פרסמה את שעות וימי הפעילות של קייטנות הקיץ לגנים- שתימשך שלושה שבועות בלבד ותסתיים בשעה 13:00 בכל יום- ועוררה את זעמם של חלק מההורים. "איך אפשר לצאת לעבוד ככה? בקריית מלאכי דוגלים בכך שנשים יישארו בבית", כתבה אחת מהם. העירייה: "אורך ימי הקייטנה זהה לשאר הערים"

פורסם

בתאריך

בעוד 20 ימים בלבד תחל חופשת הקיץ, במסגרתה ייצאו הילדים לחופשה השנתית שתיאלץ את ההורים לתור אחר פעילויות מגוונות על מנת לעבור את החופשה בשלום.

כידוע, אחת הדרכים האפקטיביות של הורים שונים להתמודד עם החופשה הארוכה היא שילובם בקייטנות הקיץ שמציעות הרשויות המקומיות בישראל, המאפשרות להם להותיר את הילדים במסגרות השונות ולהמשיך לצאת לעבודה במרבית ימי החופשה.

אלא שכעת, עם פרסום ימי ושעות הפעילות של הקייטנה בעיר, פנו הורים רבים ל-"המקור" והלינו על כך שהקייטנה לילדי הגנים תיפתח רק כשבוע אחרי היציאה לחופשה, ב-8.7, ותארך כשלושה שבועות בלבד, עד ה-29.7. לא זאת בלבד, הרי שההורים הוסיפו כי שעות הפעילות של הקייטנה כפי שהודיעה העירייה בפרסומיה הן מ-8:00 עד 13:00 בלבד, מה שכמובן לא מאפשר להם להמשיך בשגרת עבודתם. "בקריית מלאכי לא מעודדים הורים לצאת לעבודה. דוגלים שנשים ישארו בבית", כתבה הבוקר (ראשון) אחת מתושבות העיר, שהוסיפה: "למה לא להתחיל ב-1/7 כמו בכל מקום אחר, מה אנחנו אמורים לעשות בחודש וחצי הנותרים ואיך אפשר לעבוד אם הקייטנה מסתיימת בשעה 13:00?", כתבה.

תושבת אחרת, ששיתפה את הפוסט בדף הפייסבוק הפרטי שלה, ציינה כי "כך שומרים על מצב סוציו אקונומי נמוך, כיוון שאמהות לא יכולות לצאת לעבוד".

מבדיקת "המקור אונליין" עולה כי שעות הפעילות בערים הסמוכות לקריית מלאכי, בהן קריית גת ואשקלון, הן בין השעות 7:30-16:30. בנוסף, הקייטנה מתקיימת על פני כחודש ימים לפחות. עם זאת, יש לציין כי עלות הקייטנה גבוהה פי שניים ושלושה מהעלות לילדי קריית מלאכי. "העלות יותר גבוהה, אך אנחנו מוכנים לשלם. מספיק עם הסיסמאות של 'קייטנה ב-400 ש"ח'. אם ניאלץ למצוא סידור להמשך החופשה, לימי חול המועד ואסרו חג במהלך השנה זה יעלה פי כמה, ונצא מופסדים כרגיל", אמרה תושבת העיר.

מנגד, סיפר בשיחה עם "המקור אונליין" הורה אחר שביקש להישאר בעילום שם כי "בקריית מלאכי אוהבים תמיד להתלונן", והוסיף שבעבר כבר הציעה העירייה קייטנות עד שעות הצהריים במחיר מלא- שלא זכו להיענות מצידם של ההורים. "אנשים צריכים להחליט מה הם רוצים. בעבר הלינו על כך שהתשלום גבוה והעדיפו לא לשלוח את הילדים לקייטנה. מה קרה עכשיו?", תהה.

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "עיריית קרית מלאכי עשתה מאמץ למען התושבים והצליחה להשיג תקציב ממשרד הפריפריה הנגב והגליל כדי להפחית את מחיר הקייטנות שעלה בכל הארץ. מחיר הקייטנה בקרית מלאכי בסך 400 שקלים הוא מהנמוכים בארץ. אורך ימי הקייטנה זהה לשאר הערים וכמו בכל שנה הוא עומד על כשלושה שבועות. הקייטנה תופעל על ידי גננות וסייעות מקצועיות וכוללת תוכניות העשרה, הפעלות והצגות".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
2 תגובות

2 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  10/06/2018 ב 17:00

  שבירת הבריכה דווקא לפני החופש.היא תוצאה של הוויכוח עם המגזר החרדי על פעילות הבריכה בשבת.יש האומרים כי בשל חוסר היכולת של ראש העיר להגיע להסכמות עם החרדים החליטו כולם כי הפתרון היעיל לפתרון המשבר הוא שבירת הבריכה

 2. ענת

  10/06/2018 ב 14:37

  ביזיון שאין כדוגמתו. השלטון הנוכחי בראשות ללו החזיר אותנו עשרות שנים אחורה.
  אנחנו נבוא איתכם בחשבון בבחירות הקרובות, שלא תגידו לא ידענו

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.