צור עימנו קשר

חינוך

חסרי אונים

הורים בגן הילדים של בית הספר "אחוות אחים" פנו השבוע ל-"המקור" וסיפרו על אלימות קשה של ילדים כלפי חבריהם ואנשי ההוראה, וטענו כי מקרה האלימות שאירע ביום שישי האחרון איננו הראשון בגן: "בית הספר מנסה להשתיק את הדברים", אמרה אחת האימהות. מנהל מחלקת החינוך: "מודעים לנושא. פועלים על מנת להביא מנהלת קבועה לגן"

פורסם

בתאריך

אירועי האלימות במוסדות החינוך תפסו לאחרונה כותרות בכלי התקשורת הארציים, שסיקרו את התופעה הקשה במסגרתה נאלצים תלמידים ואנשי הוראה לספוג אלימות מילולית ופיזית מצד תלמידים אחרים, תוך שהם חסרי אונים ונטולי יכולת תגובה.

ביום שישי שעבר, לאחר יום לימודים שגרתי בחטיבה הצעירה של בית הספר "אחוות אחים", הגיעו הטענות על אלימות גם לקריית מלאכי, עת אחד ההורים התלונן כי תלמיד בחטיבה תקף את בנו בן ה-5 ואת חברו לספסל הלימודים, תוך שהוא משתמש באלימות קשה שהסתיימה באורח נס "רק" עם שריטה מתחת לעין. "הבן שלי הגיע מבית הספר כאשר הוא עם חתך בפניו, כאילו חזר ממלחמה", סיפר האב בתדהמה כבר ביום שישי האחרון בשיחה עם "המקור", והוסיף כי האירוע שהתרחש בשבוע שעבר איננו הראשון, וכי המצב בגן קשה הרבה יותר, "צריך להיכנס לקבוצה של הגן כדי לראות את הפחד בו נמצאות האימהות של הילדים. האלימות כאן היא דבר שחוזר על עצמו, ולא רק כנגד הילדים אלא גם נגד אנשי ההוראה עצמם", סיפר האב בכאב, והוסיף: "ממש השבוע הוציאה אחת הגננות חופשת מחלה לאחר שהותקפה, וזה לא המקרה הראשון בגן. בית הספר מנסה להשתיק את הדברים", סיפר.

דבריו של האב מקבלים משנה תוקף בשיחה עם אמא של ילד נוסף בגן, שטענה השבוע כי אמנם התקיימו שיחות עם מנהלת בית הספר ועם מנהלת מחלקת הגנים בעירייה- אולם לא התקבל שום פתרון, והמצב רק הולך ומחמיר, "יש מספר ילדים שמתנהגים בצורה בריונית, ולצערי הרב אין שום דמות חינוכית שתעצור את זה. פעם אחת הזמינו משטרה לילד, זה רציני? זה פשוט לעשות צחוק, למה שילד יבין מזה משטרה? למה הגננות שנמצאות בשביל לחנך את הילדים לא מצליחות לעשות את זה?", תהתה האם.

אירוע האלימות שהתרחש לכאורה בסוף השבוע שעבר מצטרף למקרה נוסף באותו הגן בו ילד בן 5 תקף את אחת הגננות באלימות קשה, תוך שהוא משתולל, מכה את הגננת, בועט בה ואף מנסה לחנוק אותה בצווארה. לאחר האירוע היא פנתה לטיפול רפואי בבית החולים.

לדברי מנהל מחלקת החינוך בעירייה, מיכאל בן שטרית, הסיפור מוכר לקברניטי המחלקה, והסיבה בגינה שורר חוסר שקט בגן המדובר היא מחסור בגננות של משרד החינוך, "אנחנו מודעים לכל הנושא. לצערי הרב הגננת הראשית הוציאה חופשת מחלה, וכעת מגיעות מידי יום גננות מחליפות של משרד החינוך. אנחנו בקשר רציף עם המנהלת האזורית של משרד החינוך על מנת להביא גננת קבועה, מה שיעזור להחזיר את השליטה בגן", אמר בן שטרית, שהוסיף כי בכל נושא הגננות ידיו כבולות, כיוון שמדובר בגננות מטעם משרד החינוך, "ישבתי עם מנהלת בית הספר קלרה לוי בניסיון להחזיר את הסדר לגן. נעשה הכל על מנת שכבר בימים הקרובים תגיע גננת קבועה לגן", סיכם. ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר כי "ניתן לגן מענה נרחב לנוכח מורכבות הדברים. לצד עיבוי הצוות החינוכי על ידי תוספת כוח אדם, מלווים את הגן אנשי מקצוע, לרבות מנתחת התנהגות, פסיכולוגית, יועצת חינוכית ומפקחת בית הספר. בשל היעדרותה של הגננת שובץ כוח אדם המוכר לילדים כגון מנהלת החטיבה הצעירה עד להתייצבות המצב". את תגובת בית הספר לא היה ניתן להשיג

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.