צור עימנו קשר

חדשות

חניות הנכים: בעירייה קיימו "בדיקה"; התושבים: נפנה למבקר המדינה

למעלה מחודש מאז פרסום הכתבה אודות תלונותיהם של תושבי רחוב בר יהודה, שטענו כי בסמוך לבתיהם נצבעו חניות נכים למי שאינם זכאים לכך על פי החוק- בעירייה טרם קיימו "ישיבה דחופה" בנושא, כפי שהבטיחו בתגובתם לטענות, אך ציינו השבוע כי "כל החניות שקשורות לאנשים עם מוגבליות אושרו על ידי ועדת התחבורה". תושב בר יהודה: "הם חושבים שנשכח? החניות ניתנו לכאורה שלא על פי החוק ואי אפשר להתעלם מכך. נפנה לדרגים גבוהים יותר"

פורסם

בתאריך

הבטחת שווא? כמעט חודש וחצי מאז פורסמה הכתבה כאן ב"המקור" אודות תלונותיהם של תושבי רחוב בר יהודה בעיר, לפיהן ברחוב המקביל לביתם נצבעו מספר חניות נכים בניגוד לחוק, נדמה כי בעירייה טרם נקפו אצבע בכל הקשור לטיפול בסוגייה.
כזכור, טענותיהם של תושבי רחוב בר יהודה נשמעו בעקבות עמדת העירייה בעניין אי הקצאת מקום חנייה מסומן לגבריאל אדינייב, תושב העיר, לפיה בשל היותו לכאורה בעלים של חניה בטאבו הוא אינו זכאי למקום חניה מסומן בסמוך לביתו. "אם כך, שיבואו לראות מה קורה בשכונת בר יהודה. לפחות ארבע חניות ציבוריות נצבעו בכחול-לבן למרות שלאותם דיירים, המתגוררים ברחוב פנחס ספיר, יש חניה פרטית בביתם", אמר אז אחד הדיירים המתגורר ברחוב בר יהודה.
טענת העירייה בעניין אדינייב, מסתמכת על הסעיף בחוק שקובע כי "הזכאות אינה תקפה לנכה שיש לו חניה המותאמת לצרכיו ונמצאת בשימושו באופן קבוע ובלעדי, כולל חניה פרטית לדירה".
אלא שלטענתם של התושבים, העירייה אישרה כבר לפני שנים ובאופן מודע חניות נכים לתושבי רחוב פנחס ספיר, זאת למרות שלחלקם, כאמור, ישנן חניות רשומות בטאבו. "מאז שהחלה מצוקת החניות בעיר התחילו לסמן פה חניות לתושבים בעלי תו נכה", סיפר לפני כחודש וחצי תושב השכונה, שהוסיף: "בגדול אין לנו שום בעיה שמי שזכאי יקבל חניה, אבל לא יכול להיות שמדובר באנשים עם חניות בצד השני ובגלל שיש עוד רכבים בבית אז הם מקבלים חניית נכה בשטח ציבורי שכולם יכולים לחנות בו", הוסיף.
בדיקת "המקור" העלתה בעבר כי לפחות חלק מתושבי פנחס ספיר סגרו את החניות הפרטיות על ידי חומה גבוהה, המונעת מהם לחנות את רכבם בחצר הבית ומחייבת אותם להשתמש בחניית הנכים שהוקצתה להם, "אחד השכנים פה הוא קרוב משפחה של בכיר במועצה ולא מזמן הגדילו לו את החנייה מעבר למותר בחוק. כששאלנו את אותו תושב למה יש צורך להגדיל, נטען בפנינו שאין להם מקום מאחורה והם קיבלו את האישור ממי שצריך", סיפר התושב.
בעירייה היו קשובים לטענות, ואמרו אז כי "הנושא נמצא בטיפול של הממונה על התחבורה בעירייה, חיים שטיינר". הם הוסיפו כי סגן ראש העירייה "החליט לכנס ישיבה דחופה יחד עם אנשי משרד התחבורה, שהחליטו לצאת לשטח לבדוק את הנושא ולאחר מכן יקבלו את ההחלטות להמשך טיפול".
אלא שחרף ההבטחות וההצהרות, כאמור, ולאחר שחלפו כמעט חודש וחצי ימים מאז הבטיחו בעירייה לקיים ישיבה דחופה בנושא- נדמה כי לא נעשה דבר. "עושה רושם כאילו התגובות של העירייה נאמרות מן הפה אל החוץ", אמר השבוע תושב העיר המתגורר ברחוב בר יהודה, "אנחנו סובלים ממחסור במקומות חנייה ומעלים בפני העירייה בעיה מהותית של מתן חניה לאנשים שאינם זכאים לכך על פי חוק. מה עם הישיבה הדחופה? מה עם הסיור של אנשי משרד התחבורה? הכל נשאר כשהיה. הם אולי חושבים שנשכח, אבל מדובר בקושי יומיומי שלא ניתן להתעלם ממנו".
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "היות ולמשפחה יש שני ילדים עם מוגבלות וכלי הרכב שברשותם גדול לעומת המעבר הצר שברחוב, הכניסה לחנייה קשה מאוד עבורן ולכן הוקצו למשפחה חניות על הכביש. העירייה מסייעת להורים לילדים עם מוגבלויות בכל דרך אפשרית. כל החניות שקשורות לאנשים עם מוגבליות אושרו עי ועדת התחבורה".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.