צור עימנו קשר

חדשות

חיים בביוב

עשרות תושבי שכונת הרצל הפגינו בשבוע שעבר במחאה על מצב התברואה בשכונה, וטענו כי העירייה מתעלמת מהם ומאפשרת לשלוליות ביוב להיווצר בכל פעם מחדש. "מדובר בסכנות נפשות. אנחנו החצר האחורית של העיר", אמר אחד המפגינים. העירייה בתגובה: "הושג תקציב לטיפול בבעיה"

פורסם

בתאריך

דיירי שורת הבניינים בשכונת הרצל בעיר, הסמוכים לאצטדיון העירוני, החליטו שהם מפסיקים לשתוק. שנתיים מאז פיצוץ הביוב ברחבי השכונה, ולאחר מספר פניות לגורמים הרלוונטיים, הפגינו בשבוע שעבר עשרות תושבים שדרשו מהעירייה לשאוב את הביוב ולהחליף את הצינור החלופי שהותקן לפני כשנתיים בלבד.

לטענת התושבים, לפני כשנתיים, וכחלק מעבודות הפיתוח שנעשו באזור השוק, החליפו עובדי קבלן של תאגיד המים את צינור הביוב העובר בסמוך לבניין מגוריהם- ומאז החלו הבעיות.
"במשך שנתיים אנחנו סובלים מביוב שעולה על גדותיו ומצטבר לשלולית ענקית בשטח הצמוד לבניין", אמר אחד הדיירים, שהוסיף: "הדליפה גורמת לריח חריף של הביוב הנפלט החוצה, במה שהופך את כניסת הבניינים למפגע תברואתי".

לטענת התושבים, הם פנו מספר פעמים אל ראש העירייה זוהר ואל גורמים בכירים אחרים בעירייה במטרה למצוא פתרון למצב- אולם דרישותיהם עלו בתוהו. "העובדים של תאגיד המים שהגיעו לשכונה החליפו את כל תעלת הביוב, אך במקום להכניס צינור באותו הקוטר הם הכניסו צינור קטן יותר", אומר אלכס, דייר בשכונה, שמבאר את סיבת דליפת הביוב, "מה שקורה זה שנוצר לחץ בתוך הצינור, אשר סותם אותו ושמצריך מאיתנו להגיע כל מספר ימים כדי לשחרר אותו בלחץ מים. אם אנחנו לא מספיקים להגיע בזמן, הלחץ גורם לפיצוץ שמביא לעליית הביוב על גדותיו".

תושבים נוספים שנכחו בהפגנה טענו כי מי שטיפל בצינור החדש היה התאגיד, אולם לאחר שהעירייה הבחינה כי הוא מהווה בעיה הוחלט לשכור קבלני משנה מטעם העירייה לשם ביצוע העבודות.
"גם כאשר הגיעו קבלני משנה לחפור ולבדוק מהיכן נובעת הבעיה הם שברו את אחד מפתחי הביוב, מה שגרם להיווצרות שלולית בסמוך לאחד הבניינים", אמר דייר נוסף, שהוסיף: "כבר כמה שנים שאנחנו מתלוננים על הריח ולאף אחד לא אכפת. מדובר פה בסכנת נפשות, אבל אנחנו החצר האחורית של העיר אז זה בסדר".

חבר המועצה ואיש הרשימה המשותפת של הקהילה האתיופית, גדעון מהרי, נכח בהפגנה ונראה זועם במיוחד נוכח המצב של דיירי השכונה. "אנשים פונים אלי ומספרים לי על המצב הנורא שבו הם חיים. מי שחי באזור הזה נאלץ להתמודד עם מקום מגורים ללא תנאים, כאילו שכחו שהוא חלק מהעיר. מדובר באנשים מבוגרים שאין להם מאיפה להביא את הכסף ולתקן. מה ההבדל בינם לבין תושבי השכונות האחרות? אפילו בעזה לא חיים בתנאים ירודים כאלו. ג'ונגל".

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "העירייה סייעה מספר פעמיים לטפל בבעיה זו, היות והתשתיות ישנות מאוד. ראש העיר בשיתוף משרד השיכון השיג תקציב להחלפת תשתיות בבניינים הבעייתיים על מנת לפתור את הבעיה"

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.