צור עימנו קשר

חינוך

חוזרים ללימודים במספרים

5,965 ילדי קריית מלאכי מגן ועד יב' ישובו ביום ראשון הקרוב אל הגנים ובתי הספר ויחלו את שנת הלימודים תשע"ט. 1,666 ילדים יתחילו את השנה בגנים, 2,963 ילמדו ב-9 בתי ספר יסודיים ו-1,348 נוספים בשלושת התיכונים בעיר. למרות ההתרגשות, לא כולם מרוצים: "היה ראוי לטפל בכל גני הילדים ולא רק בחלקם", אמר הורה לילד בגן ורדים

פורסם

בתאריך

כמעט 6000 ילדי קריית מלאכי יפתחו ביום ראשון הקרוב את שנת הלימודים תשע"ט בגנים ובבתי הספר בעיר. 1,666 מתוכם יעשו זאת ב-55 גנים הפזורים ברחבי העיר, 2,963 תלמידים יעשו את דרכם אל ספסלי תשעת בתי הספר היסודיים בעיר ואילו 1,348 תלמידים ילמדו בשלושת התיכונים בעיר.
במהלך החופשה השקיעה העירייה כ-4 מיליוני שקלים בשיפוץ מוסדות החינוך בעיר, בהם חידוש 6 גני ילדים עם מרבדי דשא סינתטי, מתקני משחק חדשים, הצללות והחלפת תשתיות. 6 גנים נוספים יחודשו לאחר החגים.
גם בית ספר ישורון עבר מתיחת פנים בעלות כוללת של מיליון שקלים, שכללה החלפת ריצוף בכל הכיתות, חיפויי אבן, החלפה לתאורה לדים חוסכת אנרגיה ודלתות חדשות שישנו את פני הכיתות בבית הספר.
בבית הספר אלי כהן חודשה והורחבה כיתת התקשורת, וכך גם בבית ספר הראל הורחבו מספר כיתות א' בעקבות הביקוש. בית הספר חב"ד בנים זכה למגרש כדורגל משודרג לאחר שנים של משחק במגרש חול, בעציון נוספו כיתות חדשות, רחבת תיכון בבית חנה רוצפה מחדש ובבית ספר האחים נוספו כיתות לימוד בעקבות העלייה במספר התלמידים.
בעירייה ציינו גם כי כלל בתי הספר נצבעו מחדש, בוצעו עבודות גינון, תחזוקה וניקיון יסודיים כדי שהתלמידים ייכנסו בהרגשה טובה לאחר חודשיים מחוץ למסגרת הלימודית.
אגב, את השנה יפתחו גם שני מנהלים חדשים; אירית טיירו כמנהלת בית ספר אלי כהן (החליפה את גילה קיסלביץ) והרב אהרון מנגמי, שהחליף את הרב זאב קפלן בבית הספר היסודי חב"ד בנים.
בין כל ההכנות לקראת שנת הלימודים החדשה נרשמה התרגשות בעיקר בקרב עובדי ההוראה ותלמידות בית הספר היסודי חב"ד בנות בעיר, שנבנה השנה בסיוע מפעל הפיס ויהיה ערוך ומוכן לקראת פתיחת שנת הלימודים ב-2 בספטמבר. בניית מבנה בית הספר הסתיימה ממש בימים אלו, והוא יכלול 18 כיתות וחדרי מנהלה חדשים. עלות הבניה מוערכת ב-12 מיליון שקלים.
על פי ההערכות, מפעל הפיס השקיע השנה כ-640 מיליון שקלים בבניית 800 כיתות לימוד וגני ילדים בכל רחבי הארץ. "מרבית רווחיו של מפעל הפיס מוקצים מידי שנה לתחום החינוך ואנו רואים בכך אמצעי מהותי לצמצום הפערים בחברה", אמר עמרי לוטן מנכ"ל מפעל הפיס, שהדגיש כי בכוונת הפיס להמשיך להוביל ולתמוך בפרויקטים נוספים חשובים בתחום החינוך בישראל.

אירית טיירו. פותחת שנה חדשה כמנהלת "אלי כהן" | צילום: עמוד פייסבוק אישי

לא כולם מרוצים

לצד ההתרגשות הגדולה בקרב הילדים, ההורים והמורים לקראת פתיחת השנה- ישנם גם כאלה שלא מרוצים ממצב המוסדות החינוכיים של ילדיהם. כך למשל, פנו השבוע הורים מגן ורדים אל לשכת ראש העירייה והלינו על מצב חצר הגן של ילדיהם, "בכל גן יש היום חצר עם דשא סינטטי. אצלנו יש חצר חולית, כך שיום אחד של גשמים יהפוך אותה לבוצית וישבית אותה לשבוע שלם. לפני קמפיינים והרמות כוסית, ראוי לטפל בכל גני הילדים ולא רק בחלקם", אמר אחד ההורים.
גם בגן נוסף התלוננו על מצב החצר, אך מסתבר כי מצבם שם גרוע הרבה יותר כיוון שנכון לאמצע השבוע העבודות במקום טרם הסתיימו, "עדיף לפתוח שנה שהחצר 'מחכה' לשיפוץ ולא באמצע שיפוץ שהופסק", כתבה תושבת.
באשר לגני הילדים שאמורים לעמוד לרשותם של תושבי השכונות החדשות- כרמי הנדיב והמחנה- הרי שכמה מהם לא יהיו מוכנים לקראת פתיחת שנת הלימודים, מה שייאלץ את ההורים לרשום את הילדים לגנים בחלקה השני של העיר. "איך נתנו היתרי בנייה לבתים בשכונות החדשות ולא עשו בו זמנית היתר בנייה לבניית גנים? הוציאו טופס 4 לבניינים, איך לא חשבו על גנים לאותם תושבים?", תהה תושב העיר, שהוסיף: "היו בטוחים שבאים גנים יבילים אך לא הביאו אותם בזמן. התוצאה היא שאין גנים. יפתחו איזה גן במחנה ועוד אחד באלי כהן. זה מחדל עצום וכולם פה טוענים שפשוט רימו אותם".

ד"ר דרורי ממליץ

רופא הילדים הבכיר של שירותי בריאות כללית בקריית מלאכי, ד"ר דוב דרורי, בחר להעניק להורים בקריית מלאכי המלצות לאימוץ אורח חיים בריא ואיתור בעיות היכולות להשפיע על ההישגים של הילדים. לדבריו של ד"ר דרורי, כניסה למערכת החינוך, כמו כל מסגרת לימודית חדשה, כרוכה בהתרגשות רבה ובקביעת סדר יום חדש לילד ולכל בני המשפחה. החזרה לשגרה עם סיומה של חופשה ממושכת מהווה הזדמנות לאימוץ הרגלי בריאות מומלצים ומתן ידע וכלים בנוגע לילדים ולהורים בנוגע לתזונה, שינה, יציבה נכונה, פעילות גופנית – כל זאת כדי לסייע לילדים למצות את יכולותיהם והישגיהם.
כחלק מהמלצותיו של ד"ר דרורי לקראת החזרה למסגרות הלימודים, אמר הרופא הבכיר כי כדי להקל על ההסתגלות מחדש כדאי לקבוע סדר יום חדש בשיתוף עם הילדים: זמן לחברים, זמן לחוגים, שיעורים, ארוחה משפחתית וכו'. באשר לשינה, הרי שחשוב מאוד שהילד ישן את מספר השעות המומלץ לגילו.
ד"ר דרורי התייחס גם לאורך ומשקל הילקוט, ואמר כי רצוי שרצועות הכתפיים יהיו שוות בשני הצדדים ושמשקל הילקוט לא יעלה על %15 ממשקל הגוף. עוד ציין כי ישנה חשיבות רבה להקניית הרגלי אכילה נכונים ולבניית תפריט מאוזן, והמליץ להגביל שעות מסך מול הטלויזיה והמכשירים החכמים ככל שניתן.

ד"ר דרורי. המלצות לקראת החזרה לבית הספר

 

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.