צור עימנו קשר

חדשות

חודש אחרי פתיחת שנת הלימודים: תלמידות ה'-ו' בחב"ד עדיין לומדות מחוץ לכותלי בית הספר

ועד ההורים של בית הספר היסודי חב"ד בנות שיגר מכתב חריף אל ראש העירייה אליהו זוהר ובו דרישה לטפל בהקדם בהכשרת המבנה החדש שאמור היה להיות מוכן לפני כמעט חודשיים. "מבקשים מראש העירייה להיכנס לעובי הקורה ולהטיל סנקציות כבדות על האחראים למחדל", כתבו ההורים במכתב. הבוקר (רביעי) כבר החלו עיצומים בשכבות הגבוהות

פורסם

בתאריך

אוקטובר כבר כאן, אך נדמה שפתיחת השנה הצולעת במערכת החינוך המקומית ממשיכה לייצר כותרות.

אמש (שלישי), שלחו אנשי ועד הורי בית הספר חב"ד בנות בעיר מכתב חריף אל לשכתו של ראש העירייה אליהו זוהר וטענו כי גם כעת, למעלה מחודש ימים לאחר פתיחתה הרשמית של שנת הלימודים תשע"ט- נאלצות התלמידות ללמוד מחוץ לכותלי בית הספר.

לטענתם, מבנה בית הספר החדש שאמור היה להיות מוכן לקליטת הבנות בתחילת שנת הלימודים טרם נמסר- ומאלץ את תלמידות השכבות ה'-ו' ללמוד מחוץ למבנה.

לא זאת בלבד, הרי שבמכתבם ציינו ההורים כי הבנות נאלצות ללמוד במקומות כגון אולמות אירועים, מרכזים קהילתיים, מתנ"סים ואפילו בבתי המורות, "זאת, ללא ציוד מתאים כגון, לוח שולחנות וכסאות וכמובן ברוב המקרים גם ללא מיזוג אוויר", כלשונם.

בנוסף, ציינו ההורים, הבנות הלומדות בשכבות א'-ד' נותרו ללמוד במבנה הישן, והן סובלות מהפסקות חשמל מרובות, מכיתות לא ממוזגות ומפועלי בניין שעובדים בשטח ביה"ס במהלך הלימודים.

לטענת ההורים- מסירת המבנה הובטחה להם עד תאריך 15/08/18- כשבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים. אלא שחרף זאת, ולמרות שביקרו במבנה יחד עם נציגי העירייה, קבלן העבודות וראש העירייה אליהו זוהר אחת לשבוע, לא נרשמה התקדמות כלשהי בבנייה. בנוסף, טענו ההורים, נתגלו במהלך ביקוריהם במקום ליקויים רבים, רובם בטיחותיים. "מפאת הליקויים אין צפי לקבלת המבנה כשהוא תקין וראוי ונאות ללימודים", כתבו ההורים במכתבם, וציינו עוד כי מדובר במבנה שאמור לשמש כ-600 תלמידות יסודי.

בסיום מכתבם ציינו ההורים כי בעקבות המצב הלימודים של שכבות ה'-ו' לא יתקיימו כסדרם, והבוקר (רביעי), אחרי שפנו גם למועמד למועצת העיר מיקי צביקה על מנת שינסה לעזור להם בטיפול בבעיה- הוחלט כי הלימודים יסתיימו בשעה 10:00. "אנו מבקשים מראש העירייה להיכנס לעובי הקורה ולהטיל סנקציות כבדות על האחראים למחדל על מנת לצמצם את הפגיעה בראש ובראשונה בתלמידות, בצוות המורות, בהורי התלמידות אשר נאלצים לפזר את בנותיהם בין פתרונות האלתור שמספקת העירייה (אשר אינם מיועדים לילדות כה רכות וככל הנראה גם לא מבוטחים כלל) וכמובן למנוע זילות בכספי הציבור", סיכמו בוועד.

מעיריית קריית מלאכי טרם נמסרה תגובה.

 

 

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. גילי

    03/10/2018 ב 19:11

    ללו ללו רועדות לו ביצים דייאלו

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.