צור עימנו קשר

חדשות

חוגגים את חג הסיגד

יוזמה מבורכת וראשונה מסוגה של מחלקת הנוער המקומית אפשרה ל-250 בני הנוער, חלקם חברים בתנועות השונות, לחגוג יחד עם תושבי העיר ובני הקהילה האתיופית את חג הסיגד, החל 50 ימים לאחר יום הכיפורים. "מקווים להפוך את חגיגת החג למסורת בקרב בני הנוער בקריית מלאכי", אמר מנהל מחלקת הנוער, רונן אתגר

פורסם

בתאריך

רחבת עיריית קרית מלאכי התמלאה ביום שלישי השבוע ב-250 בני נוער שהגיעו לחגוג את חג הסיגד המסורתי. הנערים שמעו מבני הקהילה האתיופית על המקור לחג בספר נחמיה, הסיבה לחגיגה, השתתפו בפעילויות ובמשחק ויצירה. את הערב ארגנו מחלקת הנוער בשיתוף תנועות הנוער הצופים, סח"י ובני עקיבא.

חג הסיגד, או בשמו העממי חג המהללה, הוא אחד מחגי ביתא ישראל, הם קהילת יוצאי אתיופיה. החג חל מידי שנה בכ"ט חשוון, 50 ימים בדיוק לאחר צום יום הכיפורים. במרכזו של חג הסיגד ישנו צום, המסמל טהרה והתחדשות, ובעיצומו מתקיים טקס חידוש הברית בין העם לאל הכולל קריאת קטעים מן המצהף קדוס (קטעי הקודש של הקהילה) וברכות תפילה לגאולה. מיקומו של הטקס רצוי שיהיה בראש הר גבוה, כסמל למעמד הר סיני, והוא מנוהל על ידי כוהני הקהילה. את ההשראה ומסורת החג לקחו בני הקהילה האתיופית ממעמד דומה המתואר בתנ"ך, אותו קיימו עזרא ונחמיה בימי שיבת ציון.

ראש העיר אליהו זהר אמר לנערים כי הסיכון שיהודי אתיופיה לקחו על עצמם כדי להגיע לירושלים היה רב, והוסיף כי "זכינו שרבים מבני הקהילה גרים כאן. זאת קהילה חמה ואוהבת ואני מאחל להם חג שמח".

בסיום הפעילויות ודברי ההסבר על החג, הרקיד הדי-ג'יי את הנערות והנערים לקול צלילי שירים מסורתיים של הקהילה האתיופית. לאחר מכן יצאו כל בני הנוער עם ורדים וחילקו לתושבי העיר עם איחול חג שמח.

מנהל מחלקת הנוער רונן אתגר אמר לאחר האירוע: "זאת הפעם הראשונה שיצרנו פעילות משותפת לכלל בני הנוער בקריית מלאכי לרגל חג הסיגד. אני גאה בנוער שלנו שהיה מעורב ופעיל ולמד על משמעות החג". אתגר גם הודה למתנדבים הרבים שפעלו להפקת הערב המוצלח, ואמר כי הוא "מקווה להפוך את החג הזה למסורת בקרב בני הנוער בקריית מלאכי" סיכם אתגר.

בני הנוער במהלך האירוע (עיריית קריית מלאכי)

תפאורה בהתאם למסורת (עיריית קריית מלאכי)

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.