חדשות

לא גזירה משמיים

img-20180207-wa0021

חלקים מתקרת גגו של גן "אגס", השוכן בשכונת חב"ד בעיר, קרסו השבוע אל מול עיניהן של בנות הצוות והילדות המפוחדות. הוריהם, טוענים כי התריעו על המפגשים מבעוד מועד, ומתלוננים על אוזלת ידה של העירייה"כל הזמן הבטיחו לתקן. בנס אף ילדה לא נפגעה פיזית", אמרה אם לילדה בגן

כאשר דנית (שם בדוי) שלחה את בתה הבכורה לגן ביום שני האחרון, היא לא האמינה שהיא תצטרך להגיע לאסוף אותה בבהילות לפני תום שעות הפעילות השגרתיות, לאחר שתקרת הגן נפלה סנטימטרים מראשה של בתה האהובה.
הכל החל במהלך ארוחת הצהריים בגן "אגס", השוכן בשכונת חב"ד בעיר. בשלב מסוים של ארוחת הצהריים, החלה תקרת הגן להתפורר- וחלקים ממנה התנתקו מקורות הגן ונפלו ממש על שולחנות האוכל של הילדות. "בזמן שהן ישבו לאכול נפלה חלק מהתקרה אל תוך הגן. ממש בנס אף ילדה לא נפגעה פיזית", סיפרה ברעד האם, והוסיפה: "הבת שלי נכנסה להיסטריה כאשר התקרה נפלה סנטימטרים ממנה. הגננת מיד הזעיקה אותי לבוא לקחת אותה, כיוון שהיא נכנסה להתקף חרדה".
דנית, גוללה השבוע בשיחה עם "המקור" כיצד לטענתה מרבית העוסקים במלאכה מטעם העירייה התעלמו מתחנוניה ומבקשותיהם של הורים נוספים לפעול לתיקון הליקויים בגן הילדים "אגס" ובגנים נוספים ברחבי השכונה, ופיזרו במהלך החודשים האחרונים בעיקר הבטחות. "התקרה החלה להתפורר על ראשי הילדים בשעה שתיים בצהריים, אז החלה הגננת מיד לעשות הכל על מנת להרגיע את הילדים. בו זמנית, היא יצרה קשר עם אנשי העירייה שיבואו לבדוק את המבנה. לא פחות משעתיים וחצי לקח לאנשי העירייה להגיע, וגם אחרי שהגיעו זה היה נראה כאילו הם פשוט מזלזלים בנו", הוסיפה האם.
לטענת ההורים בגן, למרות בקשתם כי מהנדס העירייה יגיע לבדוק את הקיר בגן- נשלח למקום עובד עירייה אחר, שדפק על התקרה עם מטאטא והודיע להורים כי אין סיבה לדאגה. "מיד כשהוא סיים לדבר נפל עוד חלק מהתקרה אל רצפת הגן. זה היה הזוי ועצוב", סיפרה אחת האימהות.
מיד עם עזיבת גורמי העירייה את המקום הודיעו הורי הגן כי הם אינם מתכוונים לשלוח את בנותיהן אליו עד אשר תטופל לאלתר תקרת הגן המסוכנת, והוסיפו כי הם לא יהססו להשביתו. אלא שבעירייה כנראה הבינו את חומרת האירוע, ושלחו מיד בבוקר למחרת את עובדי מחלקת ההנדסה על מנת שיבצעו שיפוץ בתקרת המבנה. "התיקון שעשו הוא לא יותר מטיפול קוסמטי. הבטיחו שיפנו למכון התקנים ולמשרד החינוך, אך בפועל, כאשר פנינו אנו למכון התקנים יומיים לאחר המקרה כדי לבדוק האם הם קיבלו פניה כלשהי מעיריית קריית מלאכי, נאמר לנו שהם לא מכירים את הנושא", אמרה אם לילדה בגן, שהוסיפה כי פנתה גם למפקח האזורי של משרד החינוך. "הוא הפנה אותי חזרה לעירייה וטען כי אין להם קשר, והטיפול שייך לעירייה. כל אחד זורק אותנו מהאחד לאחר, ובינתיים אנחנו שולחים את הבנות שלנו לגן שנשקפת ממנו סכנת חיים".

img-20180207-wa0022

לא מקרה ראשון
קריסת התקרה בגן "אגס" לא הייתה המקרה היחיד בגנים בשכונת חב"ד בעיר.
לפני קצת פחות משנה, הגישו הורי הילדים בגן "רימון" דו"ח ליקויים מפורט ובו חשפו בפני העירייה את הסיכון הרב הטמון במבנה הגן. "לאחר שהגישו את הדו"ח, הבטיחו שיתקנו את הליקויים. פעם יעשו את התיקון בפסח, פעם בחופשת הקיץ. כל חופש הבטיחו לתקן, אך בפועל שמו שם מגלשה חדשה וככה נסגר הסיפור. הליקויים עדיין קיימים, אך לעירייה זה לא מפריע להמשיך להתנהל באותה צורה", אמרה השבוע דנית.
כעת, דורשים התושבים בחב"ד כי העירייה ומהנדסה, נועם רווחה, יחלו באופן מיידי את עבודות השיפוץ בגנים המועדים, ומצפים כי זו תמצא מבנה חלופי לכלל הגנים- עד סיום השיפוץ. "אין אפשרות להמשיך לשלוח את הילדים שלנו לגנים הללו. מדובר בסכנת נפשות של ממש. היום זה נגמר בנס, אך מי יודע איך זה יכול להסתיים בפעם הבאה", הוסיפה דנית.
בתה, ששהתה בגן בעת קריסת הגג, הוסיפה בשיחה עם "המקור" השבוע כי "זה היה ממש מפחיד. ישבנו לאכול ושמענו רעש כאילו מישהו דופק עם פטיש. פתאום התקרה נפלה. כנראה שהקדוש ברוך הוא רואה ושומע את המעשים הטובים שלנו וזה מה ששמר עלינו".
יש לציין כי ביום רביעי השבוע פנו מספר הורים לעורך הדין דניאל אדזיאשוילי, המטפל בנזקי גוף מול משרד החינוך ועיריית קריית מלאכי, וכן מול ביטוח התלמידים ופוליסות המבנה.
בצלאל מזרחי, חבר המועצה מטעם סיעת "מאמינים", המייצגת את שכונת חב"ד, אמר השבוע כי: "המצב בגנים בקריית מלאכי ובשכונות חב"ד היה מחפיר ביותר. בחלק מהמקרים טיפלנו, ובחלק אחר אנחנו נטפל. כבר היום אפשר לראות שיפור בגנים ברחבי העיר, שעברו שיפוץ של המבנה וגן המשחקים של הגן. אני רוצה למסור מכאן להורים כי בתקציב האחרון שאושר העלנו את השכר לשיפוץ הגנים בשכונה. כמו שעשינו גן משחקים בשכונה, כך אנו דואגים לטפל בגנים עצמם. אני פונה מכאן לכל התושבים: במידה והם רואים מפגע בטיחותי כזה או אחר, נא לפנות ישירות למוקד העירוני. שם יטפלו בדברים במקום. במידה והם רואים שהנושא לא טופל תמיד אפשר לפנות אלי או לכל אחד מחברי יושבי המועצה. אנחנו נמצאים שם קודם כל למען הציבור".
מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "מיד לאחר האירוע הגיעו למקום מהנדס העיר, הקב"ט העירוני ואנשי אגף החינוך. ראוי להבהיר כי אין מדובר בתקרה, אלא בטיח שנפל בזמן הלימודים. על פי חוות הדעת של הגורמים המקצועיים הוחלט כי כל התקרה תעבור בדיקה, ולאחריה בוצעו התיקונים הנדרשים על מנת להבטיח את שלומם של ילדות הגן היקרות".

הוסף תגובה