חדשות

"כולנו נצטרך לעמוד מאחורי המנצח בפריימריז. זה ההסכם"

גדעון מהרי. האשמות כבדות כנגד ראש העיר

גדעון מהרי, חבר המועצה הוותיק המתמודד על הובלת הרשימה המאוחדת של הקהילה האתיופית לקראת הבחירות הקרובות, בטוח שהפעם האיחוד ישרת את האינטרס של הקהילה ומודה שנציגי הקהילה, והוא בניהם, לא עשו מספיק למענה". רצון תמיד היה. הפילוג הוא זה שפגע בנו", אמר, "בבחירות הבאות אף אחד לא ישכח אותנו יותר"

גדעון מהרי, בן 54, נולד וגדל בכפר על יד גונדר שבאתיופיה. בשנת 1984 עלה ארצה ישירות לקריית מלאכי, והוא נשוי ואב לשישה ילדים.
במה אתה עוסק כיום ומה עשית מבחינה ציבורית?
"אני משמש כחבר מועצה במשך 10 שנים, עובד בתעשייה האווירית ונחשב לפעיל חברתי זה למעלה מ-20 שנה. 8 שנים לאחר עלייתי ארצה התחלתי בפעילות חברתית למען הקהילה ועזרתי לבנות מועדונים ובתי כנסת למען הקהילה בעיר".
למה אתה חושב שאתה המועמד המתאים להיבחר?
"כבר משנת 1996 אני עובד רצוף למען הקהילה, ללא הפסקה. אני מחובר לקהילה ויודע בדיוק מה היא עוברת. כולם יודעים להבטיח ולא מקיימים. אני התמסרתי למען הקהילה ואעשה הכל למענה ולמען העיר כולה. אני נלחם למען שיוון חברתי, לפני כ-10 שנים התחלתי עבודה למען הקהילה וחשוב שאני גם אהיה שם לסיים את העבודה".

מה אתה חושב על מצבה של העיר?
"אני מודאג ממצבה של העיר ומהכיוון אליו היא הולכת מבחינת הניקיון, מבחינת התנהלות בתוך השכונות. אני חושב גם שהעיר הולכת ומתחרדת. ראש העירייה ואנשיו יכולים ללכת ולשבח את עצמם על הפרחים והאדניות שהם שמו בכבישים המרכזיים, אבל הציבור לא טיפש. הוא רואה בדיוק מה קורה בשכונות עצמן, אם זה נושא הפסולת, בעיות התשתית והטיפול הלקוי של העירייה שם. שוכחים את המגזר החילוני והמסורתי שקיים בעיר. אפשר לקחת כדוגמא את הפסולת ברחוב הרצל, שמוצבת שם מספר שנים ולא מפונה. כנראה שהכסף של משלמי המסים מהציבור החילוני לא שווה כמו הכסף של הציבור הדתי".
ומצבה של הקהילה?
"בכי רע. האוכלוסייה גדלה ואין שום פעילות למענה. אין שום טיפול בבעיות של אנשי הקהילה למרות שהעירייה מקבלת משאבים גדולים מהממשלה אך דואגת לשכוח אותנו. לצערנו הביאו אותנו למצב שכבר התרגלנו אליו. שנים על גבי שנים שכחו אותנו, אך בבחירות הבאות אף אחד לא ישכח אותנו יותר".
האם אתה חושב שנציגי הקהילה עד כה עשו מספיק לשם קידומה במשך השנים?
"אין ספק שנציגי הקהילה ואני חלק מהם לא עשו מספיק למען הקהילה, אך חשוב לציין כי הרצון תמיד היה והפילוג שהיה קיים אצלנו הוא זה שפגע בתוכניות של חברי המועצה שישבו מטעם הקהילה. כל אחד ניסה לפגוע בשני- וזה פגע בנו. אני שמח שהצלחתי להביא את האיחוד, דבר שיגורם לקידום של הקהילה ושל העיר עצמה. כרגע הדבר החשוב ביותר שעומד מול עינינו זה עצירת התחרדות העיר".
מה דעתך על האיחוד? במידה ותפסיד האם תעמוד מאחורי המצב בפריימריז ותפעל להצלחתו
"זו לא שאלה בכלל. כוחנו באחדותנו והאיחוד הזה מבורך. עד היום לקחו את הקולות של הקהילה מפלגות אחרות בגלל הפילוג ארוך השנים, אך אני שמח שהבנו שהכי נכון להתאחד. כולנו נצטרך לעמוד מאחורי המנצח. זה חלק מההסכם עליו חתמנו, ומי שיצא נגד הזוכה לא יהיה לו מקום גם בקהילה".

הוסף תגובה