חדשות

התחלה צולעת

img-20171213-wa0000

נורת אזהרה? למרות הציפיות הגבוהות רק עשרות בודדות של משתתפים הגיעו לכנס הבחירות הראשון של
הרשימה המאוחדת של הקהילה האתיופית. מועד הפריימריז הסופי: 25 לפברואר 2018

אכזבה בקרב הקהילה האתיופית לאור כמות האנשים הדלה שהגיעה לכנס הראשון שערכה המפלגה המאוחדת.
חצי שנה לאחר ההודעה על האיחוד, הגיעו חמשת המועמדים בפריימריז של הקהילה לכנס ראשון שהתקיים במרכז הקהילתי 'ביתא ישראל'. אלא שחרף הציפיות לכמות נכבדה של אנשים, התאכזבו המתמודדים לגלות כי עשרות בודדות בלבד הטריחו עצמם והגיעו לכנס הבחירות הראשון של המפלגה. במפלגה ציינו כי מיעוט המשתתפים נגרם כתוצאה מהלוויה שהתקיימה בסמוך לשעת הכנס, אותה כמובן לא ניתן היה לצפות מראש.
עם זאת, תושבים מהעדה סיפרו כי הם ציפו לכמות גדולה יותר של תומכים, וטענו השבוע כי מבחינת הקהילה מדובר בבחירות חשובות מאין כמותן, שכן אלו יקבעו לאן מועדות פניה של העדה כולה. "אמנם כמות האנשים שהגיעה לא הייתה כפי שציפינו, אבל זה רק כנס ראשון ואני מאמין שבכנס הבא כבר נראה הרבה יותר אנשים- לא רק מהקהילה אלא מכלל תושבי העיר", טען השבוע חבר המועצה שי סיום, שהוסיף: "צריך לקחת בחשבון את האבל שפקד את הקהילה באותו היום, מה שגרם להמון אנשים לצאת מחוץ לעיר אל הלוויה. ברור לנו שאם הכנס היה ביום אחר גם כמות האנשים הייתה גדלה".
במהלך הכנס עצמו הציגו המתמודדים את משנתם לקראת הבחירות וענו לשאלות של הקהל, ובסיומו הודיעה ועדת הבחירות של הקהילה על אסטרטגית הבחירות של המפלגה המאוחדת, שייערכו ב-25 בפברואר 2018: התמודדות בפתק אחד למועצת העיר והחלטה על תמיכה במועמד מוסכם לראשות העיר לאחר סקר מקיף שתערוך המפלגה. "מצב העיר חשוב כרגע יותר מאשר כיסא ראש העיר. אנחנו מאמנים שנוכל להשיג יותר בתור חברי מועצה. כקהילה מחוברת הכוח שלנו חזק יותר, ונוכל להשיג הסכמים קואליציונים שיטיבו עם העיר בכלל ועם הקהילה בפרט", אמר אחד ממקורביו של המתמודד ברוך סנבטה.

הוסף תגובה