חדשות

הבטיחו חנייה חינם? אז הבטיחו

eli_6216-810x538

בדיקת 'המקור': חודשים אחרי שההצעה לאפשר חניה חינם לגמלאים אושרה במליאה, בעירייה עדיין לא פנו למשרד הפנים בבקשה לאפשר חנייה חינם לגמלאים. גורם פוליטי: "זריית חול בעיני הציבור". העירייה: "הנושא בטיפול"

זוכרים את הצהרת העירייה לפיה תושבי העיר שעברו את גיל הפנסיה יוכלו לחנות בקרוב בחניות מסומנות ללא תשלום? שלושה חודשים אחריהן, ונדמה כי הפנסיונרים יצטרו להמשיך לחכות- וזה לא צפוי להשתנות בחודשים הקרובים.
בדיקת "המקור" שנערכה השבוע מעלה כי למרות ההצהרות החגיגיות והמחמאות מצידם של חלק מתושבי העיר, טרם שוגרה כל פנייה בנושא אל משרד הפנים- האמון על הנושא ונדרש לאשר שינוי בחוק העזר העירוני במקרה הנידון.
כזכור, ההצעה למתן חניות חינם לגמלאים, שהועלתה לדיון על ידי ראש העירייה זוהר וחבר האופוזיציה יוסי סולימני, זכתה לרוב קולות בישיבת המועצה לפני כשלושה חודשים, אך נתקלה בסייג מצידה של היועצת המשפטית של העירייה, עידית יפת, שטענה כי אין משמעות מעשית להצבעת חברי המועצה שכן בכל מקרה יש צורך בתיקון חוק העזר העירוני והבאתו לאישור מחדש של המליאה על מנת שניתן יהיה ליישם את ההחלטה.
תיקון חוק העזר העירוני, כאמור, דורש את אישורו של משרד הפנים, שמצידו מחייב את העיריות המבקשות לבצע שינוי מסוג זה מתן הסברים אודות הסיבות בגינו הן מבקשות לשנות את החוק.
לאחר אישור משרד הפנים חוזרת ההצעה אל ישיבת המליאה, והיא עולה להצבעה בטרם אישורה.
אלא שמבדיקת "המקור", עולה כאמור כי כלל לא נעשתה פנייה אל משרד הפנים לשינוי החוק. "לא יהיה שום דבר, בטח לא לפני הבחירות. זה סתם ניסיון לקנות קולות", אמר גורם פוליטי הבקי בנושא, שהוסיף: "חברי המועצה שהצביעו בעד ההצעה ידעו שזו זריית חול בעיני הציבור. כל מי שקצת מבין עניין יודע שלא ככה מקבלים החלטות. זה היה כדי לגרום לאנשים לחשוב שעובדים בשבילם, ושנת הבחירות תייצר עוד הרבה הצהרות פופוליסטיות מעין אלו".
לטענתו של אותו הגורם, גם חברי האופוזיציה שהצביעו בעד התכנית בישיבת המלאה ידעו כי הסיכוי שהיא תאושר לא גבוה, אולם עשו זאת כדי להיראות טוב בעיני הציבור, "כולם הרוויחו ציבורית במעמד אישור ההסכם בישיבת המליאה. כולם ידעו שהסיכוי שזה ייצא לפועל לא גבוה, בטח בתקופה הקרובה".
מנגד, תקף יו"ר האופוזיציה יוסי סולימני דווקא את הגורמים השונים בקואליציה, וטען כי הוא מופתע לשמוע שעדיין לא הוגשה כל בקשה לשינוי: "כאשר אני פניתי לפני מספר שבועות לגורם בכיר בעירייה לדעת היכן עומדת הבקשה, נאמר לי שהעבירו את הבקשה למשרד הפנים וכבר בחודשיים הקרובים יחלו את היתר החנייה לגמלאים. עצוב מאוד שגם לחברי מועצה נאמרים דברים שקריים", שציין כי הוא ישלח מכתב חריף לראש העירייה בנושא.
בשונה מסולימני, טענה השבוע חברת המועצה מיכל מגן, המתנגדת למהלך, כי הסיבה בגינן נושא החניות לגמלאים טרם הועבר לטיפול היא העובדה כי הוא דורש תכנון מקדים. "כפי שטענתי כבר בישיבת המועצה, במצב הקיים אין היתכנות לחנייה חינם לגמלאים. צריך לשבת בצורה מסודרת ולבחון כמה חניות יש, כמה אפשר להפשיר לגמלאים וכיצד זה אמור לעבוד בשטח. יש פה הרבה פרוצדורה, ולא פלא שהנושא עדיין לא עבר הלאה אל משרד הפנים".
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "חוקי העזר העירוניים מטופלים על ידי חברה חיצונית המתמחה בנושא ומנסחת את הבקשה למשרד הפנים. הנושא נמצא כרגע בטיפולים והוא בהליכי אישור".

הוסף תגובה