צור עימנו קשר

חדשות

חברי האופוזיציה במכתב חריף לזוהר: "מתעלם מהחוק"

זוהר סירב לדרישת חברי מועצת העיר לכנס ישיבת מליאה מיוחדת בנושאים שונים, מה שהביא את חברי האופוזיציה לשלוח לו מכתב חריף בו הלינו על הפרת החוק – המחייב אותו לטענתם לכנס את הישיבה. הם גם פנו לממונה על המחוז במשרד הפנים בדרישה שיורה לזוהר לכנס את הישיבה. "פועלים על פי החוק בלבד", אמרו בעירייה

פורסם

בתאריך

מכתבים הדדיים, התערבות של היועצת המשפטית של העירייה ופנייה למשרד הפנים כדי שיכריע במחלוקת: כך נראית ההתכתשות ביומיים האחרונים בין ראש העירייה, אליהו זוהר, לבין חברי האופוזיציה במועצת העיר.
חברי מועצת העיר נדב ויצמן, שי סיום, מירי דדון-סעדה, שלומי מלכה ויו"ר האופוזיציה אליאור עמר פנו במכתב לראש העירייה זוהר כבר לפני יותר משבוע וחצי, ובו דרשו לכנס בהקדם ישיבה שלא מן המניין לדיון בנושאים שונים על סדר היום. בין היתר, מדובר על נושא הריחות החריפים העולים מכיוון מט"ש תימורים, קשיי ילדים עם צרכים מיוחדים והוריהם, מתן העדפה לתושבי קריית מלאכי במכרזי כוח אדם, תשתיות ורכש, תקציב העירייה לשנת 2019 וכן מצבו הכספי של המרכז לגיל הרך הפועל בעיר. לפי פקודת העיריות, חלה חובה על ראש העירייה לכנס ישיבה מיוחדת בהתאם לדרישתם של חברי מועצת העיר.
אלא שבלשכתו של זוהר התמהמהו במתן תשובה לחברי האופוזיציה, מה שהביא את עמר לשלוח אמש מכתב לממונה על המחוז במשרד הפנים, לילי פיינטוך, ובו דרישה להתערב בנושא. במכתב ביקשו חברי האופוזיציה מהממונה על המחוז להפעיל את הסמכות המוקנית לה בחוק, ולהורות על כינוס ישיבת מועצת העיר בהתאם לחוק. היום בצהריים, ככל הנראה בעקבות המכתב ששלחו חברי האופוזיציה למשרד הפנים, הם קיבלו מכתב תשובה מזוהר לדרישתם – 11 ימים לאחר שהוגשה. במכתב סירב למעשה זוהר להיענות לדרישת חברי המועצה, והסתפק במתן התייחסות קצרה לנושאים שפורטו במכתבם של חברי האופוזיציה ואותם הם ביקשו להעלות לדיון בישיבת מועצה מיוחדת. בהמשך נדרשה לנושא גם היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד עידית יפת, שגיבתה את עמדתו של זוהר. לדברי יו"ר האופוזיציה עמר, במכתבה אליו ציינה היועצת המשפטית כי ניתן לקיים ישיבת מועצה שלא מן המניין פעם אחת בחודש בלבד, ומכיוון שזו כבר נקבעה ל-31 לדצמבר – לא ניתן להיענות לדרישת חברי האופוזיציה ולכנס את הישיבה קודם לכן.
"הטענה הזו לא מחזיקה מים משתי סיבות: הראשונה היא שאם זוהי עמדתה של היועצת המשפטית, הרי שאי אפשר על פי החוק לקיים את ישיבת התקציב ב-31 לחודש, שכן כבר הייתה ישיבה אחת שלא מן המניין ב-5 לדצמבר", אמר יו"ר האופוזיציה עמר ל"המקור אונליין" הערב (חמישי). "הסיבה השנייה היא ששלחנו את המכתב ובו הדרישה לכנס ישיבה מיוחדת ב-9 לחודש, ואילו ההזמנה לישיבת התקציב נשלחה אלינו ב-17 לחודש. חבל מאוד שהעירייה מתעלמת מהדרישות שלנו וטוענת שלא בצדק לאי עמידה בנהלים בדרישות האלו, בעוד היא עצמה פועלת בניגוד לנהלים כפי שעולה מדבריה של היועצת המשפטית עצמה ביחס לקביעת ישיבה שלא מן המניין".
במכתב ששלחו חברי המועצה לראש העירייה זוהר הערב הם הצרו על התנהלותו, אשר לדבריהם אינה עומדת בתנאי החוק. "אבקשך שוב לקבוע לאלתר ישיבת מועצה שלא מן המניין אשר סדר יומה יהא כפי שאמור במכתבנו מיום 9 לדצמבר", נכתב במכתב. לדברי עמר, הוא וחבריו לאופוזיציה היו נכונים להידברות ואף לדחייה בהסכמה של מועד הישיבה לחודש הבא, לאחר ישיבת התקציב, ולראיה "לא נקטנו בשום פעולה גם כאשר חלף זמן רב באופן יחסי מבלי שניתנה התייחסות למכתב שלנו, והסתפקנו בפניות אישיות ללשכת ראש העיר בשאלה מה קורה עם הדרישה שלנו", כלשונו של עמר. ואולם לדבריו, "כאשר לא מתייחסים למכתבים שלנו למרות פניות חוזרות ונשנות, לא נותר לנו אלא לפנות למשרד הפנים בתקווה שהוא יתערב בסוגיה. יש כאן ניסיון מצד העירייה להצר את צעדינו כחברי מועצה ולמנוע מאיתנו את מימוש הזכויות שלנו שקבועות בחוק. אנחנו לא יכולים לעבור על זה לסדר היום".

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "העירייה פועלת על פי החוק בלבד ותמשיך לעשות כך גם בעתיד".

זוהר. אין צורך בקיום ישיבה נוספת

עמר. "לא נעבור על כך לסדר היום"

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.