צור עימנו קשר

חדשות

חב"ד: "הולכים עם זוהר"

יו"ר ועד שכונת חב"ד אמר השבוע ל"המקור" כי יתמכו בזוהר בבחירות הקרובות. לדבריו, "אנחנו לא הולכים נגד ראש עיר. גורמים פוליטיים ועסקנים בשכונה החרדית אמרו מנגד: "הצהרה לא רלוונטית, מוקדם מידי לקבוע דבר כזה"

פורסם

בתאריך

תשעה חודשים וחצי לפני הבחירות המקומיות, יו"ר ועד שכונת חב"ד, הרב מרדכי גורדצקי, הודיע השבוע כי השכונה החסידית תוסיף לתמוך בראש העירייה אליהו זוהר לקדנציה נוספת. בשיחה שערך עם "המקור" השבוע אמר גורדצקי כי "כנראה, כן, נלך עם זוהר. אנחנו לא יוצאים אף פעם נגד ראש עיר".
באופן מסורתי, ההנהגה הפוליטית של חב"ד אינה מצהירה על תמיכה פוליטית אלא בסמוך למועד הבחירות. כך היה למשל בבחירות 2013, אז הצהירו אנשי חב"ד על תמיכה בזוהר שבועיים בלבד לפני יום הבוחר. מצד שני, חב"ד אינה נוהגת, כדברי הרב גורדצקי, לפנות נגד ראש עירייה מכהן ובדרך כלל תומכת בהמשך כהונה. לראיה, בשנת 2012, לאחר הסתבכותו הפלילית של ראש העירייה לשעבר מוטי מלכה, התמידו גורדצקי ואנשי ההנהגה השכונתית בהבעת תמיכה פומבית במלכה, אף לאחר שזה הודה בביצוע מעשים הנחשבים אסורים מבחינת ההנהגה הרוחנית והפוליטית של חב"ד. מלכה לבסוף התפטר מתפקידו נוכח הרשעתו בעבירות של הטרדות מיניות, הפרת אמונים ועבירות תכנון ובנייה, כך שבמקרה הזה אנשי חב"ד לא נאלצו לעמוד במבחן התמיכה בראש עירייה מכהן.
את הודעת התמיכה של גורדצקי בזוהר בשיחה עם "המקור", הקדימה השבוע התבטאות נוספת. באירוע הילולה שערך זוהר בביתו שבשכונת "גבעת הסביונים" לציון יום פטירתו של רבי יעקב אבוחצירא ז"ל, אמר הרב בדברים קצרים שנשא כי הוא מאחל לו "שיהיה מנהיג וימשיך (להנהיג) עוד הרבה זמן". בהילולה, אותה זוהר עורך מידי שנה, השתתפו מאות בני אדם, בהם תומכיו של זוהר אך גם חברי מועצה, אישי ונבחרי ציבור מרשויות סמוכות ואנשי דת ורבנים.
סגנו של זוהר, חבר המועצה מישל טפירו, הביע השבוע סיפוק מדבריו של הרב גורדצקי, והעריך כי רשימת החרדים המאוחדת "מאמינים" המורכבת מחסידות חב"ד ומתנועת ש"ס המקומית, תוסיף להתמודד במשותף בבחירות הקרובות. "כבר באותו היום שראש העירייה הודיע שיתמודד לקדנציה שנייה הודענו שאנחנו אחריו", אמר טפירו, "אני מכיר את הרב גורדצקי כבר 25 שנה, מעולם הוא לא חשף את תמיכתו בזמן כל כך מוקדם, זה רק מראה את האמון שלנו בראש העיר". גם בסביבתו של זוהר נשמעו מרוצים מאוד מהודעת התמיכה של גורדצקי.
לעומת זאת, הפעיל הפוליטי רמי עטיה הטיל ספק בהצהרת התמיכה של חב"ד וש"ס. "הוא ראש עיר מכהן וזה ברור שהם יגידו שהם תומכים בו, בקרוב הם יבינו שהוא לא המועמד המוביל ויילכו עם מועמד אחר", אמר. חבר המועצה שי סיום, המתמודד במסגרת הפריימריז של הקהילה האתיופית שייערכו בחודש הבא, אמר כי הוא "מציע לקחת את הדברים בערבון מוגבל, יהיו עוד הרבה שינויים עד הבחירות". גורם מוכר בשכונת חב"ד הוסיף ואמר כי "ההודעה הזאת עשרה חודשים לפני הבחירות לא רלוונטית בכלל. גורדצקי לא יכול לקבוע מעכשיו מה יקרה עד אז. מוקדם מידי לקבוע דבר כזה".
הכרזת התמיכה של חב"ד וש"ס בזוהר מחזקת את ההערכות לפיהן הבחירות הקרובות עשויות להיות מאבק בין המחנה החרדי לבין המחנה המסורתי-חילוני. טרם ברור מי ינהיג את המחנה האחרון, כאשר לא מן הנמנע שמאבק על הובלתו יסתיים כפי שהתרחש ב-2013, אז התמודדו חמישה מועמדים שונים מטעם המחנה מול זוהר. בעוד במפלגת "הליכוד" מתרחש מאבק מתחת לפני השטח בין אינספור המחנות בו וטרם ברור מי יהיו אנשי המפלגה שיציגו מועמדותם להובלת הסיעה בבחירות הקרובות, במפלגת העבודה צפויים אליאור עמר ויוסי סולימני להתמודד ביניהם על הובלת המפלגה, כאשר מי מבניהם שינצח יוביל את הסניף בבחירות שיתקיימו בסוף אוקטובר השנה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה