צור עימנו קשר

חדשות

זזים לצמרת

להקת "תזוזה" ממשיכה לצבור מוניטין בינלאומי ולעושת חיל בייצוג העיר: חזרה לאחרונה ממסע הופעות מוצלח במקסיקו, והוזמנה למסע נוסף בארה"ב בעוד כחודשיים

פורסם

בתאריך

את העובדה ששמה של להקת המחול "תזוזה" צועד לפני במקומות רבים ברחבי העולם אנחנו כבר יודעים. לרשימה המכובדת במסעותיה חובקי הגלובוס הוסיפה הלהקה לאחרונה מדינה חדשה: מקסיקו.

33 מחברי הלהקה לה סניפים בקריית מלאכי, ראש העין והמועצה האזורית באר טוביה, בהנהלתו של שלומי אלימלך, טסו לפני כשלושה שבועות למסע הופעות בבירת מקסיקו, היא מקסיקו סיטי. בתום כשבועיים של הופעות מרתוניות ומפגשים עם הקהילות היהודיות המקסיקניות, שבו חברי הלהקה ארצה, מרוצים לאחר עוד יעד שכבשו.

מטרת הנסיעה הייתה הופעה ב"פסטיבל האביב ה-42". פסטיבל האביב במקסיקו נערך מדי שנה בהשתתפות אלפי יהודים מכל קצוות כדור הארץ, על במה אחת גדולה ומרשימה. זוהי הפעם הראשונה שגם ישראל בחרה לקחת חלק ולהשתתף בחגיגה, ומי שנבחר לעשות זאת הייתה לא אחרת מאשר להקת תזוזה ובראשה הכוריאוגרף והמנהל האומנותי אלימלך, שהוא כידוע, תושב קריית מלאכי.

לפני יציאתם, הרקדנים עבדו יומם ולילה בחזרות ארוכות וקפדניות על הריקודים המיוחדים שנבנו במיוחד להופעות בפסטיבל. הריקודים מציגים את ארץ ישראל היפה ומשלבים שירים וסמלים של העם היהודי המרגשים את היהודים במיוחד אלה הנמצאים בגולה.

לאחר טיסה של כ-20 שעות הגיעו הרקדנים ישירות לחזרות על הבמה עם שאר המשתתפים ממקסיקו, מיאמי, סן פרנסיסקו ועוד להקות מרחבי העולם, לקראת פתיחת האירוע הגדול. הנבחרת הישראלית עלתה בביצועים ייחודים ומרשימים ונבחרה בכבוד רב, על ידי מנהל הפסטיבל וצוות השופטים, לפתוח ולסגור את אירועי הפסטיבל בפני 5,000 צופים נלהבים.

הלהקה הציגה בפני הקהל עשרה ביצועים מצמררים ומקוריים של הכוריאוגרף אלימלך, שהיה מצידו גאה לראות את האהבה הגדולה ומחיאות הכפיים הסוערות של הקהל. בשל ההצלחה הסוחפת הוזמנו הרקדנים להשתתף בסדנת מחול של כוריאוגרף  ידוע במקסיקו שהתרשם לטובה מכישוריהם של הרקדנים. בנוסף, ללא תכנון ובספונטניות של ממש, הוזמנו הרקדנים להופיע בעוד שני בתי ספר גדולים במקסיקו סיטי ואלה התגייסו לכך במקצועיות רבה. בשל ההצלחה הסוחפת וההתלהבות הגדולה הלהקה קיבלה תמונת שער וכתבה מרשימה בגיליון השבועי של העיתון היהודי המקומי, שמפרסם מדי שבוע את הכתבות והאירועים החשובים והמעניינים  ביותר של הקהילה היהודית במקסיקו.

בין המופעים החזרות והנשימות הארוכות, הצליחו הרקדנים ליהנות גם מחג הפורים והשתתפו בקריאת המגילה בבית הכנסת היהודי במקסיקו סיטי. משם עברו חברי הלהקה לכמה מאזורי התיירות היפים של העיר. בין היתר הם טיפסו על הפירמידות בטאוטיווקן, ביקרו בקתדרלה הידועה של העיר ושטו על מי אגם הסוצ'ימילקו עם סירה צבעונית ומרשימה שעליה נכתב  ברוכים הבאים תזוזה. כמובן שלא פספסו את הטאקוס והטורטיה הידועים כמאכליה הבולטים והטעימים של מקסיקו וכן את הטיול בשוקיה האותנטיים של העיר.

בחודש מאי הקרוב צפויה לצאת הלהקה למופע נוסף, הפעם במיאמי שבארה"ב.

לחץ להמשך קריאה