צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

זוהר דורש לבטל הליך הקצאת קרקע לאיש עסקים

פורסם

בתאריך

ראש העירייה, אליהו זוהר, שלח לרשות מקרקעי ישראל מכתב ובו הוא דורש לבטל הליך להקצאת קרקע באיזור התעשייה שניתנה לאיש עסקים הפעיל באיזור. לפי מקור בכיר, בעירייה בוחנים את אופן התנהלות הליך ההקצאה והביעו חשש להתערבות לכאורה של פקיד בכיר – שהוסמך לעסוק בתחום – לטובת אינטרסים מסחריים של איש העסקים. מקורביו של הפקיד הבכיר: "עלילת דם זדונית, מרושעת ושקרית. הוא פעל אך ורק לטובת מילוי תפקידו"

עיריית קריית מלאכי בודקת חשדות למעורבות אסורה ובלתי אתית של בעל תפקיד בכיר בעירייה בעסקת מקרקעין במסגרתה החל הליך שמטרתו הקצאת קרקע באיזור התעשייה הישן בעיר לאיש עסקים הפעיל באיזור. בשלב זה נעשית הבדיקה באופן פנימי, כאשר בעירייה שוקלים לדרוש מרשות מקרקעי ישראל (לשעבר מינהל מקרקעי ישראל) את ביטולי כלל הליכי ההקצאות הקרקע שנגעו לבעל התפקיד הבכיר, בחשד כי הן נעשו שלא כדין לכאורה. כך נודע ל"המקור" השבוע.
הקצאת קרקע היא הליך מוכר ומקובל במסגרתו מעבירה המדינה קרקעות לאנשים פרטיים וזאת לצורך הקמת מפעלי תעשייה ומלאכה. ההקצאות נעשות במחירים מוזלים יחסית הנמוכים משמעותית ממחיר הקרקע בשוק הפתוח, כאשר מטרת המדינה היא לעודד פתיחת מפעלים ולהביא באמצעות כך ליצירת מקומות עבודה חדשים. במסגרת הליך ההקצאה המקובל ממליצה הרשות המקומית, במקרה הזה עיריית קריית מלאכי, על האיש או החברה שהקרקע תוקצה לטובתו, ורשות מקרקעי ישראל מקבלת לרוב את המלצתה לאחר ביצוע בדיקות הנדרשות מצידה.
כך היה גם במקרה של א' (השם המלא שמור במערכת), שמשפחתו קיבלה בשנת 2004 קרקע בהיקף של כדונם אחד לצורך הקמת מפעל. ואולם בעקבות סכסוך משפחתי המפעל לא קם, וכעבור שבע שנים, בשנת 2011, החליטו ברשות מקרקעי ישראל לבטל את ההקצאה ולהחזיר את השטח לידי המדינה. כעבור שנים בודדות, ב-2015, המליצה העירייה – באמצעות מכתב עם חתימתו של ראש העירייה זוהר – להקצות קרקע באיזור התעשייה תימורים לאיש עסקים הנחשב לפעיל מאוד באיזור, וזאת לאחר שהוא התחייב להקים על השטח מפעל בשר שיעסיק עובדים רבים. יש לציין כי איש העסקים כבר קיבל שטח באיזור התעשייה בתימורים, גם כן לטובת הקמת מפעל, אולם בסביבתו טוענים כי אין קשר בין הדברים, וכי מדובר על שני מפעלים שונים שעתידים לקום בשטחים הללו.
ואולם באיזור התעשייה תימורים לא היו קרקעות פנויות נוספות לביצוע הקצאות, ועל כן עלתה האפשרות כי השטח שיוקצה לטובת איש העסקים יהיה השטח באיזור התעשייה הישן, שנלקח מידיה של המשפחה. איש העסקים פנה לרשות מקרקעי ישראל והעלה את האפשרות. הרשות, שהחזיקה בידיה מכתב המלצה מהעירייה – הסכימה. הליך הקצאת הקרקע החל והיה בעיצומו – עד לאחרונה.

כפל שטחים

אף שרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) החליטה לבטל את הקצאת הקרקע למשפחה כבר בשלהי 2011, רק לאחרונה, לאחר שנודעו להם פרטי הליך הקצאת הקרקע מחדש לאיש העסקים, החליטו המשפחה לפעול כדי לנסות להחזיר את הגלגל לאחור. מבחינתם זה היה מאוחר מידי, שכן העירייה כבר המליצה על ביצוע הליך הקצאה ואילו רמ"י איתרה את השטח המדובר ושקלה בחיוב – ומבחינתה גם בצדק, שכן מדובר בקרקע פנויה – להעביר את השטח לרשותו של איש העסקים, שמתעתד להקים עליו מפעל בשר, כאמור.
עוד בטרם יסתיים ההליך, פנו בני המשפחה בבהילות לראש העירייה זוהר, והציגו בפניו את פרטי המקרה. לדבריהם, הם נמנעו מפעילות בסוגיית נטילת השטח מידיהם בין היתר לאור העובדה כי אב המשפחה חלה במחלה קשה, עד שנפטר לפני כשנה. זוהר ביקש זמן מה לברר את הפרטים, ולדברי מקורביו שב אל בני המשפחה זמן קצר לאחר מכן והודיע להם כי יפעל לסייע להם ככל שיוכל. לפי גורמים בסביבתו של ראש העירייה, הוא שוכנע לפעול להקצאת הקרקע לטובת איש העסקים מבלי שידע את פרטי הסיפור המלאים שמאחוריי נטילת הקרקע מהמשפחה, והתבקש לחתום על מכתב ההמלצה לטובת הקצאת הקרקע על ידי פקיד עירייה בכיר, ששכנע אותו בדבר הצידוק שבמעשה. "מכתב ההמלצה להקצאת הקרקע היה קשור בכלל לאיזור התעשייה תימורים, לא לאיזור התעשייה הישן. בכל מקרה הוא לא התעמק בעניין ולא נכנס לפרטי הפרטים, אלא חתם על המכתב כעניין שבשגרה. הוא חותם בכל יום על עשרות מכתבים", אמרו בסביבתו של זוהר השבוע.
במהלך בירור הפרטים ביחס למקרה עלה בפניי זוהר ובפניי בכירים בעירייה החשש שמא פקיד בכיר בעירייה התערב לכאורה באופן יזום בהליך הקצאת הקרקע, ופעל באופן אישי לשם העברתו לאיש העסקים המדובר. לדברי מקורות בלשכתו של ראש העירייה, החששות התבססו על אופי פעילותו של הפקיד הבכיר, "שפעל וקידם את הנושא הזה כאילו מדובר בעניין שחשוב לו באופן אישי". בסביבתו של זוהר גם הזכירו כי לאיש העסקים המדובר כבר יש שטח אחד באיזור התעשייה בתימורים, כאמור.

שטח המחלוקת, באיזור התעשייה הישן בעיר

שטח המחלוקת, באיזור התעשייה הישן בעיר

לאחרונה הוציא זוהר מכתב בהול לרמ"י, ובו הוא דורש בשלב ראשון להפסיק את כלל הליכי הקצאת הקרקע לטובתו של איש העסקים, ובשלב שני להחזיר את הקרקע לטובת המשפחה. במקביל, בסביבתו של זוהר הביעו חשש כי עסקאות נוספות שבוצעו במסגרת פעילותו של הפקיד הבכיר נעשו "תוך התחשבות באינטרסים מסחריים של אנשי עסקים ושלא כדין", כלשון גורם בכיר. בעקבות זאת, שוקל זוהר להורות לאנשיו לדרוש מרמ"י לבטל את כלל הליכי הקצאת הקרקעות שהובלו על ידי הפקיד הבכיר, זאת נוכח החשש לגבי אופן ביצועם. במקביל, הודיע זוהר כי כלל הליכי ההקצאות יבוצעו אך ורק דרך מנכ"ל העירייה, תמיר היזמי, כך שסמכויותיו של הפקיד הבכיר ניטלו ממנו.

"רוצים לתת יד לחוסר בנייה?"

בינתיים, בסביבתו של הפקיד הבכיר זעמו השבוע נוכח התנהלות העירייה בסוגייה, וטענו כי הוא פעל במסגרת תפקידו "אך ורק למען האינטרסים הציבוריים הנוגעים לדבר", כלשון הפקיד. לדברי מקורביו, "מדובר בעלילת דם מרושעת, זדונית ושקרית שאין מאחוריה דבר וחצי דבר. המשפחה שהקרקע נלקחה ממנה צריכה לבוא בטענות אך ורק לעצמה, שכן במשך שבע שנים הקרקע עמדה נטושה בלי שבנו עליה, וזו לא הייתה מטרת הקצאת הקרקע מלכתחילה".
גורם נוסף בסביבתו של הפקיד הבכיר התייחס להודעת העירייה מלפני כשבועיים, לפיה היא תפעל נגד בעלי קרקעות בשכונת הסביונים שלא בנו את בתיהם אף שעברו שנים מיום רכישת השטח. "ראש העירייה הודיע שהוא יעביר לרמ"י את שמותיהם של אלו שלא בנו, אז כאן הוא רוצה לתת יד לחוסר בנייה? העירייה נפגעת מזה שיש שטחים ריקים שאפשר לבנות עליהם ולא בונים, היא מאבדת ארנונה בהיקף של מיליוני שקלים בשנה כתוצאה מזה. עכשיו העירייה מודיעה ביד אחת שהיא תיאבק בזה, וביד שנייה שהיא נותנת לזה גושפנקא חוקית. זה אבסורד".
בסביבתו של הפקיד הבכיר דחו בתוקף גם את הטענות ביחס למעורבות האסורה לכאורה בקידום ענייניו של איש העסקים. "הוא הלך מיוזמתו לרמ"י לאחר שנודע לו שיש שטח פנוי באיזור התעשייה הישן. רשות מקרקעי ישראל היא שהחליטה לקדם את ההליך, ללא כל קשר לעירייה".
כעת מצפים בעירייה לתגובת אנשי רמ"י ביחס למכתב המעודכן שהעביר זוהר, ובו הוא דורש את ביטול ההליכים. בעניין זה, יש לציין כי רמ"י עצמאית לקבל החלטה גם במקרה בו העירייה מתנגדת להליך, ואין היא מוכרחת לקבל את אישורה לנושא. "אם רמ"י תחליט שהקצאת הקרקע לאיש העסקים זה הדבר הנכון לעשותו, זה מה שיקרה", סיכם ואמר גורם בכיר הבקיא בפרטי האירועים, "מי שחושב או גורם לאחרים להאמין שבעקבות מכתבו של זוהר רשות מקרקעי ישראל תחליט להחזיר מחר את השטח למשפחה – טועה ומטעה".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

הקרב על החנייה

גבריאל אדינייב, תושב העיר בעל 105 אחוזי נכות, פנה לעירייה בבקשה לקבל חניית נכים מסומנת סמוך למקום מגוריו- אולם סורב בטענה שבחצר ביתו ישנה חניה מאושרת בטאבו: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה", אמר אדינייב. העירייה בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב הוא אינו זכאי על פי חוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועדות שונות של הביטוח הלאומי קבעו והכריעו כי גבריאל אדינייב, תושב קריית מלאכי המתגורר בשכונת חב"ד בעיר, הוא נכה 105 אחוזים. אם כך, מדוע עיריית קריית מלאכי ממאנת מלהעניק לו את מקום החנייה לנכה כמתבקש על פי החוק? אם תשאלו אותו, כנראה שמדובר בזלזול של ממש.

נכותו של אדינייב מתאפיינת בעיקר בפלג גופו העליון, מה שמקשה על הליכתו וניידותו. לדבריו, הוא פנה לפני מספר חודשים אל העירייה בבקשה לקבל את חניית הנכה המגיעה לו על פי חוק בסמוך לביתו- אולם שם, כך לטענתו, החל שלב ההתחמקויות: "פניתי בתחילה לראש העיר אליהו זוהר, שהבטיח לי שיטפל בזה תוך ימים ספורים ושבעירייה ידאגו לחניית נכים עד 200 מטר מהבית, כפי שכתוב בחוק. לצערי זה לא קרה", סיפר אדינייב בשיחה עם "המקור" השבוע, והוסיף: "מאז אותה הבטחה לא קרה שום דבר. עד היום אני מחכה לחניה".

אלא שאדינייב לא התייאש, וחזר ללשכתו של ראש העירייה בשנית- שם קיבל לטענתו תשובה שונה לחלוטין, "אמרו לי שאין אפשרות לתחום חניה בסמוך לבית מכיוון שיש דיירים מסביב שדורשים חניות גם הם", אמר אדינייב, שציין כי זוהר הבטיח לו שוב באותו מעמד שידאג לטפל בבקשתו לחנייה.

"עבר מאז הרבה מאוד זמן. אותי לא מעניין מה קורה עם הדיירים האחרים. אני נכה לא מרצון. אם בביטוח הלאומי קבעו שאני נכה ושמגיעה לי חניה מדוע בעירייה ממשיכים לטרטר אותי? יש לי את כל המסמכים כך שאני לא מבין למה בעיריית קריית מלאכי מחליטים להתעלם מהבקשה הכל כך בסיסית שלי", תהה אדינייב, שציין כי בעיית החנייה הופכת עבורו חמורה שבעתיים בשל היותו מתגורר בסמוך למתחם האירועים חמ"ה שבשכונת חב"ד בעיר, "בימים בהם יש אירועים אני נאלץ לחנות בכניסה לשכונה וללכת את כל הדרך הביתה ברגל, משימה שעבורי היא כמעט בלתי אפשרית", הוסיף אדינייב בכאב.

אלא שעל העירייה בקשתו של אדינייב לא עשתה רושם, ובחודש נובמבר האחרון היא שלחה אליו מכתב רשמי שמבשר לו כי הוא לא זכאי לקבל חניה בסמוך לביתו: "הבקשה שהגשת נבדקה והוחלט שאינה עומדת בקריטריונים כפי שהעירייה פרסמה. לצערנו בקשתך נדחית כיוון שיש לך חניה מאושרת בחצר הבית ומאושרת על ידי הטאבו", נכתב שם. אדינייב לעומת זאת, לא מבין על איזה חניה העירייה מדברת: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה".

גם ילדיו של אדינייב, שמלווים את אביהם בניסיונותיו לקבל את חניית הנכה לה הוא זכאי לטענתו על פי חוק, מספרים על יחס מזלזל מצידה של העירייה. בתו, אנג'לינה, מספרת כי אחד מאנשי העירייה אף הגדיל לעשות והטיח בפני אביה כי לא משנה מה יקרה- הוא ידאג אישית שאביה לא יקבל את חניית הנכה. "אני לא אחשוף את שמו כדי לא להביך אותו, אבל מסתבר שחלק מהאנשים החליטו משום מה להפוך את הטיפול בנו לאישי", אמרה השבוע אדינייב, שהוסיפה: "ניסינו לפנות בדרכים נעימות וכרגע לא קורה עם זה שום דבר. במידה ובעירייה יחליטו להמשיך בגישה הזו נשקול את המשך צעדינו, לרבות פניה דרך בית משפט. אם בעירייה לא יתפכחו וידאגו להקצות לאבא שלי חניה כפי שמגיע לו בחוק אני מניחה שנפנה לערכאות משפטיות", סיכמה.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב, הוא אינו זכאי על פי החוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור ובאם יוגשו המסמכים הרלוונטיים, יתקיים דיון נוסף".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

המראה בסימן שאלה: משרד הפנים הקפיא העברת תקציבים לעירייה לאחר שלא עמדה ביעדים שהוצבו לה

מיליוני שקלים שהעירייה הייתה אמורה לקבל ממשרד הפנים לא הועברו, לאחר שהמשרד קבע כי העירייה לא עומדת ביעדי התכנית השאפתנית. בעקבות אי העברת הכספים הורה החשב המלווה לעצור את כל הזמנות העבודה, ונמנע מחתימה על התחייבויות כספיות. גורם בכיר: "במשך ימים ארוכים לא אישרו לנו להוציא אפילו מאה שקל". העירייה בתגובה: "מדובר בשינוי סעיף אחד בהסכם. נעשים מאמצים כדי לחזור למתכונת המקורית"

פורסם

בתאריך

על ידי

משרד הפנים הקפיא העברה של מיליוני שקלים שהובטחו לעיריית קריית מלאכי כמענקים לאחר שנמצא כי העירייה לא עמדה ביעדי תכנית ההמראה עליה חתמה. כך נודע ל"המקור". בעקבות זאת, הורה החשב המלווה מטעם המשרד לעצור באופן מוחלט את כל הזמנות העבודה העתידיות, ונמנע מחתימה על התחייבויות להוצאות כספיות. בעירייה טוענים כי מקור הקפאת הכספים נעוץ בשינוי סעיפים בתכנית ההמראה, וכי הם פועלים מול משרד הפנים לשם העברת הכספים כפי שנקבע בתכנית.
תכנית ההמראה נחתמה לפני כחצי שנה, בנוכחותו של שר הפנים אריה דרעי, שהגיע לביקור מיוחד בעיר. לפי התכנית, שמתפרסת על פני שש שנים, אמורה לקבל העירייה עשרות מיליוני שקלים במענקים ובהלוואות ארוכות טווח, וזאת לצורך התפתחותה, בין היתר בנוגע להיקפי האוכלוסייה החדשה שצפויה להגיע להתגורר בעיר בשנים הקרובות. חלק ניכר מהתקציב של התכנית – 25 מתוך 73 מיליון שקלים – מופנה לטובת קליטת האוכלוסיות החדשות, וכן לטובת המשך פיתוח ואכלוס איזור התעשייה החדש בתימורים. במסגרת התכנית התחייבה העירייה לשורה ארוכה של צעדים לטובת התייעלותה, צמצום הוצאות בלתי רצויות וכן הגדלת נטל המס על תושבי העיר. כך למשל התחייבה העירייה להרחיב את מערך החנייה בתשלום, להגדיל את היקפי ההכנסות מדוחות וקנסות חנייה וכן להטיל לכל המאוחר עד יוני 2019 מס שילוט על כלל העסקים בעיר. כל מהלכים אלו צפויים להכניס לעירייה, במצטבר ולאורך 6 שנות התכנית, מיליונים רבים של שקלים.

עירייה בהקפאה


אלא שלמרות התכניות הגרנדיוזיות, במציאות נתקלת העירייה בקשיים רבים. "חתמנו על התכנית בלי לדעת האם אנחנו באמת יכולים לעמוד ביעדים", אמר גורם בכיר מאוד בקואליציה השבוע. "עכשיו אנחנו נתקלים בתוצאות של זה".
התוצאות עליהן מדבר הגורם הבכיר בקואליציה הן כאמור הקפאת העברת הכספים מטעם משרד הפנים. לפי מידע שהגיע לידי "המקור", במשרד הפנים לא רוו נחת מהתנהלות הדברים, ומהעובדה כי העירייה אינה עומדת ביעדים שהוצבו לה. בעקבות זאת הורה מנכ"ל המשרד על הקפאת העברת תקציבים בסך מיליוני שקלים לטובת העירייה. "היינו צריכים לקבל שישה מיליון שקל וקיבלנו רק שני מיליון", אמר גורם פוליטי הבקיא בפרטים. "החשב המלווה אמר שהוא לא מאשר הוצאה של שקל עד שלא פותרים את הבעיה הזאת". לדברי הגורם, מספר רב של יחידות דיור בשכונות החדשות לא אוכלסו במועד אליו התחייבו בעירייה, דבר שבין היתר גרם גם הוא להקפאת העברת התקציבים.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "תכנית ההמראה בגובה כ-75 מיליון שקלים הינה תכנית כלכלית מקיפה הכוללת השקעות בחינוך, תשתיות, נגישות טכנולוגית, סביבה ירוקה ועוד. לאור עמידה בכל היעדים, עיריית קרית מלאכי קיבלה לאחרונה את הכספים לשנת 2017 במסגרת התכנית. בשל בקשה של פקידים במשרד הפנים לשינוי סעיף אחד בהסכם, נעשים מאמצים מול הדרג הבכיר כדי לחזור למתכונת המקורית ולא לפגוע במסגרת התקציב. קרית מלאכי פועלת בשנים האחרונות מתוך אחריות כלכלית ואיזון תקציבי ונמשיך באותה הדרך".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

עיר מתחדשת

עבודות ההקמה של הטיילת בשכונת גבעת הסביונים הסתיימו- אך זו צפויה להיחנך רק בחודש אוגוסט לאחר הקמתו של מגרש הקטרגל בשכונה. בתווך, נמשכות העבודות לשיפוץ הטיילות המקיפות את העיר. גם מגרש הקטרגל המיוחד בשכונת קיבוץ גלויות יפתח בקרוב

פורסם

בתאריך

על ידי

הסתיימו העבודות להקמת הטיילת החדשה בסמוך שכונת גבעת הסביונים. הפרויקט, שעלותו נאמדת בכשבעה מיליון שקלים וגודלו משתרע על פני קילומטר וחצי, כולל בתוכו שטחי דשא גדולים, מסלולי אופניים, עמדות מנגל ומתקני שעשועים לילדים.
הטיילת בגבעת הסביונים היא הטיילת הראשונה מבין שלוש שצפויות לחדש את פניה של העיר, כאשר השתיים האחרות מצויות בימים אלו בהליכי שיפוצים ופיתוח והן צפויות להיחנך לקראת סוף השנה האזרחית. בסופן של העבודות, יחוברו הטיילות ויכללו שביל אופניים המקיף את העיר.

עם סיום הקמת הטיילת החלו בעירייה לפעול על מנת לסיים את הליך הקמתו של מגרש הקטרגל הסינתטי בגבעת הסביונים, ושלחו צוותים שינקו את השטח סביב ערוץ נחל האלה העובר בסמוך לטיילת ואמור להוות חלקה מנופה העתידי, "העיר מתחדשת. אנחנו הולכים לחבר את כל העיר בשבילי אופניים, שיתחילו בגבעת הסביונים ויסתיימו בשכונות החדשות שנבנות כרגע בדרום העיר", אמר בעבר ראש העירייה אליהו זוהר.

פארק השעשועים בטיילת החדשה

כאמור, בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים התבצעה בו זמנית עם שיפוץ הטיילות הקיימות לאורכן של היציאות המערביות מהעיר שנבנו לפני קרוב ל-20 שנים- מאזור בית הספר 'הראל' ועד תחנת הדלק פז- ביציאה משכונת קיבוץ גלויות. "עלות פרויקט השיפוץ הינו שלושה מיליון שקלים, רוב הכסף גוייס ממשרד הבינוי והשיכון ומכספי תרומות. עיצוב החלק המערבי של הטיילת יהיה למעשה המשך מדויק של חלק אחר שלה שכבר הושלם לאורכה של שכונת 'המחנה' החדשה", אמר זוהר במהלך סיור שנערך בשבועות האחרונים בטיילת החדשה.

מגרש אירופאי בסן דייגו

נוסף לטיילת, בעירייה יכולים להציג לראווה גם את מגרש הקטרגל המיוחד שנבנה בשכונת קיבוץ גלויות.
כזכור, לפני כחודשיים הודיעו בעירייה כי הושג תקציב מיוחד לטובת פירוק המתקן הישן בשכונת קיבוץ גלויות והקמת מתקן אירופאי חדיש בחסות "הטוטו".
במהלך העבודות, שהתקיימו באינטנסיביות, נשמעו קולות של תושבים שונים שטענו כי מדובר בפגיעה במרחב הציבורי והקטנת המעברים להולכי הרגל המבקשים לצאת ולהיכנס לשכונה. בעירייה מנגד, השיבו כי מדובר בדרישות הטוטו המפורטות בתקן של התאחדות הכדורגל העולמית, וטענו כי אין באפשרותם לשנות את מידות המגרש, "המגרש החדש יהפוך לפנינה של השכונה וסביבו יוקמו ספסלי ישיבה, הצללה ומתקני ספורט ושעשועים לילדים", אמר השבוע גורם בעירייה.
עתה ממתינים תושבי השכונה לפתיחת השערים של המגרש, שעשוי להפוך למוקד עלייה לרגל בקרב חובבי הספורט המקומיים.

לחץ להמשך קריאה