צור עימנו קשר

חדשות

זה מתחיל: החל מהבוקר – החנייה במרכז העיר בתשלום

פורסם

בתאריך

בתום חודשים ארוכים של הכנות, החל מהבוקר (שני) החלה העירייה לגבות תשלום עבור החנייה במרכז העיר. בעלי העסקים והתושבים חוששים. האם היום הראשון יעבור בהצלחה או בכאוס?

החל מהיום (שני) בשעה שבע בבוקר תצטרכו לשלם עבור הזכות לחנות במרכז העיר. פקחי העירייה ופקחים מטעם חברת "מילגם", שזכתה במכרז להפעלת מערך החנייה העירונית בתשלום, החלו החל מהבוקר לאכוף את חוקי החנייה החדשים המחייבים את המשתמשים בתשלום. השעה הראשונה בכל יום תהיה חינם, ולאחריה יידרשו תושבי קריית מלאכי לשלם 2.5 שקלים עבור כל שעת חנייה. עם זאת, תושבי העיר שירצו ליהנות מהתעריף המוזל יצטרכו לרכוש מדבקת תושב ולהדביקה על שמשת רכבם.

אזרחים שאינם מתגוררים בעיר ישלמו 5 שקלים לשעה – ובכל מקרה הזכות לשעה ראשונה חינם תינתן אך ורק למי שיירשם באופן אלקטרוני לשירות "פנגו". לרשות הציבור הוצבו אתמול גם מדחנים פיזיים בסמוך למגרשי החנייה הציבוריים ברחבי העיר, אולם המשתמשים בהם לא יוכלו ליהנות משעה ראשונה חינם.

לפי הודעתה של חברת "פנגו פלוס", האחראית על גביית התשלום באמצעות האפליקציה האלקטרונית שבבעלותה, התשלום על חנייה בכחול לבן יונהג בימים א'-ה' בין השעות 7:00-19:00 וביום שישי בין השעות 7:00-13:00. בעלי עסקים במרכז העיר הביעו אתמול (ראשון) חשש מפני הדרת רגליהם של הלקוחות מהעסקים, במה שיביא לפגיעה בהכנסותיהם. מנגד, יש גם בעלי עסקים שמברכים על היוזמה, ומשוכנעים כי הדבר יביא לחיסול מצוקת החנייה – ובעקבות כך להחזרת האמון במרכזים המסחריים. "עכשיו יש איפה לחנות, התעריף זול", אמר אחד מהם. "זו עשויה להיות הטרגדיה האישית שלנו", אמר בעל עסק אחר, שהתנגד לפורמט החנייה בתשלום.

גורמים בעירייה אמרו בשבוע שעבר כי בימים הראשונים של הפעלת מערך החנייה העירונית בתשלום לא יינתנו קנסות בגין חנייה בלתי חוקית – אלא יירשמו אזהרות בלבד. האזהרות יירשמו במחשבי הפקחים, וכל רכב יהיה "זכאי" לאזהרה אחת, שלאחריה יירשם לחובתו קנס של 100 שקלים.

מטרת המהלך אותו אישרה העירייה לפני כחודשיים היא להקל את מצוקת החנייה במרכז העיר. ועד הסוחרים הביע תמיכתו בהפעלת מערך החנייה בתשלום, אף שבתחילה הבטיחו בעירייה להעניק שעתיים חנייה ראשונות חינם לכלל המשתמשים – תושבי העיר ותושבי חוץ. למרות תמיכת הוועד, יש בקרב בעלי העסקים מי שחושש כי תושבים מהעיר ומהסביבה ידירו רגליהם ממרכז העיר בעקבות הדרישה לתשלום על החנייה – כך שפדיונותיהם ייפגעו.

עם זאת, בעירייה הציעו בשבועות האחרונים לסוחרים להודיע כי בכוונתם לשאת בעלויות תשלום החנייה עבור לקוחותיהם. "זה סכום זניח ובעלי העסקים יכולים לעמוד בו", אמר גורם בכיר.

לחץ להמשך קריאה
6 תגובות

6 Comments

 1. בני פינחסוב

  21/12/2016 ב 19:40

  אני עוזב את העיר
  לא מספיק התאגיד מיים
  עכשיו חניה
  מה הצעד הבא

 2. אתי שמואל

  20/12/2016 ב 13:03

  היכן ניתן לרכוש תו תושב העיר?

 3. לאה

  20/12/2016 ב 11:22

  אני לא תושבת קרית מלאכי אבל מגיעה כל שבוע לקניות ולסידורים.
  טוב שפרסמתם – לא אגיע יותר!!!!

 4. תושבת האזור

  19/12/2016 ב 12:50

  ברכות, עיריית קריית מלאכי מצאה עוד דרך להבריח את כולם לביג קסטינה…

 5. תושב הקריה

  19/12/2016 ב 12:38

  ומה עושים תושבי הקריה שעובדים בעיר וצריכים להחנות את רכבם יום שלם במרכז?
  לא הגיוני שהם ישלמו סכומים הזויים כאלו בחודש על חנייה,
  צריך למצוא פתרון הוגן לתושבי הקריה.

 6. ליאור

  19/12/2016 ב 06:02

  חשוב לציין שהזכות לשעה ראשונה חינם היא פעם אחת ביום..

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.