צור עימנו קשר

באר טוביה

ועדה שלישית?

למרות הקמתן של שתי ועדות היגוי לבחינת מצב מערכת החינוך של המועצה האזורית באר טוביה, ולאחר שאחת מהן אף הגישה את מסקנותיה לפני כשבועיים, הודיעו השבוע בדף הפייסבוק של המועצה האזורית על הקמת ועדה חדשה- שתהיה אמונה על בחינת מצב החינוך הבלתי פורמלי. "מה הטעם בוועדה נוספת?", אמר תושב המועצה. באר טוביה בתגובה: "הוועדה הוקמה לפני מספר חודשים ומהווה ועדת משנה לוועדה הראשית, שטרם סיימה עבודתה"

פורסם

בתאריך

חצי שנה לאחר הקמתה של ועדת היגוי חדשה בהובלת מנכ"לית משרד החינוך לשעבר, דלית שטואבר, שמטרתה לבחון את התהליך האסטרטגי במערכת החינוך במועצה האזורית באר טוביה, ושבועיים בלבד לאחר הצגת חלק מהמסקנות של אותה ועדה, הודיעו השבוע במועצה האזורית באר טוביה על כינונה של ועדה נוספת, אשר תבחן את מערך החינוך הבלתי פורמלי במועצה.
מדובר בוועדה שלישית בתוך פחות משנתיים, שתפקידה לבחון מקרוב את נושא החינוך במועצה. הוועדה הראשונה, שהוקמה בנובמבר 2016 ובמסגרתה שכרה המועצה את שירותיה של חברת ס.מ.ל (סוכנות מרצים לישראל), קיימה מספר שולחנות עגולים בהם עלו לדיון נושאים שונים ומגוונים, אולם לא הגישה את מסקנותיה וחדלה מלהתקיים.
לפני כחצי שנה הוקמה וועדה בהובלת דלית שטאובר, שהגישה לפני כשבועיים את מסקנותיה ובראשן פיצול חטיבת הביניים של התיכון האזורי בתוך בית הספר. עם זאת, מסקנות הוועדה הסופיות טרם הוצגו באתר המועצה, כפי שהובטח.
לטענת תושב המועצה, הורה בעצמו לשני ילדים במערכת החינוך המקומית, מדובר בוועדה מיותרת, "הקימו ועדה שתבדוק את נושא החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי במועצה. היא הגישה את מסקנותיה, והן אושרו במליאה פה אחד. מה הטעם להקים ועדה חדשה, נוספת, שתבדוק רק את החינוך הבלתי פורמלי? הרי זו חלק מעבודתה של הוועדה הראשית".
כך או כך, הוועדה החדשה, בראשות איריס ארונין, צפויה להתחיל את פעילותה כבר בשבועות הקרובים, והיא תהיה אמונה כאמור על החינוך הבלתי פורמלי במועצה ותקיים פגישות עם תושביה. לאחר מכן, היא צפויה להגיש את המלצותיה בפנים אנשי המליאה.
מהמועצה האזורית נמסר בתגובה: "ועדת ההיגוי לכלל מערך החינוך במועצה האזורית באר טוביה הוקמה בחודש נובמבר 2017. דלית שטאובר היא היועצת הפדגוגית הראשית לתהליך, ואינה עומדת בראשה. כמו כן, הוועדה לא סיימה עבודתה, כנטען בשאילתות. המלצותיה של שטאובר נמסרו לוועדת ההיגוי בראשות ראש המועצה דרור שור, והוצגו בפני מליאת המועצה – שם הן אושרו פה אחד על ידי כל מי שנכח בישיבה, וזאת במסגרת מגמת החדשנות של המועצה. גם צוות החשיבה לחינוך הבלתי פורמלי במועצה לא הוקם בימים האחרונים, כנטען, אלא מהווה ועדת משנה מקצועית לוועדת ההיגוי הראשית, וזאת מתוך תפיסת המועצה להפרדה בין התחום הפורמלי והבלתי פורמלי לצורך שדרוג שני התחומים. ועדת המשנה פועלת בחודשים האחרונים ואף קיימה מספר ישיבות. לתחום הבלתי פורמלי מונתה המנכ"לית איריס ארונין, שתעמוד בראש העמותה לתרבות ופנאי".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.