צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

התקווה שלי שאכזבה

בבחירות הקרובות הליכוד לא יקבל את הקול שלי. בגלל רן ויצמן

פורסם

בתאריך

הימים האלה לא פשוטים. הילדה שלי מנהלת מערכת יחסים עם הבחור החדש ונראה לי שזה רציני. כמה מהר הצעירים של היום מתחברים, אפילו לא מחכים לאישור של ההורים או צריכים מלווה. כל ערב הוא בא לכאן או שהיא הולכת לשם, הוא כבר אכל אצלנו כמה שבתות ונראה נחמד. אחרי מה שקרה לה עם הבחור הקודם אני מקווה שהפעם הלב שלה לא יישבר, אין לי כוח לעוד סיפור אכזבה, אין לי כוח לראות את הלב שלה נשבר.

וואלה, בימים האחרונים שוב מציפים אותי עם הבחירות. פה כחלון מחייך לי, שם בנט אומר שהוא אח שלי, בוז'י טוען שהוא מנהיג אבל בגילי אני לא מצליח לשמוע את הקול שלו, והנה ההיא ממרצ שרוקדת כאילו חיברו אותה לחשמל. מעל כולם מופיע ראש הממשלה ביבי נתניהו, עם השיער הסגול שלו והגלידה פיסטוק של אשתו. מה אני אגיד לכם, פעם הייתי שומע אותו ונצמד לכיסא מרוב התרשמות, היום כבר לא. זה לא משהו אישי חלילה, אין לי שום דבר נגד מי שלא גר או מנהל את העיר שלי בחידלון, אבל לא נראה לי שאני אצביע לליכוד.

אני כל הזמן שומע את ההבטחות של הליכוד ומנסה להבין למה הם חושבים שהפעם זה יעבוד. בבחירות האחרונות, הנה אני מודה, הצבעתי לרן ויצמן כי רציתי שהוא יהפוך את העיר הזאת. האמנתי בו, רציתי שיביא לכאן את כל השרים של הליכוד וירים את קריית מלאכי, אבל במקומו קיבלנו בקומבינה עם חב"ד וש"ס את אליהו זוהר, ואתם כבר יודעים מה אני חושב עליהם.

גם אחרי הבחירות האמנתי בויצמן. אש צעיר, משכיל, בעל חשיבה נכונה. ציפיתי שהוא ייכנס לקואליציה, שיביא את הידע שלו לזוהר, שיביא את השרים לכאן ויעזור לקריית מלאכי. אני מסתכל סביב ורואה הרבה צעירים מוכשרים, כאלה שלא ימצאו אוזן קשבת אצל הפוליטיקאים הוותיקים, והייתי בטוח שרן ויצמן יביא להם את הבשורה. אני מכיר את אימא שלו טוב, גדלנו יחד, היא אישה שכל מילה שלה ברזל, האמנתי בבן שלה, והוא? הוא אכזב אותי ואני מניח שעוד הרבה אחרים.

ויצמן לא נבחר, אפילו הושפל והגיע כמעט אחרון, אבל הוא היה חייב להישאר במועצת העיר ולתת כאן שביב של תקווה לאחרים. במקום זה, אני סופר כבר 300 ימים (עוד מעט שנה)  שהאיש בכלל לא מגיע למועצת העירייה, לא משמיע קול, לא מתערב בענייניה של העיר שהוא רצה להנהיג. מדי פעם אני רואה אותו מסתובב כאן, בעיקר בחגים, הולך בגאווה של טווס. אני מכיר הרבה אנשים שהיו רוצים למרוט לו את הנוצות, ויש עוד שרוצים פשוט שיפנה את הכיסא שלו, לא יותר. שייתן לאחרים להשמיע קול, לייצג יותר מ-900 תושבים שנתנו קולם לליכוד. אבל ויצמן נשאר, בעקשנות שמאפיינת דווקא את אחיו נדב, ולא ברור לי למה. האם פוליטיקה פנימית מונעת את עזיבתו, או שמא גאוותו המדומה בעיני עצמו?

ראש עירייה נורמלי היה מביא לפיטורי רן ויצמן, רק שאליהו זוהר לא בעניין. הוא לא צריך את הכאב ראש הזה. גם האחרים בליכוד כנראה לא צריכים את זה, אחרת היו לוחצים על ויצמן ללכת הביתה, למושב שפיר, לתמיד. אני לא מבין את האנשים האלה של הליכוד, איך הם לא מתביישים לשמור על שתיקה בשעה שהנציג שלהם עושה צחוק מכולם?

אבל יותר מכל אני מתפלא על מפלגת השלטון, זו שטוענת שהיא דואגת לפריפריה אבל לא עושה כלום כדי שיהיה לה נציג במועצת העיר של קריית מלאכי שיצדיק את האמירות שלה. איך בליכוד לא עושים כלום כדי להזיז את ויצמן ולממש את המנדט במועצת העיר? אני חושב שאת השאלה הזאת צריך להפנות לראש העירייה לשעבר, שמעון שימי שמעון. הוא זה שדחף שהליכוד ייתן לויצמן להיות ראש הסניף בלי בחירות מוקדמות, והוא זה שצריך עכשיו לתת לציבור תשובות או לפחות להסביר למה הוא היה כל כך אקטיבי בבחירות המקומיות והפך לפאסיבי אחריהן, ומה הוא השיג מזה.

לא יודע מה להגיד כבר, איך מועצת עיר מתנהלת בלי אחד מחבריה ולאף אחד לא אכפת. אני מקווה שהחברים שם מרימים מדי פעם טלפון לויצמן, בודקים לשלומו, רואים שהוא נושם, כי חוסר אכפתיות כזה לא ראיתי מזמן. המועצה מתנהלת עם 12 אנשים, ובאמת נראה שזה לא ממש מעניין אף אחד. איך בסניף המקומי לא רואים את הנזק שויצמן גורם לתנועה כולה, איך הוא מבייש אותה במעשיו וגורם לה נזק לעתיד. מי יאמין יותר לאנשים האלה כשהם יבואו לבקש שנצביע לביבי, לויצמן או למועמד אחר שלהם?

לא יודע אם ויצמן קורא, אבל אני כבר מודיע לו שאת הקול שלי ביבי הפסיד בגללו, וגם את הקול שלי לליכוד בקריה הוא בכלל לא יקבל. נמאס לי שעובדים עליי, צוחקים לי בפנים ועוד אחר כך באים לבקש ממני תמיכה.

יאללה, ביסלאמה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -

חדשות

נציבות שירות המדינה חוקרת חשדות נגד עובד בכיר במועצה הדתית

חשיפה: בשבועות האחרונים נחקר עובד בתחום הכשרות במועצה, לאחר שמידע שהגיע לידי הנציבות העלה חשד כי במקביל לעבודתו הוא משמש משגיח במפעלים מחוץ לגבולות ישראל. על פי גורמים שונים, גם הרב יוסף בלוי, הממונה על המועצה, מסר עדות בפרשה. המועצה הדתית: "אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק"

פורסם

בתאריך

על ידי

מזה מספר שבועות שנציבות שירות המדינה מנהלת חקירה נגד עובד בכיר במועצה הדתית, בחשדות שונים הקשורים לתחומי עבודתו. כך עולה ממידע שהגיע לידי "המקור". בנציבות אישרו את קיומה של החקירה ואמרו כי "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של העובד", אך סירבו למסור פרטים אודותיה.
לפי מידע שהגיע לידינו, החקירה מתמקדת בין היתר בטענה לפיה העובד, הנחשב לאחד הבכירים במועצה הדתית, שוהה בתדירות גבוהה מאוד בחו"ל – כשבועיים לערך בכל חודשיים, קרי כמעט 100 ימים בשנה. זאת, אף שהוא עובד במשרה מלאה במועצה. במסגרת החקירה מסר עדות גם הממונה על המועצה הדתית, הרב יוסף בלוי, וכן נחקר העובד עצמו. לא ידוע האם עובדים נוספים מסרו עדות בפרשה.
החקירה בנושא מתנהלת כבר מספר שבועות לכל הפחות, וגורמים הבקיאים בפרטים מסרו כי רשויות נוספות מעורבות בה, וכי ייתכן ופרטים נוספים יתגלו כבר בתקופה הקרובה. מעדויות שאספנו השבוע עולה כי העובד המדובר מנהל קשרים קרובים מאוד עם בעל מפעל באיזור, שאף מימן עבורו בעבר עשרות נסיעות עבודה לחו"ל – אשר טיבם ונחיצותם לא ברורה עד תום, בייחוד לאור תפקידו הבכיר של העובד. כמו כן, לא ברור מה מעשיו של העובד בעת נסיעותיו לחו"ל, שכן תפקידו במועצה הדתית אינו מצריך את שהותו בחו"ל, ודאי לא פרקי זמן כל כך ארוכים.
מעדות שהגיעה לידינו מפיו של עובד בכיר במפעל המדובר, שהתנהל מול העובד מהמועצה הדתית, עולה כי עובד המועצה ניהל כאמור יחסים קרובים עם בעלי המפעל ואף היה מצוי עימו בקשרי חברות – אף שהוא אמור לשמש כמפקח מטעם הרבנות על המוצרים המיוצרים במפעל. "הוא היה מבלה אצלו שעות במשרד בפגישות בדלתיים סגורות", סיפר גורם שעבד במפעל עד לפני זמן מה. "מה היה שם? לא יודע. המשגיחים היו יוצאים להשגחות בחו"ל במימון המפעל. כרטיסים, אוכל ושתייה. העובד המדובר היה נוסע לכל מיני מקומות. לסין, המון לאירופה, פולין. כולם ידעו שהוא עובד במועצה הדתית".
לטענתו של העובד, הדרישה למשגיח מגיעה מטעמו של המפעל עצמו בזמן יצור מסוים בחו"ל, אך המשגיח המדובר היה לעיתים מקבל הוראות ישירות מהמשרד, "היו אומרים לו על מה רוצים שהוא יסתכל ועל מה לא להסתכל. זה היה נראה תמוה, כי תפקידו של המשגיח לומר מה צריך, ולא הפוך", אמר. מנגד, טענו השבוע גורמים במועצה הדתית כי מדובר בטענות חסרות שחר, שכן תחתיו של העובד המדובר כפופים מספר עובדים נוספים- ועל כן אמינותו המקצועית אינה מוטלת בספק.
מפניית "המקור" לעובד המדובר הוא טען תחילה כי כלל לא מתנהלת חקירה בעניינו, אך לאחר חשיפת חלק מהמידע אישר כי אכן מתנהלת כזו אך הוא אינו יכול להוסיף פרטים בנושא.
מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של הנדון. אדגיש כי אגף החקירות בנציבות שירות המדינה אינו מוסר פרטים אודות חקירות מתנהלות".
מהמועצה הדתית נמסר בתגובה: "מבקר המדינה ביצע בדיקה בנושא ומצא את הכל כשורה. מדובר בעובד מצטיין ומומחה בעל שם עולמי המבוקש על ידי גופי הכשרות הגדולים בעולם והפיקוח בחו"ל נעשה באישור ובהסכמה של הממונים על המועצה הדתית והרב הראשי לקרית מלאכי, הרב חיים פינטו שליט"א. יודגש כי הימים בהם הוא יוצא לפיקוח כשרות בחו"ל מוצהרים כחופשה ללא תשלום. אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק ואנו בטוחים כי כך גם יעלה בתוצאות החקירה של הנציבות".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

"מבקרי השלטון בדקו מה נעשה כאן בארבע וחצי השנים האחרונות?"

בעירייה החלו השבוע בעבודות שיפוץ ושדרוג של 19 גני ילדים לקראת שנת הלימודים הבאה- בסיומם יוצבו מתקנים חדשים ומעליהם רשת הצללה. מגרש הקטרגל בשכונת גבעת הסביונים יהיה מוכן בעוד כחודשיים, ואילו הטיילות החדשות ירושתו במצלמות. "העיר מתחדשת- ולא רק בחצי השנה שלפני הבחירות", אמר גורם בעירייה

פורסם

בתאריך

על ידי

בימים האחרונים, מאז צאתם של ילדי ישראל לחופשת הקיץ השנתית, החלו בעירייה בשיפוץ מסיבי של גני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה.
מדובר בשיפוץ של 19 גנים ברחבי העיר כולה, במסגרתו יוחלפו האבנים המשתלבות בחצרות, תשודרג הצנרת וכן תוקם חצר חדשה עם דשא סינתטי, מתקנים מתקדמים והצללות.
גורמים בעירייה התייחס השבוע לשיפוץ וטענו כי מתחילת הקדנציה של ראש העירייה המכהן שופצו לא פחות מ-25 גני ילדים, שעברו שדרוג משמעותי על מנת להתאימם לצרכי הילדים. "מתנגדיו של ראש העירייה אוהבים לטעון שהשיפוצים נעשים רק לקראת הבחירות, אבל לא מתאמצים לבדוק מה נעשה כאן ארבע שנים וחצי. בגלל שיש בחירות הם רוצים שנעצור את ההתפתחות של העיר? ראש העירייה שדרג וימשיך לשדרג את העיר בכל התחומים למען התושבים", אמר השבוע אחד מהם ל-"המקור".
נוסף לשיפוץ גני הילדים, ממשיכה העירייה בהקמת הטיילת המרשימה המקבילה לשכונת גבעת הסביונים החדשה, שתכלול שביל חדשני לרוכבי אופניים, מדשאות מוריקות, גן שעשועים וכן עמדות מנגל, ותיחנך ככל הנראה במהלך החודש הבא (אוגוסט). בסמוך אליה, יוקם מגרש קטרגל חדיש ומפואר שהעבודות לשם הקמתו כבר החלו והוא צפוי לעמוד לרשות התושבים לקראת חגי תשרי.
בעירייה סיפרו השבוע כי מיד עם סיום העבודות על הטיילות בכל רחבי העיר הן ירושתו על ידי מצלמות שיתעדו 7/24 את הנעשה בשטחים הציבוריים- זאת במטרה למנוע אירועי ונדליזים ואלימות. "העירייה השקיעה מאות אלפי שקלים בשדרוג פני העיר למען התושבים וחשוב מאוד לשמור על זה", אמרו שם.
יש לציין כי בעבר הבטיחו בעירייה שהטיילת בשכונת גבעת הסביונים תיפתח כבר בחודש אפריל, אולם עדכנו כעת את תאריך היעד והעריכו כי החניכה הרשמית תיעשה בחודש הבא.
בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים מתבצעת בו זמנית עם שיפוץ הטיילת הקיימת לאורכן של היציאות הדרומיות מהעיר- מאזור בית הספר הראל ועד תחנת הדלק פז, בסופה של שכונת קיבוץ גלויות, שנבנתה לפני 20 שנים.
פרויקט ההקמה הענקי, שאורכו יעמוד על כקילומטר וחצי ועלותו המוערכת היא כ-6-8 מיליון שקלים, עתיד לשנות את פני העיר כולה, עת יחבר בין הטיילת המתהווה בשכונת גבעת הסביונים לבין הטיילות הנוספות באזורי היציאה מהעיר, באזור שכונת המחנה ולאורכה של שכונת קיבוץ גלויות.
לדברי ראש העירייה זוהר, העלות הכוללת של הקמתן ושיפוצן של הטיילות השונות בעיר עשוי להגיע לסכום של 20-15 מיליון שקלים.

לחץ להמשך קריאה

חדשות

שיפוץ כפול

למרות שהעבודות לשדרוגו הסתיימו רק לפני שבעה חודשים, עובר הכיכר ברחוב בן גוריון בעיר שיפוץ נוסף ממש בימים אלו- בעלות נוספת של עשרות אלפי שקלים. "הורסים ובונים כאילו זה לגו. מדובר פה בכסף ובאיכות החיים של כולנו", אמר תושב העיר. העירייה בתגובה: "הקבלן מבצע תיקונים לליקויים שנתגלו בבדיקה שערכנו"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבעה חודשים בלבד מיום סיום עבודות השיפוץ וההקמה של הכיכר החדש בשדרות בן גוריון בעיר (סמוך לבנק לאומי), הרסו לפני כשבועיים עובדי קבלן מטעם העירייה את הכיכר במטרה לשדרג אותו בשנית.
לטענת גורמים בעירייה, הסיבה לשיפוץ החוזר נעוצה בהיותו של הכיכר שנבנה רק לאחרונה "רחב מידי", ועל כן יש להקטינו על מנת שיעמוד בתקן ויוכל להכיל את התנועה הרבה החולפת על פניו.
כזכור, לפני קצת יותר מחצי שנה הודיעו בעירייה על סיום עבודות השדרוג וההקמה של כיכר בן גוריון וכן הכריזו על פתיחת עבודות הפיתוח לאורכו של הרחוב כולו. העבודות האינטנסיביות, כללו אז הקמת חומה חדשה המהווה 'חוצץ' בין הבניינים הסמוכים לבין המרחב הציבורית, ריצוף מחדש של הרחוב באבנים משתלבות, ריבוד הכביש ושיפוץ כיכר התנועה במקום. עם סיום העבודות על הכיכר, המפגיש את הצירים הראשיים רש"י ובן גוריון, החלו בעירייה בשדרוג קטע הכביש שבין כיכר בן גוריון לכיכר ז'בוטינסקי ('הכיכר של סופר'), ועבודות אלו נמשכות גם בימים אלו ואמורים להסתיים בשבועות הקרובים.
אלא שכעת מתברר כי חרף ההשקעה הגבוהה בעבודות השדרוג שנעשו ברחוב בן גוריון בעיר החליטו בעירייה לבצע את העבודות על הכיכר בשנית, מה שמצריך לכאורה הוצאה כספית נוספת שעלותה עשרות אלפי שקלים. "רק לפני חצי שנה נבנה הכיכר החדש", אמר השבוע תושב זועם בשיחה עם "המקור", והוסיף: "מדובר פה בכסף של כולנו. בחמש השנים האלה העירייה נכנסה לנו עמוק לכיס ולא מובן לי איך אפשר להיות כל כך אדישים לכספים האלה", הוסיף.
תושב אחר, שהבחין בנו מצלמים את העבודות, ציין כי לדעתו מדובר בניצול כספי ציבור לצרכי בחירות, "עשו אותו דבר גם בטיילת. הורסים ובונים מחדש כאילו זה לגו כדי להראות שעושים משהו. למישהו יש ספק שמדובר בבזבוז המשאב הציבורי בעיתוי כל כך תמוה, ארבעה חודשים וחצי לפני הבחירות?", אמר.
עיכוב מקובל או הון פוליטי?
הטענות אודות תעמולת בחירות מצד השלטון הנוכחי נשמעו השבוע גם בהקשר מגרש הקטרגל החדש בקיבוץ גלויות. מספר תושבים, חלקם מתגוררים בשכונה ואחרים בסביבתה, תהו השבוע מדוע שערי המגרש החדיש נותרו סגורים חרף הודעת העירייה על סיום העבודות בו, והוסיפו כי הם חשים שמישהו רוצה לגזור קופון על חשבון האינטרס הציבורי, "המגרש הזה רשום על ללו זוהר, לאף אחד אין ספק", אמר תושב העיר, שהסביר, "עם זאת, לא ברור מדוע מתעכבים עם פתיחת המגרש. לא ייתכן שילדים לא יכולים להיכנס פנימה ונאלצים לסכן את חייהם בטיפוס על הגדר רק בגלל שבעירייה רוצים לכאורה לערוך טקס פתיחה ראוותני. מישהו פה חושב הפוך", אמר התושב.
תושב אחר, המתגורר ממש בסמוך למגרש הקטרגל, סיפר כי בימי השבת מטפסים עשרות ילדים מעל הגדר הגבוהה במטרה ליהנות מהמגרש המפואר, ולאחרונה אף הצליח אלמוני לפרוץ את המנעולים ולהותיר את שערי המגרש פתוחים ללא ידיעתה של העירייה.
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "לגבי הכיכר בסמוך לבנק לאומי, הרי שהעבודה המתבצעת כעת נעשית לבקשתה של העירייה לאחר שזו מצאה ליקויים בביקורת שערכה אחר עבודתו של הקבלן. בעניין מגרש הקטרגל בשכונת קיבוץ גלויות, היות ומדובר במגרש סינתטי נדרש אישור של פיפ"א לשם פתיחתו, ולכן העיכוב בחניכתו. ברגע שיתקבל האישור יערך טקס מכובד".

המגרש בקיבוץ גלויות. "מישהו חושב הפוך" (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה