צור עימנו קשר

ספורט

התפתחות דרמטית בחקירה

עדות מרכזית של גורם לשעבר בקבוצה, שהעיד על שורה של מעשים פליליים לכאורה, עשויה לשפוך אור על הנעשה בעמותה שניהלה את מכבי קריית מלאכי טרם כניסתה להליך הפירוק. "אם הכל ייצא החוצה יעופו פה ראשים", אמר גורם המעורה בפרטים. החוקר מטעם משרד המשפטים עשוי להורות על פתיחתה של חקירה פלילית

פורסם

בתאריך

שלוש שנים לאחר כניסתה של מכבי קריית מלאכי להליך הפירוק, שהובילה לפתיחתה של חקירה אודות הנעשה בעמותה המנהלת מטעם משרד המשפטים, נדמה כי הושגה לאחרונה עדות דרמטית על מעשים פליליים לכאורה שעשויים לשפוך אור על הנעשה במועדון המקומי בשנים שקדמו לעונת 13/2012. על פי גורמים המעורים בפרטים, מדובר בעדות מרכזית של אחד מאנשי הקבוצה לשעבר, ששטח בפני החוקרים שורה של מעשים פליליים שנעשו במועדון בשנים שקדמו לפירוק. מדובר בעדות שעשויה לעבור לפסים פליליים ולמעורבות של המשטרה, שכן מדובר בעדות ראשונה שנמסרה בנוגע למעשים פליליים לכאורה כגון חוזים כפולים, זיוף ומרמה. עוד הוסיפו גורמים כי העדות נמסרה ממש לאחרונה במשרד החקירות מטעם משרד המשפטים, האמון על ענייניה של העמותה המנהלת לשעבר, וכי היא עשויה להוביל לזימון לחקירה של גורמים שונים שלקחו חלק בניהול מכבי קריית מלאכי בעבר. יש לציין כי בשבועות האחרונים מסרו עדויות למעלה מעשרה בני אדם, וכן נקראו לתת עדות עוד עשרה אנשים נוספים בניסיון של החוקרים להשלים את הפאזל ולחשוף פעילויות בלתי חוקיות שנעשו לכאורה בניהול המועדון בשנים הקודמות. כבר בספטמבר 2015, עת ערך שרון רפאל, מנהל מחלקת הנוער המקומית ראיון גדול ומקיף כאן ב-"המקור" הוא הצביע על מעשים פליליים לכאורה שנעשו על ידי קברניטי המועדון. "שישבנו עם המפרק אמרתי שאני חושד שהיו פה מעשים לא כשרים. חוזים כפולים. באותו רגע שניאור (קטש, ה"ה) נכנס לשיחה, בא למפרק ואמר לו שכל מה שאני אומר זה מאה אחוז. הוא אמר שהיו שחקנים עם חוזים כפולים, ואמרנו למפרק שמות של שלושה שחקנים ששיחקו כאן עם חוזים כפולים. שניאור אישר לו את זה ומאז המידע הזה אצלו. לא יודע מה הוא עשה עם זה", סיפר אז רפאל, שהוסיף: "זה עוד כלום. מיליונים כיבסו שם. היו רושמים חוזים לאנשי קש. אפילו שאלו אותי פעם אם אני רוצה. אצלי אין חוזה, זה מילה כנגד מילה. פעם שחקן היה מגיע למו"מ, ומבקש נניח 8 אלף. על כמה היו סוגרים? 15 אלף. איפה ההפרש אתה שואל? שאלה מצוינת. היו מגיעים אליי אישית ואומרים לי לרשום שאימא מסוימת למשל שילמה על הבן שלה, בזמן שבפועל היא לא נתנה שקל. זה לא קרה רק פעם אחת. הכל היה אינטרסים ועשו מה שרצו", סיפר בעבר רפאל. אחד מאנשי המועדון לשעבר, המעורה בחומרים איתם נאלצים להתמודד החוקרים, סיפר בשיחה עם המקור כי עם כל הכבוד לדבריו של רפאל בעבר, ההתפתחות האחרונה היא-היא רעידת האדמה של ממש. "היו שמועות ודיבורים, אבל עדות כפי שניתנה לאחרונה היא עדות דרמטית. אם הכל ייצא החוצה יעופו פה ראשים".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ספורט

הג'וקר של מלאכי

מושיקו שעשוע הגיע למכבי קריית מלאכי בתחילת יולי- וסומן מיד כאחד משחקני הרכש המבטיחים ביותר בקבוצה. אלא שחוסר דקות משחק בעונה שעברה, ופתיחה מקרטעת של העונה הנוכחית, גרמו לכולם לאבד את האמון בו- לכולם מלבד הוא עצמו. "הבנתי את הקהל ואת הצוות וידעתי שזה ייקח זמן. אני משתדל להוכיח את עצמי, ומקווה להמשיך פה גם בעונה הבאה". ראיון

פורסם

בתאריך

על ידי

יולי 2017. מכבי קריית מלאכי, עדיין חבולה וכואבת את הפספוס ההיסטורי להעפיל לליגה א' מהמקום הראשון בטבלה, מתחילה לבנות את הסגל לקראת עונת המשחקים הנוכחית- השלישית שלה בליגה ב' דרום ב'.
הזמן דוחק, השחקנים ממאנים מלהגיע והקהל הכתום, שידוע במעורבותו המוחלטת בנעשה, לטוב ולרע- מתחיל להפעיל לחצים.
אחד השחקנים הראשונים שחתם בשורות הקבוצה המתהווה בכתום, מושיקו שעשוע, הצליח להרגיע במעט את הרוחות, ולהוריד את מפלס הלחץ הכתום בדרך להחתמת סוללת שחקנים נוספת, שמשלימה את סגל הקבוצה עד היום.
שעשוע, 24, "רווק ומאושר", גדל במחלקת הנוער של מ.ס אשדוד. עד גיל נוער הוא שיחק בקבוצת הנוער המבטיחה של המועדון מעיר הנמל, כולל כחריג, והועלה לקבוצת הבוגרים של המועדון- תחת המאמן ניר קלינגר.
אלא שדקות המשחק בשורות הקבוצה הבוגרת לא הגיעו ושעשוע, שפילל לדקות משחק כמו כל שחקן בגילו- החליט לעזוב, "בדיעבד מתברר שעשיתי טעות. יכולתי לחכות להזדמנות בליגת העל ואולי הייתי במקום אחר היום, אבל חשבתי שנכון לי ללכת ולצבור דקות משחק בקבוצות אחרות", מספר שעשוע, שנזכר כי גם בני משפחתו הזהירו אותו שמדובר בצעד לא נכון לקריירה, "אמרו לי שזה צעד לא נכון, אבל עשיתי טעויות של ילד כי רציתי לשחק כדורגל", הוא נזכר.
מאשדוד נחת הקשר במכבי יבנה מהלאומית, אך הבין מיד שכמו בחיים- גם בכדורגל הרבה יותר קשה מחוץ לבית. הוא סיים את העונה ועבר לשחק בהפועל מרמורק, בה הפך לשחקן הרכב והתחבר מאוד לקהל המקומי, ממנו נותרו לו זיכרונות נעימים.
בעונה שעברה, בעקבות בקשות מצידם של ראשי שיכון המזרח, חתם שעשוע במדי הקבוצה מעיר היין, וניסה לעזור לקבוצה לשרוד בליגה א', "הייתה לי עונה קשה מבחינה אישית. המקום טוב, אבל מבחינה מקצועית עברתי עונה לא קלה".
ומה הביא אותך להגיע למכבי קריית מלאכי, קבוצה בליגה ב'. הכרת את המועדון?
"שניאור קטש ודורון אוחיון פנו אליי ביוזמת הגורם המתווך, דוד רביבו. את האמת שלא ממש הכרתי את המועדון מעבר למאבקים שלו בעונה שעברה על כרטיס העלייה. אני גר באשדוד, ובגלל שעירוני המקומית נכנסה לתמונה של הליגה יותר התעניינתי. מה שכן, שמעתי על הקהל, שמסתבר שהוא באמת חוויה, אבל לא מעבר. ברגע שחתמתי קיבלתי אינפורמציה משחקנים ששיחקו איתי, כמו אוראל בניטח, שאמרו לי שאני עושה את הצעד הנכון".

הגעת כשחקן רכש מבטיח, אך בהתחלה זה לא היה נראה טוב. הוחלפת מספר פעמים ונראה שזה לא הלך לכיוון הנכון. מה קרה מאז?
"בשנה שעברה לא הרביתי לשחק. כל שחקן יודע שחוסר בדקות משחק פוגע בכושר ובביטחון, והיה ברור לי שייקח זמן עד שאכנס לעניינים. בכל זאת, שחקן שלא שיחק שנה באופן רציף צריך לבוא ולהוכיח את עצמו. הבנתי גם את הקהל, שציפה בהתחלה ואולי לא קיבל את מה שהוא רצה, אבל אני חושב שאחרי חודש וחצי בערך כבר נכנסתי לעניינים. אחרי שהביטחון וכושר המשחק חזרו השתדלתי להוכיח את עצמי בכל משחק".
הגעת לקבוצה שנאבקה על כרטיס העלייה במשך השנתיים האחרונות, אם דרך הליגה ואם דרך פלייאוף העלייה. חשבתם שתוכלו לעשות זאת שוב או שידעתם שהפועל אשדוד, עם התקציב הגדול, תהיה מעל הליגה?
"ברור שחשבנו שזה אפשרי. אני אישית חושב שהסגל שלנו מספיק טוב לעלייה, גם כשיש בליגה את הפועל אשדוד ושזה נראה כאילו אנחנו רחוקים מהם. אני חושב שאם לא היו הבעיות עם המגרש ואיבודי הנקודות בחוץ היינו מתמודדים חזק על המקום הראשון. יש פה קבוצה מאוד חזקה. במשחקים האחרונים רואים את זה בצורה בולטת".

מה אתה חושב על הסיפור עם המאמן פרדי צרפתי?
"אנחנו בתור שחקנים לא מתעסקים בזה. משאירים את זה להנהלה. ברור שלא היינו חרשים או עיוורים, אבל התמקדנו בדשא ופחות על מה שקורה מסביב. בינינו לבין עצמנו ידענו שאנחנו לא צריכים להתעסק בזה".
ובכל זאת, ספגתם שריקות בוז מהאוהדים. באימונים ובאחד המשחקים.
"אי אפשר להתעלם מזה ואין ספק שזה לא היה פשוט. זה החלטה של קהל והם החליטו מה שהחליטו. גם בתקופה הזאת ידענו שהם מאחורינו ושיש פה קהל נהדר שתומך בנו. שהסיפור נגמר ראינו את העוצמות שלהם שוב".

צרפתי עזב, ובמקומם הגיעו עטון וסויסה. התחברתם?
"בוודאי. השניים גאונים של כדורגל, אין דברים כאלה. אני משחק כדורגל מגיל צעיר, ואני יכול לומר שמבחינת הבנה של משחק הם מורידים אותך עד הפריטים הקטנים. מבחינה אישית אני חושב שמאוד התקדמתי תחתם. השניים הללו כאילו משלמים אחד את השני".

מחמיא למאמנים

אמרת שאתם כשחקנים לא מתעסקים עם מה שקורה מחוץ לדשא, אבל אני אשל בכל זאת. מה אתם יודעים על העזיבה המעורפלת של היו"ר אורן אוזן?
"אני קיבלתי את זה בבום. ממש בהלם כי לא ידעתי כלום. אורן אוזן הודיע על זה לפני האימון, ולא ראינו מה מתרחש. באמת שלא נכנסתי לזה. אני יכול לומר שאוזן הוא איש מיוחד, משמכמו ומעלה. לא שאלתי אותו למה הוא עזב ואנחנו לא מתעסקים בזה, מתרכזים בכדורגל".

"אפשר לעלות ליגה"

חוגג שער.

רגע לפני סיומה של העונה הסדירה, ולאחר שקבוצתו רשמה את ניצחון הליגה ה-16 שלה העונה עם 2-1 (פינטו ונגר) על קבוצתו לשעבר של שעשוע, שיכון המזרח, מתכונן הקשר לישורת הסיום של עונת המשחקים הנוכחית, ומאמין שהיא יכולה להסתיים עם חיוך ענקי על הפנים.
מחר (שישי, 13:30), הוא יצא יחד עם חבריו למשחק חוץ מול צעירי רהט, הנאבקת על מקומה בליגה, שיהיה הראשון מבין שלושה אחרונים במסגרת הליגה הסדירה רגע לפני שלב הפלייאוף- שיחל ב-13 באפריל.
הבטחתם כמעט סופית את המקום השלישי בליגה. מתכוננים לפלייאוף?
"בהחלט מתכוננים לפלייאוף. אני אומר לך שאני רוצה לעלות ליגה. כמה שאנשים חושבים שיהיה קשה, אני חושב ההפך. אם נבוא כמו שבאנו נגד עירוני אשדוד בבית (ניצחון 3-0, ה"ה) אנחנו יכולים לעלות ליגה גם מהפלייאוף. אנחנו נבוא במאתיים אחוז יכולת ורצון, ועם הדחיפה של הקהל אפשר לעשות את זה".

אולי כדאי לתרגל הפעם פנדלים?
" (צוחק) לא צריך פנדלים. נתנו להם שלוש בבית, אפשר גם לתת להם שלוש בחוץ".

יש לך חוזה לעונה הבאה?
"האמת שאין לי חוזה לעונה הבאה. קריית מלאכי מבחינתי תהיה האופציה הראשונה, לא משנה באיזה ליגה היא תשחק. אני נהנה פה מאוד. למדתי על הבשר שלי שמקום בו אוהבים אותך ואתה אוהב בחזרה לא עוזבים. לא אשקר, יש לי הצעות מקבוצות בליגה א' וליגה ב', אבל אני מעדיף והעדפתי את מכבי קריית מלאכי. הקדוש ברוך הוא יחליט לאן אלך בסופו של דבר".

ואיך החיבור שלך עם הקהל?
"אני אישית אחרי כל משחק מקבל הודעות מהאוהדים. זה מחמם את הלב. הקהל מחובר מאוד למועדון כאן. הוא 70-80 אחוזים מהיכולת שלנו, וזה מוסיף המון. אני מקבל המון טלפונים מאוהדים שמרוצים, שמדרבנים. זה מחמם את הלב".

כובש, ורץ לחגוג עם הקהל

מה לגבי מאבק האליפות העונה בליגת העל. עוקב?
"אפשר לומר. אני לא אוהד קבוצה ספציפית, אבל אני אוהב לראות את מכבי תל אביב והפועל באר שבע. כאשדודי אני גם הולך לפעמים למשחקים של מ.ס אשדוד. מאבק האליפות? אני מעדיף שמכבי תל אביב תיקח, אבל אני חושב שבית"ר ירושלים תצחק על כולם ותעשה את זה בסוף. אחרי עשר שנים בלי תואר, הם לא יפספסו את זה הפעם. לדעתי גם דאבל בא בחשבון. באר שבע לא כאלה חזקים השנה".

מה החלום שלך? אתה עדיין צעיר.
"השאיפה שלי כמובן היא להגיע לליגת העל. יש הרבה שחקנים שם שעברו בליגות הנמוכות ונמצאים בליגה הבכירה היום. אני באמת מנסה ללמוד כל פעם משהו חדש, להשתפר. עובד קשה. הכל תלוי בי, אם אהיה טוב אני אגיע. בלי שום תירוצים, לא סוכן, לא קומבינות, כלום. אם למקד, מכבי תל אביב זו השאיפה, אבל צריך לעבור הרבה מאוד בשביל זה".
מה תרצה להוסיף לסיום?
"אאחל לכולם חג כשר ושמח, לכל עם ישראל ולתושבי קריית מלאכי היקרים, לשחקנים ולאוהדים. אני אוהב אותם ואוהב את המקום הזה".

לחץ להמשך קריאה

ספורט

בהילוך ראשון

מכבי קריית מלאכי חזרה לאצטדיון העירוני אחרי ההפסד בגבעת זאב, נקלעה לפיגור מוקדם מול האחרונה בטבלה אך חזרה בקלות למשחק וניצחה 4-1. אברמסון כיכב עם שלושער, דקל כחלון הוסיף שער נפלא בבעיטה חופשית. יו"ר המועדון, אורן אוזן, הודיע על סיום תפקידו

פורסם

בתאריך

על ידי

שלושה ימים בלבד לאחר הפסד הליגה המאכזב בגבעת זאב (1-0), ושבוע לאחר הניצחון הביתי הגדול על בני אילת בתוצאה 4-0, חזרו שחקני מכבי קריית מלאכי אל מסלול הניצחונות. עירוני בית שמש, בשר התותחים של הליגה והקבוצה שראתה את מלאכי כותשת אותה בסיבוב הקודם עם 9-1 ענקי, הגיעה לאצטדיון העירוני וניסתה להפתיע את הכתומים בדיוק כפי שעשתה בעונה שעברה, אז הביסה אותה בתוצאה 3-0 והייתה האחראית הבלעדית לכך שהמלאכים איבדו את כרטיס העלייה לליגה א'. צוות האימון של הכתומים, חיים עטון ויואל סויסה, ביצעו מספר שינויים בהרכב המלאכים לקראת המשחק, חלקם כפויים וחלקם בהתאם לזהות היריבה. שלומי צלח פתח בהרכב לראשונה מאז חזר לקבוצה, ויחד איתו עלו ב-11 בפעם השנייה ברציפות גם שחקן הבית הנוסף, יקיר נחליאלי והקיצוני, דור נגר. הפתיחה, למרבה הפלא, הייתה שייכת לאורחים: אחרי עשר דקות של בליץ כתום הצליחה האורחת לצאת לחצי התקפה מתפרצת, בסיומה מצא עובדיה אבוטבול את שערו של טליאס והעלה את בית שמש ליתרון נדיר. אלא שהמלאכים לא נבהלו מהפיגור המוקדם והמשיכו לחפש את השער. דיב פינטו ניסה בבעיטות מחוץ לרחבה, דור נגר ניסה להיכנס פנימה ואלעד אברמסון חיפש לנצל מסירות של חבריו- אך ללא הצלחה. השער המיוחל הגיע בדקה ה-25 עם שער של אברמסון, שהגיח מאחור, השתלט על כדור חוזר ובעט בסיבוב חלש ופנימה. 1-1, תוצאה שנשמרה עד המחצית. אל המחצית השנייה עלו הכתומים נחושים להשיג שער יתרון מהיר. דקה מפתיחתה הגיע דור נגר למצב גדול מול השוער, אך לא הצליח לכבוש ונבלם על ידי האחרון. גם שלומי צלח ניסה כשעט על הריבאונד, אך בעט מ-10 מטרים גבוה.
המהפך הגיע דווקא ממצב נייח שקיבלו הכתומים בדקה ה-54 של המשחק. דקל כחלון ניגש לבעוט כדור חופשי מ-25 מטרים ועם בעיטה נפלאה קבע 2-1 למלאכים. המלאכים השתחררו, והמשיכו עם המשחק הרגוע אך היעיל כשמולם ניצבת בית שמש העייפה והפגיעה. אלעד אברמסון, שכבש את השער הראשון במשחק, קיבל בדקה ה-60 כדור מעופר אברה, עצר בקלות ובעט באלגנטיות פנימה. 3-1 למלאכים. עד הסיום הוסיף החלוץ הכתום שער נוסף, השלים שלושער וקבע את תוצאת המשחק של ההתמודדות- 4-1 קל וחלק לחניכים של חיים עטון.

יוצאים לבאר שבע

הניצחון על בית שמש החזיר את הפער מהמקום השישי (שמשמעותו אי התברגות בפלייאוף וסיום העונה מוקדם מהצפוי) ל-12 נקודות ליגה- שבעה מחזורים לסיום העונה הסדירה. עם זאת, הפער מהמקום הרביעי, בו ניצבת מ.ס באר שבע, נותר כשהיה והוא עומד כעת על 4 נקודות בלבד. "ההפסד בגבעת זאב לא היה בתכניות, אבל הפערים מהמקום הרביעי ומהמקום השישי נשמרו", אמרו במלאכי, שם כבר סימנו את משחק הליגה הבא מול מכבי אשדוד כאחד המשחקים המשמעותיים ביותר העונה, "ההכנות המקצועיות כרגע הן למכבי באר שבע, אך כולם מחכים למשחק הביתי מול אשדוד בשבוע הבא. ניצחון בו לא רק יעזור לנו במאבק על המקום השלישי בטבלה אלא יאותת לאשדודים שגם בפלייאוף אנחנו לא מתכוונים להוות תפאורה", הוסיף הגורם. כאמור, עוד בטרם המשחק הפיקנטי מול אשדוד, יצטרכו הכתומים להשיג ניצחון חוץ מול מכבי באר שבע מהתחתית, בניסיון לשמור על הפער מהמקום השלישי ואף לנסות ולהגדיל אותו. בסיבוב הקודם הסתיים המשחק בין הקבוצות בניצחון 2-1 של מלאכי, משערים של דור נגר ושימי ביטון.

אוזן. החליט לשים את המפתחות ולעזוב. | צילום: המקור

אוזן עוזב

יו"ר הקבוצה, אורן אוזן, הודיע ביום שני השבוע באימון הקבוצה כי הוא עוזב את תפקידו במועדון. אוזן, שהתלבט בתקופה האחרונה ארוכות באשר להמשך תפקידו, ניצל את אימון הערב ביום שני האחרון וסיפר לשחקנים כי קיבל החלטה לא להמשיך בתפקיד יו"ר הקבוצה. "הוא אמר שקשה לו ושעוקפים אותו", סיפר אחד משחקני הקבוצה על פרטי השיחה עם היו"ר, והוסיף: "הוא לא פירט מעבר לזה, אבל במצבים כאלה ברור שהכל יצוף בסוף". אוזן, הנחשב לאחד מאנשי אמונו של ראש העירייה אליהו זוהר, החל לכהן בתפקיד באופן רשמי רק בחודש אוגוסט האחרון, ועשה זאת בצמוד לעו"ד שניאור קטש, שניהל את הקבוצה בשלוש השנים שקדמו לשנת המשחקים הנוכחית. אלא שקטש עזב, ואוזן שילב יחד איתו את מנכ"ל הקבוצה הנוכחי, דורון אוחיון. כעת, לאחר הודעתו של אוזן, ייאלצו אנשי ההנהלה, אוחיון בעל התפקיד הרשמי (שסיים השבוע קורס בוינגייט) ועוזר ראש העירייה, גילי לוי, המצוי בסוד העניינים, להמשיך לנהל אותו בעצמם או לחילופין למנות למועדון יו"ר חדש מטעמם.

לחץ להמשך קריאה

ספורט

מגדילים את הפער

מכבי קריית מלאכי יצאה למשחק חוץ לא פשוט בנתיבות, ביצעה מהפך בדקות הסיום של ההתמודדות (3-2) והתקרבה להבטחת המקום בפלייאוף העלייה כבר בשבועות הקרובים דיב פינטו כבש את שער הניצחון במבצע אישי ארבע דקות לסיום המשחק. מחר (שישי, 12:30): אילת תתארח באצטדיון העירוני

פורסם

בתאריך

על ידי

כמעט שמונה שנים אחרי הניצחון האחרון של המלאכים במגרש הקשה בנתיבות, השיגו חניכיו של חיים עטון שלוש נקודות חשובות במאבק על המקום בפלייאוף, וביססו עצמם במקום השלישי בטבלה.
המאמן הכתום ביצע שינוי בודד בהרכב הפותח שניצח את המשחק הביתי מול יצ'אלאל, כשהעלה ב-11 את שמעון ביטון במקומו של דור נגר.
הכתומים פתחו חזק, וכבר בדקה השנייה הצליח ביטון להחזיר למאמנו על האמון שנתן בו כשניצל פריצה יפה של עופר אברה באגף הימני, התמקם מצוין בתוך תיבת החמש ובעט מקרוב לרשת העליונה של אביב קמשו, שוער המארחת. 1-0 מהיר למלאכי.
השער המוקדם העלה את הביטחון של השחקנים הכתומים, שהמשיכו ללחוץ בחלק הקדמי אך לא השכילו להשיג את השער השני ולהכפיל את התוצאה.
נתיבות, מנגד, ניסתה לחזור למשחק בעיקר בעזרתו של אביאל אפנגר הנייד, שגם הצליח בדקה ה-29 לנצל טעות בהוצאת חוץ פשוטה של הגנת מלאכי ולכבוש בבעיטה מדויקת מחוץ לרחבה. 1-1 בנתיבות.
שלוש דקות חלפו, ונתיבות עלתה ליתרון: עדני, שפתח כבלם לצידו של אוהד יוסף, לא הצליח להסתדר עם כדור ארוך שנשלח לעברו של חלוץ המארחת, שמצידו נותר מרוכז, מסר לאביאל ניסימי בתוך הרחבה ולאחרון לא נותר אלא לגלגל בקלות לפינה הרחוקה של טליאס חסר האונים. מהפך מהיר בנתיבות.
למרות הפיגור, הכתומים לא פתחו טוב את המחצית השנייה של המשחק והתקשו להגיע למצבי הבקעה. למזלם, התקפה חסרת תכלית בדקה ה-75 הניבה כדור עונשין מ-11 מטרים אחרי נגיעת יד ברחבה של מגן המארחת, ודקל כחלון, הבועט הקבוע של מלאכי, היה מרוכז וקבע שוויון 2-2 בהתמודדות.
שער השוויון הפיח במלאכים תקוות מחודשות בנוגע לשבירת הסטטיסטיקה והשגת מלוא שלוש הנקודות במגרש הקשה לראשונה זה שבע וחצי שנים, ובדקה ה-85 הם התקרבו להשגת המטרה: מהלך מבריק של דיב פינטו בתוך הרחבה, במהלכו עבר שלושה שחקני הגנה מארחים, הסתיים בשער פנטסטי של שחקן הבית של הכתומים שעד השער לא הרבה לסכן את שער האורחת, וקבע מהפך 3-2 גדול לזכותם של המלאכים, שנשמר עד הסיום.

מחר (12:30): אילת בבית
שריקת הסיום במגרש בנתיבות שחררה הרבה אויר בקרבם של אנשי מלאכי, שהיו בטוחים בשלבים רבים במהלך המשחק כי גם הפעם הם יאלצו להשאיר לפחות שתי נקודות במגרש הקשה.
אלא שהפעם, הציגו חניכיו של חיים עטון הרבה אופי, והפכו את התוצאה ממש בדקות הסיום של ההתמודדות, זאת חרף יכולת לא מלהיבה ודקות ארוכות במהלכן לא הצליחה הקבוצה להגיע למצבים.
בכל מקרה, הכתומים התרכזו בעיקר בתוצאה, וחגגו את הניצחון במשך דקות ארוכות על כר הדשא- יחד עם עשרות האוהדים שהדרימו עד המגרש בנתיבות.
גם הפסדה הפועל ירוחם במשחק החוץ בגבעת זאב, עזר למלאכים להגדיל את הפער מהמקום השישי ל-12 נקודות, 10 מחזורים לסיום העונה הסדירה.
"המטרה שלנו לא השתנתה. אנחנו רוצים קודם כל להבטיח את המקום בפלייאוף העליה, ולאחר מכן לבסס עצמנו במקום השלישי בטבלה", אמר השבוע בשיחה עם "המקור" שחקן במלאכי, שהוסיף: "כרגע אנו נמצאים לפני שלושה משחקים מול קבוצות תחתית שנלחמות על חייהן, ואין ספק שאחריהם נוכל למקד את המטרה שלנו לקראת הישורת האחרונה של משחקי הליגה הסדירה".
מחר (שישי, 12:30), יארחו חניכיהם של עטון וסויסה את בני אילת החלשה, וינסו לשמור על פער 4 הנקודות מהמקום הרביעי, בו ניצבת כעת מ.ס באר שבע.
דקל כחלון, שספג כרטיס צהוב חמישי, ועומר שוורץ, שספג צהוב תשיעי, ייעדרו ממשחק החוץ מול גבעת זאב בשבוע הבא.

ביטון מקבל את מסירת הרוחב הנהדרת מאברה. (צילום: אלירן זילכה)

ביטון מקבל את מסירת הרוחב הנהדרת מאברה, וכובש מקרוב. (צילום: אלירן זילכה)

ניצחון ראשון זה שבע שנים וחצי במגרש בנתיבות. חיים עטון (צילום: אלירן זילכה)

ניצחון ראשון זה שבע שנים וחצי במגרש בנתיבות. חיים עטון (צילום: אלירן זילכה)

 

לחץ להמשך קריאה