צור עימנו קשר

המושבים

התפטרות מנהל תיכון באר טוביה – הסיפור המלא

אלי גבאי התקבל לניהול החטיבה העליונה של התיכון האיזורי באר טוביה רק לפני חודש וחצי. השבוע הוא הודיע על התפטרותו "עקב נסיבות אישיות ומשפחתיות". אבל גורמים במועצה ובתיכון מצביעים על סיבות אחרות לגמרי: יחסים עכורים עם הצוותים המקצועיים וחוסר מוכנות של התיכון לשנה החדשה. גורם: "יש תוהו ובוהו, המורים אפילו לא יודעים מה המערכות שלהם"

פורסם

בתאריך

דרמה, כאוס וחוסר וודאות. אלו המילים בהם ניתן לתאר את ההתרחשויות בספינת הדגל של מערכת החינוך במועצה האזורית באר טוביה – התיכון האיזורי. המנהל החדש של החטיבה העליונה, אלי גבאי, שנבחר רק לפני כחודש וחצי לתפקידו, הודיע ביום שלישי בשבוע שעבר על התפטרותו המיידית מהתפקיד. בכך נשאר בית הספר התיכון ללא מנהל שבועיים בלבד לפני פתיחת שנת הלימודים.

במהלך יום שלישי השבוע החלו להתרוצץ שמועות בדבר התפטרות אפשרית של גבאי מהתפקיד. בשעות הערב שלחה מנהלת מחלקת החינוך במועצה, רות קרטר, הודעה להורים בה אישרה את השמועות. "גבאי הודיע לנו, בצער, כי עקב נסיבות אישיות משפחתיות, לא יוכל לנהל את בית הספר", כתבה. עם התפטרותו של גבאי עתידה המועצה לבחור מועמד אחר מבין אלו שהגישו את מועמדותם לתפקיד במכרז שהתקיים, בו נבחר בתחילה גבאי. ועדת המכרזים צפויה להתכנס כבר בשבוע הבא, וייתכן כי כבר באותו היום תפורסם הודעה על זהות המנהל או המנהלת החדשים.

עזיבתו של גבאי, שהחליף את המנהל המיתולוגי אריה ברנע שעזב בסוף השנה החולפת, הפתיעה רבים, ולו לאור העובדה כי שנת הלימודים אפילו לא החלה. ואולם, גורמים בכירים במערכת החינוך המועצתית סיפרו השבוע כי מקור ההתפטרות של גבאי במערכת יחסים עכורה מאוד שהתפתחה בינו לבין המורים בבית הספר כבר במהלך השבועות המעטים שהוא מכהן כמנהל. בחודש האחרון אירעו מספר תקריות מילוליות חריפות בין גבאי לבין כמה מהמורים, ובהם גם יו"ר הוועד, תמיר צדוק. האחרון, שלא רווה נחת מהתנהלותו האישית ויחסי האנוש של גבאי, שיגר מכתב חריף לארגון המורים בו הטיח במנהל טענות קשות ביותר. במכתבו ביטא צדוק – שסירב להתייחס השבוע לדברים – את תחושותיהם של רבים בקרב הצוותים המקצועיים בבית הספר התיכון, שחשו כי התנהלותו האישית והמקצועית של גבאי אינה מתאימה לרוח התיכון. "בתוך חודש וחצי הוא הצליח לצבור כמות אוייבים שלא צוברים בעשר שנים", תיארה השבוע מורה ותיקה בתיכון, "הוא התעמת עם מורים בצורה מכוערת ומעליבה, והדברים האלו חלחלו מהר מאוד לכל אנשי הצוות וגם להורים".

הטענות כלפי גבאי הגיעו גם לאנשי המועצה, אולם לפי גורם בכיר, אלו בשום מקרה לא דרשו ממנו להתפטר מהתפקיד, וההחלטה התקבלה על דעת עצמו בלבד, ייתכן אחרי שראה כי מתגבשת נגדו קואליציה גדולה של מורים והורים שאינם רווים נחת מתפקודו. גבאי עצמו לא הגיב השבוע לפניות "המקור" בבקשה לשמוע את גרסתו בסוגיה.

נוסף על טענות המורים, בשבוע שעבר נערך בשטח בית הספר סיור בהשתתפותו של גבאי ובכירי המועצה, בה התברר כי התיכון רחוק מאוד מלהיות מוכן לפתיחת שנת הלימודים. בין היתר, העבודות הפיזיות טרם הושלמו, וחלקן אף עדיין לא החלו. לדברי מקור בבית הספר, חלקים ממנו מוזנחים מאוד ועמוסים בליקויי בטיחות חמורים. כמו כן, ההפרדה הפיזית של התיכון, שהיה בית ספר אחד עד שנת הלימודים האחרונים ואמור להיות מופרד לשני בתי ספר שונים בראשון לספטמבר הקרוב, טרם בוצעה ולא ברור כיצד היא תיושם במעט הזמן שנותר עד פתיחת השנה. גם תפקיד מנהל חטיבת הביניים טרם אויש.

סערה אחרי סערה

התפטרותו של גבאי הוא נדבך נוסף בשרשרת הסערות שפוקדת את התיכון בשבועות האחרונים. לפני שלושה שבועות חשף "המקור" כי בניגוד להצהרות המועצה האזורית באר טוביה, שתי החטיבות שיפוצלו מהתיכון יהפכו לשש שנתיות בתוך ארבע שנים, כך על פי הודעת משרד החינוך עצמו. בטרם הפרסום היה ידוע כי עמדת המועצה חד משמעית נגד אפשרות להפיכת החטיבות לתיכונים צומחים, אולם לפי הודעת משרד החינוך, המועצה עצמה הסכימה ואישרה את התנאים של המשרד לפיצול התיכון כך שהוא יהפוך, כאמור, לשני תיכונים.

חלק מההורים שהתנגדו לפיצול מלכתחילה הביעו זעם נוכח החשיפה, והביעו מורת רוח מול אנשי מחלקת החינוך של המועצה. השבוע, לאחר התפטרותו של המנהל אלי גבאי, היה בקרב ההורים מי שהעריך כי החלטת המועצה על פיצול לא תצא לפועל השנה, והתיכון השש-שנתי הבודד יישאר כזה גם בשנת הלימודים הקרובה. זוהי, כפי הנראה, הסערה הבאה הצפויה להורים, המורים והתלמידים של התיכון האיזורי באר טוביה. "יש תוהו ובוהו, שבועיים לפני פתיחת השנה ואפילו המורים לא יודעים מה יהיו המערכות שלהם לשנה הבאה, כשבשנים עברו הדברים האלו היו ידועים כבר בפסח", סיכם ואמר גורם בתיכון ל"המקור".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
8 תגובות

8 Comments

 1. אלי גבאי

  06/05/2017 ב 23:12

  שלום לכולם ,

  רק עתה נחשפתי לכתבה : " כל האמת מאחורי… " ההתפטרות שלי .

  אומנם, כבר עברו כתשעה חודשים מאז , אך רק בימים אלה פתחתי חשבון בפייסבוק – הודות לכך נחשפתי כאמור , רק עתה, לכתבה לעיל.

  איני 'איש מלחמות' ואין לי כל כוונה להילחם בכותב או בתוכנה של הכתבה.

  אך למען הסדר הטוב ובשם ההגינות, מבקש להביא גם את גירסתי וניתן 'לציבור הקוראים' להחליט איזה מבין "הסיפורים" הוא "הסיפור האמיתי" מאחורי התפטרותי.

  ימים ספורים לאחר זכייתי במכרז לניהול תיכון באר טוביה , אמי ז"ל לקתה במספר אירועים מוחיים והפכה לחולה סיעודית מורכבת . אבי הפך לשבר כלי והבנתי , כי עם כל הרצון שלי לנהל את תיכון באר טוביה לא אוכל לעשות את המיטב והמירב לטובת ולרווחת תלמידי בית הספר וכי לא אוכל להיות טוטאלי למשימה ולאתגר אליהם נקראתי. (מי שמכיר אותי יודע שאני טוטאלי בעבודה ונותן את כל כולי … ) ומכאן שלקחתי אחריות וקיבלתי החלטה אמיצה לוותר , בשלב הזה של חיי, על ניהול תיכון שש שנתי ולחזור למוכר , לידוע וגם לאהוב ( להמשיך ולנהל את בית הספר בחולון אותו ניהלתי ואני מנהל גם היום ומאוד אוהב את מה שאני עושה) ולאפשר לי להתפנות יותר גם למשפחתי.

  לצערי, אמי נפטרה מהר. מהר מידיי . ב 3.9.17 הלכה לעולמה ( שלושה ימים לאחר פתיחת שנת הלימודים).

  זו האמת " מאחורי התפטרותי" .

  הזדמנות להודות לאנשי באר טוביה ובראשם למר דרור שור , לגברת רות קרטר ולמר שלומי שמאי , אשר קיבלו בהבנה רבה את בקשתי , שלא לנהל את התיכון באותה העת בשל הנסיבות , שהביאו אותי לקבל החלטה זו.

  בברכת הצלחה רבה למנהל הנבחר ובעיקר לתלמידי בית הספר .

  אלי

 2. עדן בלו

  02/10/2016 ב 21:21

  אנשים רעים.
  אלי גבאי הוא אחד המנהלים הטובים ביותר שיש.
  לא סתם בית הספר שלו הפך להיות בית ספר מבוקש.
  אמא שלו נפטרה . איפה הרגש שלכם.למה אתם ממהרים לשפוט. ? תעשו בדיקה ותראו שאמא שלו נפטרה. זו האמת מאחורי ההתפטרות שלו.
  תנו לבן אדם שקט ומנוחה שיוכל להתאבל על מותה של אמו.

 3. ערן חיים

  22/09/2016 ב 18:48

  מקורות יודעי דבר אומרים שאמו של מר אלי גבאי נפטרה לפני כשבועיים. אשרי האדם שהסכים לוותר על קריירה כדי לטפל באמא שלו. לא יודע מה נכון או לא . אבל עובדה שאמא שלו נפטרה. בעיניי הוא איש חינוך ערכי. כאלה אנשים צריכים להיות במדינה שלנו

 4. יפית כהן

  29/08/2016 ב 18:49

  בשום בית ספר לא נותנים להורים להיכנס לשטח בית ספר זה מאוד טוב שהוא קשוח ומפחדים ממנו עשה רק שם טוב לבית הספר מקווה שבאמת נהנה בכיתה א בבן צבי ולדעתי זכינו במנהל טוב! מי שלא טוב לו יום טוב לו!

 5. משה אמסלם

  29/08/2016 ב 09:46

  מר אלי גבאי היקר, אנחנו יודעים שאתה כותב לעצמך את התגובות, הורי, מורי ותלמידי בן צבי לא כל כך מטומטמים כמו שאתה חושב

  הנה, נחשפת, את זה לא תצליח להסתיר כל כך מהר כמו שאר הדברים שהצלחת להסתיר בעזרת הגב שיש לך במינהל החינוך .

  בית ספר בן צבי מתדרדר משנה לשנה, וועד ההורים ביאוש מתקדם, הם נלחמים עבור בית הספר ואתה קוטף את ההישגים שלהם ומתהדר בהם מבלי להזכיר אותם, (ראה עניין שיפוץ החצר).

  המורים האיכותיים עוזבים, חלקם עוברים לערים אחרות כדי להתרחק ממך כמה שיותר.

  במבחני המיצב בית הספר הגיע לתחתית, מקום חמישי מהסוף, בגלל תחלופת המורים וחוסר הניסיון של המורים החדשים.

  בית הספר מתנהל כמו בית כלא, אמנם הוא מלא ציורים אך אין בו שמחה

  המזכירה אותה העזבת קיבלה מכתב פיטורין עבור דמי השתיקה שלה

  המשפט הראשון שאמרת למזכירה החדשה היה "אני מקווה שהבאת מספיק טישו כי את הולכת לבכות הרבה"

  והבעיה הגדולה ביותר היא שאף אחד מההורים (פרט לאלו שנכוו אך מפחדים לדבר בגלל שילדיהם עדיין נמצאים בבית הספר) לא יודע מה באמת קורה בין כותלי בית הספר.

  יש אין ספור דוגמאות להתנהלות המחפירה

  הפחדה, צעקות, העלבות של אנשי צוות שמתחלפים במהירות מזעזעת.

  הורים מלווים שמגיעים ללוות לטיולים נאלצים לחכות בשמש הקופחת ואסור להם להכנס לבית בספר משום שאתה מפחד, מפחד שיראו מה באמת אתה מעולל , בעיקר למורים.

  הורים שבאים לעזור בפעילויות חוטפים קיטונות של צעקות והעלבות על אופן שהם לבושים.

  בטקס הסיום של בית הספר הושבת את ההורים בשמש בלי הצללה, ההורים המסכנים לא יכלו לשאת את החום ולקחו כסאות מאולם ההתעמלות והתיישבו בצל, אתה פקדת על המורים להקים את ההורים (ביניהם אשה אחת בהריון מתקדם) ולהכניס חזרה את הכסאות לאולם תוך כדי צרחות "למשחק כדורגל הייתם יושבים בשמש אה?"

  אחרי הפארסה הזו קיבצת את ההורים לשיחת נזיפה, הכיצד הם העיזו להביע את מורת רוחם.

  רוב ההורים של בית הספר לא באמת יודעים מה קורה כי אתה מצליח להגיע לכל פרסום באינטרנט , להגיב בשם "הורים מרוצים" אבל אנחנו יודעים כמה תביעות יש נגדך במשרד החינוך, כמה צעקות והפחדות נפתרו על יד מדבקת מנהל.

  בכל קבוצת וואטסאפ (גם של הוועד המוסדי) יש לך שתול שמדווח לך, כל קבוצות הוואטסאפ של ההורים מדווחות על ידי חפרפרות שאתה מפעיל.

  מדי יום את יוצא לסיבוב סביב בית הספר כדי לראות שאף אחד לא שומע או מצלם מה שקורה.

  אבל אנחנו יודעים הכל ולא נשתוק יותר, יש בינינו גם מורים שהסכימו לשבור את השתיקה ולחבור לקואליציה, כמו הקואליצה שנפתחה נגדך בבאר טוביה.
  בית ספר בן צבי לא שייך לך, את משכורתך אתה מקבל ממשרד החינוך, קרי – על ידנו ונבחרת כדי לקדם את ילדינו היקרים אותם אנחנו מפקידים בידך.

  ובידנו לקחת את זה בחזרה, זו זכותנו הדמוקרטית

  אבל אתה כדיקטטור לא יודע מהי מהות הדמוקרטיה.

 6. מזכירה מבית הספר

  25/08/2016 ב 13:56

  הממיר הזה *
  אלי סתם היה קורבן בשבילו

 7. מזכירה מבית הספר

  25/08/2016 ב 13:54

  כמה רוע וכמה שקר.
  אלי הגיע אלינו לשמחתנו הרבה והתחיל כבר לעשות מהפכה בבית הספר. במספר ימים שעבד כאן שינה את הפנים של בית הספר.
  מסיבות אישיות משפחתיות ( הוריו נפלו למשכב) בבת אחת הוא אמר לנו שלא יכול לקחת על עצמו את התפקיד הזה . מה קרה ? הוא לא בן אדם ?
  למה סתם לרשום דברים. כולנו פה התאהבנו בו וחיכינו לו אבל אלוהים תיכנן לו תכניות אחרות.
  הממיר הזה רב ומוסכך עם המועצה כבר הרבה שנים וגם עם המנהל הקודם. אלי סתם היה קורן בשבילו . תכתבו את האמת

 8. רונן

  24/08/2016 ב 14:12

  איזה כיף הרווחנו את המנהל בחזרה לבן צבי. אחד המנהלים הטובים ביותר

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

המושבים

נעמן לאברג'ל: בטל את אירוע חנוכת משכן המועצה החדש

המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר פנה לראש המועצה המכהן בדרישה לבטל את טקס חנוכת המשכן שצפוי להיערך היום (חמישי) בנוכחות הרב דרוקמן ושר החינוך בנט. "הפרה בוטה של הנחיות היועץ המשפטי לממשלה". המועצה בתגובה: "האירוע מתקיים לאחר שהתקבלה חוות דעת היועץ המשפטי של המועצה שקבע כי אין כל מניעה חוקית לקיימו"

פורסם

בתאריך

על ידי

המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר, אדיר נעמן, פנה בסוף השבוע שעבר אל ראש המועצה המכהן אשר אברג'ל בדרישה לבטל את אירוע 'חנוכת הבית' של משכן המועצה החדש.

לטענתו של נעמן, ההחלטה לקיים את אירוע החניכה נוגדת את חוזר מנכ"ל שפורסם רק בשבוע שעבר על ידי היועץ המשפטי לממשלה, ובו מפורטים הסייגים והמגבלות באשר להתנהלות בחצי השנה שלפני הבחירות המקומיות.

נעמן בן ה-34 נולד וגדל במרכז שפירא ונחשב לאחד המועמדים החזקים מול ראש המועצה המכהן אשר אברג'ל. הוא נשוי, אב לארבעה ומשמש כמהנדס פיתוח בחברת אלתא וכקצין צנחנים במילואים. תומכיו של נעמן מסמנים אותו ככוח עולה בפוליטיקה המקומית חרף היותה של מערכת הבחירות הקרובה לראשונה שלו, ומספרים על תמיכה נרחבת מצידם של תושבי המועצה בעיקר בחוגי הבית הרבים שמקיים נעמן, "הוא נמצא במקום מאוד נוח בחיים, אך הכאב ממה שמתרחש במועצה הגיע לסף שחייב אותו להיכנס למערכת", אמר השבוע בשיחה עם "המקור" אחד מתומכיו של נעמן, שהוסיף: "אדיר גדל במועצה, אוהב אותה ובטוח שהיא מלאת פוטנציאל להצלחה. לצערנו במועצה כיום אין שקיפות ויחסי האנוש לא טובים, שלא לדבר על העשייה- שנעה בין קיפאון לחידלון. הגיע הזמן לפוליטיקה חדשה נטולת עניינים אישיים שמטרתה להפוך את שפיר למועצה מובילה בארץ", ציין.

פנייתו של נעמן לראש המועצה אברג'ל נולדה לאחר שהאחרון הודיע בדף הפייסבוק הפרטי שלו על חניכת משכן המועצה החדש, והזמין את הקהל הרחב להגיע לאירוע שייערך היום (חמישי) בנוכחות הרב חיים דרוקמן ושר החינוך נפתלי בנט.

במכתבו ציין נעמן כי הוא מחכה לתגובה בנושא עד ה-22.5, יום שלישי האחרון, והוסיף כי מדובר "בהפרה בוטה של הנחיות היועץ המשפטי לממשלה". לטענתו של נעמן, אברג'ל בחר שלא להתייחס לדבריו והאירוע צפוי להתקיים כמתוכנן.

פנייתו של נעמן נוגעת לסעיף 2/ב בחוזר מנכ"ל מיוחד שפורסם על ידי משרד הפנים, המתייחס לקיום אירוע על ידי רשות מקומית בתקופת הבחירות, לרבות אירועים פוליטיים או מפלגתיים, המהווים תעמולת בחירות תוך שימוש במשאבים ציבוריים ומצריכים אישור מראש של היועץ המשפטי, "לפני שבועיים בדיוק קיימו שם טקס קביעת מזוזה וחנוכת משרדים במעמד חברי המועצה, לכן נשאלת השאלה מדוע צריך לעשות עוד אירוע חנוכה?", תהו במטהו של נעמן, וציינו כי אירוע הפתיחה של מבנה המועצה החדש יעלה למשלם המיסים אלפי שקלים. "המבנה כבר עובד. מה הסיבה לאירוע פתיחה שני? יש פה קמפיין בחירות בנוכחות שר החינוך נפתלי בנט. האירוע לא נחוץ ולא עוזר לתושבים- אלא רק לצורכי תעמולה. יש חוק בחירות ומה שיתקבל פה זה קמפיין בחירות בחסות המועצה", סיכמו.

מהמועצה האזורית שפיר נמסר בתגובה: "לאחר קרוב לחמישה עשורים בהם המועצה פעלה במבנה מיושן שאינו נגיש לאנשים עם מוגבלויות, עברה המועצה למשכנה החדש בחג הפסח האחרון, וכעת היא פועלת במבנה חדיש, נגיש בו יכולים התושבים לקבל שירותים בסביבה נעימה ומזמינה. בשל העובדה שלא ניתן היה לציין את האירוע בימי ספירת העומר, הוחלט לקיים את אירוע חנוכת המועצה עם תום הספירה, בכפוף כמובן ללוחות הזמנים של המכובדים שהוזמנו אליו. האירוע מתקיים לאחר שהתקבלה חוות דעת היועץ המשפטי של המועצה שקבע כי אין כל מניעה חוקית לקיימו. המועצה פועלת בעניין זה בפרט ובנושאים אחרים בכלל, אך ורק על פי הוראות חוזר מנכ"ל משרד הפנים, לרבות בעניין הבחירות. ראש המועצה הנחה את בעלי התפקידים במועצה לפעול אך ורק על פי הוראות החוק וחוזרי מנכ"ל, ולפעול בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה ועל פי חוות דעת היועץ המשפטי של המועצה, כך גם ביחס לאירוע חנוכת בית המועצה".

ראש המועצה, אשר אברג'ל, התייחס אף הוא לאמרות המובאות בכתבה ואמר כי: "העשייה הרבה לאורך השנים, בכל ישובי המועצה ובכל תחומי הפעילות, מדברת בעד עצמה. מי שמתיימר להציג מועמדות לראשות המועצה, מן הראוי שיציג לציבור את מעלותיו, במקום לזרוק רפש באחר ולהסתתר מאחורי "מקורבים" אנונימיים, בפרט כשאין לדברים שהוא מעלה כל אחיזה במציאות. הציבור נבון מספיק כדי להבחין בין מי שפועל ימים ולילות למענו, לבין מי שעסוק בעיקר בהפרחת סיסמאות בחירות נבובות, שאין מאחוריהן דבר, למעט רצון לזכות בעוד כותרת בעיתון".

לחץ להמשך קריאה

המושבים

גזרה מתחממת

שלט פרסום שנרכש על ידי מטהו של קובי אביבי בסמוך לאזור התעשייה כנות לקראת הבחירות המקומיות הושחת במהלך סוף השבוע האחרון על ידי אלמונים. במטהו של המועמד הפנו אצבע מאשימה כלפי מחנות אחרים, והוסיפו כי הסיבה לכך היא לחץ מהתחזקותו של אביבי. גם בשפיר לא שקט: השלט של המועמד אדיר נעמן הוסר כיוון ש"הסיח את דעת הנהגים"

פורסם

בתאריך

על ידי

פחות מחמישה חודשים נותרו ליום הבוחר בחודש אוקטובר הקרוב, ונדמה כי המאבק על ראשות המועצה האזורית באר טוביה מתחמם.
במהלך השבוע האחרון, כך על פי גורמים המקורבים למועמד לראשות המועצה, קובי אביבי, הוסרו על ידי אלמונים שלטי תמיכה שונים שנתלו מבעוד מועד ברחבי המועצה, ואשר קוראים לבחור במזכיר המועצה לשעבר לתפקיד הנכסף.

במטהו של אביבי נחשפו למעשה הוונדליזם בבוקר יום ראשון האחרון, והפנו אצבע מאשימה כלפי מחנות אחרים הצפויים לקחת חלק אף הם בבחירות. אביבי עצמו, שהגיע למקום והבחין בשלטי הפרסום, אמר השבוע כי "מדובר באזור פרסום שרכשתי ממיטב כספי. האנשים שביצעו את המעשה הזה חושבים שהם ינצחו אותנו על ידי קריעת שלטים, אך כבר הזמנתי שלט חדש שהוצב במקום. כעת אנחנו ממשיכים לעבוד, כמו שעשינו עד כה".
אביבי כזכור, כיהן כמזכיר המועצה האזורית בשני העשורים האחרונים והיה נחשב ליד ימינו של ראש המועצה דרור שור. בשלהי 2017 הוא הודיע על עזיבת התפקיד, ובפברואר האחרון עזב את משרדו והכין את השטח לקראת ריצה לראשות המועצה.

בראיון מיוחד שערך בעיתון "המקור" הכריז אביבי כי הוא מתכוון להתמודד על התפקיד הרם, והוסיף כי המטרה מבחינתו היא "להחזיר את המועצה לתושבים".
במהלך החודשים האחרונים פעל אביבי במספר מישורים, בהם צירוף יועץ אסטרטגי שיוביל את קמפיין הבחירות שלו. בתווך, ערך מזכיר המועצה לשעבר עשרות חוגי בית במושבי המועצה, ואף זכה לאחרונה לתמיכתם של ראש המועצה המיתולוגי, חנן חסיד, וכן חבר המועצה לשעבר מטעם הישוב בית עזרא, איציק גרשון.

"ההודעה של חנן חסיד לפיה יתמוך באביבי, והידיעה כי בקרוב יודיע גם איציק גרשון על תמיכה פומבית, מגבירה את הלחץ בקרב המחנות האחרים", אמרו השבוע מקורביו של אביבי, שהוסיפו כי השחתת שלטי הפרסום היא עדות חיה לכך, "יש הרגשה של שינוי, רוח חדשה באוויר. חוגי הבית שאביבי מקיים והאהדה לה הוא זוכה בציבור, שזוכר לו כיצד פעל למען התושבים בתור מזכיר המועצה, גורמים ללחץ אצל היריבים שלו. בקרוב יצאו עוד ועוד אנשי ציבור וחברי מועצה ויודיעו על תמיכה פומבית באביבי. אי אפשר לעצור את הסחף", סיכמו במטה אביבי, והוסיפו כי לאחר התלבטיות רבות החליטו שלא להגיש תלונה בנושא ובקרוב יחלטו כיצד לפעול בהמשך.

לא רק בבאר טוביה

תושבי המועצה אזורית שפיר הופתעו לגלות כי שלטי החוצות של המועמד לראשות המועצה אדיר נעמן הוסרו גם הם השבוע. נעמן, שהודיע לפני מספר חודשים על מועמדותו לראשות המועצה בבחירות הקרובות שיתקיימו באוקטובר, נראה כעת כמועמד היחידי שיתמודד מול ראש המועצה המכהן אשר אברג'ל. לטענת אנשי מטהו של נעמן, סיבת ההסרה היא הנחיה לפיה היות והשלטים מסיחים את דעת הנהגים בכביש- הוחלט להסירם. עם זאת, תומכיו של נעמן חשים כי הסרת השלטים אינה נעשתה בתום לב כיוון ששלטים אחרים עדיין תלויים באזור בו הוסרו שלטיו של נעמן.

השלט שהוסר

לחץ להמשך קריאה

המושבים

מקורביו של איציק גרשון: "יתמוך באביבי לראשות המועצה"

חיזוק משמעותי? מקורביו של חבר המועצה לשעבר מטעם היישוב בית עזרא טענו השבוע כי הוא זנח לאחרונה את רצונו לרוץ עצמאית לראשות המועצה והוסיפו כי הוא יעביר בקרוב את תמיכתו לקובי אביבי: "הבין שאם יהיה מרוץ משולש דרור שור רק ירוויח מזה". גם ראש המועצה לשעבר, חנן חסיד, הביע תמיכה באביבי. גרשון סרב להגיב לידיעה

פורסם

בתאריך

על ידי

חצי שנה לפני הבחירות לראשות המועצה האזורית באר טוביה- ונראה כי מזכיר המועצה בעבר והמועמד לראשות המועצה בהווה, קובי אביבי, מתחיל לצבור תאוצה בקרב על כיסא עור הצבי שבלשכת ראש המועצה.
למערכת "המקור" נודע כי מספר חברי מועצה שזיהו את המומנטום סביב אביבי מנהלים עמו מגעים מתוך כוונה לתמוך בו, במה שעשוי להוות זריקת עידוד משמעותית לטובתו של אביב במירוץ לראשות המועצה בבחירות שייערכו באוקטובר הקרוב. עם זאת, הוסיפו מקורבים לחברי המועצה, כי ידיעה ברוח הדברים כבר הועברה לפתחו של ראש המועצה שור, אולם האחרון לא התרגש יתר על המידה ונדמה כי הוא בטוח בסיכוייו לנצח גם בבחירות הקרובות- ולהמשיך לקדנציה רביעית ברציפות בתפקיד היוקרתי.

בסביבתו של אביבי לא מיהרו לצאת בהצהרות חרף הדיבורים על תמיכה בו מצידם של מספר חברי מועצה, ודאגו להבהיר כי על המועמד החדש להמשיך לעבוד קשה על מנת לשכנע תושבים נוספים כי הוא המועמד הראוי לנצח את הבחירות לראשות המועצה. על כן, ממשיך מזכיר המועצה לשעבר לערוך חוגי בית בכלל ישובי המועצה, תוך שהוא זוכה לתמיכה במושבים שעד לא מזמן היו נחשבים לשוברי שוויון מבחינתו של דרור שור.

על פי מקורביו של אביבי, הוא זכה במהלך השבוע החולף לתמיכה מצידו של ראש המועצה לשעבר, חנן חסיד, שהודיע השבוע על תמיכה במועמד קובי אביבי בסרטון מיוחד שהופץ בימים האחרונים ונשלח לאביבי עצמו, "אני שמח לשמוע שאתה המועמד שלנו. אני מאחל לך הצלחה, ומקווה שנחגוג יחד בעוד כמה חודשים", אמר חסיד למזכיר המועצה לשעבר. נוסף לכך, זכה אביבי גם לתמיכה מצידו של איציק גרשון, חבר המועצה לשעבר, ששקל בעצמו להתמודד לראשות המועצה בבחירות המתקרבות.

גרשון כזכור, שימש כנציג היישוב בית עזרא במועצה האזורית, אולם הודח לפני כשנתיים לאחר שגזברית המועצה האזורית, צופי צור, הודיעה לו כי בשל אי תשלום חובות מיסים לקופת המועצה עליו להיות מודח מתפקידו. הודעת ההדחה של צור, שגובתה בחוות דעת משפטית של היועץ המשפטי של המועצה דאז, עו"ד הדר מיימון, הגיעה בעיצומו של עימות פוליטי סוער בין ראש המועצה שור לבין גרשון, שהרבה לתקוף את התנהלותו של ראש המועצה וטען כי היא "בריונית" וכי חברים במועצה חוששים להביע את דעתם כלפי שור.

גרשון אף הודה כי קיבל התראות בטרם המכתב שנשלח אליו, ובו ההודעה על הדחתו, ובסביבתו טענו אז כי הפעילות בעד הדחתו "מדיפה ריח רע ותחושה של נקמנות פוליטית. איציק הוא היחידי שמעז להעביר ביקורת על ההתנהלות של שור, למרות שרוב חברי המועצה מסכימים עם דעתו".
כאמור, גרשון עצמו שקל בתחילה להתמודד גם הוא על תפקיד ראש המועצה, אך נראה שבסופו של דבר החליט לעת עתה לרדת מהנושא ולהעביר את תמיכתו באביבי ללא תנאים מוקדמים, "איציק גרשון הבין שאם זה יהיה מרוץ משולש דרור רק ירווח מזה. הקולות שלו ושל אביבי יתפצלו ושניהם יפסידו, כך שהוויתור של גרשון מראה על אדם עם ערכים שלא התפקיד זה מה שמעניין אותו אלא המועצה עצמה", אמר השבוע מקורב לגרשון.

על פי אותם גורמים, ההחלטה של גרשון הגיעה לאחר מספר שיחות בינו לבין אביבי- בהן הציג האחרון את משנתו בניהול התחומים השונים העומדים בפתחה של המועצה והסביר לגרשון כי הוא מעוניין בתמיכתו על מנת לנצח את הבחירות לראשות המועצה. "אחרי 15 שנים אנשים עייפו מדרור שור. הם החליטו שהגיע הזמן לשינוי, ואביבי וגרשון זה שילוב מנצח שיכול להוביל את המועצה למקום הרבה יותר טוב מהמקום בו היא נמצאת היום", סיכמו מקורביו של גרשון, שסירב להגיב לידיעה.

לחץ להמשך קריאה