צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

המושבים

התפטרות מנהל תיכון באר טוביה – הסיפור המלא

אלי גבאי התקבל לניהול החטיבה העליונה של התיכון האיזורי באר טוביה רק לפני חודש וחצי. השבוע הוא הודיע על התפטרותו "עקב נסיבות אישיות ומשפחתיות". אבל גורמים במועצה ובתיכון מצביעים על סיבות אחרות לגמרי: יחסים עכורים עם הצוותים המקצועיים וחוסר מוכנות של התיכון לשנה החדשה. גורם: "יש תוהו ובוהו, המורים אפילו לא יודעים מה המערכות שלהם"

פורסם

בתאריך

דרמה, כאוס וחוסר וודאות. אלו המילים בהם ניתן לתאר את ההתרחשויות בספינת הדגל של מערכת החינוך במועצה האזורית באר טוביה – התיכון האיזורי. המנהל החדש של החטיבה העליונה, אלי גבאי, שנבחר רק לפני כחודש וחצי לתפקידו, הודיע ביום שלישי בשבוע שעבר על התפטרותו המיידית מהתפקיד. בכך נשאר בית הספר התיכון ללא מנהל שבועיים בלבד לפני פתיחת שנת הלימודים.

במהלך יום שלישי השבוע החלו להתרוצץ שמועות בדבר התפטרות אפשרית של גבאי מהתפקיד. בשעות הערב שלחה מנהלת מחלקת החינוך במועצה, רות קרטר, הודעה להורים בה אישרה את השמועות. "גבאי הודיע לנו, בצער, כי עקב נסיבות אישיות משפחתיות, לא יוכל לנהל את בית הספר", כתבה. עם התפטרותו של גבאי עתידה המועצה לבחור מועמד אחר מבין אלו שהגישו את מועמדותם לתפקיד במכרז שהתקיים, בו נבחר בתחילה גבאי. ועדת המכרזים צפויה להתכנס כבר בשבוע הבא, וייתכן כי כבר באותו היום תפורסם הודעה על זהות המנהל או המנהלת החדשים.

עזיבתו של גבאי, שהחליף את המנהל המיתולוגי אריה ברנע שעזב בסוף השנה החולפת, הפתיעה רבים, ולו לאור העובדה כי שנת הלימודים אפילו לא החלה. ואולם, גורמים בכירים במערכת החינוך המועצתית סיפרו השבוע כי מקור ההתפטרות של גבאי במערכת יחסים עכורה מאוד שהתפתחה בינו לבין המורים בבית הספר כבר במהלך השבועות המעטים שהוא מכהן כמנהל. בחודש האחרון אירעו מספר תקריות מילוליות חריפות בין גבאי לבין כמה מהמורים, ובהם גם יו"ר הוועד, תמיר צדוק. האחרון, שלא רווה נחת מהתנהלותו האישית ויחסי האנוש של גבאי, שיגר מכתב חריף לארגון המורים בו הטיח במנהל טענות קשות ביותר. במכתבו ביטא צדוק – שסירב להתייחס השבוע לדברים – את תחושותיהם של רבים בקרב הצוותים המקצועיים בבית הספר התיכון, שחשו כי התנהלותו האישית והמקצועית של גבאי אינה מתאימה לרוח התיכון. "בתוך חודש וחצי הוא הצליח לצבור כמות אוייבים שלא צוברים בעשר שנים", תיארה השבוע מורה ותיקה בתיכון, "הוא התעמת עם מורים בצורה מכוערת ומעליבה, והדברים האלו חלחלו מהר מאוד לכל אנשי הצוות וגם להורים".

הטענות כלפי גבאי הגיעו גם לאנשי המועצה, אולם לפי גורם בכיר, אלו בשום מקרה לא דרשו ממנו להתפטר מהתפקיד, וההחלטה התקבלה על דעת עצמו בלבד, ייתכן אחרי שראה כי מתגבשת נגדו קואליציה גדולה של מורים והורים שאינם רווים נחת מתפקודו. גבאי עצמו לא הגיב השבוע לפניות "המקור" בבקשה לשמוע את גרסתו בסוגיה.

נוסף על טענות המורים, בשבוע שעבר נערך בשטח בית הספר סיור בהשתתפותו של גבאי ובכירי המועצה, בה התברר כי התיכון רחוק מאוד מלהיות מוכן לפתיחת שנת הלימודים. בין היתר, העבודות הפיזיות טרם הושלמו, וחלקן אף עדיין לא החלו. לדברי מקור בבית הספר, חלקים ממנו מוזנחים מאוד ועמוסים בליקויי בטיחות חמורים. כמו כן, ההפרדה הפיזית של התיכון, שהיה בית ספר אחד עד שנת הלימודים האחרונים ואמור להיות מופרד לשני בתי ספר שונים בראשון לספטמבר הקרוב, טרם בוצעה ולא ברור כיצד היא תיושם במעט הזמן שנותר עד פתיחת השנה. גם תפקיד מנהל חטיבת הביניים טרם אויש.

סערה אחרי סערה

התפטרותו של גבאי הוא נדבך נוסף בשרשרת הסערות שפוקדת את התיכון בשבועות האחרונים. לפני שלושה שבועות חשף "המקור" כי בניגוד להצהרות המועצה האזורית באר טוביה, שתי החטיבות שיפוצלו מהתיכון יהפכו לשש שנתיות בתוך ארבע שנים, כך על פי הודעת משרד החינוך עצמו. בטרם הפרסום היה ידוע כי עמדת המועצה חד משמעית נגד אפשרות להפיכת החטיבות לתיכונים צומחים, אולם לפי הודעת משרד החינוך, המועצה עצמה הסכימה ואישרה את התנאים של המשרד לפיצול התיכון כך שהוא יהפוך, כאמור, לשני תיכונים.

חלק מההורים שהתנגדו לפיצול מלכתחילה הביעו זעם נוכח החשיפה, והביעו מורת רוח מול אנשי מחלקת החינוך של המועצה. השבוע, לאחר התפטרותו של המנהל אלי גבאי, היה בקרב ההורים מי שהעריך כי החלטת המועצה על פיצול לא תצא לפועל השנה, והתיכון השש-שנתי הבודד יישאר כזה גם בשנת הלימודים הקרובה. זוהי, כפי הנראה, הסערה הבאה הצפויה להורים, המורים והתלמידים של התיכון האיזורי באר טוביה. "יש תוהו ובוהו, שבועיים לפני פתיחת השנה ואפילו המורים לא יודעים מה יהיו המערכות שלהם לשנה הבאה, כשבשנים עברו הדברים האלו היו ידועים כבר בפסח", סיכם ואמר גורם בתיכון ל"המקור".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
8 תגובות

8 Comments

 1. אלי גבאי

  06/05/2017 ב 23:12

  שלום לכולם ,

  רק עתה נחשפתי לכתבה : " כל האמת מאחורי… " ההתפטרות שלי .

  אומנם, כבר עברו כתשעה חודשים מאז , אך רק בימים אלה פתחתי חשבון בפייסבוק – הודות לכך נחשפתי כאמור , רק עתה, לכתבה לעיל.

  איני 'איש מלחמות' ואין לי כל כוונה להילחם בכותב או בתוכנה של הכתבה.

  אך למען הסדר הטוב ובשם ההגינות, מבקש להביא גם את גירסתי וניתן 'לציבור הקוראים' להחליט איזה מבין "הסיפורים" הוא "הסיפור האמיתי" מאחורי התפטרותי.

  ימים ספורים לאחר זכייתי במכרז לניהול תיכון באר טוביה , אמי ז"ל לקתה במספר אירועים מוחיים והפכה לחולה סיעודית מורכבת . אבי הפך לשבר כלי והבנתי , כי עם כל הרצון שלי לנהל את תיכון באר טוביה לא אוכל לעשות את המיטב והמירב לטובת ולרווחת תלמידי בית הספר וכי לא אוכל להיות טוטאלי למשימה ולאתגר אליהם נקראתי. (מי שמכיר אותי יודע שאני טוטאלי בעבודה ונותן את כל כולי … ) ומכאן שלקחתי אחריות וקיבלתי החלטה אמיצה לוותר , בשלב הזה של חיי, על ניהול תיכון שש שנתי ולחזור למוכר , לידוע וגם לאהוב ( להמשיך ולנהל את בית הספר בחולון אותו ניהלתי ואני מנהל גם היום ומאוד אוהב את מה שאני עושה) ולאפשר לי להתפנות יותר גם למשפחתי.

  לצערי, אמי נפטרה מהר. מהר מידיי . ב 3.9.17 הלכה לעולמה ( שלושה ימים לאחר פתיחת שנת הלימודים).

  זו האמת " מאחורי התפטרותי" .

  הזדמנות להודות לאנשי באר טוביה ובראשם למר דרור שור , לגברת רות קרטר ולמר שלומי שמאי , אשר קיבלו בהבנה רבה את בקשתי , שלא לנהל את התיכון באותה העת בשל הנסיבות , שהביאו אותי לקבל החלטה זו.

  בברכת הצלחה רבה למנהל הנבחר ובעיקר לתלמידי בית הספר .

  אלי

 2. עדן בלו

  02/10/2016 ב 21:21

  אנשים רעים.
  אלי גבאי הוא אחד המנהלים הטובים ביותר שיש.
  לא סתם בית הספר שלו הפך להיות בית ספר מבוקש.
  אמא שלו נפטרה . איפה הרגש שלכם.למה אתם ממהרים לשפוט. ? תעשו בדיקה ותראו שאמא שלו נפטרה. זו האמת מאחורי ההתפטרות שלו.
  תנו לבן אדם שקט ומנוחה שיוכל להתאבל על מותה של אמו.

 3. ערן חיים

  22/09/2016 ב 18:48

  מקורות יודעי דבר אומרים שאמו של מר אלי גבאי נפטרה לפני כשבועיים. אשרי האדם שהסכים לוותר על קריירה כדי לטפל באמא שלו. לא יודע מה נכון או לא . אבל עובדה שאמא שלו נפטרה. בעיניי הוא איש חינוך ערכי. כאלה אנשים צריכים להיות במדינה שלנו

 4. יפית כהן

  29/08/2016 ב 18:49

  בשום בית ספר לא נותנים להורים להיכנס לשטח בית ספר זה מאוד טוב שהוא קשוח ומפחדים ממנו עשה רק שם טוב לבית הספר מקווה שבאמת נהנה בכיתה א בבן צבי ולדעתי זכינו במנהל טוב! מי שלא טוב לו יום טוב לו!

 5. משה אמסלם

  29/08/2016 ב 09:46

  מר אלי גבאי היקר, אנחנו יודעים שאתה כותב לעצמך את התגובות, הורי, מורי ותלמידי בן צבי לא כל כך מטומטמים כמו שאתה חושב

  הנה, נחשפת, את זה לא תצליח להסתיר כל כך מהר כמו שאר הדברים שהצלחת להסתיר בעזרת הגב שיש לך במינהל החינוך .

  בית ספר בן צבי מתדרדר משנה לשנה, וועד ההורים ביאוש מתקדם, הם נלחמים עבור בית הספר ואתה קוטף את ההישגים שלהם ומתהדר בהם מבלי להזכיר אותם, (ראה עניין שיפוץ החצר).

  המורים האיכותיים עוזבים, חלקם עוברים לערים אחרות כדי להתרחק ממך כמה שיותר.

  במבחני המיצב בית הספר הגיע לתחתית, מקום חמישי מהסוף, בגלל תחלופת המורים וחוסר הניסיון של המורים החדשים.

  בית הספר מתנהל כמו בית כלא, אמנם הוא מלא ציורים אך אין בו שמחה

  המזכירה אותה העזבת קיבלה מכתב פיטורין עבור דמי השתיקה שלה

  המשפט הראשון שאמרת למזכירה החדשה היה "אני מקווה שהבאת מספיק טישו כי את הולכת לבכות הרבה"

  והבעיה הגדולה ביותר היא שאף אחד מההורים (פרט לאלו שנכוו אך מפחדים לדבר בגלל שילדיהם עדיין נמצאים בבית הספר) לא יודע מה באמת קורה בין כותלי בית הספר.

  יש אין ספור דוגמאות להתנהלות המחפירה

  הפחדה, צעקות, העלבות של אנשי צוות שמתחלפים במהירות מזעזעת.

  הורים מלווים שמגיעים ללוות לטיולים נאלצים לחכות בשמש הקופחת ואסור להם להכנס לבית בספר משום שאתה מפחד, מפחד שיראו מה באמת אתה מעולל , בעיקר למורים.

  הורים שבאים לעזור בפעילויות חוטפים קיטונות של צעקות והעלבות על אופן שהם לבושים.

  בטקס הסיום של בית הספר הושבת את ההורים בשמש בלי הצללה, ההורים המסכנים לא יכלו לשאת את החום ולקחו כסאות מאולם ההתעמלות והתיישבו בצל, אתה פקדת על המורים להקים את ההורים (ביניהם אשה אחת בהריון מתקדם) ולהכניס חזרה את הכסאות לאולם תוך כדי צרחות "למשחק כדורגל הייתם יושבים בשמש אה?"

  אחרי הפארסה הזו קיבצת את ההורים לשיחת נזיפה, הכיצד הם העיזו להביע את מורת רוחם.

  רוב ההורים של בית הספר לא באמת יודעים מה קורה כי אתה מצליח להגיע לכל פרסום באינטרנט , להגיב בשם "הורים מרוצים" אבל אנחנו יודעים כמה תביעות יש נגדך במשרד החינוך, כמה צעקות והפחדות נפתרו על יד מדבקת מנהל.

  בכל קבוצת וואטסאפ (גם של הוועד המוסדי) יש לך שתול שמדווח לך, כל קבוצות הוואטסאפ של ההורים מדווחות על ידי חפרפרות שאתה מפעיל.

  מדי יום את יוצא לסיבוב סביב בית הספר כדי לראות שאף אחד לא שומע או מצלם מה שקורה.

  אבל אנחנו יודעים הכל ולא נשתוק יותר, יש בינינו גם מורים שהסכימו לשבור את השתיקה ולחבור לקואליציה, כמו הקואליצה שנפתחה נגדך בבאר טוביה.
  בית ספר בן צבי לא שייך לך, את משכורתך אתה מקבל ממשרד החינוך, קרי – על ידנו ונבחרת כדי לקדם את ילדינו היקרים אותם אנחנו מפקידים בידך.

  ובידנו לקחת את זה בחזרה, זו זכותנו הדמוקרטית

  אבל אתה כדיקטטור לא יודע מהי מהות הדמוקרטיה.

 6. מזכירה מבית הספר

  25/08/2016 ב 13:56

  הממיר הזה *
  אלי סתם היה קורבן בשבילו

 7. מזכירה מבית הספר

  25/08/2016 ב 13:54

  כמה רוע וכמה שקר.
  אלי הגיע אלינו לשמחתנו הרבה והתחיל כבר לעשות מהפכה בבית הספר. במספר ימים שעבד כאן שינה את הפנים של בית הספר.
  מסיבות אישיות משפחתיות ( הוריו נפלו למשכב) בבת אחת הוא אמר לנו שלא יכול לקחת על עצמו את התפקיד הזה . מה קרה ? הוא לא בן אדם ?
  למה סתם לרשום דברים. כולנו פה התאהבנו בו וחיכינו לו אבל אלוהים תיכנן לו תכניות אחרות.
  הממיר הזה רב ומוסכך עם המועצה כבר הרבה שנים וגם עם המנהל הקודם. אלי סתם היה קורן בשבילו . תכתבו את האמת

 8. רונן

  24/08/2016 ב 14:12

  איזה כיף הרווחנו את המנהל בחזרה לבן צבי. אחד המנהלים הטובים ביותר

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

המושבים

"קרובים מתמיד לניצחון"

אדיר נעמן, המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר, קיים כנס מיוחד בו צפה יחד עם פעיליו במשחק חצי גמר המונדיאל בין צרפת לבלגיה. "לא היינו מגיעים לנקודה הזו בלעדיכם", אמר נעמן

פורסם

בתאריך

על ידי

המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר, אדיר נעמן, ערך ביום שלישי השבוע כנס פעילים מיוחד במטהו אשר במרכז המסחרי של היישוב אחוזת אתרוג.
נעמן, המנהל עד כה את הקמפיין באופן אינטנסיבי, קיים לאחרונה מספר חוגי בית, בהם דן עם התושבים על נושאים שונים, כגון: הקמת תחנת הכוח הצפוייה בסמוך לקריית גת, הרחבות המושבים, עתיד הצעירים בני המועצה ועוד.
ביום שלישי, כאמור, ארגנו במטהו של נעמן אתנחתא מהמירוץ לראשות המועצה וקיימו ערב צפייה מיוחד במשחק חצי גמר המונדיאל בין צרפת לבלגיה.
הערב (חמישי), יערוך נעמן חוג בית נוסף, הפעם ביישוב אבן שמואל, המונה כ-1800 תושבים ונחשב ליישוב השני בגודלו מבחינת מספר בעלי זכות הצבעה במועצה. "זה הזמן שבו מפת המתמודדים מצטמצמת והמרוץ מתכנס לשני מועמדים. אנחנו קרובים מתמיד לניצחון המיוחל, ולא היינו מגיעים לנקודה הזו בלעדיכם", אמר השבוע נעמן, ובמטהו הסבירו: "התחושה שנוצרת בקרב הציבור היא שהתושבים מתמקדים כעת בשני מועמדים. בהתחלה היה חשש בקרב הציבור לריבוי מועמדים, אך כעת החשש נפוג כי מבינים שאדיר נעמן יכול לנצח כבר בסיבוב הראשון".
במחנות האחרים מנגד, התומכים במועמדותם של שני המתמודדים הנוספים- עו"ד אבי וינברגר מחד ותמר רחמים מאידך, ביטלו את דבריו של נעמן וציינו כי הם מתכוונים להתמיד במטרתם להחליף את האיש היושב על כיסא ראש המועצה האזורית שפיר. "אין שום שחר לטענות אלו. אני מתמודד, צובר כוח ותאוצה והיחידי שיש לו סיכוי אמיתי להחליף את ראש המועצה המכהן", אמר עו"ד אבי וינברגר. המועמדת תמר רחמים, ששימשה כמנהלת משאבי האנוש במועצה וליוותה את אברג'ל משך 15 שנים, העדיפה שלא להתייחס ישירות לדבריו של נעמן.

לחץ להמשך קריאה

המושבים

"הגיע הזמן להחליף את ראש המועצה. 16 שנים הספיקו"

המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר, עו"ד אבי וינברגר, התייחס השבוע לשמועות לפיהן מועמדותו קשורה בדרך זו או אחרת לראש המועצה אשר אברג'ל- והזים אותן: "לא היה ולא נברא. אין קשר ביני לבין ראש המועצה היוצא בהתמודדות בבחירות. "אברג'ל בתגובה: "קורא להתרכז בהצגת החיוב ולנהל מערכת בחירות נקייה מהשמצות"

פורסם

בתאריך

על ידי

עו"ד אבי וינברגר, שהכריז לפני מספר חודשים על התמודדותו לראשות המועצה האזורית שפיר, עלה השבוע למתקפה כנגד ראש המועצה אשר אברג'ל וכנגד מי שלטענתו מפיץ שמועות אודותיו ומנסה לטעון כי הוא קשור לראש המועצה המכהן. "גם לאוזניי הגיעו שמועות שמפיצים, כנראה, גורמים פוליטיים בעלי עניין, על קשר, כביכול, ביני לבין ראש המועצה היוצא בהתמודדות על ראשות המועצה", כתב וינברגר. "אני מבקש להצהיר בצורה ברורה: לא היה ולא נברא, ואפילו לא עלה על הדעת. אין קשר ביני לבין ראש המועצה היוצא בהתמודדות בבחירות".
על מנת לחדד את דבריו, הוסיף וינברגר כי "הגיע הזמן להיפרד מראש המועצה היוצא", והוסיף כי "16 שנים הספיקו. גם לו וגם לנו. הגיע הזמן לומר, עד כאן. לא עוד".
המועמד בן ה-58, יליד ותושב מושב שפיר, ציין כי השלטון הנוכחי הוא "שלטון של פחד וחשבון", וגרס כי במקום זאת דרושה מנהיגות של 'דין וחשבון', כלשונו. "בואו נדבר בגלוי על מה שרבים מאד ביישובי המועצה האזורית שפיר מעדיפים לדבר עליו בלחש. בחדרי חדרים. 'הפחד והחשבון'. שלטון ארוך שנים, שלטון שנבחר לייצג את הציבור ולהיטיב איתו, שלטון שאמור לפעול בשקיפות ובהוגנות – ובמקום זה הוא מתנהל בחשיכה, מנהל פנקסי חשבונות. שלטון צללים המעדיף לנהל את ענייניו – שהם עניינינו – הרחק מעינו של הציבור. לא דין וחשבון אלא פחד וחשבון", הוסיף.
בסיפא של דבריו ציין וינברגר כי הוא מציע "מנהיגות בסגנון אחר", והוסיף כי הוא מבקש את אמון הציבור בו, "זו תהיה מנהיגות משתפת, מתייעצת, מנהיגות המכבדת כל תושב ולא שואלת למי הצביע ומה הוא חושב, מנהיגות הקשובה לביקורת ומפיקה לקחים", סיכם.
וינברגר (58) הוא עו"ד המתמחה בדיני תכנון ובנייה. הוא נולד וגדל במושב שפיר, ובו גם הקים את ביתו יחד עם אשתי אפי וחמשת ילדיהם. את שירותו הצבאי סיים בדרגת רס"ן במילואים כמפקד סוללה בחיל התותחנים, ולאחריו סיים בהצלחה תואר ראשון ותואר שני במשפטים באוניברסיטת בר-אילן.
לאחרונה התחייב וינברגר כי באם יבחר לתפקיד הנכסף יגביל את כהונתו לשתי קדנציות בלבד, כיוון ש"תקופה בלתי מוגבלת עלולה לייצר מצב של תחושת בעלות", אמר אז.
ראש המועצה, אשר אברג'ל, מסר בתגובה לדברים: "אני קורא לכל המתמודדים לנהל מערכת בחירות נקייה מהשמצות. לכל אחד מהמועמדים עומדת הזכות להציג את יתרונותיו וראוי שיתרכזו בהצגת החיוב והמחבר ולא השלילי והמפלג.
בסופו של יום מי שיכריע מי שיעמוד בראשות המועצה הוא ציבור הבוחרים. אני משוכנע שתושבי המועצה רואים מידי יום את תנופת העשייה בכל התחומים, את ההשקעות האדירות בישובים. רבים מהם יודעים שקיבלתי מועצה בחדלות פרעון וכיום היא אחת המועצות המוערכות, המבוקשות והמובילות בישראל".

לחץ להמשך קריאה

המושבים

אושרה הגדלה של 31 אחוזים מהיקף החוזה המקורי של כביש 'עוקף עזריקם'

במהלך ישיבת המליאה, שנערכה בסוף חודש מאי, נטען כי הוחלט לאשר את ההגדלה ללא פרסום מכרז חדש כיוון שהקבלן הנבחר "ביצע עד כה את מרבית העבודות לשביעות רצונה של המועצה". עוד בישיבה: אושרה הנחה של 5% למשרתי מילואים פעילים והוקצה סכום של 700 אלף ש"ח לרכישת מחשבים ומקרנים למוסדות החינוך במועצה //

פורסם

בתאריך

על ידי

בישיבת מליאה מן המניין שנערכה בחודש מאי האחרון אישרה המועצה הנחה בסך %5 מסכום הארנונה השנתית לחייל מילואים פעיל המחזיק בנכס. כזכור, הודיע לאחרונה שר הפנים אריה דרעי על תיקון תקנות הסדרים במשק המדינה כך שיאפשרו לרשויות המקומיות מתן הנחה בסך %5 בתשלום הארנונה השנתי- בהתאם לשיקול דעתן.
משכך, הודיעו בזו אחר זו רשויות מקומיות שונות על כניסתה לתוקף של התקנה החדשה- והעניקו בכך הנחה של 5 אחוזים לחיילי המילואים המשרתים בשירות פעיל ומתגוררים בשטחן.
כעת, כאמור, הודיעה גם באר טוביה כי היא מיישמת את המלצתו של השר דרעי, שתיכנס לתוקפה רטרואקטיבית מיום 18/1/1.
הגדלה ללא מכרז
אלא שההודעה על מתן ההנחה לחיילי המילואים המתגוררים בשטחה של המועצה לא הייתה הבשורה המרכזית מישיבת המליאה שנערכה בחודש שעבר. במהלך הישיבה, וכפי שבא לידי ביטוי בפרוטוקול שפורסם באתר המועצה, אישרו חברי המליאה הגדלה של 31 אחוזים מהיקף החוזה המקורי של המועצה מול הקבלן המבצע של פרויקט כביש עוקף עזריקם- מסכום של 14.5 מיליון שקלים לסכום של כ-19 מיליון שקלים.
בדיון שערכה 'ועדת השלושה' בנושא הוחלט לאשר את הגדלת היקף החוזה המוגדל ללא פרסום מכרז חדש, זאת נוכח העובדה שהקבלן הנבחר ביצע עד כה את מרבית העבודות לשביעות רצונה של המועצה. בנוסף טענו שם, כי הכנסת קבלן חדש עלולה ליצור אי התאמות בביצוע העבודה וכן ליצור בעתיד אי ודאות בנוגע לאחריות הקבלן המבצע במידה הספציפי- במידה ואכן יתגלו חלילה ליקויים בעבודה.
עם זאת, נטען בפרוטוקול הישיבה, כי ראש המועצה דרור שור הצליח לשכנע את משרד התחבורה לממן 70 אחוזים מעלות הפרויקט- זאת בכפוף לביצוע שינויים ותוספות בתכנית.
כזכור, הקמת כביש העוקף יצאה אל הפועל לאחר מאבק סוער וארוך בשנים של תושבי מושב עזריקם, שסבלו במשך שנים ארוכות מתנועה ערה של כלי רכב בתוך תחומי המושב- שהיווה את ציר התנועה המרכזי מכיוון קריית מלאכי אל העיר אשדוד ואל המושבים המערביים של המועצה.
במהלך השנים האחרונות עוכבו לפרקים עבודות הקמת הכביש, אך בחודש פברואר האחרון הוא נפתח לתנועה וחיבר את כביש אריאל שרון, כביש הגישה לעזריקם מכיוון קריית מלאכי (3703) אל כביש 3711, המחבר בין צומת עזריקם לצומת אמונים.
בעתיד, אמור להיסלל המקטע השלישי של הכביש, שיעקוף את השכונות החדשות במערב קריית מלאכי (כרמי הנדיב והמחנה).
במהלך הישיבה אישרה המועצה גם הקצאת סכום של 700 אלף שקלים לצורך רכישת מחשבים ומקרנים למוסדות החינוך, זאת מתוך "תקציב אמת מידה" של מפעל הפיס.

לחץ להמשך קריאה