צור עימנו קשר

חדשות

התחלה צולעת

נורת אזהרה? למרות הציפיות הגבוהות רק עשרות בודדות של משתתפים הגיעו לכנס הבחירות הראשון של
הרשימה המאוחדת של הקהילה האתיופית. מועד הפריימריז הסופי: 25 לפברואר 2018

פורסם

בתאריך

אכזבה בקרב הקהילה האתיופית לאור כמות האנשים הדלה שהגיעה לכנס הראשון שערכה המפלגה המאוחדת.
חצי שנה לאחר ההודעה על האיחוד, הגיעו חמשת המועמדים בפריימריז של הקהילה לכנס ראשון שהתקיים במרכז הקהילתי 'ביתא ישראל'. אלא שחרף הציפיות לכמות נכבדה של אנשים, התאכזבו המתמודדים לגלות כי עשרות בודדות בלבד הטריחו עצמם והגיעו לכנס הבחירות הראשון של המפלגה. במפלגה ציינו כי מיעוט המשתתפים נגרם כתוצאה מהלוויה שהתקיימה בסמוך לשעת הכנס, אותה כמובן לא ניתן היה לצפות מראש.
עם זאת, תושבים מהעדה סיפרו כי הם ציפו לכמות גדולה יותר של תומכים, וטענו השבוע כי מבחינת הקהילה מדובר בבחירות חשובות מאין כמותן, שכן אלו יקבעו לאן מועדות פניה של העדה כולה. "אמנם כמות האנשים שהגיעה לא הייתה כפי שציפינו, אבל זה רק כנס ראשון ואני מאמין שבכנס הבא כבר נראה הרבה יותר אנשים- לא רק מהקהילה אלא מכלל תושבי העיר", טען השבוע חבר המועצה שי סיום, שהוסיף: "צריך לקחת בחשבון את האבל שפקד את הקהילה באותו היום, מה שגרם להמון אנשים לצאת מחוץ לעיר אל הלוויה. ברור לנו שאם הכנס היה ביום אחר גם כמות האנשים הייתה גדלה".
במהלך הכנס עצמו הציגו המתמודדים את משנתם לקראת הבחירות וענו לשאלות של הקהל, ובסיומו הודיעה ועדת הבחירות של הקהילה על אסטרטגית הבחירות של המפלגה המאוחדת, שייערכו ב-25 בפברואר 2018: התמודדות בפתק אחד למועצת העיר והחלטה על תמיכה במועמד מוסכם לראשות העיר לאחר סקר מקיף שתערוך המפלגה. "מצב העיר חשוב כרגע יותר מאשר כיסא ראש העיר. אנחנו מאמנים שנוכל להשיג יותר בתור חברי מועצה. כקהילה מחוברת הכוח שלנו חזק יותר, ונוכל להשיג הסכמים קואליציונים שיטיבו עם העיר בכלל ועם הקהילה בפרט", אמר אחד ממקורביו של המתמודד ברוך סנבטה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה