צור עימנו קשר

בחירות 2018

"התאגיד הוא טעות נוראית. ראש העירייה מטעה את הציבור"

ראש העירייה אליהו זוהר אמר בחוג בית שקיים בשבוע שעבר כי ההצטרפות לתאגיד הייתה מהלך טוב לקריית מלאכי, וציין כי מדובר בסיפור הצלחה. על מנת להצדיק זאת, שלף זוהר נתון לפיו 8.9 מיליון שקל שנחסכו כתוצאה מההצטרפות לתאגיד נותבו לתחום החינוך העירוני. אלא שבמטהו של ויצמן עיינו בתקציב העירייה, המפורסם באתר העירייה לכל דורש, והוכיחו כי המציאות "מעט" שונה: הסכום המועבר לתחום החינוך אמנם עלה, אך העלייה כולה הייתה כתוצאה מתוספת של משרד החינוך, ולא מכספי העירייה. מטה זוהר בתגובה: "טענות סרק. הציבור בוחר בענק בללו"

פורסם

בתאריך

האם הכסף שחסכה (לכאורה) ההצטרפות לתאגיד המים הופנה לחינוך, כפי שטען בשבוע שעבר ראש העירייה אליהו זוהר? בדיקה שנערכה על ידי אנשי המתמודד לראשות העיר סא"ל (במיל') חיים ויצמן העלתה נתונים אחרים לגמרי, ולפיהם חלקה של העירייה בתקציב החינוך העירוני לא עלה בשנתיים שבהן פעל התאגיד בעיר. "המפליא הוא שהנתונים האלה מופיעים באתר העירייה בצורה בולטת וברורה, וכל בר דעת יכול לראות שהדברים של זוהר הם במקרה הטוב הטעייה או שראש העיר פשוט לא יודע את הנתונים אבל מאלתר", אמרו במטהו של ויצמן השבוע.

הוויכוח על נחיצות התאגיד שהביא ראש העירייה אליהו זוהר לקריית מלאכי בשנת 2016 הפך זה מכבר לאחד הנושאים הבוערים ברחובות העיר- וכפועל יוצא מכך גם לאחת הסוגיות הבוערות הנדונה במערכת הבחירות. בעוד חלק מהמועמדים טוענים כי התושבים כורעים תחת הנטל, שהוסיף לחשבונם אלפי שקלים בשנה, משיבים בעירייה כי התאגיד היה טוב לקריית מלאכי- ואף "הציל אותה".

באחד מחוגי הבית בשבוע שעבר התייחס לכך ראש העירייה, שהצדיק כמובן את המהלך. זוהר שלף נתונים כספיים כדי להצדיק את החלטתו. "כל מה שנחסך לנו מההצטרפות לתאגיד, 8.9 מיליון שקל, באו לחינוך", טען זוהר. "התאגיד הוא הצלחה לעיר, והכנסתו מנעה העלאה של עוד ארנונה. מישהו יכול להגיד שהתאגיד הוא נזק?".

אלא שאת הטענה של זוהר אפשר לבדוק בקלות על ידי עיון בספר התקציב שמפרסמת העירייה באתר האינטרנט שלה. כך, למשל, תקציב החינוך בשנת 2015, שבה כידוע לא פעל התאגיד בקריית מלאכי, עמד על 43.4 מיליון שקל- 27 מיליון שקלים מהם הגיעו ממשרד החינוך. שנה לאחר מכן, כשהתאגיד כבר הפך פעיל, אכן עלה תקציב החינוך העירוני ל-48 מיליון שקלים, אולם כל התוספת הגיעה ממשרד החינוך- שהעלה את השתתפותו בתקציב ל-31.7 מיליון שקלים, בעוד העירייה השאירה את חלקה בתקציב על 16.3  מיליון שקל – ירידה של מאה אלף ש"ח לעומת שנה קודם לכן.

בשנת 2017 תקציב החינוך העירוני עמד על 51 מיליון שקלים, מתוכו העביר משרד החינוך 34.6 מיליון שקל. כלומר, התקציב מצד העירייה לא גדל כמעט מאומה– אלא רק זה המועבר ממשרד החינוך.

"הניסיון להצדיק את הטעות הנוראית של ההצטרפות לתאגיד דרך תלמידי העיר היא ניסיון ציני של ראש העירייה, שהעמיס על התושבים עוד אלפי שקלים בשנה ללא צורך. זו בריחה מאחריות של ראש העיר שהפריט את תחום המים בשל חוסר יכולת להתמודד עם ניהול משבר", אמרו השבוע במטה ויצמן. "הנתונים מראים שלחינוך הכסף הזה לא הגיע, וחבל שראש העיר מטעה את הציבור במכוון במקום לבדוק את הנתונים באתר העירייה. אנחנו לא מתכוונים להשאיר את המצב על כנו".

ויצמן עצמו התייחס אף הוא לנושא בפוסט שהעלה לרשת החברתית פייסבוק, ותהה "לאן הלך הכסף ש"חסך" התאגיד לעירייה?" לא לתחום החינוך זה בטוח, ואת הבלוף הזה אי אפשר לשטוף במים".

ממטהו של ראש העירייה בחרו שלא להגיב עניינית לטענות, וציינו כי: "ראש העיר אליהו ללו זהר עוסק וימשיך לעסוק כל העת בפיתוח קריית מלאכי. גם בשבוע שלפני הבחירות אנו עוסקים בעוד הישגים ופיתוח הקריה. אין לנו שום כוונה לעסוק בטענות סרק. הציבור בוחר בענק בללו זהר לראשות העיר ובט"ב למועצת העיר. הציבור חכם ויודע למה".

זוהר במהלך ישיבת ההצטרפות לתאגיד //

לחץ להמשך קריאה
7 תגובות

7 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  21/10/2018 ב 20:09

  לא רק שללו משקר אלא הוא שכר לשורותיו כיתת שקרנים מדופלמים שבעברם היו מעכרים מפלגתיים לפני שעזבו למושבים.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  21/10/2018 ב 16:03

  אנונימיים תזדהו ואז נדבר

 3. גילי

  21/10/2018 ב 14:58

  יא ללו, גם כאן יצאת שקרן וגם מעסיק יחצני אחיתופל. תאמין לי, הבאת מכה על קריית מלאכי ובמקום לתקן אתה עוד משקר. מי שמצביע לך פריאייר

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  21/10/2018 ב 14:56

  "טענות סרק"?! עובדות מספר התקציב!!!
  בושה! העיקר מכרו לנו סיפורים על זה שהכסף הולך לחינוך

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  21/10/2018 ב 14:52

  לללו אין מה להגיד אז הוא אומר שאלו טענות סרק. בדיחה

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  21/10/2018 ב 14:48

  תגובת מטה זוהר בלי מילה עניינית כי הם מבינים שיצאו טיפשים. כל האמת בפרצוף של שי חי, גרסת קרית מלאכי!

  • ללו שחרר את הכיסא

   21/10/2018 ב 14:59

   ללו אתה מטעה את הציבור… נמאס מהזילזול באינטלגנציה שלנו.. רק חיים וייצמן יעשה מהפך .. חוץ מלטפח את קיבוץ גלויות ולחפור בכיכרות לא עשיתה כלום כי אתה לא מסוגל לעשות כלום… אההה כן עשיתה הסוס שסמתה בכיכר באר אטביה . עכשיו הוא דהר לבן גוריון מ… ה.. פ.. ך….חיים יבין בדרך להכריז

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.