צור עימנו קשר

חדשות

השביתה קרובה? הוועד במתקפה נגד המנכ"ל: "מתעמר בעובדים בשליחות ראש העירייה"

פורסם

בתאריך

פרשת מחלקת השיטור העירוני ממשיכה להעיב על יחסי הנהלת העירייה עם ועד העובדים. הצדדים ייפגשו בקרוב

 במכתב ששיגר לאחרונה לבכירי הנהלת העירייה מאשים ועד העובדים את המנכ"ל, תמיר היזמי, ב"התעמרות בעובדים", ומזהיר כי השבתת העירייה צפויה להפוך למעשית כבר בתקופה הקרובה, לאור ההתנהלות הנטענת. למרות זאת, ראש העירייה אליהו זוהר טוען כי הוא דווקא מזהה "נכונות מצד הוועד לבוא לקראת המערכת", ומבהיר כי הוא מעוניין לפתור את הנושא על דרך המו"מ, "אבל לא אהסס לנקוט בצעדים נחרצים", כלשונו.

השבוע היו אמורים להיפגש חברי ועד העובדים עם ראש העירייה זוהר, ואליהם היה אמור להצטרף אברהם (בבר) אזולאי, מזכיר ההסתדרות המקומי. הפגישה נקבעה בניסיון למצוא פיתרון לפלונטר שנוצר בסוגיית הקמת מחלקת השיטור העירוני, שמתעכבת נוכח סירובם של עובדי מחלקת הפיקוח לעבור לשמש כפקחים תחת המחלקה חדשה. לטענת העובדים, שכרם צפוי להיות משודרג רק במעט, וכן תנאי העסקתם הפיזיים ייפגעו: בין היתר, הם ייאלצו לעבוד לעיתים קרובות במשמרות לילה, דבר שהם מסרבים לעשות באופן מוחלט. לאחרונה הודיע זוהר כי אלמלא יתיישרו העובדים בהתאם לדרישות העירייה ויסכימו לעבור למחלקה החדשה – הוא יודיע על סגירת המחלקה ויפטר את כל עובדיה.

בוועד ניצבים עדיין לצד העובדים, שמוסיפים לעמוד בהתנגדותם המוחלטת לדרישות הנהלת העירייה. את עיקר זעמם מפנים העובדים כלפי מנכ"ל העירייה, תמיר היזמי, נגדו מוטחות טענות קשות. "זה נראה כאילו המנכ"ל הפך להיות שוטר קשוח שהמטרה שלו זה רק לתת כמה שיותר דוחות, או במקרה הזה לאתר עובדים שהמערכת אינה חפצה ביקרם ולפעול נגדם בדרכים שונות", אמר גורם בוועד העובדים, שלא שכח גם את חלקו של ראש העירייה זוהר, לתפיסתו, בנושא: "המנכ"ל לא פועל על דעת עצמו. רדיפת העובדים היא אסטרטגיה מובהקת שהחליטו בלשכת ראש העירייה בעצמו לנקוט בה. זה בא לידי ביטוי בכל כך הרבה מקרים, שאפילו כבר אין צורך להצביע על דוגמא מסויימת".

בלשכתו של זוהר גיבו השבוע את היזמי, ואמרו כי הוא "מבצע עבודה נאמנה, מורכבת ותובענית ביותר על הצד הטוב ביותר", כלשון גורם בכיר. אבל הדברים האלו לא עושים רושם על הוועד, ששב והבהיר השבוע כי כרגע, סוגיית שינוי ייעודם של הפקחים הוא הדבר הבוער ביותר שעומד על סדר היום "ומצדיק הכרזה על שביתה, במידת הצורך".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.