צור עימנו קשר

חדשות

הרצח בפארק: כתב אישום נגד התוקף, אך לא על רצח

פורסם

בתאריך

לפני כחודש ארע רצח בפארק העירוני. שלושה בני אדם נפצעו, אחד מהם נפטר לבסוף מפצעיו. הממצאים הפתולוגיים קבעו כי המנוח נדקר מדקירה קטלנית שאינה הסכין שנמצאה, ולכן נגד התוקף הוגש כתב אישום בגין חבלה בנסיבות מחמירות

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד יצחק בורגרקר, תושב קרית מלאכי כבן 22, בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה, החזקת סכין ושיבוש מהלכי משפט, וזאת בגין מעורבותו בדקירת שלושה צעירים ופציעתם במהלך אירוע דקירות שהיה בתחילת חודש אפריל בעיר, אירוע אשר במהלכו מצא את מותו צעיר תושב העיר.

לפי כתב האישום, ביום האירוע, בשמיני לאפריל 2017 לאחר חצות, ישבו בפארק העירוני מספר צעירים לרבות קטינים תושבי העיר. בסמוך לשעה 02:30 הגיע הנאשם לפארק והתפתח ויכוח בינו לבין אחד הקטינים שנכח במקום. מאוחר יותר הנאשם חזר לפארק, ודקר את אחד הקטינים שנכח במקום שתי דקירות בבטנו העליונה. בהמשך דקר הנאשם בבטנו את המנוח שעמד בסמוך, ולבסוף דקר בראשו קטין נוסף באזור הרקה.

כפי שמתואר בכתב האישום, אחיו של הנאשם, אשר נכח אף הוא במקום, ניסה למנוע מהנאשם לדקור את הקורבנות, אך ללא הצלחה. לאחר האמור נמלטו הנאשם ואחיו בריצה מהמקום, כשבמהלך מנוסתו השליך הנאשם את הסכין למכולת אשפה. הסכין אותרה ונתפסה על ידי המשטרה. במהלך האירוע, נדקר המנוח דקירה נוספת וקטלנית בחזהו מצד שמאל, דקירה אשר גרמה למותו של המנוח.

בפרקליטות הבהירו כי בשלב זה, על פי ממצאי החקירה ובהתאם לחוות דעת הפתולוגית של המכון לרפואה משפטית, לא ניתן לקבוע מי דקר את הדקירה הקטלנית ובאיזה סכין נעשה שימוש.   חוות הדעת  מטעם המכון לרפואה משפטית קבעה שהסכין שנתפסה ועליה נמצאו שרידי דם של המנוח, היא לא הסכין שדקרה את הדקירה הקטלנית בחזהו של המנוח (אלא יכולה להתאים לדקירה בבטנו). הדקירה הקטלנית, אפוא, היא בנסיבות שאינן ידועות בשלב זה – מבהירים בפרקליטות.

כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד חן עסיס לביא, מייחס לנאשם את דקירתם ופציעתם של המנוח ושני הקטינים הנוספים. במקביל להגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.