צור עימנו קשר

חדשות

הקרב על עצמאות אריתראה

שני אירועים רודפים של קטטות אלימות ברחבי שכונת קיבוץ גלויות בעיר הציפו מחדש את הוויכוח סביב דרכי הפעולה בנהירת הנתינים האריתראים לעיר, וגרמו לתושבים לצאת בפומבי כנגד קברניטי העירייה ובעלי הנכסים בשכונה: "הילדים שלנו לא צריכים לגדול למציאות של אלימות ודקירות", אמר תושב השכונה

פורסם

בתאריך

מפלס הלחץ והחרדה בקרב תושבי שכונת קיבוץ גלויות בפרט וקריית מלאכי בכלל עלה השבוע למימדים חדשים עם פרסום הידיעה על ויכוח בין שני נתינים אריתראים שגלש במהרה לקרב סכינים במרכזה של השכונה הוותיקה.

הכל החל ביום ראשון שעבר, עת התקבל במוקד מד"א דיווח על אירוע דקירה ברחוב סאן דייגו בעיר. חובשים ופראמדיקים שהגיעו למקום העניקו טיפול לגבר בן 25 עם דקירות בפלג גופו העליון, שמצבו הוגדר קשה. לאחר טיפול בשטח הודיע הצוות הרפואי כי הפצוע הועבר אל בית החולים "ברזילי" באשקלון שמצבו מוגדר בינוני.

בתווך, הודיעו במשטרת ישראל כי מדובר בשני נתינים שביקשו לחגוג את יום העצמאות של ארץ הולדתם אריתראה, אולם לאחר ויכוח בינם ובין מתנגדי השלטון הדיקטטורי שם נדקר אחד הנתינים ונזקק לטיפול רפואי. עם סיום החקירה הראשונית נעצרו שני תושבים בחשד למעורבות במקרה.

לכך יש להוסיף אירוע נוסף שהתרחש יממה קודם לכן ממש על הכביש הראשי ברחוב רש"י בעיר, במהלכו צולמו מספר מהגרים כשהם מתקוטטים ברחבי השכונה, כאשר גם כאן נדמה היה שמדובר בויכוח אודות עצמאות אריתראה.

שני האירועים, ובייחוד זה שהסתיים עם פינוי של אחד הנפגעים לבית החולים, גרמו לחלק גדול מתושבי שכונת קיבוץ גלויות והעיר כולה לצאת בפומבי כנגד התנהלותה של העירייה בכל הקשור לטיפול בסוגיית המהגרים, ובעיקר להלין כנגד בעלי הנכסים בשכונה- שמשכירים לדעתם את דירתם לכל המרבה במחיר.

"קיבוץ גלויות הפכה לדרום תל אביב, צריך למצוא לכך פתרון", כתבה השבוע אחת מתושבות השכונה בעמוד הפייסבוק של "המקור אונליין" בתגובה לפרסום הידיעה, ואחר הוסיף: "לפני קצת יותר משנה הם הקימו כנסייה פה בתוך העיר. זו הייתה הסנונית הראשונה. כעת מפחיד לעבור פה בלילות כי הם יושבים בחוץ, משתכרים ומפחידים את העוברים והשבים", אמר השבוע אחד התושבים למערכת "המקור", והוסיף כי מבחינתו- האשמים העיקרים במצב הקיים הם בעלי הדירות שמשכירים אותן לפליטים: "העירייה מודעת לבעיה אך לא עושה שום דבר על מנת להחזיר את השליטה בשכונה. במקום לשלוח לשם סיור פעם בשעה, אף אחד לא נכנס לשכונה ומתעסקים בדו"חות חניה. הפכנו לשכונת רפאים. לצערי הרב הסיבה היחידה בגללה המצב כיום נראה כמו שהוא נראה הוא בעלי הדירות, שרובם לא גרים בעיר ומשכירים אותן לפליטים. אותם לא מעניינת השכונה או התושבים שלה. אותם מעניין רק הכסף".

במהלך השבוע הביעו תושבים רבים חשש מכך שייאלצו לחזות באירועים דומים בעתיד, וציינו כי הם מצפים מהשיטור העירוני להגביר נוכחות ברחבי השכונה בעיקר בשעות הערב והלילה, "הילדים שלנו לא צריכים לגדול למציאות כזו. הם לא צריכים לראות שני אנשים דוקרים אחד את השני. אנחנו לא רחוקים מלהפוך לדרום תל אביב. היום זה דקירות ביניהם, מחר זה יכול להיות אזרח ישראלי שיידקר או בחורה שתיקלע לסיטואציה מורכבת. זה סיכון שחייבים לבלום כבר עכשיו", סיכמו שם.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.