צור עימנו קשר

בחירות 2018

הקרב על העבודה

הפריימריז לראשות מפלגת העבודה בעיר יתקיימו ב-30 באפריל. שני המועמדים, יוסי סולימני ואליאור עמר, גייסו בימים האחרונים מתפקדים חדשים. אחרי תלמידי הישיבה הליטאית, בני משפחת הקבלנים וקנין התפקדו גם הם, ככל הנראה בניסיון למנוע את בחירתו של עמר, שאמר: "מוכיח כמה הפוליטיקה בקריית מלאכי זקוקה לשינוי". סולימני בתגובה: "צר לי על העיסוק הנלוז"

פורסם

בתאריך

עשרות מבני משפחת וקנין, שבנתה את פרויקט "לב הפארק", התפקדו בשבוע שעבר למפלגת "העבודה", ככל הנראה על מנת למנוע את בחירתו האפשרית של אליאור עמר בפריימריז שייערכו בסוף החודש הבא. הוקנינים צפויים לתמוך במועמדותו של חבר המועצה יוסי סולימני, שצפוי להתמודד ראש בראש מול עמר על ההובלה בסניף "העבודה".

רגע לפני חג הפסח הודיעו במטה הארצי של המפלגה כי הבחירות המקדימות בהן ייבחר המועמד שיוביל את הסניף בבחירות המוניציפליות בקריית מלאכי באוקטובר 2018 ייערכו ב-30 לאפריל, בעוד חודש בדיוק. במקביל הודיעו במפלגה כי כל מי שיתפקד עד יום שני שעבר יוכל להצביע בבחירות, כך ששני המועמדים, עמר וסולימני, החלו במירוץ נגד הזמן על מנת לגייס מתפקדים נוספים לאמתחתם. בעוד במטהו של עמר הודיעו כי גייסו כ-50 מתפקדים נוספים בימים האחרונים בטרם מועד סגירת ההרשמה, מקורבים לסולימני אמרו כי כ-60 מתפקדים חדשים התגייסו עבורו בימים אלו.

מבט על רשימת המתפקדים החדשים מגלה כאמור כי בין המתפקדים החדשים גם רבים מבני משפחתם של שמעון ויוסי וקנין, היזמים שבנו את פרוייקט "לב הפארק". מעבר להתפקדותו של הקבלן יוסי וקנין עצמו, התפקדו גם ילדיו כמו גם ילדיו של אחיו, שמעון וקנין. שמעון וקנין עצמו לא התפקד ככל הנראה עקב האיסור על התפקדות למפלגה של אדם שהורשע בפלילים, כאשר וקנין אכן הורשע בפלילים בפרשת "לב הפארק".

התפקדותם של בני משפחת וקנין נעשתה שבועות ספורים בלבד לאחר שסולימני העלה לדיון בוועדת התכנון והבנייה של מועצת העיר – בצוותא עם דוד גלעם – את הבקשה לדון באישור שלוש הקומות העליונות בפרויקט "לב הפארק", אשר כידוע נבנו בניגוד לחוק ונאסרו לאכלוס על ידי בית המשפט העליון. ההתפקדות של בני המשפחה באה ככל הנראה כדי לנסות לסייע לסולימני לנצח את עמר. שבועיים לפני התפקדותם של בני המשפחה, העלה עמר לעמוד הפייסבוק שלו ביקורת חריפה נגד הכוונה לדון ולאשר את שלוש הקומות העליונות ב"לב הפארק", וטען כי הדבר נוגד את האינטרס הציבורי ומהווה מתן פרס לעבריינים. התפקדותם של בני המשפחה למפלגת "העבודה" התרחשה לאחר פוסט זה, ויש להניח שכתגובה אליו.

יש להזכיר כי בשנותיו כעיתונאי הרבה עמר לתקוף את האחים וקנין ואת חברתם, "ש.י. שפץ וקנין בע"מ", בין היתר על רקע העבירות הפליליות שנעשו בפרשת "לב הפארק" ואותן חשף עמר בזמנו, אך גם בנושאים אחרים. יש לציין כי זוהי אינה הפעם הראשונה בה תומכים בלתי צפויים מתגייסים לטובתו של סולימני: לפני כחודשיים נודע כי עשרות תלמידי ישיבה חרדים-ליטאים מישיבתו של הרב יהודה עמית התפקדו למפלגת העבודה, גם כן כדי לסייע לסולימני להיבחר. סולימני טען בזמנו כי תלמידי הישיבה התפקדו למפלגה עקב רצונה של המפלגה להיפתח לקהלים חדשים. ל"המקור" נודע כי נוסף לכל אלו, פעלו השבוע גם מנהל מחלקת כוח האדם המושעה של העירייה, אבי עמית וכן חבר המועצה גדעון מהרי, שהתפקד בעצמו למפלגת "העבודה", כדי לגייס מתפקדים חדשים- ככל הנראה במטרה לסייע לסולימני.

לב הפארק

בנייני לב הפארק בקריית מלאכי

מנגד, עמר קיבל סיוע מחברו ומקורבו, חבר המועצה שי סיום. נציין כי לעומת מהרי, סיום עצמו לא התפקד ל"העבודה". לפי מידע שהגיע לידי "המקור", סך כל המתפקדים במפלגה כיום עומד על 902, מתוכם כ-780 פקודים חדשים שהתפקדו למפלגה בחודשים האחרונים. עם זאת, מספר זה אינו סופי והוא עשוי להיות נמוך במקצת בעקבות בדיקות וסינונים שצפויה המפלגה הארצית לערוך.

בתגובה לדברים אמר השבוע עמר: "בחודשים האחרונים פקדתי למפלגה למעלה מ-420 מתפקדים, שרובם ככולם באו מאהבה ומתוך רצון לסייע לי לנצח כי הם מאמינים בי ובדרך שאני מציע. אינני עוסק במיפקד נגד, אלא במיפקד בעד. המתפקדים שהתפקדו למפלגה בעקבותיי עשו זאת כי הם רוצים פוליטיקה אחרת, שונה וישרה. המיפקד שנערך נגדי רק מוכיח כמה הפוליטיקה בקריית מלאכי רקובה ונגועה בשחיתות ובאינטרסים אישיים, וכמה היא זקוקה לניעור ולשינוי. גם היום אני משוכנע שהאור יגבר על החושך ואני אנצח".

העלה לדיון לאשר את שלושת הקומות בלב הפארק, וזכה לתמיכתם של קבלני הבנייה

יוסי סולימני מסר בתגובה: "המיפקד האחרון מוכיח שהציבור ממשיך לתת בנו את אמונו. אני שבע רצון שתושבים מכל הגוונים והמגזרים רואים בנו את מובילי הדרך, הדרך שגם תנצח. צר לי על העיסוק הנלוז של חלקים מאיתנו אשר מערערים על זכותם הבסיסית והלגיטימית של תושבי העיר להתפקד ולקחת חלק בעשיה הפוליטית והציבורית בעיר. דווקא בימים אלו של חג המסמל אחדות ואהבת ישראל, חשוב שנעסוק פחות בפילוג ושנאה אלא יותר במאחד ובאהבת איש את רעהו. אבקש לחבק את כל המצטרפים החדשים ולאחל חג פסח כשר ושמח לכל עם ישראל".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

שלומי מלכה הודיע סופית: "מתמודד ברשימה עצמאית למועצת העיר"

חבר המועצה והממונה על מחלקת החינוך לשעבר, שלומי מלכה, הודיע על חזרתו לפוליטיקה המקומית והצהיר על ריצה למועצת העיר: "לא מבקש שכר או כבוד אלא רק להיות שליח ציבור נאמן. תנו לי את המנדט להיות הכח לתושבים"

פורסם

בתאריך

על ידי

חבר המועצה והממונה על מחלקת החינוך לשעבר, שלמה מלכה, הודיע היום (רביעי) כי הוא חוזר לזירה הפוליטית המקומית.

בהודעה ששלח לתושבי העיר ציין מלכה כי לאחר התלבטויות וחשיבה ממושכת עם חבריו ובני משפחתו החליט לחזור לשליחות הציבורית, והודיע כאמור על התמודדות ברשימה עצמאית למועצה בבחירות הקרובות, שייערכו בסוף אוקטובר.

בהודעתו הזכיר מלכה כי עד לפני כשנתיים שימש כממונה על החינוך במשך שלוש שנים בהתנדבות מלאה, והוסיף כי בתקופה זו פעל נמרצות וזכה בסיפוק רב להיות אוזן ופה לכל תושב אשר פנה אליו. "אלו היו שלוש שנים מופלאות ומלאות הנאה. התייצבתי בכל יום ויום למתן מענים לכל המנהלים, הורים ותלמידים, גישרתי ולחמתי למענם מול הגופים הבירוקרטים", אמר מלכה, שציין כי במהלך אותה תקופה, וכן לאחריה, ההצלחות בתחום החינוך היו ניכרות בשטח. "אני זוקף זאת לצוותים החינוכיים בקריית מלאכי. אמנם הייתי רוח גבית ומשענת לכל הנדרש, אך את העבודה בפועל מול ילדינו המתוקים, הם פעלו ועשו", אמר מלכה.

במכתבו התייחס חבר המועצה לשעבר גם לשאלת עזיבתו את הזירה הציבורית, והסביר: "לצערי הרב חלק מחבריי לעירייה ראו את ההצלחות ואת האהדה שסבבה אותי. בכל מקום הרעיפו עליי תשבחות וזה צרם להם. בתמימותי חשבתי שאם אני גורם להצלחות בעיר, הם אמורים להיות מאושרים כמותי", אמר והוסיף: "למדתי על בשרי כי בפוליטיקה, לא באמת רואים את טובת העיר למול עינהם, אלא את טובתם האישית. הם זממו והמציאו שקר עלוב שהצריך אותי לפרוש".

"חבריי הפצירו בי: "אל תפרוש! אתה לא מחוייב, היו הסכמים אחרים שמבטלים דרישה זו. תפנה לעיתונות תגלה את התרמית וכו", כתב מלכה, "אך אני חונכתי בבית אשר תככים ומלחמות אינם מנת חלקי ולכן עזבתי את העירייה. לצערי השליחות שלי הופסקה. מהלכים שהובלתי נגדעו ואם הם היו יוצאים לפועל הרי שהיום היה הרבה יותר טוב", הסביר.

בסיום מכתבו ביקש חבר המועצה לשעבר את תמיכת הציבור, וכתב כי בשונה מאחרים- הוא לא מבקש שכר או כבוד: "אני יודע כי עבדות מנת חלקי בתפקיד הציבורי, אני מבקש להיות שליחכם הנאמן. בחזותי אני איש חרדי אך חרדי שקרית מלאכי טיפחה וגידלה, חרדי שלא בא עם דעות קדומות ולא בא לתת מענה לאוכלוסיה כזו ולא אחרת, חרדי שלא פוסל בשום מצב את האחר, ואת זה הוכחתי בשלוש שנות שליחותי".

"אני פוסל את הסקטוריאליות, קריית מלאכי הקטנה והחמימה הינה עיר אשר ניתן בכל הארץ והעולם ללמוד אחווה ונתינה מה היא, אני אפעל בכל כוחי לשמר ערכים אלה. ברגע זה מלב אל לב אני פונה אליכם תושבים יקרים, תנו לי את הכח להיות הנציג שלכם ולמענכם, תנו לי את המנדט להיות הכח לתושבים. יש בי ההשכלה, היכולת, הניסיון והיושרה להוביל למקום טוב ובטוח", סיכם מלכה, שאף רמז במשפט האחרון את מה שעשויה להיות סיסמת הבחירות שלו, "הכח לתושבים".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

דדון-סעדה: "פה בשביל השכונות והאימהות"

יומיים אחרי שנודע כי תצטרף לרשימת הצעירים של אליאור עמר, מירי דדון סעדה מבהירה בשביל מה היא נכנסת לפוליטיקה: "אף אחד לא דואג למצוקות של השכונות, לאימהות העובדות ולחד הוריות. אנחנו נדאג להם"

פורסם

בתאריך

על ידי

במוצאי שבת האחרון הודיע אליאור עמר, שיוביל בבחירות הקרובות רשימה חדשה למועצת העיר, כי המצטרפת הראשונה לרשימתו היא מירי דדון-סעדה. הצטרפותה של דדון-סעדה (39) עוררה תגובות חמות ונלהבות ברשת, עדות להיותה אדם אהוב מאוד בקרב ציבור התושבים בקריית מלאכי. כעת היא נערכת למסע הארוך בסופו היא מקווה להיות חברת מועצה.
"התלבטתי רבות בנושא והחלטתי שאני רוצה להיות במקום המשפיע הזה", אמרה דדון-סעדה ל"המקור". לדבריה, הנושאים המרכזיים בהם תרצה לעסוק הם תחום השכונות הוותיקות בעיר – ויצמן, קיבוץ גלויות והרצל – אשר צריכות לדבריה נציג אותנטי במועצת העיר שמכיר את צרכי השכונות ויפעל לקידום האינטרסים שלהן. דדון-סעדה, אם לחמישה המתגוררת בעצמה בשכונת קיבוץ גלויות, אמרה כי היא תבקש לפעול גם בתחום קידום הנשים, האימהות העובדות והאימהות החד הוריות, אשר לטענתה מתמודדות עם קשיים רבים שיש לטפל בהם על מנת לסייע להן לנהל חיי שגרה ככל משפחה.
"אני מרגישה ורואה שכיום אף אחד לא דואג למצוקות של השכונות, של האימהות העובדות ושל האימהות החד הוריות, אנחנו נהיה שם כדי לדאוג להם", אמרה. "נשים הן 50 אחוז מהאוכלוסייה אבל כמעט ולא מיוצגות כלל במועצת העיר בקריית מלאכי. אני מקווה שנשים נוספות יצטרפו למערכת הפוליטית", הוסיפה ואמרה בחיוך: "אנחנו גם מוסיפות שיקול דעת ויודעות להוריד אגו כשצריך, אז לפחות נאזן את הגברים במועצה".
בפייסבוק שלה כתבה דדון-סעדה כי היא התרגשה לקרוא את התגובות הרבות להתמודדותה למועצת העיר. "אני מודה לכל אחד ואחת מכם על העידוד, התמיכה, הפירגון והאהבה. זה לא מובן מאליו מבחינתי ואני מבטיחה שעוד אחזיר לכם על התמיכה. יש מסע ארוך וחשוב לפנינו ואני שמחה לקחת בו חלק. זה מסע שהסכמתי לצאת אליו כי אני מאמינה בו. כי אני מאמינה שהגיע הזמן שיהיה כוח נשי אמיתי במועצת העיר. למען הנשים והאימהות העובדות בכלל. למען האימהות החד-הוריות. למען השכונות האהובות שלנו שגדלנו בהן בקושי אבל בגאווה. למען הציבור כולו. אני באמת מאמינה שיחד נוכל להכניס דם חדש למועצת העיר ולעשות את העיר האהובה שלנו מקום טוב יותר כי אנחנו ראויים לזה. אני צריכה אתכם איתי ומבקשת את עזרתכם במשימה הזאת".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

בלחייב הודיע: "מפוצץ את האיחוד בקהילה הבוכרית"

המועמד שסיים במקום השני בפריימריז ההיסטוריים מתנתק מהרשימה המאוחדת שלושה שבועות בלבד אחרי שהוקמה- ומטיח האשמות קשות בפני מי שהיו יריביו במירוץ: "היו פה אי סדרים, שכונה. הביאו מצביעים מחוץ לעיר ואמרו שהם מכירים אותם ועשו איתי הסכם שאם אני עוזב את האיחוד עליי לשלם 5000 ש"ח. שילכו לתרומה, אני לא ממשיך איתם", אמר. הסיעה בתגובה: "הטענות מופרכות. מר בלחייב אף פעם לא רץ עם הבוכרים"

פורסם

בתאריך

על ידי

איחוד לשם פיצול: המועמד למועצת העיר מטעם סיעת "מאמינים" בבחירות האחרונות ומי שסיים במקום השני בפריימריז של הקהילה הבוכרית בעיר, רפי בלחייב, הודיע השבוע בשיחה עם "המקור" כי הוא מכריז על ביטול הסכם האיחוד בקהילה הבוכרית.
בלחייב, שסיים כאמור שני אחרי המועמד שניצח בהתמודדות, מוטי יעקובוב, שטח טענות קשות בדבר אי סדרים ואף זיופים לכאורה במהלך יום הבוחר של הקהילה הבוכרית, שנערך לפני כשלושה שבועות בבית הכנסת המרכזי של העדה הבוכרית בעיר, "חבסוב" שבשכונת חב"ד. "הבחירות הללו לא היו הוגנות", אמר בלחייב השבוע ל"המקור", והוסיף: "הצעתי להביא גורמים מבחוץ שיפקחו על הנעשה בתוך הקלפי, אבל מה קרה בפועל? בני המשפחה של המועמד היו בפנים. אחרי הבחירות גם ביקשתי תעודות זהות כדי לראות מי הצביע- אבל התנערו ממני בטענה שחלק הגיעו בלי תעודות זהות".
לטענתו של בלחייב, הוא הבחין בנעשה כבר בזמן אמת- ביום הבחירות- אך לא רצה להקים מהומה על מנת לכבד את מי שטרח והגיע להצביע, "אומרים שהיה ועד של הבוכרים שהכריז על הבחירות. על איזה ועד מדברים? לקחו כמה בחורים צעירים ועשו מהם ועד. לא חבסוב היו שם, לא סימנטוב ולא מיכאלוב מקיבוץ גלויות. כולם ראו איך זה התנהל. ההצבעה לא הייתה כשרה. אנשים שלא הכרנו אותם הגיעו להצביע. רוסים, אשכנזים. אף אחד לא מכיר אותם. אמרו לי שזה חתן של ההוא, וזו כלה של ההיא. הכל לוקשים. לקחו ממני צ'ק ערבון על מנת שלא אפוצץ את האיחוד עם קנס של 5000 שקל. אמרתי להם שאני מוכן לשלם את הסכום הזה. זה צדקה, תרומה. לא אלך איתם".
לגבי המשך דרכו בזירה הפוליטית הוסיף בלחייב: "כל הקהילה מבקשת ממני להקים מפלגה ושהם ירוצו איתי. היו לי 250 קולות כשרים למהדרין ועוד כמה מאות שהלכו למועמדים אחרים. אני אייצג את הבוכרים מהצד שלי. אם כולם היו הולכים איתי יד ביד הייתי יכול לתרום הרבה יותר לקהילה ולהיות יד ימינו של ראש העירייה הנבחר. יש הרבה כיוונים אבל אני בכל מקרה מתכוון לרוץ למועצה. הבוכרים יבואו איתי כי יודעים שאני איש עשייה ואדם ישר".
שאלות רטוריות
גורמים פוליטיים שונים בקהילה הבוכרית פנו בשבועות האחרונים למערכת "המקור" והדגישו כי חרף הניסיון לשדר אחדות כלפי חוץ- מדובר באחיזת עיניים הבאה לידי ביטוי במערכות הבחירות האחרונות, "הקהילה הבוכרית תמיד הייתה חלק מרשימת חב"ד למועצת העיר", אמר השבוע גורם פוליטי מוכר בקהילה. "האיחוד הזה התפרק מתישהו לפני כמה עשרות שנים כאשר בוריס בורוכוב התמודד ברשימה נפרדת והקהילה הלכה אחריו, אך ברגע שהוא רץ יחד עם יוסי סולימני בבחירות האחרונות המצב שב לדמותו".
גורם נוסף, הנמנה בין תומכיו של המועמד למועצת העיר רפי בלחייב, ציין השבוע כי מי שייצג את הקהילה בקדנציה האחרונה היה דווקא משה מלאייב, שבחר משום מה לא להתמודד בפריימריז המתוקשרים שנערכו לפני פחות מחודש, "מישהו יודע למה מלאייב לא התמודד? הוא הרי חבר מועצה מכהן. לטעמי היה פה ניצול ציני של צרכי הקהילה ממניעים אישיים. ישנם חמישה גבאים בוכרים בקריית מלאכי שלא יזמו בכלל את הפריימריז האלה. הם הובלו ולא הובילו. מישהו יודע היכן מחשב הבחירות? התוכנה? איך אפשר לדעת מי הצביע והאם הבחירות היו ניטרליות? אין דרך לברר את כל אלה", אמר והוסיף: "המתמודדים בפריימריז הם אנשים שהיו יכולים לתרום המון לקהילה- אבל הם מנותקים ממנה כבר 15 שנים. יתרה מכך, מהם האינטרסים הקהילתיים המוזנחים עליהם הם מדברים? אף אחד לא יכול לומר".
משה מלאייב, המכהן כחבר מועצה מטעם חב"ד, התייחס למידע המובא בכתבה ואמר: "באופן אישי אני מברך כל אחד שחושב שהוא יכול לתרום ונכנס לפוליטיקה. ההתנהלות אכן הייתה נראית לי מוזרה ואף אחד לא שיתף אותי בנעשה. גם אם היו מציעים לי לא הייתי מסכים להיות חלק מזה כי באופן אישי אני מסכים להיות בפוליטיקה רק תחת המטריה של חב"ד. אם יתאפשר לי ארוץ גם בבחירות הקרובות ברשימת מאמינים. שיתוף הפעולה הניב פירות טובים מאוד ואני יכול להעיד שבהרבה מקומות בארץ התעניינו בחיבור שנוצר תחת מאמינים. האינטרס של כל תושבי העיר נוצלו תחת הרשימה הזאת. עם זאת, אם יגידו לי בקהילה שהם רוצים שמוטי יעקובוב ירוץ עם חב"ד במקומי אני מפנה את מקומי. האינטרס הציבורי אצלי קודם לאינטרס האישי".
מוטי יעקובוב, שסיים במקום הראשון בפריימריז, הפנה אותנו לדוברות המפלגה- שם אמרו כי: "הטענות מופרכות. היו מחשבים וכולם צילמו תעודות זהות. כל מי שבחר עשה זאת עם תעודת זהות וכל האנשים שהגיעו הם מקריית מלאכי. הנציגים של בלחייב היו בקלפי כולל הוא עצמו וכל מי שעבד עבורו. מר בלחייב לא מקבל את הכרעת הבוחר שקבעה כי הוא המפסיד, מה גם שחשוב לציין שהוא אף פעם לא הלך עם הבוכרים. עשינו פריימריז והכרזנו שלא משנה מה קורה או מי נבחר כולם הולכים אחריו על מנת ללכת את העדה ואת קולות הבוחרים שלה. גם לפני שפתחנו את הקלפיות ישבנו יחד ואמרנו שיהיה לכולם בהצלחה. יתרה מכך, אחרי התוצאות מר בלחייב בירך את כל המתמודדים. לגבי אי התמודדותו של מר מלאייב, הרי שהכרזנו בכל בתי הכנסת ובפני כל האנשים שמתקיימים פריימריז בקרב הקהילה וכל אדם עשה את בחירתו האישית. אנחנו מחוזקים מאוד מכמות האנשים שהגיעו ומרוצים מהבחירה. נלך חזק עד הסוף במירוץ למועצה".

בלחייב. יצליח להיכנס למועצה?

לחץ להמשך קריאה