צור עימנו קשר

בחירות 2018

הקרב על העבודה

הפריימריז לראשות מפלגת העבודה בעיר יתקיימו ב-30 באפריל. שני המועמדים, יוסי סולימני ואליאור עמר, גייסו בימים האחרונים מתפקדים חדשים. אחרי תלמידי הישיבה הליטאית, בני משפחת הקבלנים וקנין התפקדו גם הם, ככל הנראה בניסיון למנוע את בחירתו של עמר, שאמר: "מוכיח כמה הפוליטיקה בקריית מלאכי זקוקה לשינוי". סולימני בתגובה: "צר לי על העיסוק הנלוז"

פורסם

בתאריך

עשרות מבני משפחת וקנין, שבנתה את פרויקט "לב הפארק", התפקדו בשבוע שעבר למפלגת "העבודה", ככל הנראה על מנת למנוע את בחירתו האפשרית של אליאור עמר בפריימריז שייערכו בסוף החודש הבא. הוקנינים צפויים לתמוך במועמדותו של חבר המועצה יוסי סולימני, שצפוי להתמודד ראש בראש מול עמר על ההובלה בסניף "העבודה".

רגע לפני חג הפסח הודיעו במטה הארצי של המפלגה כי הבחירות המקדימות בהן ייבחר המועמד שיוביל את הסניף בבחירות המוניציפליות בקריית מלאכי באוקטובר 2018 ייערכו ב-30 לאפריל, בעוד חודש בדיוק. במקביל הודיעו במפלגה כי כל מי שיתפקד עד יום שני שעבר יוכל להצביע בבחירות, כך ששני המועמדים, עמר וסולימני, החלו במירוץ נגד הזמן על מנת לגייס מתפקדים נוספים לאמתחתם. בעוד במטהו של עמר הודיעו כי גייסו כ-50 מתפקדים נוספים בימים האחרונים בטרם מועד סגירת ההרשמה, מקורבים לסולימני אמרו כי כ-60 מתפקדים חדשים התגייסו עבורו בימים אלו.

מבט על רשימת המתפקדים החדשים מגלה כאמור כי בין המתפקדים החדשים גם רבים מבני משפחתם של שמעון ויוסי וקנין, היזמים שבנו את פרוייקט "לב הפארק". מעבר להתפקדותו של הקבלן יוסי וקנין עצמו, התפקדו גם ילדיו כמו גם ילדיו של אחיו, שמעון וקנין. שמעון וקנין עצמו לא התפקד ככל הנראה עקב האיסור על התפקדות למפלגה של אדם שהורשע בפלילים, כאשר וקנין אכן הורשע בפלילים בפרשת "לב הפארק".

התפקדותם של בני משפחת וקנין נעשתה שבועות ספורים בלבד לאחר שסולימני העלה לדיון בוועדת התכנון והבנייה של מועצת העיר – בצוותא עם דוד גלעם – את הבקשה לדון באישור שלוש הקומות העליונות בפרויקט "לב הפארק", אשר כידוע נבנו בניגוד לחוק ונאסרו לאכלוס על ידי בית המשפט העליון. ההתפקדות של בני המשפחה באה ככל הנראה כדי לנסות לסייע לסולימני לנצח את עמר. שבועיים לפני התפקדותם של בני המשפחה, העלה עמר לעמוד הפייסבוק שלו ביקורת חריפה נגד הכוונה לדון ולאשר את שלוש הקומות העליונות ב"לב הפארק", וטען כי הדבר נוגד את האינטרס הציבורי ומהווה מתן פרס לעבריינים. התפקדותם של בני המשפחה למפלגת "העבודה" התרחשה לאחר פוסט זה, ויש להניח שכתגובה אליו.

יש להזכיר כי בשנותיו כעיתונאי הרבה עמר לתקוף את האחים וקנין ואת חברתם, "ש.י. שפץ וקנין בע"מ", בין היתר על רקע העבירות הפליליות שנעשו בפרשת "לב הפארק" ואותן חשף עמר בזמנו, אך גם בנושאים אחרים. יש לציין כי זוהי אינה הפעם הראשונה בה תומכים בלתי צפויים מתגייסים לטובתו של סולימני: לפני כחודשיים נודע כי עשרות תלמידי ישיבה חרדים-ליטאים מישיבתו של הרב יהודה עמית התפקדו למפלגת העבודה, גם כן כדי לסייע לסולימני להיבחר. סולימני טען בזמנו כי תלמידי הישיבה התפקדו למפלגה עקב רצונה של המפלגה להיפתח לקהלים חדשים. ל"המקור" נודע כי נוסף לכל אלו, פעלו השבוע גם מנהל מחלקת כוח האדם המושעה של העירייה, אבי עמית וכן חבר המועצה גדעון מהרי, שהתפקד בעצמו למפלגת "העבודה", כדי לגייס מתפקדים חדשים- ככל הנראה במטרה לסייע לסולימני.

לב הפארק

בנייני לב הפארק בקריית מלאכי

מנגד, עמר קיבל סיוע מחברו ומקורבו, חבר המועצה שי סיום. נציין כי לעומת מהרי, סיום עצמו לא התפקד ל"העבודה". לפי מידע שהגיע לידי "המקור", סך כל המתפקדים במפלגה כיום עומד על 902, מתוכם כ-780 פקודים חדשים שהתפקדו למפלגה בחודשים האחרונים. עם זאת, מספר זה אינו סופי והוא עשוי להיות נמוך במקצת בעקבות בדיקות וסינונים שצפויה המפלגה הארצית לערוך.

בתגובה לדברים אמר השבוע עמר: "בחודשים האחרונים פקדתי למפלגה למעלה מ-420 מתפקדים, שרובם ככולם באו מאהבה ומתוך רצון לסייע לי לנצח כי הם מאמינים בי ובדרך שאני מציע. אינני עוסק במיפקד נגד, אלא במיפקד בעד. המתפקדים שהתפקדו למפלגה בעקבותיי עשו זאת כי הם רוצים פוליטיקה אחרת, שונה וישרה. המיפקד שנערך נגדי רק מוכיח כמה הפוליטיקה בקריית מלאכי רקובה ונגועה בשחיתות ובאינטרסים אישיים, וכמה היא זקוקה לניעור ולשינוי. גם היום אני משוכנע שהאור יגבר על החושך ואני אנצח".

העלה לדיון לאשר את שלושת הקומות בלב הפארק, וזכה לתמיכתם של קבלני הבנייה

יוסי סולימני מסר בתגובה: "המיפקד האחרון מוכיח שהציבור ממשיך לתת בנו את אמונו. אני שבע רצון שתושבים מכל הגוונים והמגזרים רואים בנו את מובילי הדרך, הדרך שגם תנצח. צר לי על העיסוק הנלוז של חלקים מאיתנו אשר מערערים על זכותם הבסיסית והלגיטימית של תושבי העיר להתפקד ולקחת חלק בעשיה הפוליטית והציבורית בעיר. דווקא בימים אלו של חג המסמל אחדות ואהבת ישראל, חשוב שנעסוק פחות בפילוג ושנאה אלא יותר במאחד ובאהבת איש את רעהו. אבקש לחבק את כל המצטרפים החדשים ולאחל חג פסח כשר ושמח לכל עם ישראל".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.