צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

בחירות 2018

הקרב על העבודה

הפריימריז לראשות מפלגת העבודה בעיר יתקיימו ב-30 באפריל. שני המועמדים, יוסי סולימני ואליאור עמר, גייסו בימים האחרונים מתפקדים חדשים. אחרי תלמידי הישיבה הליטאית, בני משפחת הקבלנים וקנין התפקדו גם הם, ככל הנראה בניסיון למנוע את בחירתו של עמר, שאמר: "מוכיח כמה הפוליטיקה בקריית מלאכי זקוקה לשינוי". סולימני בתגובה: "צר לי על העיסוק הנלוז"

פורסם

בתאריך

עשרות מבני משפחת וקנין, שבנתה את פרויקט "לב הפארק", התפקדו בשבוע שעבר למפלגת "העבודה", ככל הנראה על מנת למנוע את בחירתו האפשרית של אליאור עמר בפריימריז שייערכו בסוף החודש הבא. הוקנינים צפויים לתמוך במועמדותו של חבר המועצה יוסי סולימני, שצפוי להתמודד ראש בראש מול עמר על ההובלה בסניף "העבודה".

רגע לפני חג הפסח הודיעו במטה הארצי של המפלגה כי הבחירות המקדימות בהן ייבחר המועמד שיוביל את הסניף בבחירות המוניציפליות בקריית מלאכי באוקטובר 2018 ייערכו ב-30 לאפריל, בעוד חודש בדיוק. במקביל הודיעו במפלגה כי כל מי שיתפקד עד יום שני שעבר יוכל להצביע בבחירות, כך ששני המועמדים, עמר וסולימני, החלו במירוץ נגד הזמן על מנת לגייס מתפקדים נוספים לאמתחתם. בעוד במטהו של עמר הודיעו כי גייסו כ-50 מתפקדים נוספים בימים האחרונים בטרם מועד סגירת ההרשמה, מקורבים לסולימני אמרו כי כ-60 מתפקדים חדשים התגייסו עבורו בימים אלו.

מבט על רשימת המתפקדים החדשים מגלה כאמור כי בין המתפקדים החדשים גם רבים מבני משפחתם של שמעון ויוסי וקנין, היזמים שבנו את פרוייקט "לב הפארק". מעבר להתפקדותו של הקבלן יוסי וקנין עצמו, התפקדו גם ילדיו כמו גם ילדיו של אחיו, שמעון וקנין. שמעון וקנין עצמו לא התפקד ככל הנראה עקב האיסור על התפקדות למפלגה של אדם שהורשע בפלילים, כאשר וקנין אכן הורשע בפלילים בפרשת "לב הפארק".

התפקדותם של בני משפחת וקנין נעשתה שבועות ספורים בלבד לאחר שסולימני העלה לדיון בוועדת התכנון והבנייה של מועצת העיר – בצוותא עם דוד גלעם – את הבקשה לדון באישור שלוש הקומות העליונות בפרויקט "לב הפארק", אשר כידוע נבנו בניגוד לחוק ונאסרו לאכלוס על ידי בית המשפט העליון. ההתפקדות של בני המשפחה באה ככל הנראה כדי לנסות לסייע לסולימני לנצח את עמר. שבועיים לפני התפקדותם של בני המשפחה, העלה עמר לעמוד הפייסבוק שלו ביקורת חריפה נגד הכוונה לדון ולאשר את שלוש הקומות העליונות ב"לב הפארק", וטען כי הדבר נוגד את האינטרס הציבורי ומהווה מתן פרס לעבריינים. התפקדותם של בני המשפחה למפלגת "העבודה" התרחשה לאחר פוסט זה, ויש להניח שכתגובה אליו.

יש להזכיר כי בשנותיו כעיתונאי הרבה עמר לתקוף את האחים וקנין ואת חברתם, "ש.י. שפץ וקנין בע"מ", בין היתר על רקע העבירות הפליליות שנעשו בפרשת "לב הפארק" ואותן חשף עמר בזמנו, אך גם בנושאים אחרים. יש לציין כי זוהי אינה הפעם הראשונה בה תומכים בלתי צפויים מתגייסים לטובתו של סולימני: לפני כחודשיים נודע כי עשרות תלמידי ישיבה חרדים-ליטאים מישיבתו של הרב יהודה עמית התפקדו למפלגת העבודה, גם כן כדי לסייע לסולימני להיבחר. סולימני טען בזמנו כי תלמידי הישיבה התפקדו למפלגה עקב רצונה של המפלגה להיפתח לקהלים חדשים. ל"המקור" נודע כי נוסף לכל אלו, פעלו השבוע גם מנהל מחלקת כוח האדם המושעה של העירייה, אבי עמית וכן חבר המועצה גדעון מהרי, שהתפקד בעצמו למפלגת "העבודה", כדי לגייס מתפקדים חדשים- ככל הנראה במטרה לסייע לסולימני.

לב הפארק

בנייני לב הפארק בקריית מלאכי

מנגד, עמר קיבל סיוע מחברו ומקורבו, חבר המועצה שי סיום. נציין כי לעומת מהרי, סיום עצמו לא התפקד ל"העבודה". לפי מידע שהגיע לידי "המקור", סך כל המתפקדים במפלגה כיום עומד על 902, מתוכם כ-780 פקודים חדשים שהתפקדו למפלגה בחודשים האחרונים. עם זאת, מספר זה אינו סופי והוא עשוי להיות נמוך במקצת בעקבות בדיקות וסינונים שצפויה המפלגה הארצית לערוך.

בתגובה לדברים אמר השבוע עמר: "בחודשים האחרונים פקדתי למפלגה למעלה מ-420 מתפקדים, שרובם ככולם באו מאהבה ומתוך רצון לסייע לי לנצח כי הם מאמינים בי ובדרך שאני מציע. אינני עוסק במיפקד נגד, אלא במיפקד בעד. המתפקדים שהתפקדו למפלגה בעקבותיי עשו זאת כי הם רוצים פוליטיקה אחרת, שונה וישרה. המיפקד שנערך נגדי רק מוכיח כמה הפוליטיקה בקריית מלאכי רקובה ונגועה בשחיתות ובאינטרסים אישיים, וכמה היא זקוקה לניעור ולשינוי. גם היום אני משוכנע שהאור יגבר על החושך ואני אנצח".

העלה לדיון לאשר את שלושת הקומות בלב הפארק, וזכה לתמיכתם של קבלני הבנייה

יוסי סולימני מסר בתגובה: "המיפקד האחרון מוכיח שהציבור ממשיך לתת בנו את אמונו. אני שבע רצון שתושבים מכל הגוונים והמגזרים רואים בנו את מובילי הדרך, הדרך שגם תנצח. צר לי על העיסוק הנלוז של חלקים מאיתנו אשר מערערים על זכותם הבסיסית והלגיטימית של תושבי העיר להתפקד ולקחת חלק בעשיה הפוליטית והציבורית בעיר. דווקא בימים אלו של חג המסמל אחדות ואהבת ישראל, חשוב שנעסוק פחות בפילוג ושנאה אלא יותר במאחד ובאהבת איש את רעהו. אבקש לחבק את כל המצטרפים החדשים ולאחל חג פסח כשר ושמח לכל עם ישראל".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

משחק הכיסאות של מישל

סגן ראש העירייה, מישל טפירו, צפוי להתמנות לתפקיד יו"ר המועצה הדתית מיד לאחר הבחירות הקרובות. כך טענו השבוע גורמים בכירים בעירייה. "שמעתי את הדברים. לא יודע מאיפה זה הגיע", אמר השבוע טפירו. הרב יוסף בלוי, המכהן כיום כיו"ר המועצה הדתית, מסר בתגובה: "מקווה שהקב"ה יעניק לי אריכות ימים שאוכל להגיע לבחירות. אקבל כל החלטה של הרב חיים פינטו שליט"א"

פורסם

בתאריך

על ידי

האם מערכת הבחירות המתקרבת תוביל לשינויים דרמטיים בשדרה הניהולית של המועצה הדתית המקומית? זו לפחות התמונה המסתמנת על פי גורמים שונים בעירייה, שסיפרו לאחרונה כי סגן ראש העירייה המכהן, מישל טפירו, יתמנה מיד לאחר הבחירות לתפקיד יו"ר המועצה הדתית ויחליף את היו"ר המכהן, הרב יוסף בלוי.

לטענת הגורמים, טפירו מנסה להגיע בשבועות האחרים להסכמה עם חברי סיעתו 'מאמינים' וראש העירייה זוהר, לפיה במידה ולא ימשיך לכהן כסגן ראש העירייה בשכר הוא יפנה את מקומו במועצת העיר ויתמנה לתפקיד יו"ר המועצה הדתית במקומו של היו"ר המכהן, הרב יוסף בלוי.

בשיחה שקיים עם "המקור" סיפר השבוע הרב בלוי כי הוא שמע על הדברים מפי מספר גורמים בלתי רשמיים, אולם לא קיבל כל פנייה המאמתת את השמועה, "פנו אלי מספר אנשים ואמרו שמישל טפירו עומד להחליף אותי. אני אישית לא שמעתי על זה, כך שאין לי מה להגיב לדברים", אמר בלוי.

לשאלה האם יסכים לפנות את מקומו למען טפירו ענה בלוי כי: "קודם כל אני מקווה שהקדוש ברוך הוא יעניק לי אריכות ימים ושאוכל להגיע לתקופה של הבחירות. כל חמש שנים בוחרים מחדש את אנשי המועצה הדתית, ומי שעושה את זה הוא הרב חיים פינטו שליט"א. כל החלטה שהוא יקבל אני אקבל בברכה".

אל הדברים של בלוי הצטרף גם טפירו עצמו, לפחות באופן רשמי, וטען כי הוא מכיר את הרחשים אך כרגע אין לו כל כוונה לוותר על מקומו במועצת העיר. עם זאת, השאיר טפירו פתח לאפשרות שיעבור למועצה הדתית, כשאמר כי לאחר הבחירות הכל אפשרי, "שמעתי את הדברים ואני לא יודע מאיפה זה הגיע. כרגע אני עוסק בחיבורים לסיעה (ש"ס, ה"ה) וכמובן במטרה לשרת את הציבור גם בחמש השנים הבאות בתור חבר מועצה".

טפירו הוסיף כי בבחירות הקרובות ש"ס וחב"ד ירוצו שוב תחת רשימה אחת, 'מאמינים'.

חרף אמירותיהם של שני האישים המרכזיים בסוגיה, הרי שגורמים במערכת הפוליטית התעקשו השבוע כי המצב שונה לחלוטין מההצהרות הרשמיות, וגרסו כי טפירו כבר קיבל מסרים לפיהם הוא לא יכהן כסגן ראש העירייה בקדנציה הבאה, "טפירו משאיר הכל פתוח עד אחרי הבחירות. בחדרי חדרים כבר הגיעו להסכמים", אמר גורם פוליטי בכיר, שהוסיף: "במקרה בו טפירו יתמנה ליו"ר המועצה הדתית שמעון חזן יקבל את תפקיד הסגן בשכר. זו עשויה להיות פשרה שתעזור לכל הצדדים", סיכם.

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

התמיכה בטפירו נסדקת

שני רבנים וראשי כוללים מקומיים הודיעו הערב (חמישי) כי לא יתמכו בסגן ראש העירייה ויו"ר ש"ס המקומית, מישל טפירו, בבחירות הקרובות. "כמעט כל ראשי הכוללים בעיר לא מוכנים להמשיך עם טפירו", אמר הרב ישראל שייבה, שהוסיף כי התמיכה תועבר לשלומי מלכה. טפירו בתגובה: "שיבושם להם. אני ממשיך להיות יו"ר התנועה המקומית ולהוביל יחד עם חב"ד את הציבור החרדי והכללי"

פורסם

בתאריך

על ידי

הרב ישראל שייבה, אחד מנציגיו של הרב יהודה עמית מישיבת קריית מלאכי הליטאית, הודיע הערב (חמישי) בשיחה עם המקור כי כמה רבנים בעיר מתכוונים למשוך את תמיכתם מסגן ראש העירייה מישל טפירו בבחירות הקרובות ולהעמיד במקומו כנציגם את שלומי מלכה. לטענתו של שייבה, התמיכה בטפירו במערכת הבחירות האחרונה הייתה טעות, ועל כן החליטו מספר וראשי כוללים מקומיים להסיר את התמיכה בו כנציג ש"ס בבחירות הקרובות.

"אנחנו לא תומכים במישל טפירו בבחירות הקרובות", אמר שייבה בשיחה עם "המקור אונליין" הערב, והוסיף: "אין לנו שום דבר איתו וזו הייתה טעות שתמכנו בו בבחירות הקודמות, למרות שהיה איתו את שלומי מלכה שתיפקד יפה מאוד ודאג לציבור החרדי והכללי".

לשאלתנו מיהם אותם רבנים וראשי כוללים מקומיים שהחליטו להסיר את התמיכה בטפירו, אמר שייבה כי "יש כמה ראשי כוללים מקומיים שחושבים שמישל טפירו לא מתאים. יש כאלה שחושבים על מועמדים אחרים שייצגו אותם, אבל כמעט כולם לא מוכנים להמשיך עם טפירו. זה עניין של שבוע-שבועיים עד שנגבש את כולם".

אתם מתכוונים להדיח את מישל מראשות הסיעה?

"אנחנו לא חייבים שהוא יודח. יכול להיות שיש לו את קהל הבוחרים שלו והוא ייבחר, כפי שהוא טוען. תמיד הוא אומר שהוא שווה מנדט וחצי לבד, אז עכשיו הוא יצטרך להוכיח את זה בלי הציבור החרדי".

יש לכם מועמד חדש אליו תעבירו את תמיכתכם?

"אנחנו מריצים את שלומי מלכה. בשנים האחרונות נוכחנו לדעת שמדובר באדם אינטליגנט שעבד מאוד קשה. אדם רציני. אנחנו מתעסקים עם אדם ברמה הרבה יותר גבוהה ונתמוך בו בבחירות".

יש לציין כי בשלב זה רק שני רבנים שותפים בפומבי להודעה זו.

מישל טפירו מסר בתגובה לדברים "שיבושם להם, זו זכותם הדמוקרטית. אני ממשיך בדרך של הרב עובדיה יוסף זצ"ל. דרך שמתחברת עם כל העיר ולא דרך קיצונית. יש לי תנועה מעליי, מועצת חכמי התורה. הם הבוס. אני ממשיך להיות היו"ר של התנועה המקומית. ש"ס ממשיכה בדרך של הרב עובדיה. הציבור החרדי אחריי ברוך ה'. אני נמצא בשטח כל הזמן. יש פעילות, יש עשייה. הסיבה שהם פועלים כך היא שהם אנשים של אלי ישי. עד היום הפעילו עליי לחצים שאסכים ששלומי מלכה יהיה מספר 2 שלי ולא הסכמתי. מלכה הוא אולי איש של ש"ס, אבל הוא אמר כבר שהוא עובר לאלי ישי. אלה לא אנשים שבאים מהשטח של ש"ס. לרב עמית יש את הציבור שלו ולש"ס יש את שלה, שזה אומר ריצה משותפת יחד עם חב"ד. אנחנו נמשיך להוביל את הציבור החרדי והכללי בעיר".

 

טפירו. מאבד את תמיכתם של שני ראשי כוללים מקומיים

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

"תמיכה? אני לא שייך לאף אחד"

יעקב טלה, מספר 2 ברשימת הקהילה האתיופית למועצת העיר, מודה בשיחה עם "המקור" כי הוא שומע את הדיבורים על כך שיעניק את תמיכתו למי מהמועדים במירוץ לראשות העיר באופן חד צדדי גם במחיר פגיעה באיחוד הקהילה, ומצהיר: "כאן רק בשביל הקהילה. לא רוצה אף אחד למעט הצלחתה. "גם חברי המועצה המכהנים, סיום ומהרי, מיישרים קו ומבהירים את עמדתם

פורסם

בתאריך

על ידי

הרחוב הפוליטי בעיר (ולא רק הוא) מתחיל לחוש את בחירות 2018 באוויר- מה שמוליד פגישות ארוכות, ניסיונות איחוד בין גורמים שונים והסכמים וסיכומים בין כלל השחקנים.
אחת הקהילות החזקות והמשמעותיות בבחירות הקרובות, וכזו שכל מועמד ישמח לזכות בתמיכתה, היא קהילת יוצאי אתיופיה- ששדרגה עצמה לקראת הבחירות המקומיות הקרובות והציגה רשימה מאוחדת ומשותפת במטרה לממש את כוחה האלקטורלי.

על כן, בחודשים האחרונים נשמעים מועמדים רבים ומקורביהם מצהירים על תמיכת הרשימה של הקהילה בהם, ומספרים על איחוד זה או אחר בעזרת אחד מבין אנשי הרשימה.
אחד מהם, המוצב במקום השני ברשימה הוא יעקב טלה, שהצטרף לפוליטיקה רק לאחרונה ונחל הצלחה כבירה בפריימריז ההיסטוריים של הקהילה לפני כשלושה חודשים.
בשיחה עם "המקור" השבוע נשאל טלה בעניין האמירות השונות לפיהם הוא מצוי בכיסו של מי מהמועמדים לראשות העיר, וכי בשום סיטואציה לא יאפשר את הענקת תמיכתה של הקהילה האתיופית למועמד אחר. "אני לא שייך לאף אחד. אני כאן אך ורק למען הקהילה", אמר טלה, הנחשב למקורבו של ראש העירייה אליהו זוהר ולאיש הציונות הדתית.

אלא שמקורביו של זוהר, הזוכה לתמיכה מצידם של מספר פוליטיקאים ותיקים, המשיכו לטעון גם השבוע כי תמיכה של הקהילה האתיופית במועמד אחר לא אפשרית, והזכירו את ישיבת המועצה ערב הפריימריז של הקהילה, במהלכה התעורר ויכוח סוער בין ממלא מקום ראש העירייה, שמעון חזן, לבין חברי המועצה מטעם הקהילה האתיופית שי סיום וגדעון מהרי, בסיומו טען חזן כי טלה הוא איש של זוהר.
"טלה איש של זוהר. הוא לא ילך עם אף אחד אחר, בטח לא עם האלטרנטיבות שנזרקות באוויר. לאן מהרי פונה כולנו יודעים, וכך גם לגבי סיום. בסופו של דבר כל אחד יסתכל על טובתו האישית ולא על טובת הקהילה", אמרו מקורביו של ראש העירייה השבוע.

אלא שטלה, כאמור, כלל לא אוהב את האמירות הללו, ומבטיח כי מי שעומדת לנגד עיניו היא הקהילה האתיופית, "כולם זורקים דברים שמשרתים את האינטרסים שלהם. בשבוע שעבר שמעתי שאני רוצה את מוטי מלכה, עכשיו אני שומע שאני רוצה את אליהו זוהר. כדאי שכולם ידעו שאני לא רוצה אף אחד למעט את הצלחת הקהילה".

לדבריו של טלה, מצב הקהילה היום בעיר מחייב שיפור, והוא וחבריו למפלגה יצטרכו ללכת עם מי שיוכל לעשות הכי הרבה לטובת מטרה זו, "ברגע שיהיה סקר נחליט יחד כל חברי הסיעה במי לתמוך. אנחנו צריכים לחשוב מה טוב לקהילה שאותה אנחנו באים לשרת, ומי יעשה בשבילה הכי הרבה", אמר טלה והוסיף, "אני לא חושב שיהיה נכון ללכת לשבת באופוזיציה, כי משם הקול שלך לא משפיע. חשוב להיות חלק מהקואליציה, אבל כמובן שצריך לקבל משהו בתמורה לכך. אני וחברי למפלגה מגיעים לייצג קהילה שלמה ולא כל אחד את עצמו", סיכם.

גם חברי המועצה שי סיום וגדעון מהרי סיפרו השבוע כי הם לא אוהבים את הדיבורים של מועמדים קיימים ופוטנציאלים על כך שרשימת הקהילה בכיסם, והבטיחו כי האיחוד יישמר למורת רוחם של מי שמקווים לפירוקו, "לא היה ולא יהיה דבר כזה", אמר מהרי, שהוסיף, "בנינו כאן משהו על מנת להרים את הקהילה ולא ניתן לאף אחד להרוס אותו. כולם יכולים להגיד דברים, אנחנו נשארים ביחד".

שי סיום, יו"ר הרשימה המאוחדת, הסכים גם הוא עם חבריו לרשימה. "כל מועמד כזה או אחר שטוען שקהילת יהודי אתיופיה בכיסו, מוטב שייחשב מסלול מחדש. אמירות מהסוג הזה מזלזלות, לא מכבדות ואף גורמות לסלידה. הקהילה עברה שינוי אדיר בכל הקשור להבנת יכולותיה הפוליטיות בעיר ונבחריה יעשו כל שביכולתם בכדי לדאוג לכך שכוחה של הקהילה יישאר מאוחד ויבוא לידי ביטוי בבחירות הקרובות", סיכם סיום.
כעת, ימתינו בזירה הפוליטית להחלטת אנשי הקהילה לגבי הענקת תמיכתם למי מבין המועמדים, הנאמדת בכ-1500 קולות ומהווה כ-%15 לפחות מסך קולות הבוחרים.

לחץ להמשך קריאה