צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

בחירות 2018

הקרב על העבודה

כ-900 בעלי זכות הצבעה יבחרו מחר את יושב ראש סניף מפלגת העבודה המקומי- אליאור עמר או יוסי סולימני. במערכת הפוליטית ממתינים בציפייה רבה לתוצאות האמת, ומנסים לעזור למועמד המועדף עליהם לנצח בקרב המסקרן. "הזדמנות בלתי חוזרת לשינוי אמיתי", אמר בשבוע שעבר עמר. סולימני: "אמשיך לפעול למען הציבור כפי שעשיתי כל השנים"

פורסם

בתאריך

אחרי חודשים ארוכים של הכנות וציפיות, יתייצבו מחר העיתונאי והפעיל החברתי לשעבר אליאור עמר וחבר המועצה הוותיק יוסי סולימני לקרב ראש בראש בסופו ייקבע מי יעמוד בראשות סניף מפלגת "העבודה" בקריית מלאכי.

זה היה מסע סוער ורווי יצרים שנמשך מאז הודיע עמר לראשונה על עזיבתו את עולם התקשורת לטובת העולם הפוליטי, לפני כחצי שנה. המירוץ נפתח רשמית בחודש נובמבר, אז הודיע עמר כי יתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה והצהיר כי פקד לשם כך מאות תושבים חדשים למפלגה שמאמינים בדרכו והתפקדו על מנת לסייע לבחירתו. מנגד, סולימני לא הודיע אמנם מעולם באופן רשמי שיתמודד בפריימריז של הסניף המקומי של המפלגה, אולם הוא פעל מתחת לפני השטח לשם הכנת הקרקע להתמודדותו, ולפני כשבועיים אכן הגיש את טופס המועמדות במשרדי המפלגה בתל אביב.

ביום ראשון שעבר ערך סולימני כנס אליו הגיעו כמאה בני אדם ביניהם שבעה חברי כנסת, בהם עמיר פרץ, שהביע תמיכה נלהבת במועמדותו. אל הכנס הגיעו גם כמה דמויות מוכרות בעיר, בהן חבר המועצה בוריס בורוכוב, גבי אלוש, אלי ביטון וכן ראש העירייה אליהו זוהר שהגיע לזמן קצר. תמיכתו של ח"כ פרץ בסולימני ייתכן ובאה על רקע העובדה כי עמר זוכה לתמיכתו של יו"ר המפלגה, אבי גבאי, וכן של חברת הכנסת שלי יחימוביץ' שאף הגיעה לכנס הרמת כוסית שערך לפני חג הפסח. גבאי ויחימוביץ' נחשבים ליריבים פוליטיים חריפים של פרץ. עמר גם זכה לתמיכה פומבית של פרופ' יפעת ביטון, ילידת העיר שהייתה מועמדת לכהונת שופטת בבית המשפט העליון ומונתה השבוע לדירקטורית בבנק ישראל.

חדש מול ישן

קצת פחות מ-900 בעלי זכות הצבעה יוכלו לבחור בין חבר המועצה הוותיק סולימני לבין הפוליטיקאי הטרי עמר. לפי הודעת המפלגה, הבחירות יתקיימו במבנה בית החייל בעיר, כאשר הקלפיות ייפתחו ב-10 בבוקר וייסגרו בתשע בערב. ההצבעה תתאפשר באמצעות הצגת תעודה מזהה הכוללת תמונה בלבד.

סולימני, בן 53, נשוי בשנית ואב לארבעה, נחשב לפוליטיקאי ותיק מאוד. הוא חבר מועצה מזה 29 שנים. הוא כיהן פעמיים כסגן ראש העירייה וכממלא מקום, בפעם האחרונה בתקופתו של ראש העירייה לשעבר מוטי מלכה. בבחירות האחרונות התמודד ברשימה עצמאית לראשות העירייה ולמועצת העיר, אך למרות תמיכת מחצית מהקהילה האתיופית זכה ל-14 אחוזי תמיכה בלבד. הוא קיבל שני מנדטים לאחר שניצח בהטלת מטבע את רשימתו של דוד גלעם, אף שרשימתו של גלעם קיבלה מספר רב יותר של קולות.

עמר, שיחגוג בחודש הבא את יום הולדתו ה-29, הודיע כאמור על כניסתו לפוליטיקה לפני כחצי שנה, לאחר 12 שנים בהן היה איש תקשורת. הוא החל את דרכו ככתב חברה ונוער בעיתון "המקומון", ועם השנים התקדם עד שמונה לעורך העיתון. ב-2013 עזב את העיתון וכעבור פחות משנה מונה לשמש כעורך ראשי בעיתון "המקור". במקביל ועד היום משמש עמר כקצין הסברה במילואים בפיקוד העורף. זוהי ההתמודדות הראשונה של עמר בפוליטיקה המקומית, ובראיונות שהעניק לכלי התקשורת הסביר כי החליט להצטרף לפוליטיקה לאחר שנים שליווה את המערכת הפוליטית מתוקף תפקידו כעיתונאי, ולאחר שראה כיצד מתקבלות החלטות על בסיס אינטרסים זרים ולא על בסיס האינטרסים הציבוריים.

במערכת הפוליטית כוססים ציפורניים בציפייה לזהותו של המנצח בפריימריז בין עמר לסולימני, ופוליטיקאים ועסקנים פוליטיים רבים לא נשארו אדישים ובחשו עמוק בצלחת ההתמודדות. כך למשל זכה סולימני לתמיכתו של חבר המועצה גדעון מהרי, שסיים שלישי בפריימריז של הקהילה האתיופית, וכן של חברי מועצה נוספים, בהם מישל טפירו שפקד למפלגה כמה מבני משפחתו. סולימני זכה גם לתמיכתם המפתיעה של עשרות חרדים-ליטאים מישיבתו של הרב יהודה עמית בקריית מלאכי. מדובר בקהילה הנחשבת שמרנית מאוד, שאינה מעורה בדרך כלל בענייני העיר, ובין היתר שומרת על מערכת חינוך עצמאית ונפרדת. לפני כחצי שנה חשפנו כאן ב"המקור" מסמך שנחתם בין היתר על ידי הרב עמית, ובו נקבע כי יוקם גן מיוחד לטובת הורים המעוניינים בשמירה יתרה ואף קיצונית על כללים בנוגע להחזקת טלפון סלולרי והימצאותה של טלוויזיה בבית. במסמך נכתב כי הורים שיבקשו לשלוח את ילדיהם לגנים אלו יידרשו לקבל אישור מוועדה רוחנית מיוחדת שתוקם ותבחן את מידת הדתיות שלהם. לדברי סולימני, התפקדותם של אנשי הקהילה החרדית נעוצה בחברות רבת שנים בינו לבינם, והוא הצהיר כי מדובר ב"הצטרפות של קהלים חדשים למפלגה". סולימני זכה גם לחיזוק מבני משפחת הקבלנים וקנין, שכמה עשרות מהם התפקדו למפלגה, ככל הנראה על מנת לחסום את דרכו של עמר. התפקדותם של בני משפחת וקנין באה זמן קצר לאחר שסולימני העלה בצוותא עם דוד גלעם בקשה לדון ולאשר את 3 הקומות העליונות בפרוייקט "לב הפארק" הבלתי חוקי, למרות פסיקת בית המשפט העליון בסוגיה.

לעומת זאת, עמר זכה בעיקר לתמיכה של אנשים פרטיים שלא התפקדו לרוב באופן מאורגן, וכן של רבים מחבריו ומכריו. עמר כן זכה לתמיכה גם מחבר המועצה שי סיום, שסיים במקום הראשון בפריימריז של הקהילה האתיופית ונחשב לחברו הטוב. סיום עצמו אמנם לא התפקד למפלגה, אולם רבים מבני משפחתו עשו זאת כדי לתמוך במועמדותו של עמר. השבוע זכה עמר גם לתמיכתו הפומבית של יוסף מור יוסף, אחד מוותיקי מפלגת העבודה בקריית מלאכי.

מנסים לשכנע

בשבוע החולף עסקו שני המועמדים בהכנות לקראת יום הבחירות, ובשיחות שכנוע אחרונות עם מתלבטים, אשר יש להניח כי יימשכו לאורך סוף השבוע. ועדת הקלפי שתנהל את יום הבחירות בעיר תהיה ניטרלית, ותגיע מטעמה של המפלגה. לכל אחד מהמועמדים יהיו נציגים שייפקחו על הליך הבחירות, כאשר הקלפיות ייסגרו כאמור בשעה תשע בערב, אז יחל הליך הספירה. על פי ההערכות, תוצאות אמת צפויות לקראת השעה 22:30, זאת אלא אם שעות ההצבעה יוארכו עקב עומסים אפשריים בקלפיות בסמוך לשעת הסגירה המתוכננת.

עמר אמר בשבוע שעבר: "יש לנו הזדמנות בלתי חוזרת לעשות בקריית מלאכי שינוי אמיתי, לשנות את התרבות הפוליטית ולהחזיר את תפקידם של נבחרי הציבור למקורות: לשרת את הציבור. הבחירות ביום שני לא יהיו קלות, ואני קורא לכל מי שיש לו זכות הצבעה לבוא להצביע, ולהצביע לפי פרמטר אחד בלבד: מי ישרת אתכם, את הציבור ואת העיר נאמנה. מאות החברים שהצטרפו אלינו בחודשים האחרונים מוכיחים שקריית מלאכי צמאה לשינוי של ממש, ולא בעוד מאותו דבר. אני מבטיח שאם תינתן לי ההזדמנות חובת ההוכחה תהיה עליי, ואעשה הכל על מנת לשרת את הציבור- ורק אותו".

המועמד השני, יוסי סולימני, אמר: "אני גאה לעמוד בראש תנועה אשר פקדה לשורותיה למעלה מ-900 חברים חדשים במהלך החודשים האחרונים, ואשר תהווה כוח חשוב ומשמעותי בבחירות המוניציפליות הקרובות. עבורי באופן אישי מדובר בתעודת כבוד ובהערכה רבה לה אני זוכה מציבור תושבי קריית מלאכי על שנים ארוכות של הקרבה והשקעה למענם ובשבילם. גם בעתיד אמשיך לשרת נאמנה את תושבי העיר, לגייס את חברי הכנסת והשרים למען העיר ומעל הכל אמשיך להיות קשוב לצורכי התושבים ולפעול למענם בעירייה כפי שעשיתי במהלך כל השנים. ביקורם השבוע של שמונה חברי כנסת והבעת התמיכה שלהם בי נוסכת בי הרבה ביטחון לעוד שנים של שירות ציבורי מסור".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

היסטוריה בוכרית

אחרי שנים ארוכות בהן יוצגו בני העדה הבוכרית בעיר על ידי בוריס בורוכוב, שאף כיהן בעבר כסגן ראש העירייה, ייערכו ביום חמישי פריימריז ייחודיים ביוזמת ועד גבאיי בתי הכנסת- שמטרתם לבחור את נציג העדה החדש. המנצח צפוי לרוץ למועצת העיר ברשימה עצמאית. על קו הזינוק: רפי בלחייב, מוטי יעקובוב, ראובן פוזיילוב וברוך פנחסוב

פורסם

בתאריך

על ידי

אחרי מפלגת העבודה, הליכוד והקהילה האתיופית, ייערכו ביום חמישי הקרוב (19.7) הפריימריז של אנשי הקהילה הבוכרית בעיר, בניסיון לקבץ את קולות הבוחרים ולממש את הכוח האלקטורלי הטמון בבני העדה.
מדובר למעשה בפעם הראשונה בה ייערך בעיר פריימריז של העולים מבוכרה, שנחשבו בעבר לתומכים מובהקים בחבר המועצה בוריס בורוכוב- המשמש כיום כחבר מועצה מטעם סיעת "קרית אחת".
במסגרת הפריימריז, שייערכו בבית הכנסת המרכזי של העדה בחב"ד (חבסוב) ויאורגנו על ידי ועד גבאי בית הכנסת של העדה הבוכרית בעיר, יוכלו להצביע רק מי שהינם בני העדה הבוכרית מרחם ומלידה- ולא כפי שנעשה לדוגמא בפריימריז של הקהילה האתיופית, במסגרתם יכלו להצביע גם מי שנישאו לבני העדה. "אנחנו מכירים את כל הבוכרים בעיר. מי שיגיע עם תעודת זהות ונזהה אותו יוכל לבחור", אמר השבוע אחד מחמשת המועמדים בפריימריז, רפי בלחייב, שהתמודד בעבר בבחירות למועצת העיר מטעם רשימת 'מאמינים' ולפני כן מטעם ש"ס.
בלחייב (57) הוסיף כי הוא מעריך שבעיר ישנם למעלה מ-1350 בעלי זכות הצבעה בני העדה הבוכרית, והוסיף כי לא פחות מ-800 מהם יגיעו להצביע ולבחור את הרשימה של הקהילה הבוכרית לבחירות הקרובות. "אנחנו רצים כרגע למועצת העיר. סיכמנו כי מי שינצח יזכה לתמיכתם של האחרים והתחייבנו על כך. באופן אישי אני בטוח בהיותי המועמד בעל הסיכויים הטובים ביותר ואין לי ספק שאסיים במקום הראשון בדרך להובלת העדה".
מתמודד נוסף שהעמיד עצמו לבחירה במסגרת הפריימריז הוא מוטי יעקובוב (39), תושב העיר וחתנו של חבר המועצה בוריס בורוכוב, המסתמן כבעל סיכויים טובים במיוחד לסיים במקומות הראשונים. "מוטי הוא אדם נוח, המשרה אווירה נעימה, לא צועק ולא מתלהם. הוא יוכל להוביל את העדה ולפעול למען השגת האינטרסים שלה בצורה הטובה ביותר", אמר השבוע אחד מתומכיו בשיחה עם "המקור", ויעקובוב עצמו הוסיף: "בשנה האחרונה משפחתי עברה משבר והקהילה הייתה לצדי וחיזקה אותי ואת משפחתי. זה הזמן להחזיר לה. המטרה שלנו היא ליצור עדה מאוחדת וחזקה מתמיד".
ראובן פוזיילוב, המועמד השלישי והצעיר מכולם (24), אמר השבוע בשיחה עם "המקור" כי גם הוא מחזיק בתמיכתה הנרחבת של משפחתו, משפחת פוזיילוב, והעריך כי סיכוייו לנצח טובים. "יש מאחורי הרבה בני משפחה ובעיקר חברה צעירים. פניתי לפוליטיקה כיוון שמטרתי היא לשנות את הכיוון של הצעירים הבוכרים בפרט והצעירים בעיר בכלל. בכל מקרה נתאחד סביב המנצח למען טובת הקהילה".
המתמודד הרביעי והאחרון הוא ברוך פנחסוב, מהנדס אלקטרוניקה בן 37, שעבר להתגורר בעיר לפני מספר שנים אחרי שנישא לתושבת המקום. בשיחה עם "המקור" אמר פנחסוב כי הוא לא רואה בכך שאינו יליד קריית מלאכי בעיה אלקטורלית, וציין כי הוא מתגורר בה כבר שנים ארוכות, "אני במקור אמנם מרמלה, אבל מכירים אותי פה. יותר בחוג הדתי לאומי הבוכרי. הגבאים שמכירים את מעלותיי ויודעים שאני איש של עשייה ביקשו ממני להתמודד עקב כך שיש לי תואר ראשון ואני מרצה במכללת הייטק, כך שאני בא מטעמם. אני מבטיח להיות מישהו שיודע לעמוד על שלו, ולא בובה של מישהו בעירייה. לכן אשמח מאוד אם יבחרו בי, ואם לא- זה גם בסדר. בכל מקרה בהצלחה לכולם ושיהיה טוב לעיר, זה הכי חשוב", סיכם.
גם בני מלאייב, דמות מוכרת ומוערכת בעיר, הצהיר כי יתמודד בפריימריז של העדה הבוכרית ואף ציין כי מזה זמן רב שהוא שוקל כניסה לזירה הפוליטית אך לא עשה זאת כיוון שכיבד את נציג העדה, בוריס בורוכוב.
אלא שאמש (רביעי), הודיע מלאייב במפתיע כי הוא מסיר את מועמדותו, וסיפר בשיחה עם "המקור" כי הבין כבר בתחילת הדרך כי הוא איננו רוצה להיות במקום שלא מכבד את האחר. "לא רוצה להיות במקום מזוהם של ליכלוך. זה לא המקום שלי .באתי עם כוונות טובות של נתינה, עזרה לזולת ואחדות, אך הבנתי שבעולם הזה לא מכבדים את דעתו של מי שחושב אחרת. אני את שלי אמשיך לעשות בשקט", סיכם מלאייב .
ההצבעה בפריימריז תיעשה בפתק אחד, ותחל בשעה 17:00. חמש שעות לאחר מכן, בשעה 22:00 בדיוק, יסגרו הקלפיות ויחל הליך ספירת הקולות בסיומו יוכרז נציג העדה הבוכרית למועצת העיר.

יעקובובוב //

פוזיילוב. פונה לצעירים

פנחסוב. "איש עשייה"

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

"הנהגת העיר מובילה אותנו ביודעין לעיר חרדית"

מנכ"ל העירייה לשעבר והמתמודד לראשות העיר מחדד עמדות מול זוהר: "העיר שאנחנו מכירים משתנה מבלי שנשים לב. הסטטוס קוו מופר באופן קבוע, בתוך עשור נהפוך לעיר חרדית". לדבריו, “כאשר הקואליציה מורכבת כמעט כולה מנציגים של ציבור אחד, אין מי שידאג לציבורים האחרים". העירייה: "עושים הכל לשמור על הסטטוס קוו"

פורסם

בתאריך

על ידי

"בתוך עשור ואפילו פחות מזה נגיע למצב שקריית מלאכי הופכת לעיר חרדית. הסטטוס קוו מופר כאן באופן קבוע, על בסיס יומי, ומבלי שאנחנו מרגישים ומבלי שנשים לב, קריית מלאכי שאנחנו מכירים משתנה. אני איש מאמין בעצמי וחובש כיפה, אבל אני לא יכול להשלים עם מצב שצביונה של העיר משתנה ללא היכר, ואני חושב שמרבית התושבים לא היו רוצים לראות מצב כזה" – כך אמר השבוע מנכ"ל העירייה לשעבר המתמודד לראשות העיר, סא"ל במיל' חיים ויצמן.
מדובר בהתבטאות יוצאת דופן, שכן עד כה פוליטיקאים נמנעו מלהעלות לסדר היום את סוגיית ההתחרדות בעיר, מחשש ליצירת קרע עם הגוש החרדי הדומיננטי, המובל בעיקר על ידי חב"ד. ויצמן הוא הראשון המתייחס לסוגיה במערכת הבחירות הנוכחית, וזאת אף שהוא עצמו כאמור חובש כיפה ונחשב לשומר מסורת. "אין לי כמובן דבר נגד חרדים, אבל כתושב שנולד וגדל כאן כל חייו אי אפשר להשלים עם מצב שבו הצביון של קריית מלאכי כפי שאנחנו מכירים אותו משתנה בקצב מהיר. העירייה מעודדת שינוי דמוגרפי באמצעות בנייה המיועדת בעיקר לאוכלוסייה חרדית, וגורמת לאוכלוסייה המסורתית והחילונית להגר החוצה מן העיר", אמר ויצמן. לדבריו, "יש אפליה תקציבית ברורה בתוך מערכת החינוך כבר כיום, וזה דבר שיילך ויתעצם בשנים הקרובות. יש גם אפליה בכל הקשור לבנייה בשכונות החדשות, כאשר מעדיפים לבנות דירות המיועדות לאוכלוסייה מסויימת על חשבון אוכלוסיות אחרות, ויש לי סיבות להאמין שגם הבריכה החדשה שנבנית עכשיו תישאר סגורה בשבתות", הוסיף. "במשך עשרות שנים תושבי קריית מלאכי מכל הסוגים והזרמים ידעו לחיות יחד, מבלי שמישהו ניסה לכפות דבר מה על מישהו אחר. במצב הנוכחי השגרה הזאת תשתנה בתוך שנים מעטות", סיכם.
בעבר הכחישה העירייה נמרצות כי היא פועלת לשינוי צביונה של קריית מלאכי ולהפרה של האיזון הדמוגרפי בין חרדים, דתיים, מסורתיים וחילונים, אולם בשנים האחרונות חלה החרפה של מגמת ההגירה השלילית מהעיר, כאשר מרבית העוזבים הם כאלו הנמנים על האוכלוסייה המסורתית והחילונית, בעיקר בני מעמד הביניים. "למרות שהעירייה מכחישה, אין לי ספק שהם יודעים לאן קריית מלאכי הולכת – וזה לכיוון של להפוך להיות עיר חרדית", אמר ויצמן, "אי אפשר להתעלם מהמגמות המתרחשות בעיר, ואלו מגמות שזוכות לגיבוי ולעידוד מצד ההנהגה הנוכחית". לדברי ויצמן, "כאשר יש קואליציה שמורכבת כמעט כולה מחברי מועצה המשתייכים למגזר אוכלוסייה אחד בלבד, אין מי שידאג לציבורים האחרים, והתוצאה היא אפליה של הציבור המסורתי-חילוני לטובת ציבורים אחרים".
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "ראש העירייה עושה הכל על מנת לשמור על הסטטוס קוו הקיים למען ציבור תושבי קריית מלאכי".

הבנייה בעיר. "דירות לאכלוסיה מסוימת"

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

טפירו הודיע: זוכה לתמיכה של ראשי ש"ס

לטענת סגן ראש העירייה, בכירי המפלגה ביקרו השבוע באזור והתייחסו לסוגיית נציג הסיעה בבחירות הקרובות". הם עמדו מאחורי בעבר- ועומדים מאחורי גם היום". ראש כולל בעיר בתגובה: "טרם התקבלה החלטה"

פורסם

בתאריך

על ידי

סגן ראש העירייה, מישל טפירו, קיבל השבוע חיזוק משמעותי מצידם של ראשי תנועת ש"ס הארצית, בראשותו של שר הפנים אריה דרעי. כך לטענתו של טפירו.
ראש הסיעה המקומית, שנכח בכנס מיוחד של מרחב הדרום של תנועת ש"ס בסיומו של סיור מיוחד שערך השר דרעי ביישובי עוטף עזה בצל איום 'טרור העפיפונים' על תושבי האזור, זכה לטענתו לתמיכה בלתי מסוייגת מצידם של האנשים הבכירים ביותר במפלגה, בהם השר דרעי, חבר הכנסת ינון אזולאי וחברי כנסת נוספים, שחיזקו אותו וביססו את מעמדו כיו"ר התנועה בקריית מלאכי. "רק אתה תוביל את ש"ס בקרית מלאכי", אמרו ראשי התנועה לטפירו, והוסיפו: "אנו תומכים בך ועומדים מאחוריך".
האמירה החד משמעית מצד ראשי התנועה מגיעה ככל הנראה בעקבות ידיעות שונות לפיהן מספר רבנים מקומיים הודיעו לאחרונה על הסרת תמיכתם מטפירו והעברה לידיו של שלומי מלכה, שצפוי להתמודד בבחירות הקרובות בראשות רשימה עצמאית בניסיון לשוב אל ספסלי המועצה.
אחד מהם, הרב ישראל שייבה, סיפר לפני כשבועיים בשיחה עם "המקור" כי ישנם רבנים רבים שהודיעו כי אינם תומכים במועמדותו של טפירו בבחירות הקרובות. "יש כמה ראשי כוללים מקומיים שחושבים שמישל טפירו לא מתאים. יש כאלה שחושבים על מועמדים אחרים, אבל כמעט כולם לא מוכנים להמשיך עם טפירו. זה עניין של מספר שבועות עד שנגבש את כולם", אמר אז שייבה.
מקורביו של טפירו אמרו השבוע כי הכרזתם של ראשי התנועה "שמה סוף לחרושת השמועות סביב החלפתו של טפירו בנציגים שונים", וציינו כי "בוודאי היו כאלה שלא ששו לשמוע אותה".
עוד נכחו באירוע של ש"ס חבר המועצה עו"ד בצלאלאל מזרחי ונציגי הכוללים והציבור שאול שטרית, מנחם ביטון ואברהם וכניש.
"מועצת חכמי התורה וראשי תנועת ש"ס עמדו מאחורי בעבר- וגם היום", אמר טפירו, והוסיף כי הוא מקבל תמיכה רחבה מהציבור. טפירו גם שלח עקיצה ליריביו כשאמר כי הוא "מקבל תמיכה גם מראשי הכוללים ובני התורה", והוסיף כי: "בקדנציה הזאת הצלחנו להוביל שינוי נרחב ביחס לציבור המסורתי דתי. נגבש רשימה מייצגת וחזקה. נמשיך את שיתוף הפעולה המוצלח עם חב"ד בשאיפה להגיע ל-5 מנדטים", דבריו.
"בשיחה שהתקיימה בינינו, ראשי הכוללים, לחבר הכנסת ינון אזולאי- הובהר כי טרם התקבלה החלטה לגבי הבחירות הקרובות. ש"ס מגבה את הנציגים הנוכחיים שלה ובשבוע הבא יגיע נציג מהתנועה הארצית להיפגש עם ראשי הכוללים והרבנים על מנת לקבל החלטה", אמר בשיחה עם "המקור" אחד מראשי הכוללים בעיר.

לחץ להמשך קריאה