צור עימנו קשר

חדשות

הקואליציה הצביעה שוב נגד ההצעה להעניק העדפה לתושבים ועסקים מקומיים

בישיבה המיוחדת שהתקיימה ביום רביעי שעבר- לבקשת חברי המועצה מטעם האופוזיציה- טען ראש העירייה זוהר כי הדבר יהווה "בזבוז כספי". יו"ר האופוזיציה אליאור עמר תקף: "העירייה לא תפסיד אגורה אחת"

פורסם

בתאריך

הצעה של סיעת "הצעירים" יחד עם יתר חברי סיעות האופוזיציה במועצת העיר להעניק העדפה לעסקים ולתושבים מקומיים במכרזי תשתיות, רכש וכוח אדם נדחתה על ידי הקואליציה. חמישה חברי המועצה מטעם האופוזיציה – אליאור עמר, מירי דדון-סעדה, נדב ויצמן, שלומי מלכה ושי סיום – הצביעו בעד ההצעה, אולם שבעה חברי הקואליציה הצביעו נגדה במה שהביא להסרתה מסדר היום בפעם השנייה בתוך ארבעה חודשים.
כבר לפני שלושה חודשים הציעו לראשונה באופוזיציה להעניק העדפה לתושבים ועסקים מקומיים במכרזים שמפרסמת העירייה, אולם גם אז הצביעה הקואליציה נגד ההצעה. בישיבת המועצה המיוחדת שהתקיימה בשבוע שעבר לבקשת סיעות האופוזיציה, הציעו יו"ר האופוזיציה עמר וחברי המועצה דדון-סעדה, ויצמן, מלכה וסיום להעניק העדפה של עד %5 במכרזים שמפרסמת העירייה בתחומי התשתיות והרכש. במהלך הדיון אמר יו"ר האופוזיציה עמר כי "הגיע הזמן לעבור מדיבורים על זה שאנחנו רוצים לעזור ולקדם תושבים ועסקים פה בעיר, למעשים שיוכיחו את זה".
אלא שראש העירייה אליהו זוהר אמר כי מדובר בהצעה לא טובה שלא ניתן ליישם. לדברי זוהר, ההצעה עלולה להוות "פתח לשחיתות ולעבירות פליליות", וכן הוסיף כי היא "תביא להגדלת ההוצאות של העירייה ולבזבוז כספי", כלשונו. "אני לא מוכן לזה", אמר זוהר. נוכח דבריו של ראש העירייה, הציג עמר נוסחה שכבר מיושמת בעיריית קריית מוצקין, במסגרתה אישרה מועצת העיר העדפה של עד %5 למציעים מקומיים – אולם אלו מחוייבים להשוות את ההצעה הזולה ביותר המתקבלת במכרז. "זה פיתרון שמבטל כל טענה לבזבוז כספי", אמר עמר. הוא הציג דוגמאות נוספות לרשויות מקומיות כמו אשדוד וצפת, שמעניקות גם הן העדפה לתושבים מקומיים. "העירייה לא תפסיד אגורה אחת, וגם תעודד מסחר, עסקים ותושבים מקומיים", אמר יו"ר האופוזיציה.
לדבריו של עמר הצטרף גם יו"ר סיעת "הכוח לתושבים", חבר המועצה שלומי מלכה, שאמר כי מדובר בהצעה הכרחית שתסייע בקידום תושבי העיר והעסקים. "זה נושא שלא אמורה להיות בו מחלוקת, כולנו צריכים להסכים על זה", הבהיר מלכה. "צריך להעניק יתרון לתושבי קריית מלאכי ולהראות שאנחנו מאמינים בתושבים שלנו", הוסיף. לבסוף התקיימה הצבעה וההצעה כאמור נדחתה ברוב של חמישה תומכים מול שבעה מתנגדים. לאחר ההצבעה תקף עמר את זוהר ואמר לו: "מעכשיו לא תוכלו להגיד שאתם רוצים לקדם תושבים. בהצבעה הזאת שלכם הוכחתם שאתם מעדיפים תושבי חוץ".
גם חברי המועצה שי סיום ונדב ויצמן הביעו זעם נוכח הצבעת חברי הקואליציה. "בהתנהלות הזאת, לצערי הרב, הקואליציה הוכיחה פעם נוספת שלא תמיד תושבי קריית מלאכי בראש מעייניהם", אמר יו"ר סיעת "התקווה לעידן חדש", שי סיום. לדבריו, "במהלך הדיון אמר סגן ראש העיר סולימני שאין לאף אחד בעלות על דאגה לתושבי העיר, אבל מי שמצביע נגד הצעה כזאת בניגוד לכל היגיון – לא יכול לומר שהוא דואג לתושבים". יו"ר סיעת "הליכוד" במועצה, נדב ויצמן, הוסיף כי הוא "מקווה שההצעה תאושר בישיבות הבאות, בנושא הזה הקואליציה והאופוזיציה אמורות לשתף פעולה".
יו"ר סיעת "הצעירים" ויו"ר האופוזיציה עמר סיכם: "לצערי, ראש העיר אמר בפירוש שהוא מתנגד עקרונית להצעה שלנו להעניק העדפה לתושבים ועסקים מקומיים במכרזים על פני תושבים ועסקים לא מקומיים, וזה מאכזב מאוד. נמשיך לפעול בנחישות כדי לקדם את הסוגיה הזאת גם בישיבות הבאות".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.