צור עימנו קשר

בחירות 2018

הקהילה האתיופית ערכה כנס בחירות; המועמד חיים ויצמן התקבל בתשואות

המועמד לראשות העיר, סא"ל (במיל') חיים ויצמן, הגיע לכנס של רשימת "התקווה לעידן חדש" של הקהילה האתיופית וזכה למחיאות כפיים סוערות. "אנחנו מאוחדים וביחד ננצח", אמר לנוכחים. יו"ר הסיעה שי סיום: "אנחנו מאוחדים וחזקים מתמיד, את הכוח שלנו נוכיח בקלפי"

פורסם

בתאריך

מי שחשב שישנו זעזוע בקהילה האתיופית או באחדותה, קיבל הערב (יום ד') תשובה די ברורה בכנס מרשים שבו השתתפו מאות מבני הקהילה. הם דיברו על אחדות, על העוצמות שיביאו לקלפי ועל התמיכה במועמד סא"ל (במיל') חיים ויצמן לראשות העיר. ויצמן הגיע כאורח לכנס והתקבל במחיאות כפיים סוערות ובקולות תמיכה. "אנחנו מאוחדים, יחד ננצח", אמר ויצמן לנוכחים, שכיבדו אותו בקימה. רגע הכניסה של ויצמן שודר בשידור חי בפייסבוק.
מאות מבני העדה הגיעו לכנס, שתוכנן עוד לפני החלטתם של יעקב טלה וגדעון מהרי להכריז על תמיכתם בראש העיר אליהו זוהר. היו"ר שי סיום, שנבחר במקום הראשון בבחירות להנהגת העדה, הדגיש כי העדה כולה מאוחדת, כשהאירועים האחרונים חיזקו את האחדות הפנימית. "יש אנשים שטוב להם פילוג בתוך הקהילה האתיופית. הם רוצים לראות אותנו חלשים, צייתנים. אנחנו לא ניתן להם את זה. בפעם הראשונה בהיסטוריה אנחנו מאוחדים מתמיד, מתגברים על כל מכשול ונגיע לקלפי במקשה אחת כדי לתת את קולנו לחיזוק הקהילה וכדי לתמוך בחיים ויצמן לראשות העיר. זו הדרך שבה בחרנו, זו הדרך שבה נלך".
סיום המשיך בנאומו וסיפר על היתרונות של הצבעה מאוחדת לטובת הקהילה ולטובת ויצמן: "בחירות שגויות הובילו לכך ששימשנו בעבר כחברי מועצה מן המניין, מפוצלים, בלי כוח ממשי. התייחסו אלינו כאל אנשי הקהילה ההיא, שיש לה הרבה מצביעים אבל הם לא ממש מגיעים לקלפי כי הם מסוכסכים בינם לבין עצמם. הפיצול פגע בנו, החליש אותנו. זו הסיבה שהחלטנו על איחוד כוחות, על עוצמה ותקווה, תקווה לעידן חדש במועצת העיר בשביל הקהילה. האם שוב יבחרו בני הקהילה היקרה שלנו לא נכון ויאפשרו לאחרים לרמוס אותנו? חד משמעית לא!".
אבי בוגלה המשיך את הקו של היו"ר ואמר: "אנחנו כמעט 3000 תושבים בקריית מלאכי, והגיע הזמן שנקבל את מה שמגיע לנו – ונעשה זאת בעוצמה ומעמדת כוח. הבחירה שלנו בחיים ויצמן אינה הכתרת מלך, כפי שמנסים אלו המבקשים לפרק אותנו להגיד לכם כדי להוציא אותנו קטנים. מצאנו בחיים ויצמן שותף אמיתי לדרך, אדם אשר קשוב לקהילה ויעשה למענה הכל. אנחנו איתו כי נהיה חלק מרכזי מהשלטון, חלק מהחזון והתוכניות לקריית מלאכי כולה".

יעקב טלה וגדעון מהרי, שהכריזו כאמור על תמיכה בזוהר, בלטו בהעדרם.

"אף אחד לא יפלג אותנו". כנס מרשים (צילום: יח"צ)

מאות בכנס של הקהילה האתיופית. (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה
4 תגובות

4 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  26/10/2018 ב 08:30

  מישהו עידכן את גילי לוי שמישל אוחיון כבר הזמין תג עליו כתוב עוזר ראש העיר.אם לא כדאי שיעדכנו אותו הוא בחור טוב.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  24/10/2018 ב 23:22

  חיים ויצמן אין עליך רק אתה ראוי להיות ראש העיר של קרית מלאכי

 3. עקרמאווי

  24/10/2018 ב 22:11

  חיים אתה מכיר אתיופים חוץ משי סיום?

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  24/10/2018 ב 22:02

  חיים אתה בן אדם יוצא מן הכלל וללא ספק תוביל את העיר שלנו מעלה מעלה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.