צור עימנו קשר

דעות

הצהרות לחוד, מציאות לחוד

למה הפוליטיקאים המקומיים מזכירים את סרג'יו קונסטנצה מהסרט "גבעת חלפון אינה עונה"?

פורסם

בתאריך

השלום והברכה עליהם קוראיי היקרים. את הטור הזה התיישבתי לכתוב רק ביום רביעי אחר הצהריים, כשסיימתי את יום העבודה. מה לעשות, עדיין לא התרגלתי לזה שאני שוב צריך לשלוח טור בכל שבוע למערכת העיתון, ובטח ייקח לי כמה שבועות כדי להתרגל לזה. השבוע היה לי ויכוח עם אישתי. היא כעסה שבטור של השבוע שעבר פירטתי את השיחה ביני לבינה, כאילו שהיא שכחה שפעם, לפני שיצאתי להפסקה ארוכה, הייתי מצטט שיחות בנינו כמעט כל שבוע. אישתי כעסה על עוד דבר אחד: על כך שכתבתי שלכתוב טור ולהביע את דעתי על הנעשה בעיר זו "מחויבות", וציירתי זאת כמשהו מטריח, בלתי רצוי. "זו לא מחויבות, זו זכות! תגיד תודה שאנשים בכלל קוראים את הדעות שלך!", היא צעקה לי בעודי מהנהן בראשי בהסכמה. השבוע חל גם יום האהבה, אז לא רציתי להתווכח איתה, והסתפקתי בלהגיד לה שהיא צודקת. בערב הבאתי לה גם זר פרחים, והיא שוב כעסה ש"אנחנו אף פעם לא יוצאים לשום מקום, אפילו לא ביום האהבה". הצעתי שנצא לטיול בפארק, אבל אישתי פחדה כי חשוך שם מידי ומסתובבים שם גורמים מפוקפקים בלילות.

השבוע גם יצאתי לסידורים וקניות במרכז העיר. בקסבה פגשתי את גוהרי של התבלינים, תמרה של הפלאפל ורחלי של הקוסקוס. אמרתי שלום גם לזרי של הדגים ולבוכרי ההוא שמתקן אופניים, למרות שאני אפילו לא יודע את שמו. ככה זה בקריית מלאכי – אתה לא צריך להכיר מישהו כדי לברך אותו בשלום ולשאול אותו לשלומו. כשחזרתי לרכב ראיתי אדם במדים עומד בסמוך אליו. כשהתקרבתי ראיתי שהוא רושם לי דו"ח, ושאלתי מדוע. "לא הפעלת פנגו" הוא אמר לי, "אתה מקבל דו"ח של 100 שקל". רגע, ביקשתי מהפקח לעצור את כתיבת הדו"ח. "זה כבר אבוד, הזנתי את הנתונים למערכת ואי אפשר לחזור אחורה", הוא השיב בכעס שגרם לי להירתע לאחור והוסיף: "אם אתה רוצה תגיש ערעור ליועצת המשפטית, אולי היא תבטל לך את הקנס". אבל רגע אחד!", חזרתי ואמרתי לפקח. "בעיתון היה כתוב שגמלאים לא צריכים לשלם על חנייה!!!", אמרתי לפקח והרהרתי בליבי שלמרות שאני עובד גם כיום בחצי משרה אני הרי גמלאי מעל גיל 67, אז על מה קיבלתי דו"ח?! הפקח חייך והלך לדרכו, ואני נשארתי עם 100 שקלים פחות בכיס.

כשחזרתי הביתה, נכנסתי לפלאפון שלי ולמרות שאני לא חיית טכנולוגיה, חיפשתי בגוגל ובפייסבוק כתבות על זה שגמלאים לא צריכים לשלם על חנייה בקריית מלאכי. מצאתי כמה כתבות שבהן כתוב שחור על גבי סמארטפון שחברי המועצה אישרו את ההצעה של ראש העיר שלנו ללו זוהר וחבר המועצה יוסי סולימני ושגמלאים לא יצטרכו לשלם על חנייה במרכז העיר. זוהר וסולימני חגגו, ואמרו שהם שמחים מאוד על כך שההצעה עברה ושהם "בטוחים שציבור הגמלאים יידע להעריך את ההחלטה החשובה הזאת". אך מאז "ההחלטה החשובה הזאת" עברו חמישה חודשים, וכמאמר הפתגם הנודע, הצהרות לחוד ומעשים לחוד. זוהר וסולימני העלו הצעה וקיבלו כותרות כדי למצוא חן בעיני הציבור ולקושש כמה קולות לקראת הבחירות, אבל לא עשו שום דבר כדי לממש אותה. ומה התוצאה של זה? אני קיבלתי דו"ח של מאה שקל בהם הייתי יכול לצאת לאיזה ארוחת ערב טובה עם אישתי שגם ככה מתלוננת בלי הפסקה שאנחנו אף פעם לא יוצאים. מה אגיד לכם, כל הסיפור הזה הזכיר לי את סרג'יו מגבעת חלפון אינה עונה, שניסה למכור נפט במקום שהוא לא קיים. ככה נראה לי הפוליטיקאים שלנו: מוכרים לנו סיפורים ועושים עלינו טריקים, אבל תוכן? אין.

אתמול בערב צפיתי בחדשות שם סיפרו על המלצות המשטרה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. אני מצביע ליכוד מסורתי הרבה שנים והצבעתי לביבי גם בבחירות לפני שלוש שנים, אבל מהרגע הראשון לא הבנתי למה אדם עשיר כקורח צריך לקבל מתנות במיליון שקל? זה נשמע לי מוזר. עד לא מזמן חשבתי שנתניהו צריך להישאר ראש ממשלה, אבל אחרי שהמשטרה הודיעה על המלצותיה, נראה לי שנוכל להסתדר גם עם גדעון סער או ישראל כץ כראשי ממשלה. אני מעדיף את כץ כי הוא שכן שלנו, אז אולי הוא אפילו יעזור לנו להצעיד את קריית מלאכי קדימה, מה שראשי העיר לא הצליחו לעשות עד היום לבדם. ראיתי בפייסבוק שהרבה מהחברים שלי מגינים על נתניהו ואומרים שלא אכפת להם אם הוא לקח מתנות מחבר שלו במיליון שקל. מעניין אם לדעתם מותר גם לללו זוהר לקבל מתנות במיליון שקל מקבלן, או שלא מפריע להם שמוטי מלכה קיבל דירה לשימושו מקבלן שבונה בעיר והוא גם חבר שלו.

אבל די עם פוליטיקה עכשיו, יש הערב ריאל נגד סן ז'רמן. יאללה, ביסלאמה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. יום השישי ה16

    16/02/2018 ב 13:02

    סולימני גורר את זהר מאפו. זהר צריך להבין שכל עזרה לסולימני משמעותה עזרה למוטי מלכה.סולימני הוא פוליטיקאי שמה שקובע את תאבונו בסולם התפקידים אלה הם הצלחותיו בזירת הקרב הפוליטית .דיבור בקול אחד, תמונות ביחד, ושיחות נעימות בקואליציה לצד ציחקוקים מצידה של היועצת המשפטית .רק ימנפו את התקרבותו של זהר להפסד בבחירות הכלליות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.