צור עימנו קשר

חדשות

העירייה סירבה לבקשת עמר להעביר מסמכים הנוגעים לשכר עובדים

בישיבתה ביום ראשון צפויה מועצת העיר לדון בהעסקתם ובשכרם של שני עובדים. חבר המועצה הטרי אליאור עמר, שהודיע היום (שישי) על כך שסיעתו תיאלץ להישאר באופוזיציה, הגיש בקשה לקבל מידע על שכרם, אולם בקשתו נדחתה. בעקבות זאת שיגר עמר מכתב ליועצת המשפטית ובו התריע כי סירוב העירייה להעביר לו את המסמכים נוגד את החוק. "אני רוצה להגיע לישיבה מוכן ולהבין על מה אני מצביע", אמר עמר

פורסם

בתאריך

סימן לבאות? מועצת העירייה צפויה לדון בישיבתה ביום ראשון הקרוב במספר נושאים מעבר לאישור סגני וממלא מקום ראש העיר, ביניהם אישור מחדש של העסקתם והיקף שכרם של שני עובדים בלשכתו של ראש העירייה אליהו זוהר. יו"ר סיעת הצעירים במועצה, חבר המועצה אליאור עמר, הגיש לעירייה בקשה לקבל מסמכים שונים הנוגעים לשכר העובדים, ביניהם תלושי שכר שלהם ומסמכים נוספים. אלא שהעירייה סירבה לבקשתו, ובמכתב ששלחה לו היועצת המשפטית, עו"ד עידית יפת, היא הודיעה לו כי בקשתו נדחית כיוון שמדובר בפגיעה בזכותם של העובדים לפרטיות. עמר לא התייאש, טען כי עמדת העירייה נוגדת את החוק, והציג לעירייה אסמכתאות המוכיחות זאת.
לדברי עמר, הסיבה לבקשתו לקבל את המסמכים היא חלק מביצוע תפקידו כחבר מועצה. "כשאני מגיע לישיבת מועצה אני רוצה להגיע מוכן, ללמוד את החומר ולהבין על מה אני מצביע ומה ההשלכות של זה על העירייה ותקציבה", דבריו של עמר, המיועד לשמש כיו"ר האופוזיציה במועצת העיר. מקורביו אמרו כי המסמכים נדרשים כדי לבחון האם תנאי שכרם של העובדים נעשים בהתאם לנוהלי משרד הפנים והנחיות אגף ההון האנושי במינהל לשלטון מקומי במשרד. "אין לי כוונה לפרסם את המסמכים או לעשות בהם שימוש כלשהו למעט לבחון אותם ולוודא כי הדברים נעשים בהתאם לנדרש, וחבל שהעירייה מסרבת למסור את המידע בניגוד גמור לחוק". עמר מתבסס על סעיפים בפקודת העיריות המעניקים לחברי מועצה "זכות עיון", המאפשרת לחבר מועצה לעיין בכל מסמך של העירייה.
במכתב ששלחה לו היועצת המשפטית של העירייה, היא הסבירה את הסיבות לסירוב למסור את המסמכים. בין היתר, טענה היועצת המשפטית עו"ד עידית יפת כי עמר טרם הושבע כחבר מועצה, ועל כן הוא טרם רשאי ליהנות מהזכויות המסורות לחבר מועצה; עוד טענה היועצת המשפטית כי החומרים אותם מבקש עמר נוגעים לשנים קודמות, טרם בחירתו למועצת העיר, וכן כי מסירת החומרים תהווה פגיעה בזכות לפרטיות של העובדים. מנגד, טען עמר כי מנוגד בטיעון אבסורדי, שכן חומרים אחרים הקשורים לישיבה אכן הועברו לו חרף העובדה שטרם הושבע.
במכתב ארוך שהעביר עמר לעירייה, טען האחרון כי עמדת היועצת המשפטית נוגדת את הוראות החוק ואת פסיקת בג"צ בעניין. עמר הציג שורה של פסקי דין בהם התייחסו שופטי העליון ל"זכות העיון" של חברי המועצה, לרבות בתלושי שכר של עובדים ובתשלומים שונים המבוצעים לפקודתם. באחד מפסקי הדין שהציג עמר הכיר בית המשפט העליון בזכותו של חבר מועצת עיריית תל אביב לעיין בתלושי שכר של עובדים שעניינם נדון בפני מליאת המועצה. "זכות זו משתרעת על כל מסמך הרלוונטי לגיבוש עמדתו של חבר המועצה", נכתב בפסק הדין של השופט אהרון ברק.
בפסק הדין המדובר קבע גם ברק, נשיא בית המשפט העליון לשעבר, כי הזכות לפרטיות אינה עומדת בעניינם של עובדי עירייה אל מול מועצת העירייה וחברי המועצה, שכן המועצה היא זו המעסיקה את העובדים, ומידע בעניין שכרם של העובדים חייב להיות גלוי וחשוף בפניי המעביד. "מועצת העירייה היא המוסמכת למנות עובדים ולקבוע את משכורתם", נכתב בפסק הדין, "מסמרים הנמסרים למועצת העיר כמוהם כמסמכים הנמסרים למעביד עצמו. במסירת מסמכים אלה למועצה אין מופרת זכות הפרטיות של העובד".
מכתבו של עמר מוען גם לממונה על מחוז דרום במשרד הפנים, לילי פיינטוך, וכן למבקר העירייה איתי קורן. כעת ממתין עמר לתשובתה של היועצת המשפטית של העירייה, כאשר לדברי עמר – במידה וזו לא תינתן עד יום ראשון – בכוונתו לבקש לדחות את הדיון בעניין אישור העסקתם של העובדים המדוברים.

בתוך כך הודיע היום (שישי) עמר כי הוא וחברת סיעתו, מירי דדון סעדה, ישארו באופוזיציה וישרתו את הציבור ממנה. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו כתב עמר כי מאז הבחירות סיעתו הושיטה את ידה לשלום, רצתה להצטרף לקואליציה ואף פעלה לשם כך. "האמנתי שאת המחלוקות מטרם הבחירות יש להותיר מאחור, ולהתקדם בעשייה למען התושבים. לצערי ראש העירייה חשב אחרת מאיתנו והעדיף להמשיך בשלב זה כמנהגו מהקדנציה הקודמת, ולגבש קואליציה צרה המדירה ממנה חלקים גדולים מאוכלוסיית העיר", כתב עמר. "על כן, כאמירתו של ראש הממשלה מנחם בגין, 'נשרת את עמנו באופוזיציה, באמונה ובנאמנות'", סיכם.

עמר. החל לעבוד (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה
7 תגובות

7 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  02/12/2018 ב 16:48

  סולימאני לא יכול ליות יושב רואש ועדת תכנון ובניה הוא עשה עסקות נדלן כולל בשנה האחרונה תבדקו

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  27/11/2018 ב 16:31

  ליאור תבדוק חלק מחברי העירייה שנשבעו לאחרונה חייבים מסים לעירייה ולאכן אינם יכולים לשמש חברי עירייה.

 3. האח הגדול

  23/11/2018 ב 16:00

  אליאור עמר אתה ראש העיר הבא. הם מ. פ. ח. ד. י. ם. והיועצת המשפטית. היא חוטא. ביוארה. ובמודע. ואתה. בעזרת ה. תגלה את כל ההסכמים. המושחתים. אתה האח הגדול. של התושבים.

 4. אני שמח!

  23/11/2018 ב 15:02

  מה אתה צריך קואליציה? תשמור עלינו מבחוץ ותעשה להם קרקס
  תתכוננו חבורה של אוכלי חינם, עמר בהצלחה בחשיפת פרצופם האמיתי של המושחתים

 5. ד

  23/11/2018 ב 15:02

  כנראה שיש להם מה להסתיר
  מלא שחיתות אליאור טוב שאתה בפנים

 6. ...

  23/11/2018 ב 14:41

  סמרטוטים כל אחד מהעיריה המושחתת הזאת

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  23/11/2018 ב 14:15

  איך לא יסרבו? מפחדים שהשחיתות תיתגלה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.