צור עימנו קשר

חדשות

העירייה חושדת כי שלושה עובדים זייפו כרטיסי נוכחות

פורסם

בתאריך

על פי החשדות, העובדים נכחו באופן קבוע בבתיהם במהלך שעות העבודה. במקרה אחד עובד חשוד כי פקד באופן יומיומי את חדר הכושר, גם כן במהלך השעות שאמור היה להימצא בעבודה. חשיפת החשדות: בעקבות הפעלתו של חוקר פרטי. בעירייה ישקלו לפנות למשטרה נוכח חומרת החשדות. ההחלטה בנושא תתקבל לאחר הגשת מסקנותיו של המבקר

שלושה עובדי עירייה המשתייכים למחלקות הפיקוח, המוקד העירוני והאחזקה חשודים במרמה ובזיוף נתונים המתייחסים לשעות העבודה שלהם. אחד העובדים כבר נחקר על ידי מבקר העירייה, איתי קורן, ושני העובדים הנוספים צפויים להיות מוזמנים לחקירה בקרוב. בעירייה שוקלים האם להעביר את המידע אודות האירועים למשטרה, וזאת עקב החשד כי מדובר בהתנהלות מערכתית קבועה שנמשכה פרקי זמן ארוכים ואשר גרמה לקופה הציבורית נזקים כלכליים כבדים.
על פי מידע שהגיע לידי "המקור", בחודשים האחרונים עקב אחרי העובדים המדוברים חוקר פרטי מטעם העירייה, ועבודתו היא שחשפה את הממצאים החמורים לכאורה. מהממצאים עולה החשד כי בין העובדים נרקמו קשרי שיתוף פעולה כביכול, במסגרתה הם חיפו איש על רעהו והערימו על המערכת. בין היתר, העובדים חשודים בכך שהחתימו שעוני נוכחות בעבור חבריהם, שעה שהם כלל אינם נכחו בעבודה. בחלק מהמקרים, העובדים נכחו בבתיהם שעה שנתוני המחשב של העירייה מציגים החתמת שעוני נוכחות במקביל.
במקרה נוסף נמצא כי עובד עירייה בילה את זמנו בחדר הכושר במשך שעות ארוכות, כמעט מידי יום, זאת על אף שבזמן זה הוא אמור היה להימצא בעבודה. עובד נוסף צולם כשהוא נוסע לערים אחרות, שלא במסגרת עבודתו – בזמן בו אמור היה להיות בעבודה. העירייה גם חושדת כי העובדים זייפו נתוני קריאות של המוקד העירוני, וזאת בכדי להביא להעלאת שכרם של חלק מהעובדים באופן מלאכותי. כך למשל מבדיקה שערכה העירייה נמצא כי מספר נתוני הקריאות במוקד במשמרות מסויימות, בהן אחד העובדים החשודים לקח חלק, היה פי שלושה ואף פי ארבעה מנתוני הקריאות שנרשמו בימי שגרה אחרים, בהן העובד החשוד במעשים לא עבד. בימים אלו בוחנים בעירייה את הנתונים לעומק, וגורמים בכירים שם מסרו ל"המקור" כי נבדקים כיווני חקירה נוספים, לרבות האפשרות שעובדים נוספים במחלקות אחרות של העירייה לקחו חלק בקנוניה לכאורה.

פוטנציאל לפרשה פלילית

לפי פקיד בכיר מאוד בעירייה, בחקירתו בפני מבקר העירייה הכחיש אחד העובדים את החשדות המיוחסים לו, אולם קשר את עצמו לאירועים. לדברי גורם בכיר, חקירת המבקר – לו נתונות סמכויות לצורכי חקירה באזהרה של עובדים בעת הצורך – החלה רק לאחר שבעירייה ביססו את טענותיהם כלפי העובדים, לרבות בצילומים, הקלטות וחומרים נוספים שטרם נחשפו. יתר העובדים ייחקרו ככל הנראה בשבוע הבא, לאחר שייקבלו מכתבי זימון בימים הקרובים.
במקביל, בעירייה בוחנים האם יש מקום להעביר את פרטי ממצאי החקירה למשטרת ישראל, בכדי שזו תחקור את הפרשה באמצעיה ותחת ההגדרה של חקירה פלילית. בעירייה נשמעו השבוע קולות שקראו לראש העירייה, אליהו זוהר, להעביר את החומרים למשטרה, וזאת נוכח אופיין של החשדות, הכוללות מרמה, זיוף, הפרת אמונים ואף חשדות לגניבה ממעביד וקבלת דבר במרמה. בסביבתו של זוהר אמרו כי ההחלטה בנושא תתקבל רק לאחר שמבקר העירייה קורן יגיש את ממצאי חקירתו הראשונית, ובהתאם להמלצותיו. יש לציין כי במקרה של אחד העובדים, אין מדובר בהסתבכות הראשונה שלו במסגרת מקום עבודתו, וכי תיקו האישי כולל הערות ביחס להתנהלותו כעובד עירייה בעבר.
זוהי לא הפעם הראשונה בה העירייה משתמשת בחוקרים פרטיים כדי לעקוב אחרי עובדים, דבר שהקים כנגדה ביקורת מפעם לפעם, לרבות מוועד העובדים של העירייה, שהביע תרעומת על השימוש בחוקרים נגד עובדים. כבר לפני כשנה חשף "המקור" כי העירייה משתמשת בכלים אלו כפרקטיקה נהוגה לצורכי בקרה ומעקב. "כאשר יש חשדות שעובדים מקבלים כסף ציבורי לשווא, יש מקום להשתמש בכל הכלים שעומדים לרשותנו כדי לחשוף זאת", אמר השבוע פקיד בכיר בעירייה. "גם חוקרים פרטיים זה דבר מקובל, וממצאי החוקר הפרטי כפי שהועברו לנו במקרים האלו רק מוכיחים שהיה נכון להשתמש בשיטה הזאת", הוסיף.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

אליאור עמר שוקל להתמודד לעירייה ברשימה עצמאית

בשיחות שערך לאחרונה עמר עם אנשיו הוא התייעץ עימם לגבי האפשרות כי יקים רשימה עצמאית לקראת הבחירות הקרובות. בוחן אפשרות להתמודד לראשות העירייה. אחד ממקורביו: "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי"

פורסם

בתאריך

האם אליאור עמר יקים סיעה עצמאית עימה יתמודד בבחירות הקרובות לעירייה? לפי מידע שהגיע לידי "המקור", שוקל עמר בחיוב את האפשרות הזאת, ואף ערך לאחרונה שיחות עם כמה פעילים בולטים במערכת הפוליטית לקראת יישומו של מהלך שכזה. אם המהלך ייצא אל הפועל – כך לפי מקורביו – יוביל עמר רשימה חדשה וישבץ בה תושבי קריית מלאכי שאינם נמנים על המערכת הפוליטית הנוכחית. "זו תהיה רשימה מעולה שתראה שגם אנשים טובים יכולים להיכנס לפוליטיקה", אמר גורם בסביבתו של עמר.
ביום שישי בשבוע שעבר כינס עמר כמה מפעיליו המרכזיים, עימם דן בדרכי הפעולה האפשריות לאחר תוצאות הפריימריז בחודש שעבר, בהן הפסיד ב-65 קולות לחבר המועצה ב-25 השנים האחרונות יוסי סולימני. לפי גורמים שנכחו בפגישה, עמר הציג בפניהם מספר אפשרויות בהן יוכלו לנקוט, בהן התמודדות ברשימה עצמאית לראשות או למועצת העיר, חבירה למועמדים אחרים לרשימה משותפת והישארות במפלגת "העבודה" כמספר 2 של סולימני. לאפשרות האחרונה התנגדו פעיליו של עמר באופן נחרץ, בטענה כי המשקעים שנוצרו במהלך הפריימריז גדולים מידי ולא ניתנים לגישור. "אי אפשר לשכוח מה קרה, איך הדברים התנהלו ומה עשו כדי לנצח אותנו", אמרו הפעילים לעמר. לדברי כמה מהם, לא ניתן יהיה לשווק לציבור חבירה שכזאת: בעוד עמר מבקש להזרים דם חדש למערכת הפוליטית ולהביא לשינוי בה, סולימני מהווה לכאורה את ההיפך הגמור מזה. מקורבו של עמר אמר כי התמודדות עצמאית  "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי, לפעול למען הצעירים והמבוגרים, למען שינוי ההסכם עם באר טוביה ונגד המשך ההתעמרות של תאגיד המים בתושבים".
כמה מהנוכחים בפגישה תמכו באפשרות כי עמר ירוץ לראשות העירייה, בייחוד במצב הנוכחי בו אין מועמדים בולטים אחרים. עמר אמר לאנשיו כי המטרה אליה יש לחתור היא להשיג מקסימום השפעה כדי לממש את השקפת העולם והשאיפות לפעול לטובת הציבור בתחומים השונים, ואמר כי הוא "לא זונח את האפשרות להתמודד לראשות העיר, אבל לא בכל מחיר". בשבועיים האחרונים נפגש עמר מספר פעמים עם חיים ויצמן, השוקל להתמודד לראשות העירייה, ובסביבתו אמרו כי ויצמן הוא "מועמד ראוי", אך הוסיפו כי טרם התקבלה כל החלטה בנושא.
אליאור עמר מסר בתגובה לדברים: "אין עדיין החלטות. אעשה את מה שישרת הכי טוב את המטרה שעבורה נכנסתי לפוליטיקה".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

עשירית מתקציב העירייה מופנה לתשלומי פנסיה לגמלאים

סך תשלומי הפנסיה של העירייה לעובדים שפרשו מגיע ליותר מ-15 מיליון שקל בשנה, כך עולה מסקירה שהוצגה בפניי ועדת ההכנסות של משרד הפנים. מבחינה אחוזית, מדובר על סכום הגבוה כמעט פי 2 מזה שמשלמות הרשויות הסמוכות לה. הסיבה לתשלומים החריגים: מערכת כוח אדם מנופחת ותכניות ההבראה הרבות שעברה העיר בעשורים האחרונים

פורסם

בתאריך

על ידי

9.6% מתקציב עיריית קריית מלאכי מועבר לטובת תשלומי פנסיה לעובדים. מדובר על סכום הגבוה לעיתים פי ארבעה וחמישה מהיקף תשלומי הפנסיה שמעבירות רשויות אחרות הסמוכות לקריית מלאכי. הנתונים נכונים לשנת 2017 והועלו במסגרת ועדת ההכנסות של משרד הפנים, שמקיימת בימים אלו את דיוניה לקראת קבלת החלטה על חלוקה של הכנסות המועצה האזורית באר טוביה עם שבע הרשויות הגובלות עימה, בהן גם קריית מלאכי.
לפי הנתונים, היקף תשלומי הפנסיה שמעבירה העירייה משמעותי וגדול לאין שיעור מרשויות אחרות, דבר המכביד מאוד על תקציבה השוטף, ומקשה עליה לממן פרוייקטים ופעילויות לרווחת הציבור. העירייה משלמת נכון לשנה שעברה סכום של כ-15.3 מיליון שקלים בשנה כפנסיה לעובדים שפרשו מעבודתם, סכום המהווה, כאמור, כעשירית מתקציבה. לשם השוואה, גדרה משלמת 3.8% מתקציבה כתשלומי פנסיה, מועצה אזורית חוף אשקלון 3%, נחל שורק 2% ואילו בני עייש משלמת 1.2% בלבד מתקציבה כהוצאות פנסיה לגמלאים. מועצה אזורית באר טוביה, אגב, מעבירה 3.8 אחוזים מתקציבה לטובת תשלומי פנסיה לעובדים. הרשות המקומית הקרובה ביותר לקריית מלאכי מבחינת היקף התשלומים שהיא מעבירה כהוצאות פנסיה לעובדים היא גן יבנה, שמשלמת 5.4% מהיקף תקציבה לטובת פנסיה לעובדים.


היקף התשלום של העירייה לטובת תשלומי פנסיה נחשב חריג ביותר, ולראיה – הנתונים שהוצגו לגבי הרשויות האחרות. בנתונים שהוצגו בפניי הוועדה העריכה העירייה כי יש לה הוצאות עודפות לתשלומי פנסיה בהיקף של יותר משמונה מיליון שקלים. המשמעות היא כי העירייה יכולה להשקיע פחות כסף בחינוך, בתרבות, בתשתיות ובספורט, עקב העומס המוטל על הקופה הציבורית. הסיבה לתשלומים החריגים נעוצה במערכת כוח אדם מנופחת בעירייה לאורך השנים, כאשר העירייה העסיקה עובדים הרבה מעבר ליכולותיה הכספיות – וגם הרבה מעבר לנדרש. לאור תכניות ההבראה שיושמו בעירייה בשני העשורים האחרונים, חלק מעובדים אלו נדרשו לאורך השנים האחרונות לצאת לפנסיה מוקדמת, והעירייה החלה לשלם להם תשלומי פנסיה מוקדם מהצפוי, דבר שמכביד כאמור על קופתה. אגב, העירייה לא בהכרח למדה משגיאות העבר, ובשלוש השנים שבין 2014 ל-2016 התנפחה מצבת כוח האדם בעירייה באופן משמעותי, כאשר נוספו לעירייה לא פחות מ-72 משרות חדשות. גם השכר של עובדי העירייה בעשור האחרון עלה באופן חריג לעומת ערים אחרות, דבר שתרם להתנפחות הוצאות הפנסיה.

בעירייה מצפים לגידול של 30 אלף יחידות דיור ממזרח לאזור התעשייה בתימורים. צילום: ארכיון


הצהרות ומציאות

בינתיים ולמרות הצהרותיה הראשונות, המועצה האזורית באר טוביה הודיעה כי תהיה מוכנה לחלוקת הכנסות גם עם היישוב בני עייש. בדיון שהתקיים בוועדת ההכנסות הצהיר סגן ראש המועצה, שלומי שמאי, כי המועצה תסכים לחלק את הכנסותיה מהבסיסים הצבאיים שנמצאים בתחומה בין בני עייש לקריית מלאכי, אולם עמד על סירובה של המועצה לחלוקה עם יישובים אחרים. בעבר הצהיר ראש המועצה דרור שור כי המועצה לא תסכים לחלוקת הכנסות עם אף יישוב למעט קריית מלאכי. במסגרת זאת אף הגישה המועצה תביעה נגד "המקור", לאחר שהכחישה כתבה שפורסמה ועסקה במו"מ שהתקיים בין שור לבין ראש מועצת בני עייש. שור ובאר טוביה הכחישו מכל וכל את קיומו של מו"מ ליישום של הסכמות מעין אלו. התביעה נדחתה ובאר טוביה שילמה כ-23 אלף שקל ל"המקור" כהחזר הוצאות משפט.


נושא נוסף שעלה לדיון בישיבת ועדת ההכנסות ובנתונים שהציגו בעירייה ובמינהל התכנון במשרד האוצר, מגלה כי בעוד כלפי חוץ העירייה מגביהה ציפיות ביחס לפרוייקטים של פינוי-בינוי בשכונות הוותיקות בעיר, בישיבות פנימיות ההתלהבות מצוננות וגם העירייה מבינה כי הפרוייקטים לא יוכלו לצאת אל הפועל במתכונת הנוכחית אלמלא סיוע משמעותי מצד משרד השיכון. במינהל התכנון הבהירו ביחס לתכניות העתידיות של פיתוח העיר כי פרוייקטים של פינוי-בינוי בעיר אינם בעלי היתכנות כלכלית, שכן ערך הקרקע והדירות בעיר אינו מספיק גבוה על מנת להצדיק הוצאה לפועל של מיזמים כאלו.


במינהל התכנון מבהירים כי קצב המימוש של יחידות הדיור שנבנות בעיר עומד על 400 יחידות חדשות בשנה, כאשר ישנן כ-5,200 יחידות מתוכננות בשתי השכונות החדשות, "כרמי הנדיב" ו"המחנה". יש לציין שמתוך הכמות הזו כ-2,400 דירות הם חלק מפרוייקטים של פינוי-בינוי, אך כאמור, בהיעדר סיוע מצד משרד השיכון לא ניתן יהיה להוציא את הפרוייקטים האלו לפועל.

חושש מעזיבת בסיס מז"י. זוהר

אובדן של 7 מיליון ש"ח בעקבות מעבר מז"י

בישיבות ועדת ההכנסות הסבירו ראש העירייה זוהר והמנכ"ל תמיר היזמי כי העירייה עשויה לעמוד בפני שוקת שבורה
לאחר עזיבת בסיס מז"י בעוד ארבע שנים. על פי התכנון של צה"ל ומשרד הביטחון, הבסיס יועתק לאיזור לוד, מה שיביא לאובדן הכנסות של שבעה מיליון שקלים בשנה בתשלומי הארנונה. "בעוד עשור קריית מלאכי תהיה עם 170 אלף תושבים. בסיס מז"י עובר ללוד, מדובר בהפסד של 7 מיליון שקלים כי תהיה שם בנייה. במצב הנתון היא (העיר) הולכת למדרון", תיאר ראש העירייה את מצב העיר בפניי חברי הוועדה מטעם משרד הפנים והאוצר. זוהר הזכיר כי בטווח הארוך קיים תכנון להגדיל את העיר בכ-30 אלף יחידות דיור נוספות שיוקמו ממזרח לאיזור התעשייה תימורים.

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

הראשון להודיע: אפרים משעל יתמודד לראשות העירייה

איש הנדל"ן המקומי וחבר המועצה לשעבר הודיע כי לאחר בחינת המפה הפוליטית החליט להצטרף למירוץ לראשות העיר. יהיה הראשון שמעמיד עצמו לבחירה מול ראש העירייה המכהן. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם"

פורסם

בתאריך

על ידי

אפרים משעל, חבר המועצה לשעבר שהכריז רק לפני שבועיים כי הוא חוזר לזירה הפוליטית, הודיע הבוקר (שישי) בשיחה עם "המקור" כי יתמודד לראשות העיר קריית מלאכי.

בשבועות האחרונים ניהל משעל מגעים עם מספר גורמים פוליטיים בעיר, ובחן את כל האופציות בנוגע לסיכויים הריאליים של מי מהמועדים הנתונים. הבוקר כאמור הוא הודיע כי החליט להתמודד על התפקיד הרם מול ראש העירייה זוהר, ויהיה הראשון שמכריז בפומבי על ריצה לראשות העיר. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם", אמר משעל.

לחץ להמשך קריאה