צור עימנו קשר

חדשות

הסתדרות המורים הודיעה: גן הילדים 'לילך' יושבת החל ממחר ועד הודעה חדשה

שוב שביתה בגן ילדים בעיר: הסתדרות המורים הודיעה היום (חמישי) כי היא נאלצת להשבית את גן הילדים לילך בשל מספר תלמידים המנוגד לחוק. ההורים מספרים על חוסר אונים מוחלט- ומפנים אצבע מאשימה לעירייה ולעומד בראשה: "לא יכול להיות שהם מבטיחים לטפל בנו עד אחרי החגים אבל בפועל מזלזלים ב-35 הורים שלא יודעים מה לעשות מחר עם הילדים", אמרו שם. מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד: "נתקלנו בחוסר מענה מצד העירייה. לא נותרה בידנו ברירה אלא להשבית את הלימודים בגן עד להודעה חדשה"

פורסם

בתאריך

פתיחת השנה המקרטעת של מערכת החינוך המקומית ממשיכה לתת אותותיה. הערב (חמישי), פנו מספר הורים למערכת "המקור" וטענו כי הגננת של הגן בו מתחנכים ילדיהם, גן לילך, שיגרה אליהם הודיעה לפיה הגן יושבת החל ממחר ועד הודעה חדשה.

לטענתה של הגננת, השביתה תצא אל הפועל בהוראת הסתדרות המורים- שהחליטה להתחיל בעיצומים לאור העובדה שבגן ישנו מספר ילדים המנוגד לחוק. זאת, ציינו שם, למרות התראות חוזרות ונשנות לראש העירייה והבטחה מצידו לטפל בנושא מיד לאחר חגי תשרי. "לא ייתכן ש-37 הורים ייאלצו לחפש חלופה לילדים בשל אוזלת ידה של העירייה בטיפול בסוגיה", אמרה אחת האימהות ל"המקור", והורה נוסף אמר: "לכולם היה ידוע שישנה בעיה עם השיבוצים בגן, אבל אף אחד לא תיאר לעצמו שזה יגיע למצב של השבתה כוללת. לא יכול להיות שהם מבטיחים לטפל בנו עד אחרי החגים אבל בפועל מזלזלים ב-35 הורים שלא יודעים מה לעשות מחר עם הילדים".

מהסתדרות המורים נמסר כי לגן לילך שובצו השנה 37 ילדים- זאת על אף ההנחיה כי מספר הילדים בגנים הציבוריים לא יעלה על 35 ילדים בגן בו גננת ושתי סייעות. "מתחילת שנת הלימודים פנה מספר פעמים יו"ר מרחב אשקלון בהסתדרות המורים אייל חסאן לראש עיריית קריית מלאכי ומנכ"ל העירייה בבקשה שיפעלו למציאת פתרון לבעיה", אמרו בהסתדרות המורים, והוסיפו: "למרות הבטחות מצד העירייה כי הנושא יוסדר מיד לאחר החגים- מספר הילדים בגן לא צומצם, מה שפוגע ביכולת התפקוד של הגננת וצוות הסייעות בגן לילך".

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, מסרה בתגובה: "לאור הפניות הרבות לראש העיר וצוותו בעירייה וחוסר המענה עד כה –  לא נותרה בידנו ברירה אלא להשבית את הלימודים בגן עד להודעה חדשה. אנו מקווים כי צעד זה יביא לפתרון מהיר שיאפשר לצוות החינוכי בגן לבצע את תפקידו בצורה הטובה ביותר".

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "צר לנו מאד שהורים וילדים מושבתים מלימודים בשל סירובה של אם אחת לעבור לגן שיועד לבתה קודם פתיחת שנת הלימודים. עיריית קריית מלאכי פועלת בדרכים משפטיות לממש את השיבוץ בהתאם למה שנקבע".

 

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. לירז

    04/10/2018 ב 22:06

    מה יהיה עם הגנים בקריה..צריך שינוי ומהר

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.