צור עימנו קשר

באר טוביה

הסיוט של תושבי שתולים

תאונת דרכים קשה שהתרחשה בשבוע שעבר בכניסה למושב שתולים הגבירה את הזעם והחשש של תושבי המושב מאסון מתקרב, והעלתה שוב את דרישתם להקים כיכר בכניסה למושב. "דורשים הקמת כיכר לפני שיהיה מאוחר מדיי", אמר חבר המועצה מטעם המושב, מני מעודי. המועצה בתגובה: "הכביש שייך לחברה הלאומית לדרכים ובאחריותה"

פורסם

בתאריך

תאונת דרכים קשה שהתרחשה בשבוע שעבר  בכביש 3703, כביש עזריקם-שתולים, חשפה שוב את הליקויים החמורים המאפיינים את הכביש המפותל והעלתה בפעם המי יודע כמה את זעמם של התושבים באזור.
כזכור, לפני כשלוש שנים, ולאחר עשרות שנים של הזנחה, בוצעו לאורכו של הכביש המסוכן שיפוצים שכללו סגירת בורות, הרחבת שוליים וסלילה מחדש של הקו המחבר בין מושב שתולים לחלקה המזרחי. עלות שיפוץ הכביש נאמדה אז במאות אלפי שקלים, אולם גם כעת טוענים תושבי המושבים באזור כי מדובר היה בפלסטר בלבד, וכי השינוי היחידי הוא בכך שהתאונות המתרחשות בו כעת הן קטלניות הרבה יותר. "הכוונה לשפץ את הכביש הייתה טובה ומבורכת, אך נראה שהיו ליקויים בתכנון. הכביש כעת מאפשר נסיעה מהירה יותר, והיציאות הרבות בצומת הכניסה למושב עלולות לגרום לתאונות קשות הרבה יותר, כמו זו שראינו", אמר תושב המושב.

כאמור, ביום שני שעבר התגלתה לעיניהם של תושבי המושבים שוב הסכנה הטמונה בצומת הכניסה למושב שתולים, כאשר תאונה חזיתית בין שני כלי רכב, האחד שהגיע מכיוון עזריקם והשני שיצא ממושב שתולים, הפרה את השקט שהשתחרר בשעות הערב המוקדמות וגרמה לבהלה של ממש. צוות מד"א שהגיע למקום טיפל במספר פצועים כתוצאה מהתאונה, בהם אחד בינוני ושני פצועים קל. "מדובר בצומת מסוכן מאוד. זו התאונה הרביעית בחצי השנה האחרונה. זה היה מראה לא פשוט. ניסינו לעזור לפצועים, ואני מאחל להם החלמה מהירה", אמר איציק פנסחי, תושב שתולים שהיה עד לתאונה.
שעות ספורות לאחר התאונה הקשה השבוע, כאמור רביעית במספר רק בחצי השנה האחרונה, החליטו תושבים במושב להעלות את הנושא לדיון דחוף בחוגים השונים, ואחד מהם סיפר כי כבר לפני מספר שנים, בזמן השיפוץ שעבר הכביש, הם פנו לראש המועצה בדרישה להקים כיכר בכניסה למושב במטרה לווסת את מהירות הנסיעה של הנכנסים והיוצאים ממושב שתולים. "אומרים לנו שמחפשים תקציב ושיש תכניות, אך בפועל לא קורה דבר. כמה אנשים צריכים להיפגע כדי שיעשו משהו? כדי שחברי המועצה יתעוררו ויבינו שהכביש הזה מחייב כיכר? אי אפשר להמשיך עם כמות התאונות הזו", אמר תושב המושב, שהוסיף כי מאז הסתיימו העבודות על כביש הגישה היחידי של מושב שתולים לכיוון מזרח אנשים המשתמשים בו נוסעים במהירות הרבה יותר גבוהה מאשר בעבר. "התאורה פה לא מספיק טובה. יש אנשים שעושים הליכות ואחרים מטיילים על הכביש עם אופניים. הכביש החדש שופץ, אך השוליים שלו נשארו צרים ואנשים עדיין נזרקים עם הרכבים לתעלות. במקום שכמות התאונות תקטן עם השיפוץ, קרה בדיוק ההפך. אנשים נוסעים פה במהירות לא נורמאלית. כאילו מדובר בכביש מהיר".

חבר המועצה מטעם מושב שתולים, מני מעודי, אמר השבוע כי אכן מדובר בצומת שהוא סכנת חיים, והוסיף כי הוא "דורש מראש המועצה דרור שור להציב במקום כיכר תנועה לפני שיהיה מאוחר מדיי".
מהמועצה האזורית באר טוביה נמסר בתגובה: "כביש 3703 המחבר בין עזריקם לשתולים הינו כביש השייך לחברה הלאומית לדרכים ובאחריותה. המועצה פועלת כל העת אל מול החברה הלאומית לדרכים להסדרת הכבישים שבתחומי המועצה"

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.