צור עימנו קשר

חדשות

הסדר טיעון: משרתו של עובד עירייה שהואשם תקוצץ בחצי

פורסם

בתאריך

יורם עזר, עובד במחלקת האחזקה של העירייה, הואשם בכך שעבד בעבודות פרטיות בעת שהיה אמור להימצא בחופשת מחלה. עונשו יהיה הורדת היקף משרתו לתקופה מוגבלת. "התחשבנו בנסיבותיו של העובד", אמר גורם בעירייה

העירייה הגיעה לאחרונה להסדר טיעון מול עובד עירייה נגדו הוגשה תובענה משמעתית בגין ביצוע עבודות פרטיות מבלי לקבל אישור לכך ועל חשבון ימי עבודה. לפי ההסדר, בשנתיים הקרובות הוא יעבוד בחצי משרה בלבד במקום במשרה מלאה. בתום השנתיים יחזור העובד למשרה מלאה, ובכך יבוא עונשו אל קיצו.
יורם עזר, עובד במחלקה הטכנית של העירייה, צולם לפני למעלה מחצי שנה כשהוא עובד בעבודות פרטיות בימים בהם הוא היה אמור להיות מצוי בחופשת מחלה. עזר צולם על ידי חוקרים פרטיים שהפעילה העירייה נגד עזר ונגד עובדים נוספים. החוקרים הפרטיים, ששכרם שולם מהקופה הציבורית, עקבו במשך שבועות אחרי מספר עובדים, כאשר בחלק מהמעקבים שבוצעו אותרו ממצאים שהעידו על התנהלות אסורה מצד העובדים.
עזר – שעובד בעירייה כבר כמעט שני עשורים – הוזמן לשימוע, כאשר העירייה התכוונה בתחילה לפטר אותו. במהלך השימוע הוצגו בפניו הראיות שנאספו נגדו, לרבות התיעוד המצולם שלו, שהוכיח כי במספר מקרים הוא סיפק שירותים פרטיים על חשבון ימי חופשת המחלה שלו. בין היתר הוא תועד בעת ביצוע עבודות שיפוץ במוסדות חינוך באשקלון, ואף הוקלט כשהוא מודה בביצוע עבודות בהיקפים שונים. כל זאת, בו בעת שהוא אמור היה, באופן רשמי וכפי שהצהיר בפניי העירייה בעצם הוצאת החופשה, להחלים ממחלתו שלפי הנראה בתמונות – כלל לא הייתה קיימת מלכתחילה. כך נוצר מצב בפועל בו עזר מקבל תשלום מהעירייה עבור חופשת מחלה לכאורה, ובמקביל עובד באופן פרטי, בניגוד לנהלים.
במהלך חקירתו והשימוע שנערך לו הודה עזר במרבית הטענות נגדו והתנצל על מעשיו. במקביל לשיחות שערכו עימו מנכ"ל העירייה, תמיר היזמי, וראש העירייה, אליהו זוהר, הוא נחקר על ידי מבקר העירייה, איתי קורן, המשמש גם כממונה על המשמעת בעירייה. בשיחות שערכו עימו מנהליו הסביר עזר כי הוא נאלץ לבצע עבודות פרטיות נוכח נסיבות אישיות שונות שפורטו בפניו היזמי, זוהר והמבקר קורן. בעקבות ממצאי החקירה, שהוכיחו את הטענות נגד עזר, ועד העובדים הודיע בזמנו כי אין בכוונתו להתערב בסוגייה.

עונש זמני

לבסוף החליטה העירייה להגיש נגד עזר תובענה משמעתית בבית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות. עזר הואשם בהתנהגות שאינה הולמת ובדיווח כוזב למעסיקיו. ואולם עזר והעירייה הגיעו כאמור להסדר טיעון עוד בטרם יהיה צורך בניהול התיק באופן מלא בבית הדין.
לפי ההסדר, מהות העסקתו של עזר תשתנה כך שהוא יעבוד בחצי משרה בלבד בעירייה למשך השנתיים הקרובות. משמעות הדבר היא כי שכרו של עזר יקוצץ אמנם משמעותית, אולם בתקופה זאת הוא יוכל לעבוד בעבודות פרטיות ללא מפריע ועל חשבון זמנו האישי, כך שבשורה התחתונה הכנסתו הכללית אינה צפויה להיפגע באופן מהותי. לאחר שנתיים צפוי עזר לחזור לעבודה במשרה מלאה בעירייה ולא תופעל נגדו כל סנקציה נוספת, כך שהפרשה תהיה מאחוריו באופן מוחלט.
"התחשבנו בנסיבותיו האישיות של העובד כפי שהוצגו והוכחו בפנינו, והגענו להסדר טיעון לטובת כל הצדדים", אמר השבוע גורם בעירייה שהיה מעורב בגיבוש ההסכמות בין עזר לבין מעסיקתו. "האינטרס הציבורי הושג בכך שהעובד יספוג סנקציה משמעותית בדמות קיצוץ משרתו במחצית למשך שנתיים, ומנגד לא יצרנו פגיעה בלתי הפיכה בעובד".
מנגד, גורמים אחרים בעירייה מתחו ביקורת על הסדר הטיעון וטענו כי הוא "פותח פתח לעבירות מסוג זה מבלי שיהיה עליהן עונש משמעותי מספיק". יש לציין כי נוכח חומרת העבירות לעזר ותיעודן, האפשרות שעזר היה מפוטר לחלוטין מעבודתו במקרה של ניהול התובענה עד תום נחשבת לסבירה בהחלט. על כן ובאופן יחסי, אמר פקיד בכיר בעירייה, הסדר הטיעון נחשב למקל.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.