צור עימנו קשר

באר טוביה

הסדרה או הריסה?

סגן ראש המועצה לשעבר, שלומי שמאי, חתם על עסקת טיעון עם הפרקליטות בנוגע לעבירות הבנייה שהתגלו בעבר במשק שבבעלותו במושב אמונים. נדרש לשלם קנס של 30 אלף שקלים, יפעל להסדרת החריגות (או להריסתן) ולא יורשע בפלילים. "אין לנו אפשרות לאשר בדיעבד חריגות כל כך משמעותיות", אמר גורם במועצה

פורסם

בתאריך

האם שלומי שמאי, סגן ראש המועצה האזורית באר טוביה לשעבר, ייאלץ להרוס את המבנה הבלתי חוקי הנמצא במשק שלו במושב אמונים? במסגרת עסקת טיעון עליה חתם שמאי, הוא שילם קנס כספי בסך 30 אלף שקל והתחייב להוציא תב״ע מתאימה ולקבל היתר לחריגות הבנייה שנמצאו אצלו במשק.
על פי עסקת הטיעון, קיבל שמאי הקלה משמעותית בעונש, כאשר הפרקליטות נענתה לבקשתו לפיה העסקה לא תכלול הרשעה פלילית. שמאי שילם את הקנס מכיסו הפרטי, אולם לא הצליח עדיין לקבל היתר בנייה- דבר שייאלץ אותו ככל הנראה להרוס את המבנה הלא חוקי. ״שמאי התחייב בהסכם מול הפרקליטות להוציא היתר או להרוס את המבנה, הוא אינו יכול לקבל את האישורים שהוא צריך מהמועצה מכיוון שחריגות הבנייה אצלו במשק משמעותיות ואין לנו אפשרות לתת היתר במצב כזה״, הסביר גורם במועצה.
גורם נוסף המעורה בפרטים אמר כי מדובר בחריגה של כמה מטרים מקו אפס, ועל כן רק מנהל מקרקעי ישראל או הוועדה המחוזית יכולים לקבל החלטה בעניינו. במועצה ציינו כי יפעלו בהתאם להנחיות שיקבלו מהגורמים המוסמכים בפרקליטות, במנהל ובמשרד הפנים.
יש לציין כי היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה פתחה כבר לפני כשלוש שנים בחקירה בעניינו של מי שהיה סגן ראש המועצה האזורית באר טוביה, שלומי שמאי. בהמשך התיק הועבר לפרקליטות המדינה, שהחליטה להגיש בגינו כתב אישום. במהלך ניהול התיק אף נחקר שמאי באזהרה, אולם לאחרונה הגיעו שני הצדדים להסכמה על עיסקת טיעון.
אגב, במהלך החקירה נחשפו על ידי חוקרי היחידה הארצית לפיקוח על הבנייה במשקו של שמאי במושב אמונים חריגות ועבירות בנייה בהיקפים גדולים לכאורה, ועל פי ממצאי החקירה- שמאי אף ניהל בביתו עסק מסחרי לאריזת פירות וירקות, שעה שאין לו אישור לכך כביכול מטעם הגופים האחראים השונים, בהם מינהל מקרקעי ישראל והמועצה האזורית באר טוביה. כל זאת, כאמור, בזמן ששימש סגן ראש המועצה. במסגרת הפרשה נבדקו גם חשדות לחתימה על היתר בנייה בלתי חוקי מטעם ועדת המשנה לתכנון ובנייה של המועצה. על פי החשדות, מהנדס המועצה באותה תקופה שיקר לכאורה כאשר טען כי בתיק בקשת ההיתר של שלומי שמאי קיימים כל האישורים הנדרשים לצורך חתימה על היתר הבנייה. מהנדס המועצה שגם נחקר בפרשה, נאלץ לסיים את תפקידו במועצה. שמאי שהיה יד ימינו של דרור שור והזרוע המבצעת שלו במועצה, משמש בקדנציה הנוכחית חבר מליאה מטעם מושב אמונים.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.