צור עימנו קשר

המושבים

המחאה עולה מדרגה

כ-50 הורים ותושבים הפגינו כנגד המלצות ועדת ההיגוי לחינוך של המועצה האזורית באר טוביה, ודרשו לבטל אותן ולהקים בית ספר תיכון נוסף במועצה. "בהמלצות הוועדה אין אמירה או שינוי כלשהו", אמרה אחת המפגינות. המועצה בתגובה: "התוכנית אושרה על ידי מליאת המועצה ומנכ"ל משרד החינוך. סמוכים כי היא תשפר ותיטיב עם התלמידים"

פורסם

בתאריך

עשרות תושבי המועצה האזורית באר טוביה הגיעו ביום שני האחרון לצומת קסטינה והשתתפו בהפגנה במטרה להביע את מורת רוחם מפועלה של 'ועדת ההיגוי לחינוך' שהקימה המועצה.
ההפגנה, שאמורה הייתה להיערך תחילה מול בניין המועצה, הועתקה בזמן אמת אל התחנה המרכזית בעקבות החלטתה של המועצה שלא לקיים את הדיון בנושא הוועדה שאמור היה להיערך באותה שעה.
כזכור, בחודש אוקטובר אשתקד הודיעו במועצה האזורית באר טוביה על הקמת ועדת היגוי רחבה שתבחן 'תהליך אסטרטגי' במערכת החינוך של המועצה בהובלת של ראש המועצה ותוך מתן ייעוץ ממנכ"לית משרד החינוך לשעבר, הגברת דלית שטאובר.

לאחרונה, וכפי שפרסמנו כאן ב"המקור", הגישה הוועדה את מסקנותיה העיקריות, זאת לאחר שקיימה שולחות עגולים במסגרתם עלו לדיון מספר נושאים רלוונטיים לצורך שיפור ושדרוג מערכת החינוך המועצתית. בין היתר, נדונה מעורבותם של ההורים בחיי קהילה, ההישגים לימודיים, הדרכים למניעת אלימות ועוד.

ההמלצה העיקרית נגעה דווקא לדרישתם של חלק מההורים לפצל את התיכון האזורי באר טוביה והקמתו של תיכון נוסף, שלישי במספר, בתוך שטחי המועצה וכזה שישרת חלק ניכר מתושביה.
אלא שחרף הדרישה לפיצול, החליטו אנשי הוועדה כי אין צורך בהקמת תיכון נוסף, והסתפקו בהמלצה לפיה החל מהשנה הבאה תפוצל חטיבת הביניים לשלוש חטיבות שונות. זאת, על פי ההמלצה, ייעשה במסגרת בית הספר, אך עם מבנה ארגוני וסגל הוראה נפרדים- בכללותם גם מנהל חטיבה ומנהל שכבה.

על פי ההצעה, כל שכבה בכיתות ז'-ט' תכלול בין שלוש לארבע כיתות, כאשר בכיתה י' יחברו כולן לשכבה אחת במסגרת החטיבה העליונה- שתמשיך לפעול במתכונת רגילה.
חלק מההורים ששמעו את המסקנות התאכזבו מההצעה, וטענו כי מדובר בבזבוז כספי ציבור וכי לא מדובר באמת בשינוי. ביום שני השבוע, כאמור, החליטו כ-50 מהם לצאת ולהפגין כנגד מסקנות הוועדה והעומדים בראשה, בהם ראש המועצה דרור שור.

"ההחלטה של המועצה לבטל את הישיבה בנושא הוועדה לצד ההפגנה שהחלטנו לקיים היא התשובה הכי טובה שיכלנו לקבל", אמרה השבוע אחת המפגינות, שהוסיפה, "מדובר בוועדה שהוקמה בשביל לשרת קמפיין בחירות ותו לאו. אין פה באמת אמירה או שינוי כלשהו", סיכמה.
כעת, ולאחר שהגדירו את ההפגנה הראשונה כהצלחה, מתכוונים במטה המאבק לפיצול התיכון לשקול צעדים נוספים עד אשר יבוטלו או ישונו החלטות הוועדה: "לחלק בית ספר לשלושה חלקים זה לא פתרון. רוצים לעשות שינוי? תקימו עוד בתי ספר", אמרו שם השבוע.

מהמועצה האזורית באר טוביה נמסר בתגובה: "המועצה מנהלת, מזה תקופה ארוכה, תהליך אסטרטגי סדור, שקוף ובשיתוף הציבור בכלל נושאי החינוך במועצה. המלצת הוועדה הפדגוגית בראשות מנכ"לית משרד החינוך לשעבר דלית שטאובר, לנושא הקמת בתים מתמחים בתיכון, אושרה על ידי מליאת המועצה, הוצגה למנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב וקיבלה את ברכתו. אנו סמוכים ובטוחים כי התכנית המוצעת תמשיך לשפר ולהיטיב עם תלמידי המועצה. המדובר בתכנית חדשנית ועדכנית, המותאמת לצרכיו של כל תלמיד ומאפשרת לו למצות את יכולותיו בצורה המיטבית תוך הגברת מסלולי הבחירה עבורו. באשר להתכנסות של כ-10 תושבים לערך, אשר משום מה קרויה "הפגנה", הרי מדובר בניסיון להתארגנות פוליטית על גבם של ילדי המועצה. חינוך הוא לא כלי משחק פוליטי ואנחנו לא נאפשר לגורמים אינטרסנטים לעשות פוליטיזציה של מערכת החינוך ולהכפישה, כאמור מתוך אינטרס פוליטי צר. אנו סמוכים ובטוחים שהציבור מבין, כי במועצה האזורית באר-טוביה, בה ההשקעה בחינוך הינה יותר מכפולה מהממוצע הארצי (4,986 ₪ במועצה לעומת 2,163 ממוצע ארצי), ועל כך זכתה המועצה בפרס החינוך הארצי. יש מי שדואג לילדינו ויש מי שמבקש להפוך אותם לכלי ניגוח פוליטי".

עוד נמסר מהמועצה כי הישיבה בוטלה ללא קשר להפגנה אלא בשל בקשת חלק מהמשתתפים לבטלה בשל אי יכולת להגיע.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. מישהו שיודע

    03/06/2018 ב 08:12

    תושבי באר טוביה, עשו לעצמכם טובה והחליפו בבחירות את דרור שור באיש יותר קשוב לצורכי התושבים.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

המושבים

נערכים להסלמה הבאה

ראש המועצה האזורית שפיר, אשר אברג'ל, פנה השבוע לוועדה הארצית לתכנון ובנייה וביקש לבחון מתן פטור מהיתרים לתושבי המועצה שיבקשו להציב מיגוניות בשטחים פרטיים. "מדובר בפתרון יעיל, זמין וזול", אמר אברג'ל

פורסם

בתאריך

על ידי

הפסקות האש החוזרות ונשנות אולי גורמות לממשלת ישראל לדון בהקלות במעברי הגבול לתושבי רצועת עזה, אולם על תושבי דרום הארץ בכלל ויישובי המועצה האזורית שפיר בפרט הן כלל לא עושות רושם.

במכתב ששיגר השבוע ראש המועצה האזורית שפיר, אשר אברג'ל, אל יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה זאב בילסקי ואל מנהלת מנהל התיכנון, דלית זילבר, ביקש ראש המועצה לבחון אפשרות למתן פטור מהיתר להצבת מיגוניות במרחב הפרטי בשטחי מועצה אזורית שפיר.

כידוע, הדרישה לבניית מרחבים מוגנים בישראל עוגנה בחוק במהלך 1992, מיד לאחר מלחמת המפרץ, אז המליצו בפיקוד העורף לחייב בניית ממ"ד בכל בית חדש שייבנה. משכך, נותרו הבתים שנבנו בשנים שקדמו לחקיקת החוק החשוב מאחור וללא מרחבים מוגנים מתאימים- חלקם כמובן שוכנים גם ברחבי המועצה האזורית שפיר.

בשנים האחרונות התפתחה חלופה הולמת למרחב המוגן הדירתי, שעשויה להקל במעט על חששות התושבים החיים בין הסלמה להסלמה ואינן חשים תחושת ביטחון בביתם הפרטי: המיגונית.

מיגוניות הינן מבנה העשוי בטון מזוין, הקיים בגדלים שונים ומתאים למשפחות שונות. בשעת מלחמה, משמשות המיגוניות חלק בלתי נפרד מההגנה על אזרחי המדינה. המיגוניות הינן ניידות, ומהוות פתרון להגנה מפני התקפות של רקטות ופצמ״רים. המיגונית מתאימה בעיקר לבתים צמודי קרקע והיא מגיעה על גבי משאית המניחה אותה על הקרקע באמצעות מנוף ייעודי. המיגוניות זמינות, זולות יותר ולו"ז הצבתן הוא מהיר.

"לאחרונה התקבלו במועצה פניות רבות של תושבים החרדים מהבלתי נודע, המבקשים להציב מיגוניות בחצר ביתם על מנת לאפשר מיגון מהיר וזול", אמר ראש המועצה אברג'ל, שהוסיף: "כיום, הצבת מיגונית בחצר הבית כרוכה בקבלת היתר בנייה. אישור פטור מהיתר מסתמן כפתרון היעיל, הזמין והזול ביותר הנראה לעין לימים אלה", סיכם ראש המועצה.

מיגונית ביישובי המועצה (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה

המושבים

מיזם פורטל החינוך המועצתי יוצא לדרך

חדשנות פדגוגית במועצה האזורית באר טוביה: החל משנת הלימודים הקרובה תושק במוסדות החינוך של המועצה טכנולוגיית office 365, שתאפשר אינטראקציה רציפה בין התלמיד, המורה והצוות החינוכי. "מהלך זה תומך בערך היסודי של שוויון הזדמנויות בחינוך לכל תלמידי המועצה", אמרה רות קרטר, מנהלת מחלקת החינוך במועצה

פורסם

בתאריך

על ידי

מיזם פורטל החינוך המועצתי, שהוקם במטרה להעניק לתלמידים ולסגלי ההוראה את היכולת לרכוש מיומנויות למידה והוראה בעידן החדשני, יושק מיד עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ט- המממשת ובאה.
על פי גורמי חינוך מקומיים, הפלטפורמה החדשה עוטפת את טכנולוגיות 365 office ומנגישה אותן למשתמשים, מעצימה את חווית הלמידה וההוראה ותורמת ליישום אמיתי ומלא של חזון פורטל החינוך המועצתי. היא גם קובעת סטנדרט טכנולוגי במוסדות החינוך המועצתיים ומצמצת, הלכה למעשה, פערים דיגיטליים וטכנולוגיים.
בנוסף, היא מסנכרנת מידע רלוונטי על התלמיד, המורה וצוות החינוך- ובכך מאפשרת אינטראקציה רציפה ביניהם, תורמת לשיפור חווית הלמידה וההוראה, מחזקת את תחושת הקהילתיות וטיפוח הסקרנות, ומעודדת למידת חקר מתקדמת.
במסגרת המיזם, ייהנו כלל מורי ותלמידי המועצה מחבילת 365 office במתנה. כל תלמיד יוכל להוריד את הoffice לעד 5 מכשירים ביתיים: מחשב נייד, מחשב נייח, טאבלט או סמארטפון. כמו כן, במסגרת ההטבה יוכלו המורים והתלמידים ליהנות מאחסון ענן של 1 טרה במסגרת שירות one drive.
באשר לצד הטכני- הרי שכל תלמיד יקבל סיסמא וקוד אישי לכניסה לפורטל, בו למעשה יופיע החומר הלימודי האישי שלו, חוברות דיגיטליות, מטלות מהמורה ועוד.
רות קרטר, מנהלת אגף החינוך במועצה האזורית באר טוביה, אמרה השבוע כי היא רואה בהכנסת המיזם התקדמות ליישום תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית מתקדמים בכל בתי הספר של המועצה, זאת "בהלימה לחזון החינוכי של המועצה ובמטרה לאפשר למורים ולתלמידים להתקדם ל-365 office וליהנות מחבילת שירותים מלאה, הכוללת תיבת דוא"ל בענן, ואת כל יישומי האופיס בגירסה העדכנית ביותר וללא עלות". לדבריה, של קרטר, "מהלך זה תומך בערך היסודי של שוויון הזדמנויות בחינוך לכל תלמידי המועצה ומצעיד את המועצה עוד צעד אחד קדימה באיכות החינוך, בחוויית הלמידה וההוראה ובהתאמה למאה העשרים ואחת".
>>>מצדיעים להם. מאות חיילים, מתגייסים ומתנדבי שנת שירות, הגיעו במוצאי השבת האחרון לערב ההצדעה המסורתי הנערך מידי שנה ביוזמת המועצה האזורית באר טוביה.
במהלך הערב המרגש והמהנה נערכו הגרלות נושאות פרסים וחולקו מתנות אישיות למשתתפים, כאשר גולת הכותרת הייתה הופעה של הזמר המצליח עידן עמדי- שירד לקהל, שר וברך אישית את המתגייסים.
על פי נתוני אגף כוח אדם בצה"ל, המועצה האזורית באר טוביה נחשבת לאחת הרשויות המובילות בישראל באחוזי הגיוס הכלליים לשורות צבא העם עם למעלה מ-90% של מתגייסים, מהם 75% לשירות קרבי. בקרב הנשים- הרי שהמועצה האזורית ניצבת במקום השישי והמכובד מבין המועצות האזוריות בישראל- עם למעלה מ-87% מתגייסות, 13.3% מהן הופכות לקצינות במהלך שירותן.
"אנו גאים בחיילים והמתגייסים שלנו ושמחנו לערוך עבורם ערב מהנה ויוצא דופן. אנו מאחלים להם שיצאו בשלום וישובו אלינו בשלום", אמרו השבוע במועצה.

לחץ להמשך קריאה

המושבים

מבקשים הרחבה נוספת

ראש המועצה האזורית שפיר, אשר אברג'ל, שלח השבוע פנייה לראש אגף התכנון ברשות מקרקעי ישראל רפי אלמליח, בניסיון לתת מענה לדור ההמשך ביישוב. "רואה בכך בשורה גדולה לצעירים ולדור ההמשך", אמר אברג'ל, שהשתתף גם ביריד ההתיישבות של 24 רשויות מקומיות הנערך בגני התערוכה

פורסם

בתאריך

על ידי

ראש המועצה האזורית שפיר, אשר אברג'ל, שיגר השבוע פנייה לראש אגף התכנון ברשות מקרקעי ישראל רפי אלמליח, במטרה לתת מענה לדור ההמשך ביישוב 'אבן שמואל'.
הפנייה נעשתה לאחר שרק לפני מספר חודשים התקבל תיקון בתמ"מ 14, לפיו תתאפשר הרחבה של יישובים כפריים קהילתיים עד לקיבולת מקסימלית של כ-500 יחידות דיור, בהתאם לצרכים. כחלק מהיותו חבר בוועדה המחוזית של מחוז הדרום ובמועצה הארצית לתכנון ובנייה, פועל ראש המועצה נמרצות לקידום התיקון בתוכנית המתאר המחוזית.
במכתב ששלח אברג'ל הוא פירט בפני ראש אגף התכנון את צורכי המועצה וצורכי היישוב, וגרס כי "קצב האוכלוסייה ב'אבן שמואל' גדל, ונראה כי הוספת יחידות דיור המתאימות למשפחות צעירות, תוכל לסייע לבני היישוב בתחילת דרכם, קרי, יחידות קטנות בבנייה סמי רוויה (קומותיים) שתתאים ליכולות הכלכליות של משפחות צעירות, וכן לגוון את מרקם האוכלוסייה ביישוב ולייצור רצף בין דורי בריא".
היישוב 'אבן שמואל' מונה כיום כ-350 בתי אב, והוא יישוב דתי קהילתי השייך למועצה האזורית 'שפיר'. בשנים האחרונות הפך 'אבן שמואל' לאחד המקומות המבוקשים ביותר בקרב בני הקהילה הדתית-לאומית בישראל, והוא מתאפיין באווירה כפרית ובחיי קהילה עשירים.
כזכור, ראש המועצה פעל לאחרונה להכללת עשרות יחידות דיור במסגרת תוכנית מחיר למשתכן ב'מרכז שפירא', תהליך הנחשב לראשון מסוגו ופורץ דרך במרחב הכפרי. לאחרי שהליכי השיווק וההגרלה מטעם משרד השיכון הסתיימו בהצלחה, החל שלב הבנייה שעתיד להסתיים במהלך 2020.
"ראיתי שיש כאן הזדמנות נוספת וביקשתי לנצל אותה. משיחות שקיימתי, אני בטוח שההיענות תהיה חיובית. במידה שכן, נציג את הרעיון בפני ועד היישוב והתושבים. אני רואה בכך בשורה גדולה לצעירים ולדור ההמשך של היישוב", סיכם השבוע ראש המועצה אברג'ל
מתעניינים בשפיר
מאות מבקרים פקדו בשבוע שעבר את ביתן מועצה אזורית שפיר ביריד ההתיישבות שהתקיים בגני התערוכה בתל-אביב והביעו התעיינות גדולה בהרחבות בשטחיה. היריד התקיים זו השנה הראשונה ואורגן על ידי החטיבה להתיישבות. ביריד השתתפו 24 מועצות אזוריות, שהציגו בפני המבקרים יחידות דיור והרחבות בכ-200 יישובים ברחבי הארץ וביקרו בו כ-2,000 משפחות.
בין המשתתפות, כאמור, הייתה גם המועצה האזורית שפיר, שהציגה בפני המשתתפים את ההרחבות הצפויות בישובייה, תוך מתן דגש ליישובים: 'איתן', 'שלווה', 'נועם' ו'עוזה', יישובים בעלי צביון ציוני דתי השוכנים באזור הדרומי של המועצה. ההרחבות מיועדות לבנים ממשיכים וכן לשיווק למשפחות בעלות צביון דתי לאומי, המעוניינות בקיום חיי קהילה עשירים וחינוך איכותי.
"מדובר ביריד שכל כולו התיישבות כפרית רחבה ובבניין הארץ. בביתן שפיר הציגה המועצה בפני המתעניינים את יתרונות המגורים הכפריים: דיור בר השגה, חיי קהילה ענפים, חינוך איכותי ומצויין, אפשרויות תעסוקה וכמובן שטחים פתוחים ודשא ירוק. משפחות רבות, איכותיות ומגוונות הביעו התעניינות ונרשמו להמשך תהליך. בכל יישוביי המועצה האזורית שפיר מתקיימות הרחבות, להן נרשם ביקוש גבוה למגורים ואנו עמלים בימים אלו בהכנת התשתיות לקליטת המתיישבים החדשים", אמר ראש המועצה אשר אברג'ל, שנכח ביריד ובאירוע 50 שנה להיווסדה של החטיבה להתיישבות.

לחץ להמשך קריאה