צור עימנו קשר

באר טוביה

המחאה עולה מדרגה

כ-50 הורים ותושבים הפגינו כנגד המלצות ועדת ההיגוי לחינוך של המועצה האזורית באר טוביה, ודרשו לבטל אותן ולהקים בית ספר תיכון נוסף במועצה. "בהמלצות הוועדה אין אמירה או שינוי כלשהו", אמרה אחת המפגינות. המועצה בתגובה: "התוכנית אושרה על ידי מליאת המועצה ומנכ"ל משרד החינוך. סמוכים כי היא תשפר ותיטיב עם התלמידים"

פורסם

בתאריך

עשרות תושבי המועצה האזורית באר טוביה הגיעו ביום שני האחרון לצומת קסטינה והשתתפו בהפגנה במטרה להביע את מורת רוחם מפועלה של 'ועדת ההיגוי לחינוך' שהקימה המועצה.
ההפגנה, שאמורה הייתה להיערך תחילה מול בניין המועצה, הועתקה בזמן אמת אל התחנה המרכזית בעקבות החלטתה של המועצה שלא לקיים את הדיון בנושא הוועדה שאמור היה להיערך באותה שעה.
כזכור, בחודש אוקטובר אשתקד הודיעו במועצה האזורית באר טוביה על הקמת ועדת היגוי רחבה שתבחן 'תהליך אסטרטגי' במערכת החינוך של המועצה בהובלת של ראש המועצה ותוך מתן ייעוץ ממנכ"לית משרד החינוך לשעבר, הגברת דלית שטאובר.

לאחרונה, וכפי שפרסמנו כאן ב"המקור", הגישה הוועדה את מסקנותיה העיקריות, זאת לאחר שקיימה שולחות עגולים במסגרתם עלו לדיון מספר נושאים רלוונטיים לצורך שיפור ושדרוג מערכת החינוך המועצתית. בין היתר, נדונה מעורבותם של ההורים בחיי קהילה, ההישגים לימודיים, הדרכים למניעת אלימות ועוד.

ההמלצה העיקרית נגעה דווקא לדרישתם של חלק מההורים לפצל את התיכון האזורי באר טוביה והקמתו של תיכון נוסף, שלישי במספר, בתוך שטחי המועצה וכזה שישרת חלק ניכר מתושביה.
אלא שחרף הדרישה לפיצול, החליטו אנשי הוועדה כי אין צורך בהקמת תיכון נוסף, והסתפקו בהמלצה לפיה החל מהשנה הבאה תפוצל חטיבת הביניים לשלוש חטיבות שונות. זאת, על פי ההמלצה, ייעשה במסגרת בית הספר, אך עם מבנה ארגוני וסגל הוראה נפרדים- בכללותם גם מנהל חטיבה ומנהל שכבה.

על פי ההצעה, כל שכבה בכיתות ז'-ט' תכלול בין שלוש לארבע כיתות, כאשר בכיתה י' יחברו כולן לשכבה אחת במסגרת החטיבה העליונה- שתמשיך לפעול במתכונת רגילה.
חלק מההורים ששמעו את המסקנות התאכזבו מההצעה, וטענו כי מדובר בבזבוז כספי ציבור וכי לא מדובר באמת בשינוי. ביום שני השבוע, כאמור, החליטו כ-50 מהם לצאת ולהפגין כנגד מסקנות הוועדה והעומדים בראשה, בהם ראש המועצה דרור שור.

"ההחלטה של המועצה לבטל את הישיבה בנושא הוועדה לצד ההפגנה שהחלטנו לקיים היא התשובה הכי טובה שיכלנו לקבל", אמרה השבוע אחת המפגינות, שהוסיפה, "מדובר בוועדה שהוקמה בשביל לשרת קמפיין בחירות ותו לאו. אין פה באמת אמירה או שינוי כלשהו", סיכמה.
כעת, ולאחר שהגדירו את ההפגנה הראשונה כהצלחה, מתכוונים במטה המאבק לפיצול התיכון לשקול צעדים נוספים עד אשר יבוטלו או ישונו החלטות הוועדה: "לחלק בית ספר לשלושה חלקים זה לא פתרון. רוצים לעשות שינוי? תקימו עוד בתי ספר", אמרו שם השבוע.

מהמועצה האזורית באר טוביה נמסר בתגובה: "המועצה מנהלת, מזה תקופה ארוכה, תהליך אסטרטגי סדור, שקוף ובשיתוף הציבור בכלל נושאי החינוך במועצה. המלצת הוועדה הפדגוגית בראשות מנכ"לית משרד החינוך לשעבר דלית שטאובר, לנושא הקמת בתים מתמחים בתיכון, אושרה על ידי מליאת המועצה, הוצגה למנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב וקיבלה את ברכתו. אנו סמוכים ובטוחים כי התכנית המוצעת תמשיך לשפר ולהיטיב עם תלמידי המועצה. המדובר בתכנית חדשנית ועדכנית, המותאמת לצרכיו של כל תלמיד ומאפשרת לו למצות את יכולותיו בצורה המיטבית תוך הגברת מסלולי הבחירה עבורו. באשר להתכנסות של כ-10 תושבים לערך, אשר משום מה קרויה "הפגנה", הרי מדובר בניסיון להתארגנות פוליטית על גבם של ילדי המועצה. חינוך הוא לא כלי משחק פוליטי ואנחנו לא נאפשר לגורמים אינטרסנטים לעשות פוליטיזציה של מערכת החינוך ולהכפישה, כאמור מתוך אינטרס פוליטי צר. אנו סמוכים ובטוחים שהציבור מבין, כי במועצה האזורית באר-טוביה, בה ההשקעה בחינוך הינה יותר מכפולה מהממוצע הארצי (4,986 ₪ במועצה לעומת 2,163 ממוצע ארצי), ועל כך זכתה המועצה בפרס החינוך הארצי. יש מי שדואג לילדינו ויש מי שמבקש להפוך אותם לכלי ניגוח פוליטי".

עוד נמסר מהמועצה כי הישיבה בוטלה ללא קשר להפגנה אלא בשל בקשת חלק מהמשתתפים לבטלה בשל אי יכולת להגיע.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. מישהו שיודע

    03/06/2018 ב 08:12

    תושבי באר טוביה, עשו לעצמכם טובה והחליפו בבחירות את דרור שור באיש יותר קשוב לצורכי התושבים.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.