המושבים

"דרור שור איבד את שדה עוזיה. בבחירות הקרובות הוא לא יהיה ראש מועצה"

%d7%9e%d7%95%d7%98%d7%99-%d7%90%d7%a8%d7%91%d7%9c

תלמיד כיתה ח' בתיכון באר טוביה קיבל הודעה לפיה עליו לעבור לכיתת החינוך המיוחד. משפחתו סירבה והשיגה חוות דעת מפסיכיאטר, אך נפלה על אוזניים ערלות – כך טוען חבר המועצה מוטי ארבל, שתקף בחריפות את מי שסימן כאחראים למחדל כטענתו. מנהלת מחלקת החינוך: "האשמות חסרות שחר על גבו של התלמיד"

חבר המועצה האזורית מטעם מושב שדה עוזיה, מוטי ארבל, יוצא במתקפה חריפה כנגד ראש המועצה דרור שור ומנהלת מחלקת החינוך, רות קרטר, וטוען לטיפול לקוי של השניים בתלמיד כיתה ח' בבית הספר התיכון של המועצה.
בשיחה שקיים השבוע עם מערכת "המקור" טען ארבל כי תחילת הסאגה עם פתיחת שנת הלימודים הנוכחית, אז גיא (שם בדוי), תלמיד בית הספר התיכון האזורי בבאר טוביה, נתבקש לעבור לכיתת חינוך מיוחד בטענה כי איננו מתאים למסגרת הלימודית בכיתות "הרגילות" בבית הספר.
לדברי ארבל, משפחתו של גיא לא קיבלה את הקביעה של אנשי מחלקת החינוך, והחליטה כי בנה לא יעבור אל כיתת החינוך המיוחד בבית הספר ויישאר ללמוד בכיתתו.
בית הספר, טוען חבר המועצה, הודיע למשפחתו של גיא ולגיא עצמו כי מוטב שלא יגיע לבית הספר עד אשר ימצא פתרון בעניינו, ובמשפחה פנו לארבל בציפייה שזה יפתור את הסוגיה בעניין בנם.
"פניתי אל מנהלת מחלקת החינוך של המועצה ואל מנהל בית הספר על מנת שיקבלו את הילד חזרה לבית הספר, לכיתה רגילה", אמר ארבל, שסיפר כי לאחר שיחות תכופות עם מחלקת החינוך התקבלה ההחלטה כי גיא יישאר בכיתה רגילה בבית הספר, אולם זה ייעשה רק לאחר שייבדק אצל פסיכיאטר שיקבע האם הוא כשיר להיות בכיתה רגילה.
"לאחר מספר מפגשים החליט הפסיכיאטר כי לא נמצאה שום בעיה והילד כשיר ללמוד בכיתה רגילה", המשיך ארבל לגולל את סיפורו של גיא. "כאשר קיבלתי את המסמכים, פניתי ישירות אל קרטר (מנהלת מחלקת החינוך, ה"ה) והצגתי בפניה את הממצאים", הוא סיפר.

חוות הדעת לא עזרה

אלא שגם קביעתו של הפסיכיאטר, אותה קביעה שבמחלקה ובבית הספר דרשו מהנער גיא להציג, נפלה על אוזניים ערלות, כך לטענתו של ארבל. "במחלקת החינוך דפדפו במסמכים ואמרו שאין להם כל משמעות וכי כל אחד יכול היום להגיע לפסיכיאטר ולשלם מספיק כסף בשביל אישור זה או אחר. זו מציאות שאני לא מוכן לקבל", דבריו. הוא תקף את מנהלת המחלקה קרטר ואמר: "רות קרטר חייבת ללכת הביתה".
לטענת ארבל, הוא לא הסתפק בפניה אל מנהלת מחלקת החינוך ופנה בעצמו אל ראש המועצה, דרור שור, שהבטיח כי יעשה כל שביכולתו על מנת לעזור לנער גיא לחזור אל בית הספר. "במשך שלושה חודשיים פניתי שוב ושוב לדרור שור על מנת לקבל את עזרתו. הצגתי לו את המסמכים וסיפרתי לו את השתלשלות העניינים. בפועל, דיבורים לחוד ומעשים לחוד. לא קרה שום דבר. אני חושב שבקדנציה האחרונה נעשו לא מעט טעויות, אבל מבחינתי זו החמורה ביותר", ממשיך ארבל, ומוסיף עקיצה לקראת בחירות 2018, הנמצאות ממש מעבר לפינה: "דרור שור איבד אותי. הוא איבד את כל שדה עוזיה. הוא צריך ללכת הביתה יחד עם רות קרטר. הם עשו טעות אחר טעות, אבל הפעם אני לא מוכן לשתוק עוד. מי שטובת התושבים לא בפניו לא יכול להיות ראש המועצה. בבחירות הקרובות הוא יאבד גם את הכיסא שלו".
בינתיים, ולאחר שלושה חודשים בהם ישב בבית, חזר גיא אל ספסל הלימודים בבית הספר באר עמ"י, והוא ממשיך ללמוד בכיתה רגילה. "הפגיעה בתלמיד הייתה חמורה. הוא איבד המון חומר וישב בבית שלושה חודשים. אנחנו מקווים שהמקרה מאחורינו", אמרו ארבל ומשפחתו של הנער.
מנהלת מחלקת החינוך, רות קרטר, מסרה בשם המועצה: "לצערי בכל הנטען אין אמת, ההפך הוא הנכון. בשל צנעת הפרט איני יכולה להתייחס בפירוט לגופו של מקרה, ואין לי אלא להצר על האשמות חסרות שחר על מערכת החינוך בכלל, על מנהל בית הספר ועליי באופן אישי, והכל על גבו של אותו תלמיד. הטיפול בתלמיד, בדומה לטיפול בתלמידים אחרים, נעשה בידיעת, בליווי ובהנחיית הפיקוח במשרד החינוך. בכלליות אציין, כי אגף החינוך, בראשו אני עומדת, כמדיניות, עושה כל שביכולתו להשאיר את כל התלמידים במערכת החינוך של המועצה. התיכון לא הרחיק השנה ולו תלמיד אחד, וממילא גם לא את התלמיד המדובר. כיו"ר ועדות התמדה (ועדות אותן יזמתי למניעת נשירה) אני דואגת לוודא שבתי הספר בונים תוכנית אישית לכל ילד וילדה המתקשים בביקורם הסדיר בבית הספר כדי למנוע את נשירתם. לא בכדי אחוז הנשירה במועצה הינו נמוך מאחוז אחד. אין ספק שמערכת החינוך שזכתה לפרס חינוך ארצי בשנה החולפת ובהערכה רבה אינה ראויה להתייחסות כזו". לדבריו של חבר המועצה ארבל כלפי דרור שור העדיפו במועצה שלא להגיב.

הוסף תגובה