צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

המושבים

באר טוביה הגישה תביעת לשון הרע נגד עובד שלה

פורסם

בתאריך

בכתב התביעה שהוגש לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע טוענת המועצה כי תמיר צדוק, מורה בתיכון באר טוביה, פרסם שקרים אודות בעלי תפקידים בה ובבית הספר. בין היתר, האשים לכאורה את ראש המועצה בעירוב של שיקולים פוליטיים בהתנהלות התיכון ובהעלמת עין מעבירות על החוק שנעשות בחלק מיישובי המועצה. הדרישה: פיצוי של 100 אלף שקלים. עו"ד יהל סגל, המייצג את צדוק: "זה חלק מחופש הביטוי, זו תביעת השתקה שנועדה למנוע ביקורת"

המועצה האזורית באר טוביה נגד המורה תמיר צדוק: לבית הדין לעבודה בבאר שבע הוגשה לאחרונה תביעת לשון הרע בה דורשת המועצה בראשותו של דרור שור פיצוי כספי בסך של 100 אלף שקלים ממורה לניהול עסקי בתיכון האזורי באר טוביה.
התביעה נגד המורה, תמיר צדוק, הוגשה בעקבות מכתב שכתב והופץ בקרב הורים, תלמידים וחברים בצוות המקצועי של התיכון, ובו האשים את המועצה וראש המועצה שור בעירוב של מניעים פוליטיים בניהול בית הספר, דבר הפוגע לטענתו בתלמידים ובאיכות הלמידה. במקביל להגשת התביעה, צדוק גם הושעה מעבודתו בחודשים האחרונים ועשוי לעמוד גם בפניי הליך פיטורים.
לפי כתב התביעה שהגישה המועצה ועליו חתום יועצה המשפטי, עו"ד הדר מיימון, במהלך חודש יולי 2016 שלח צדוק מכתב דואר אלקטרוני בתפוצה רחבה ובו השתלח במועצה באמצעות כתיבת דברי שקר בלתי מבוססים, לכאורה. במכתב ששלח התייחס צדוק לאופן ניהול בית הספר על ידי מי שהיה המנהל דאז, אריה ברנע, וכן למעורבותו לטענתו של ראש המועצה שור בענייני הניהול.
לטענת צדוק כפי שבא לידי ביטוי במכתבו, מעורבות ענייני הפוליטיקה בבית הספר פוגעת בתלמידים פגיעה אנושה ומביאה לפגיעה במעמדם ושחיקתם של המורים. לטענת המועצה, צדוק האשים במכתבו את שור כי בתפקידו הוא מעלים עין ביודעין מהתנהלות אסורה ובלתי חוקית של אוכלוסייה גדולה במועצה, וזאת על רקע חשיבותם האלקטורלי של המצביעים. "נראה שלכאורה קיימת חלוקת עבודה ברורה בין ראש המועצה לבין מנהל בית הספר", כתב צדוק במכתב. "ראש המועצה מאפשר לכאורה לחלק המערבי לעשות ככל העולה על רוחם, תוספות בניית מגורים ללא היתרים, הקמת מחסנים באיזורים המיועדים לחקלאות בעשרות אלפי מטרים רבועים לצורך השכרתם לחברות חיצוניות, בניית מבני תעשייה המזהמים והמרעישים בתוך איזור מגורים ללא רישיונות ואישורים נדרשים".
בהמשך מכתבו העלה צדוק – שעובד בתיכון באר טוביה מאז שנת 2006 ברציפות – טענות נגד ההשקעה הכספית הלא מספקת, לטעמו, בחינוך בתיכון באר טוביה. הוא כתב כי בתיכון לומדים בקראוונים והשיפוצים שנעשים בהם הם "טלאי על טלאי למבנים רעועים בני 50 שנים, אחרונת המועצות החלשות והעניות", כלשונו. הוא גם הזכיר במכתבו כי המציאות הנטענת מצידו מתרחשת אף שבאר טוביה היא אחת המועצות האזוריות העשירות בישראל.
המועצה ציינה בכתב התביעה שהגישה כי במכתבו צדוק התייחס בבוטות לחלק מתלמידי בית הספר, כינה אותם בכינויי גנאי וטען כי אצלו בכיתה "יש ילדי טיסת השוקולד", וכי "הילדים של הישראלי המכוער אצלי בכיתה". עוד טענה המועצה כי צדוק, במספר רב של הזדמנויות, "פרסם פרסומים בהם אזכר ממלאי תפקידים/תלמידים/הורים בסביבת עבודתו תוך שימם ללעג ותוך שימוש באמירות ו/או ביטויים ו/או כינויי גנאי משפילים ומבזים". לפי המועצה, "האמור בפרסום אינו אמת והוא רצוף ציון עובדות שקריות, גיבוב בדיות, אימוץ כזבים והכל מתוך מגמה וכוונה ברורים לפרסמם ויהי מה, גם במחיר של פגיעה קשה במועצה ובנושאי תפקידים בה ובבית הספר שבבעלותה". עוד נכתב בכתב התביעה כי הפרסום "פגע ופוגע בצורה בלתי הפיכה בשמה הטוב של המועצה וגורם לה עוול משווע וחסר תקנה".
המועצה טענה בכתב התביעה כי פנתה לצדוק זמן קצר לאחר שנודע לה על פרסום הדברים וזאת על מנת שיתנצל עליהם באופן מיידי וללא דיחוי, באותו האופן שבו פרסם את הדברים בתחילה. לטענת המועצה, צדוק לא נענה למכתב.

"הבעת דעה לגיטימית"

המורה צדוק שכר את שירותיו של עו"ד יהל סגל כמייצגו בתביעה (גילוי נאות: עו"ד סגל מייצג את "המקור" במסגרת תביעות לשון הרע שהוגשו על ידי המועצה), וכתב ההגנה מטעמו צפוי להיות מוגש בימים הקרובים. לדברי עו"ד סגל, מדובר בתביעת השתקה שאין מאחוריה ממש.
"זו תביעה משתיקה המהווה חלק מסדרה של תביעות משתיקות שמגישה המועצה האזורית באר טוביה", אמר השבוע ל"המקור" עו"ד סגל. "נראה שהמועצה נהנית להגיש תביעות לשון הרע על ימין ועל שמאל, וזה אומר דרשני. זה או שהמועצה נעלבת בקלות או שהיא מנסה לחסל חשבונות באמצעות התביעות האלו. זה לא רק תביעות אלא גם מכתבי התראה לאנשים שבסופו של דבר לא הגיעו לידי תביעות. אני חושב שכדאי לפנות למבקר המדינה בתלונה שיבחן האם יש עוד רשות מקומית שמגישה אוסף כזה של תביעות השתקה".
לעצם העניין, אמר סגל כי בכתב ההגנה שיוגש בקרוב יפורטו טיעוניו המשפטיים של צדוק. "הלקוח שלי חשף ליקויים בהתנהלות התיכון ולכן רודפים אותו. המועצה טוענת להשמצה כלפי תושבים במועצה, אבל שכחה שהבעת דעה על ציבור לגיטימית וכי על פי החוק, ציבור לא יכול להגיש תביעה על לשון הרע. כל הדברים שהוא כתב נכתבו בצורה היתולית, הומוריסטית ומהווים סאטירה מותרת כחלק מחופש הביטוי. מי שקורא את המכתב כולו בתוספת הנספחים שנשלחו על ידו בצירוף לאותו מכתב מבין שמדובר במשהו סאטירי. אם המועצה לא מבינה הומור כנראה שזה מאוחר מידי לחנך אותה".
בהמשך לדבריו של סגל, הרי שיש להזכיר כי הגשת תביעות לשון הרע היא פרקטיקה שאינה חדשה למועצה, העושה בה, כך נראה, שימוש לעיתים קרובות: בשנתיים האחרונות הגישה המועצה כבר שתי תביעות לשון הרע נגד "המקור", המתנהלות בימים אלו בבתי המשפט השונים. תביעת לשון הרע נוספת הוגשה נגד "המקור" על ידי היועץ המשפטי של המועצה, עו"ד הדר מיימון. התביעה נמצאת בשלביה הראשונים יחסית, כאשר לפני כשבועיים התקיים קדם המשפט הראשון.
עוד קודם לכן, איימו המועצה וראש המועצה, דרור שור, להגיש תביעת לשון הרע נגד אזרחים אשר מתחו עליהם ביקורת בדרכים שונות. לדעת יוני הורוביץ', שהמועצה איימה בעבר להגיש נגדו תביעת לשון הרע בעקבות דברי ביקורת שכתב, המועצה משתמשת לכאורה במשאבים הרבים העומדים לרשותה כדי להלך אימים על אזרחים ולהשתיק ביקורת המושמעת כנגדה. "אזרח פרטי מן השורה יתקשה להתמודד עם גוף כה גדול, ראש המועצה יודע את זה ולכן הוא מפעיל את הכלים שעומדים לרשותו כדי לגרום לאנשים לחשוב פעמיים לפני שהם מביעים ביקורת".
מהמועצה האזורית באר טוביה לא נמסרה תגובה עניינית לדברים.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

המושבים

"קרובים מתמיד לניצחון"

אדיר נעמן, המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר, קיים כנס מיוחד בו צפה יחד עם פעיליו במשחק חצי גמר המונדיאל בין צרפת לבלגיה. "לא היינו מגיעים לנקודה הזו בלעדיכם", אמר נעמן

פורסם

בתאריך

על ידי

המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר, אדיר נעמן, ערך ביום שלישי השבוע כנס פעילים מיוחד במטהו אשר במרכז המסחרי של היישוב אחוזת אתרוג.
נעמן, המנהל עד כה את הקמפיין באופן אינטנסיבי, קיים לאחרונה מספר חוגי בית, בהם דן עם התושבים על נושאים שונים, כגון: הקמת תחנת הכוח הצפוייה בסמוך לקריית גת, הרחבות המושבים, עתיד הצעירים בני המועצה ועוד.
ביום שלישי, כאמור, ארגנו במטהו של נעמן אתנחתא מהמירוץ לראשות המועצה וקיימו ערב צפייה מיוחד במשחק חצי גמר המונדיאל בין צרפת לבלגיה.
הערב (חמישי), יערוך נעמן חוג בית נוסף, הפעם ביישוב אבן שמואל, המונה כ-1800 תושבים ונחשב ליישוב השני בגודלו מבחינת מספר בעלי זכות הצבעה במועצה. "זה הזמן שבו מפת המתמודדים מצטמצמת והמרוץ מתכנס לשני מועמדים. אנחנו קרובים מתמיד לניצחון המיוחל, ולא היינו מגיעים לנקודה הזו בלעדיכם", אמר השבוע נעמן, ובמטהו הסבירו: "התחושה שנוצרת בקרב הציבור היא שהתושבים מתמקדים כעת בשני מועמדים. בהתחלה היה חשש בקרב הציבור לריבוי מועמדים, אך כעת החשש נפוג כי מבינים שאדיר נעמן יכול לנצח כבר בסיבוב הראשון".
במחנות האחרים מנגד, התומכים במועמדותם של שני המתמודדים הנוספים- עו"ד אבי וינברגר מחד ותמר רחמים מאידך, ביטלו את דבריו של נעמן וציינו כי הם מתכוונים להתמיד במטרתם להחליף את האיש היושב על כיסא ראש המועצה האזורית שפיר. "אין שום שחר לטענות אלו. אני מתמודד, צובר כוח ותאוצה והיחידי שיש לו סיכוי אמיתי להחליף את ראש המועצה המכהן", אמר עו"ד אבי וינברגר. המועמדת תמר רחמים, ששימשה כמנהלת משאבי האנוש במועצה וליוותה את אברג'ל משך 15 שנים, העדיפה שלא להתייחס ישירות לדבריו של נעמן.

לחץ להמשך קריאה

המושבים

"הגיע הזמן להחליף את ראש המועצה. 16 שנים הספיקו"

המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר, עו"ד אבי וינברגר, התייחס השבוע לשמועות לפיהן מועמדותו קשורה בדרך זו או אחרת לראש המועצה אשר אברג'ל- והזים אותן: "לא היה ולא נברא. אין קשר ביני לבין ראש המועצה היוצא בהתמודדות בבחירות. "אברג'ל בתגובה: "קורא להתרכז בהצגת החיוב ולנהל מערכת בחירות נקייה מהשמצות"

פורסם

בתאריך

על ידי

עו"ד אבי וינברגר, שהכריז לפני מספר חודשים על התמודדותו לראשות המועצה האזורית שפיר, עלה השבוע למתקפה כנגד ראש המועצה אשר אברג'ל וכנגד מי שלטענתו מפיץ שמועות אודותיו ומנסה לטעון כי הוא קשור לראש המועצה המכהן. "גם לאוזניי הגיעו שמועות שמפיצים, כנראה, גורמים פוליטיים בעלי עניין, על קשר, כביכול, ביני לבין ראש המועצה היוצא בהתמודדות על ראשות המועצה", כתב וינברגר. "אני מבקש להצהיר בצורה ברורה: לא היה ולא נברא, ואפילו לא עלה על הדעת. אין קשר ביני לבין ראש המועצה היוצא בהתמודדות בבחירות".
על מנת לחדד את דבריו, הוסיף וינברגר כי "הגיע הזמן להיפרד מראש המועצה היוצא", והוסיף כי "16 שנים הספיקו. גם לו וגם לנו. הגיע הזמן לומר, עד כאן. לא עוד".
המועמד בן ה-58, יליד ותושב מושב שפיר, ציין כי השלטון הנוכחי הוא "שלטון של פחד וחשבון", וגרס כי במקום זאת דרושה מנהיגות של 'דין וחשבון', כלשונו. "בואו נדבר בגלוי על מה שרבים מאד ביישובי המועצה האזורית שפיר מעדיפים לדבר עליו בלחש. בחדרי חדרים. 'הפחד והחשבון'. שלטון ארוך שנים, שלטון שנבחר לייצג את הציבור ולהיטיב איתו, שלטון שאמור לפעול בשקיפות ובהוגנות – ובמקום זה הוא מתנהל בחשיכה, מנהל פנקסי חשבונות. שלטון צללים המעדיף לנהל את ענייניו – שהם עניינינו – הרחק מעינו של הציבור. לא דין וחשבון אלא פחד וחשבון", הוסיף.
בסיפא של דבריו ציין וינברגר כי הוא מציע "מנהיגות בסגנון אחר", והוסיף כי הוא מבקש את אמון הציבור בו, "זו תהיה מנהיגות משתפת, מתייעצת, מנהיגות המכבדת כל תושב ולא שואלת למי הצביע ומה הוא חושב, מנהיגות הקשובה לביקורת ומפיקה לקחים", סיכם.
וינברגר (58) הוא עו"ד המתמחה בדיני תכנון ובנייה. הוא נולד וגדל במושב שפיר, ובו גם הקים את ביתו יחד עם אשתי אפי וחמשת ילדיהם. את שירותו הצבאי סיים בדרגת רס"ן במילואים כמפקד סוללה בחיל התותחנים, ולאחריו סיים בהצלחה תואר ראשון ותואר שני במשפטים באוניברסיטת בר-אילן.
לאחרונה התחייב וינברגר כי באם יבחר לתפקיד הנכסף יגביל את כהונתו לשתי קדנציות בלבד, כיוון ש"תקופה בלתי מוגבלת עלולה לייצר מצב של תחושת בעלות", אמר אז.
ראש המועצה, אשר אברג'ל, מסר בתגובה לדברים: "אני קורא לכל המתמודדים לנהל מערכת בחירות נקייה מהשמצות. לכל אחד מהמועמדים עומדת הזכות להציג את יתרונותיו וראוי שיתרכזו בהצגת החיוב והמחבר ולא השלילי והמפלג.
בסופו של יום מי שיכריע מי שיעמוד בראשות המועצה הוא ציבור הבוחרים. אני משוכנע שתושבי המועצה רואים מידי יום את תנופת העשייה בכל התחומים, את ההשקעות האדירות בישובים. רבים מהם יודעים שקיבלתי מועצה בחדלות פרעון וכיום היא אחת המועצות המוערכות, המבוקשות והמובילות בישראל".

לחץ להמשך קריאה

המושבים

אושרה הגדלה של 31 אחוזים מהיקף החוזה המקורי של כביש 'עוקף עזריקם'

במהלך ישיבת המליאה, שנערכה בסוף חודש מאי, נטען כי הוחלט לאשר את ההגדלה ללא פרסום מכרז חדש כיוון שהקבלן הנבחר "ביצע עד כה את מרבית העבודות לשביעות רצונה של המועצה". עוד בישיבה: אושרה הנחה של 5% למשרתי מילואים פעילים והוקצה סכום של 700 אלף ש"ח לרכישת מחשבים ומקרנים למוסדות החינוך במועצה //

פורסם

בתאריך

על ידי

בישיבת מליאה מן המניין שנערכה בחודש מאי האחרון אישרה המועצה הנחה בסך %5 מסכום הארנונה השנתית לחייל מילואים פעיל המחזיק בנכס. כזכור, הודיע לאחרונה שר הפנים אריה דרעי על תיקון תקנות הסדרים במשק המדינה כך שיאפשרו לרשויות המקומיות מתן הנחה בסך %5 בתשלום הארנונה השנתי- בהתאם לשיקול דעתן.
משכך, הודיעו בזו אחר זו רשויות מקומיות שונות על כניסתה לתוקף של התקנה החדשה- והעניקו בכך הנחה של 5 אחוזים לחיילי המילואים המשרתים בשירות פעיל ומתגוררים בשטחן.
כעת, כאמור, הודיעה גם באר טוביה כי היא מיישמת את המלצתו של השר דרעי, שתיכנס לתוקפה רטרואקטיבית מיום 18/1/1.
הגדלה ללא מכרז
אלא שההודעה על מתן ההנחה לחיילי המילואים המתגוררים בשטחה של המועצה לא הייתה הבשורה המרכזית מישיבת המליאה שנערכה בחודש שעבר. במהלך הישיבה, וכפי שבא לידי ביטוי בפרוטוקול שפורסם באתר המועצה, אישרו חברי המליאה הגדלה של 31 אחוזים מהיקף החוזה המקורי של המועצה מול הקבלן המבצע של פרויקט כביש עוקף עזריקם- מסכום של 14.5 מיליון שקלים לסכום של כ-19 מיליון שקלים.
בדיון שערכה 'ועדת השלושה' בנושא הוחלט לאשר את הגדלת היקף החוזה המוגדל ללא פרסום מכרז חדש, זאת נוכח העובדה שהקבלן הנבחר ביצע עד כה את מרבית העבודות לשביעות רצונה של המועצה. בנוסף טענו שם, כי הכנסת קבלן חדש עלולה ליצור אי התאמות בביצוע העבודה וכן ליצור בעתיד אי ודאות בנוגע לאחריות הקבלן המבצע במידה הספציפי- במידה ואכן יתגלו חלילה ליקויים בעבודה.
עם זאת, נטען בפרוטוקול הישיבה, כי ראש המועצה דרור שור הצליח לשכנע את משרד התחבורה לממן 70 אחוזים מעלות הפרויקט- זאת בכפוף לביצוע שינויים ותוספות בתכנית.
כזכור, הקמת כביש העוקף יצאה אל הפועל לאחר מאבק סוער וארוך בשנים של תושבי מושב עזריקם, שסבלו במשך שנים ארוכות מתנועה ערה של כלי רכב בתוך תחומי המושב- שהיווה את ציר התנועה המרכזי מכיוון קריית מלאכי אל העיר אשדוד ואל המושבים המערביים של המועצה.
במהלך השנים האחרונות עוכבו לפרקים עבודות הקמת הכביש, אך בחודש פברואר האחרון הוא נפתח לתנועה וחיבר את כביש אריאל שרון, כביש הגישה לעזריקם מכיוון קריית מלאכי (3703) אל כביש 3711, המחבר בין צומת עזריקם לצומת אמונים.
בעתיד, אמור להיסלל המקטע השלישי של הכביש, שיעקוף את השכונות החדשות במערב קריית מלאכי (כרמי הנדיב והמחנה).
במהלך הישיבה אישרה המועצה גם הקצאת סכום של 700 אלף שקלים לצורך רכישת מחשבים ומקרנים למוסדות החינוך, זאת מתוך "תקציב אמת מידה" של מפעל הפיס.

לחץ להמשך קריאה