צור עימנו קשר

המושבים

באר טוביה הגישה תביעת לשון הרע נגד עובד שלה

פורסם

בתאריך

בכתב התביעה שהוגש לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע טוענת המועצה כי תמיר צדוק, מורה בתיכון באר טוביה, פרסם שקרים אודות בעלי תפקידים בה ובבית הספר. בין היתר, האשים לכאורה את ראש המועצה בעירוב של שיקולים פוליטיים בהתנהלות התיכון ובהעלמת עין מעבירות על החוק שנעשות בחלק מיישובי המועצה. הדרישה: פיצוי של 100 אלף שקלים. עו"ד יהל סגל, המייצג את צדוק: "זה חלק מחופש הביטוי, זו תביעת השתקה שנועדה למנוע ביקורת"

המועצה האזורית באר טוביה נגד המורה תמיר צדוק: לבית הדין לעבודה בבאר שבע הוגשה לאחרונה תביעת לשון הרע בה דורשת המועצה בראשותו של דרור שור פיצוי כספי בסך של 100 אלף שקלים ממורה לניהול עסקי בתיכון האזורי באר טוביה.
התביעה נגד המורה, תמיר צדוק, הוגשה בעקבות מכתב שכתב והופץ בקרב הורים, תלמידים וחברים בצוות המקצועי של התיכון, ובו האשים את המועצה וראש המועצה שור בעירוב של מניעים פוליטיים בניהול בית הספר, דבר הפוגע לטענתו בתלמידים ובאיכות הלמידה. במקביל להגשת התביעה, צדוק גם הושעה מעבודתו בחודשים האחרונים ועשוי לעמוד גם בפניי הליך פיטורים.
לפי כתב התביעה שהגישה המועצה ועליו חתום יועצה המשפטי, עו"ד הדר מיימון, במהלך חודש יולי 2016 שלח צדוק מכתב דואר אלקטרוני בתפוצה רחבה ובו השתלח במועצה באמצעות כתיבת דברי שקר בלתי מבוססים, לכאורה. במכתב ששלח התייחס צדוק לאופן ניהול בית הספר על ידי מי שהיה המנהל דאז, אריה ברנע, וכן למעורבותו לטענתו של ראש המועצה שור בענייני הניהול.
לטענת צדוק כפי שבא לידי ביטוי במכתבו, מעורבות ענייני הפוליטיקה בבית הספר פוגעת בתלמידים פגיעה אנושה ומביאה לפגיעה במעמדם ושחיקתם של המורים. לטענת המועצה, צדוק האשים במכתבו את שור כי בתפקידו הוא מעלים עין ביודעין מהתנהלות אסורה ובלתי חוקית של אוכלוסייה גדולה במועצה, וזאת על רקע חשיבותם האלקטורלי של המצביעים. "נראה שלכאורה קיימת חלוקת עבודה ברורה בין ראש המועצה לבין מנהל בית הספר", כתב צדוק במכתב. "ראש המועצה מאפשר לכאורה לחלק המערבי לעשות ככל העולה על רוחם, תוספות בניית מגורים ללא היתרים, הקמת מחסנים באיזורים המיועדים לחקלאות בעשרות אלפי מטרים רבועים לצורך השכרתם לחברות חיצוניות, בניית מבני תעשייה המזהמים והמרעישים בתוך איזור מגורים ללא רישיונות ואישורים נדרשים".
בהמשך מכתבו העלה צדוק – שעובד בתיכון באר טוביה מאז שנת 2006 ברציפות – טענות נגד ההשקעה הכספית הלא מספקת, לטעמו, בחינוך בתיכון באר טוביה. הוא כתב כי בתיכון לומדים בקראוונים והשיפוצים שנעשים בהם הם "טלאי על טלאי למבנים רעועים בני 50 שנים, אחרונת המועצות החלשות והעניות", כלשונו. הוא גם הזכיר במכתבו כי המציאות הנטענת מצידו מתרחשת אף שבאר טוביה היא אחת המועצות האזוריות העשירות בישראל.
המועצה ציינה בכתב התביעה שהגישה כי במכתבו צדוק התייחס בבוטות לחלק מתלמידי בית הספר, כינה אותם בכינויי גנאי וטען כי אצלו בכיתה "יש ילדי טיסת השוקולד", וכי "הילדים של הישראלי המכוער אצלי בכיתה". עוד טענה המועצה כי צדוק, במספר רב של הזדמנויות, "פרסם פרסומים בהם אזכר ממלאי תפקידים/תלמידים/הורים בסביבת עבודתו תוך שימם ללעג ותוך שימוש באמירות ו/או ביטויים ו/או כינויי גנאי משפילים ומבזים". לפי המועצה, "האמור בפרסום אינו אמת והוא רצוף ציון עובדות שקריות, גיבוב בדיות, אימוץ כזבים והכל מתוך מגמה וכוונה ברורים לפרסמם ויהי מה, גם במחיר של פגיעה קשה במועצה ובנושאי תפקידים בה ובבית הספר שבבעלותה". עוד נכתב בכתב התביעה כי הפרסום "פגע ופוגע בצורה בלתי הפיכה בשמה הטוב של המועצה וגורם לה עוול משווע וחסר תקנה".
המועצה טענה בכתב התביעה כי פנתה לצדוק זמן קצר לאחר שנודע לה על פרסום הדברים וזאת על מנת שיתנצל עליהם באופן מיידי וללא דיחוי, באותו האופן שבו פרסם את הדברים בתחילה. לטענת המועצה, צדוק לא נענה למכתב.

"הבעת דעה לגיטימית"

המורה צדוק שכר את שירותיו של עו"ד יהל סגל כמייצגו בתביעה (גילוי נאות: עו"ד סגל מייצג את "המקור" במסגרת תביעות לשון הרע שהוגשו על ידי המועצה), וכתב ההגנה מטעמו צפוי להיות מוגש בימים הקרובים. לדברי עו"ד סגל, מדובר בתביעת השתקה שאין מאחוריה ממש.
"זו תביעה משתיקה המהווה חלק מסדרה של תביעות משתיקות שמגישה המועצה האזורית באר טוביה", אמר השבוע ל"המקור" עו"ד סגל. "נראה שהמועצה נהנית להגיש תביעות לשון הרע על ימין ועל שמאל, וזה אומר דרשני. זה או שהמועצה נעלבת בקלות או שהיא מנסה לחסל חשבונות באמצעות התביעות האלו. זה לא רק תביעות אלא גם מכתבי התראה לאנשים שבסופו של דבר לא הגיעו לידי תביעות. אני חושב שכדאי לפנות למבקר המדינה בתלונה שיבחן האם יש עוד רשות מקומית שמגישה אוסף כזה של תביעות השתקה".
לעצם העניין, אמר סגל כי בכתב ההגנה שיוגש בקרוב יפורטו טיעוניו המשפטיים של צדוק. "הלקוח שלי חשף ליקויים בהתנהלות התיכון ולכן רודפים אותו. המועצה טוענת להשמצה כלפי תושבים במועצה, אבל שכחה שהבעת דעה על ציבור לגיטימית וכי על פי החוק, ציבור לא יכול להגיש תביעה על לשון הרע. כל הדברים שהוא כתב נכתבו בצורה היתולית, הומוריסטית ומהווים סאטירה מותרת כחלק מחופש הביטוי. מי שקורא את המכתב כולו בתוספת הנספחים שנשלחו על ידו בצירוף לאותו מכתב מבין שמדובר במשהו סאטירי. אם המועצה לא מבינה הומור כנראה שזה מאוחר מידי לחנך אותה".
בהמשך לדבריו של סגל, הרי שיש להזכיר כי הגשת תביעות לשון הרע היא פרקטיקה שאינה חדשה למועצה, העושה בה, כך נראה, שימוש לעיתים קרובות: בשנתיים האחרונות הגישה המועצה כבר שתי תביעות לשון הרע נגד "המקור", המתנהלות בימים אלו בבתי המשפט השונים. תביעת לשון הרע נוספת הוגשה נגד "המקור" על ידי היועץ המשפטי של המועצה, עו"ד הדר מיימון. התביעה נמצאת בשלביה הראשונים יחסית, כאשר לפני כשבועיים התקיים קדם המשפט הראשון.
עוד קודם לכן, איימו המועצה וראש המועצה, דרור שור, להגיש תביעת לשון הרע נגד אזרחים אשר מתחו עליהם ביקורת בדרכים שונות. לדעת יוני הורוביץ', שהמועצה איימה בעבר להגיש נגדו תביעת לשון הרע בעקבות דברי ביקורת שכתב, המועצה משתמשת לכאורה במשאבים הרבים העומדים לרשותה כדי להלך אימים על אזרחים ולהשתיק ביקורת המושמעת כנגדה. "אזרח פרטי מן השורה יתקשה להתמודד עם גוף כה גדול, ראש המועצה יודע את זה ולכן הוא מפעיל את הכלים שעומדים לרשותו כדי לגרום לאנשים לחשוב פעמיים לפני שהם מביעים ביקורת".
מהמועצה האזורית באר טוביה לא נמסרה תגובה עניינית לדברים.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

המושבים

המועצה האזורית שפיר תוכר כאזור עדיפות לאומית א'?

שר הכלכלה מטעם סיעת כולנו, אלי כהן, ערך השבוע ביקור במועצה האזורית והצהיר כי חלה התקדמות משמעותית בנוגע להענקת המעמד האפקטיבי. המשמעות: כלים רבים יותר למשיכת יזמים, חברות ומפעלים, שיעזרו למועצה לבסס עוגן כלכלי בלתי תלוי. ראש המועצה, אשר אברג'ל: "אם שכנינו נהנים כיום ממעמד של עדיפות לאומית א', אין שום סיבה שגם המועצה לא תיהנה מכך"

פורסם

בתאריך

על ידי

בשורה משמחת לתושבי המועצה האזורית שפיר: שר הכלכלה, אלי כהן, הודיע השבוע במהלך ביקור שערך במועצה כי חלה התקדמות משמעותית בהליך הענקת מעמד אזור עדיפות לאומית א' למועצה, כזה שיאפשר לה להעניק תמיכה, סיוע, הנחות, הטבות ותמריצים שונים, במטרה למשוך תושבים ויזמים.
את ביקורו פתח השר בסיור במפעל 'עלבד' שבקיבוץ 'משואות יצחק', בו קיבל סקירה מקיפה על פעילות המפעל. הוא קיים פגישת עבודה בישיבת "אור עציון", במהלכה קיבל מראש המועצה אברג'ל סקירה אודות המועצה, התפתחותה בהווה ובעתיד וכן סקירת הישגי מערכת החינוך המקומית."אני רואה את הפיתוח הכלכלי העתידי של המועצה כאחד הצירים המרכזיים להתפתחות המועצה, הן בהיבט של יצירת מקומות עבודה חדשים והן בהיבט של ביסוס חוזקה הכלכלי של המועצה", אמר אברג'ל, שהוסיף: "הצבתי לעצמי, כחלק מהיעדים, לייצר כאן עוגן כלכלי חזק. אני רוצה לייצר מקורות הכנסה חדשים למועצה, ועוגנים כלכליים כדי שלא נזדקק עוד למענקי איזון. אנו רוצים כלים לפיתוח תעסוקה ותעשייה. אם שכנינו נהנים כיום ממעמד של עדיפות לאומית א', אין שום סיבה שגם המועצה לא תיהנה מכך", אמר ראש המועצה, שהוסיף כי: "יש לנו תוכנית מוכנה להקמת אזור תעסוקה חדש בתחום המועצה על שטח של כ-400 דונם ובצמוד אליו אזור תיירות. אני מקווה שבקרוב נוכל לשווק את השטחים שם ולמשוך אלינו תעשיינים וחברות. הצלחנו להעביר את זה סטטוטורית ואנו עובדים כעת על תוכניות הפיתוח", סיכם.
השר אלי כהן אמר במהלך הביקור כי מהלך בו המועצה תוכר כאזור עדיפות לאומית א' הוא פרמטר שמשנה את כללי המשחק, וציין כי הוא מקדם את המהלך למען המועצה בחיוב וברצינות. "הגעתי היום לשפיר יחד עם צוות בכיר ממשרדי כדי לראות את הדברים בשטח. אני שמח לבשר לכם היום שחלה התקדמות משמעותית בנושא הענקת מעמד אזור עדיפות לאומית א' למועצה. המהלך מצוי בשלבי סיום, ואם וכאשר זה יקרה המשמעות היא שיהיו למועצה עוד כלים רבים ומשמעותיים יותר כדי למשוך לכאן יזמים, חברות ומפעלים", אמר כהן, שהוסיף: "אני מקווה מאוד ומעריך שעוד לפני חג פסח נוכל להתבשר בבשורות טובות. אני מאחל לראש המועצה שימשיך בעבודתו הברוכה והאיכותית".

 

שר הכלכלה וראש המועצה | צילום: דוברות מועצת שפיר

לחץ להמשך קריאה

המושבים

"הפעם לא נוותר למועצה"

חודש בלבד לאחר התאונה הקטלנית בכביש 3703, המחבר בין מושב שתולים למושב עזריקם, אירעה השבוע תאונת דרכים נוספת- שהעלתה את הטון בכל הנוגע לדרישות תושבי המושב מהמועצה. "רוצים כיכר"

פורסם

בתאריך

על ידי

הרכבים המעורבים בתאונה | צילום: מערכת המקור

שוב תאונה בכביש 3703, כביש הגישה למושב שתולים ממזרח. חודש בדיוק לאחר התאונה הקשה שאירעה שם בחודש שעבר והסתיימה עם שלושה פצועים בדרגות פציעה שונות, נאלצו ביום שלישי השבוע תושבי המושב לחזות שוב בתאונת דרכים חזיתית וקשה בין שני כלי רכב בדיוק באותו הצומת, שגרמה לפציעתם של ארבעה בני אדם- אחד מהם במצב בינוני, שפונו לבית החולים "אסותא" באשדוד. כזכור, כביש 3703 המסוכן שופץ לפני כשלוש שנים ובוצעו לאורכו שיפוצים שכללו סגירת בורות, הרחבת שוליים וסלילה מחדש של הקו המחבר בין מושב שתולים למושב עזריקם ויתר היישובים המערביים. עלות שיפוץ הכביש נאמדה אז במאות אלפי שקלים, אולם כבר לפני כחודש, בכתבה שערכנו לאחר התאונה הקודמת שאירעה בצומת המסוכן, טענו תושבי האזור כי מדובר היה בפלסטר בלבד, וכי השינוי היחידי הוא בכך שהתאונות המתרחשות בו כעת הן קטלניות הרבה יותר. בעקבות הכתבה, פנה שוב לפני כשלושה שבועות חבר המועצה מטעם מושב שתולים, מני מעודי, אל ראש המועצה דרור שור ואל ואנשי ועדת התכנון במועצה ודרש הקמת כיכר בכניסה למושב. אלא שלטענתו, נאמר לו שם כי הנושא הועבר לטיפול משרד התחבורה, וכי כעת מחכים במועצה לתשובתם: "אמנם המועצה הגישה בקשה להקמת כיכר, אבל לדעתי לא צריך לחכות לתשובה ממשרד התחבורה והמועצה יכולה להריץ את הפרויקט, בדיוק כמו שהיא עשתה במקומות אחרים בשטח המועצה", אמר מעודי בשיחה עם "המקור", והוסיף, "כיכר זה לא מותרות, זה צורך קיומי של חיים. אני לא רואה שום כיוון להקמת כיכר. יהיה נכון בינתיים לתת יתרון זמני של תמרור עצור או פסי האטה על מנת להוריד את המהירות בה נכנסים רכבים לצומת. לא נוותר למועצה הפעם", סיכם.

לחץ להמשך קריאה

המושבים

עוקפים את עזריקם

לאחר שנים ארוכות בהן הפך מושב עזריקם לציר תנועה מרכזי עבור מאות רכבים ביום, נפתח ביום רביעי השבוע הכביש העוקף שעתיד להפוך את החיים במושב לבטוחים הרבה יותר. גם הדרך בין קריית מלאכי לאשדוד תקוצר משמעותית. "הכביש נותן פיתרון לכולם", אמר איב סוסן, תושב עזריקם

פורסם

בתאריך

על ידי

בשורה לנהגים: ארבע וחצי שנים לאחר הכרזת המועצה האזורית באר טוביה על הקמת כביש עוקף עזריקם, הודיעו השבוע קברניטיה על פתיחת הכביש לנסיעה.
כאמור, במהלך החודשים האחרונים נסללו שני הקטעים האחרונים באורך של כמה עשרות מטרים, ואף נפתח חלק מהכביש בסמוך לתחנת הדלק בשדה עוזיה.
בשבוע האחרון הוקמו עמודי התאורה לאורכו של הכביש, ובכך התאפשרה פתיחתו לתקופת "ניסיון", שתוביל למעשה להפיכתו לציר נסיעה מרכזי.
הכביש החדש יחבר את כביש אריאל שרון, כביש הגישה לעזריקם מכיוון קריית מלאכי (3703) אל כביש 3711, המחבר בין צומת עזריקם לצומת אמונים. שטח הכביש כולו אמור לעמוד על כ-2.5 קילומטרים, והוא עתיד לקצר בכמחצית את זמן הנסיעה מקריית מלאכי לאשדוד. "אני נרגש לבשר לכם שסוף-סוף כביש עוקף עזרים ייפתח לתנועה", כתב השבוע דני בוקובזה, נציג מושב עזריקם במועצה בקבוצת הואטסאפ של המושב.
גם תושבי המושב ברכו על הכביש החדש, "שנים חיכנו לכביש הזה. אין ספק שהכביש נותן פתרון לכולם. לאלו שנוסעים לכיוון אשדוד וימשיכו לנסוע בכביש בין עירוני שיחסוך להם המון זמן, והן לתושבי המושב שכעת יוכלו ליהנות משקט. שנים ארוכות חווינו תנועה מסוכנת ופקקים בתוך המושב במהלך כל שעות היממה, ואני שמח שזה הולך להיפסק", אמר תושב עזריקם, איב סוסן.
כזכור, הקמת כביש העוקף יצאה אל הפועל לאחר מאבק סוער של תושבי מושב עזריקם, שסבלו במשך שנים ארוכות מתנועה ערה של כלי רכב בתוך תחומי המושב- שהיווה את ציר התנועה המרכזי מכיוון קריית מלאכי אל העיר אשדוד ואל המושבים המערביים של המועצה.
במהלך השנים האחרונות עוכבו לפרקים עבודות הקמת הכביש, תחילה בשל העובדה כי תכנונו כלל מעבר על שטחים בבעלות פרטית, ובהמשך בעקבות קו מים אזורי של חברת 'מקורות', שעובר במקום ואמור היה להיבלע מתחת לתוואי הכביש המתהווה.
כבר באוגוסט 2016 הבהירה חברת המים הלאומית כי אילו ייסלל הכביש בתוואי הקבוע שלו, היא תתקשה בתיקונה של תקלה- במידה ותהיה כזו, והוסיפה כי כבר בשנת 2011 היא פנתה למועצה במטרה לפתור את סוגיית תוואי הכביש וקו המים העובר תחתיו.
כעת כאמור, לאחר סיום העתקת הקו וסיום בניית קטע הכביש האחרון, הודיעו במועצה האזורית באר טוביה על פתיחת הכביש לתנועה לרווחת הציבור.

מסלול הנסיעה הישן (באדום) אל מול מסלול הנסיעה החדש (בכחול) | צילום: Waze מפות

ראש המועצה האזורית באר טוביה דרור שור: "הכביש העוקף שנסלל על ידי המועצה לא רק שיגביר את הבטיחות בדרכים אלא גם יקצר זמני נסיעה ויחזיר מעט מהשקט למושב עזריקם, שעומסי התנועה בו יפחתו משמעותית. אחרי שנבחן את הכביש, נחנוך אותו בצורה רשמית ונעניק לנהגי המועצה ולעוברים דרכה חווית נהיגה וביטחון. אני קורא לנהגים לנהוג בו בצורה שקולה וללא לקיחת סיכונים מיותרים".

לחץ להמשך קריאה