צור עימנו קשר

באר טוביה

המהפך של אביבי

זה היה צמוד ומותח, אך בסיומה של מערכת הבחירות יש לבאר טוביה ראש מועצה חדש: מזכיר המועצה לשעבר, קובי אביבי, ניצח בהתמודדות עם 51% מקולות הבוחרים. דרור שור, ראש המועצה שכיהן בתפקיד ב-15 השנים האחרונות, הסתפק ב-49% בלבד. "אני מאושר. יש לנו מועצה נהדרת ואני מתכוון להתחיל ליישם את ההבטחות שלי לבוחרים", אמר אביבי הנרגש

פורסם

בתאריך

הישג ענק לקובי אביבי. מזכיר המועצה לשעבר, שהכריז על ריצה לראשות רק בחודש פברואר השנה, רשם את אחד הניצחונות הגדולים בבחירות לרשויות המקומיות בישראל אחרי מאבק צמוד ודרמטי בסיומו השיג 93 קולות יותר מאשר יריבו דרור שור (לפני ספירת קולות החיילים, שלא ישנו דבר)- וזכה בכל הקופה באחד המירוצים הצמודים בישראל.
כבר בתחילת הדרך בחר אביבי בקמפיין אגרסיבי ותוקפני, כזה ששם לו למטרה לתקוף את ראש המועצה היוצא במספר נושאים הקיימים בשיח הציבורי.
לא בכדי, הצליח אביבי במשימה הקשה להדיח ראש מועצה מכהן וחזק אחרי 15 שנה, ולקבל 5,599 קולות, לעומת 5,506 כאלה שקיבל שור.
מערכת הבחירות היתה מרתקת ומעניינת, אך שונה בתכלית מבחינה אסטרטגית באשר לשני המועמדים. אם מצד אחד בחר כאמור אביבי לתקוף את שור פומבית ולעשות שימוש מובהק במדיה הדיגיטלית והכתובה, העדיף שור שלא להיכנס לעימותים בנושאים הנידונים בציבור ושמר את המחלוקות על אש קטנה.
נוסף לכך, ערך אביבי סקר מיוחד ממנו עלה כי שני שלישים מתושבי המועצה כלל לא מכירים אותו. על מנת לנצח, הבין אביבי כי עליו להיטמע בציבור, ועל כן השקיע כספים לא מבוטלים בפרסום בעיתונות, חלוקת פלאיירים עד הבית ועבודת שטח טובה. ״מבחינת דרור שור קובי אביבי לא היה קיים. הוא או מישהו מאנשיו בקמפיין קיבלו החלטה שלא מתייחסים לקובי אביבי, כאילו מדובר במועמד וירטואלי״, הסביר שרון בוקר מעזריקם, אחד מראשי הקמפיין של קובי אביבי. ״היה כאן שילוב מנצח של אסטרטג ותיק ומצוין, דני לייבוביץ, יחד עם עבודת שטח ושיווק מצויינת ומועמד אידיאלי שגרמו לניצחון. קובי אביבי הוא אדם שקל לאנשים להתחבר אליו ולחבב אותו, והמטרה היתה לגרום לכולם להבין שיש לו את היכולות. רצינו לתת לתושבים להבין שאפשר לומר על קובי אביבי שהוא גם בחור טוב ואנושי וגם מסוגל להיות ראש מועצה מצוין״, הסביר בוקר את האסטרטגיה.
למרות הדברים, בחודשים האחרונים דווקא החל שור לפקוד בתדירות גבוהה את המושבים, ואף והגיב לטענות השונות שהעלה נגדו קובי אביבי. ״אחת העובדות שניצלנו בקמפיין היא ששור מיעט לנהל שיח. אנחנו היינו אלה שמכתיבים את סדר היום ודרור שור היה נגרר. כאשר ראש המועצה נאלץ להתגונן ולהגיב כל הזמן על טענות והאשמות כלפיו, זה הופך אותו לחלש וזה גרם לתושבים להבין שאביבי כאן כדי להישאר", הוסיף שרון בוקר.
נקודה נוספת שעלתה בסקר היתה האישיות של ראש מועצה והיחס שלו לתושבים. את הקמפיין בנה האסטרטג הוותיק דני לייבוביץ, כאשר המטרה העיקרית היתה לחשוף את אביבי לכלל התושבים.
פלאייר מבית לבית

דני לייבוביץ, היועץ האסטרטגי של ראש המועצה קובי אביבי, ציין כי הקמפיין נבנה בהתאם לנתונים שהתקבלו בסקר הראשון, בהם נושא אישיותו של שור מול חוסר החשיפה של קובי, "בנינו קמפיין אחד מרכזי אבל שילבנו תחתיו קמפיין אישי כמעט לכל מושב. הצגנו לכל מושב את הבעיות שלו מול הפיתרון שקובי יביא״, אמר לייבוביץ. "במקביל עשינו כמה פעולות כדי שכל התושבים או לפחות מרביתם יכירו את קובי אביבי. היה ברור לנו שיש מועמד טוב וראוי וצריך לדאוג שהתושבים יכירו אותו. בסקר האחרון, שבועיים וחצי לפני הבחירות, אחוז החשיפה של קובי כבר עמד על יותר משני שלישים- וזה היה הישג עצום״.
לטענת לייבוביץ, מערכת הבחירות הייתה כמו קמפיין בין דויד מול גוליית, כאשר הראשון הינו מועמד עם כח מצומם בעוד האחרון הוא ראש מועצה עם מנגנון גדול. ״כמעט שלושה עשורים אני מריץ מועמדים, היו לי מערכות עם ראשי ערים וגם הפעם היו לי כמה מועמדים, זה הקמפיין שהוצאתי בו הכי הרבה חומרים לתושבים. 12 פלאיירים מבית מבית, פייסבוק שעבד בלי הפסקה, חומרים ופוסטים שעלו בתדירות גבוהה. וזה עם כוח אדם של שני אנשים. אחד שראוי לכל המחמאות ואחראי ללא ספק למהפכה ולניצחון הענק הזה ומעדיף להישאר בצל ומסרב שאומר מיהו, והשני זהו שרון בוקר, בחור צעיר ומוכשר בטירוף מעזריקם. קראנו לזה המהפכה השקטה. זהו אחד ההישגים הגדולים ביותר בבחירות לרשויות המקומיות בחמישים השנים האחרונות".
שרון בוקר, המשמש כיו״ר ועד מושב עזריקם וכן כיו״ר הנהגת הורים של בית הספר יד חזון, התרוצץ במושבים כדי לשכנע משפחות גדולות וקטנות לוותר על הצבעה בשור ולהעניק את קולם לקובי אביבי. ״שם המשחק היה חשאיות. רצינו לתת לדרור שור לתלות שלטים על הבתים כדי לגרום לו לחשוב שהוא שולט וחזק, אך בפועל קיימנו פגישות חשאיות עם התושבים וגרמנו להם להבין שטוב יותר עבורם להצביע לקובי אביבי. זה עבד בדיוק על פי התכנית״.

ראש המועצה החדש של באר טוביה (צילום: יח"צ)

ניצחון ענק בשתולים

ההתפלגות המושבים, כמו גם התוצאות הסופיות, מלמדות על מאבק עיקש בין ראש המועצה היוצא לזה הנכנס כמעט על כל קול במועצה. כך, למשל, ניצח שור את אביבי באביגדור, נוה מבטח, גבעתי וחצור, ואף הביס אותו באמונים, ביצרון ובמושב באר טוביה.
מנגד, נחל אביבי הצלחה אדירה ביישוב שתולים עם 676 קולות לעומת 284 לשור, וכן נהנה מתמיכה אדירה בינון (468 קולות), כפר אחים, כפר ורבורג, תלמי יחיאל, תימורים ועזריקם.
המושבים בהם מספר הקולות של כל אחד מהמועמדים היה דומה הם ערוגות (227 לאביבי ו-237 לשור), מושב שדה עוזיה (344 לאביבי ו-356 לשור) וכן מושב אורות, בו הצביעו 145 בוחרים לטובת אביבי מול 121 כאלה לטובתו של ראש המועצה היוצא.
בסך הכל הצביעו 10,721 מבעלי זכות הבחירה במועצה האזורית באר טוביה- המהווים כ-68 אחוזי הצבעה. יש לציין כי נתון זה עשוי לעלות בכמה עשרות קולות בעקבות הצבעת החיילים שנספרה רק בלילה שבין רביעי לחמישי- אולם בכל מקרה זהות ראש המועצה לא אמורה להשתנות.
המנצח הגדול של הבחירות, קובי אביבי אמר אחרי הניצחון: ״אני מאושר. סימנתי מטרה, לנצח את הבחירות האלה, יצאתי למירוץ מתוך תקווה שאני מנצח אותו. אני מודה בראש ובראשונה לאשתי צרויה, לילדים, לחברים, לכל אלה שעזרו לי במירוץ הארוך הזה שעכשיו הגענו לסופו. אני יודע מה מצפה לי, אני בא עם הרבה אנרגיות לעשות שינוי ולהוביל את המועצה קדימה. יש לנו מועצה נהדרת, יש עובדים מצויינים ואני מתכונן להתחיל ליישם את ההבטחות שלי לבוחרים״.

אביבי. קמפיין מסיבי שהעניק ניצחון (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. המקופח

    02/11/2018 ב 10:16

    קובי חברי ורעי תפילותיי נענו אתה הענוו באדם. שיח ודיבור ישיר. ללא גאווה. כעובד מועצה עמותה. קבלן שמו האמיתי מעריך אותך כאדם. אדון שור היינו עבדים. אצלך. ולא עובדים התעללת לא הקשבת גזלת את הפרנסה. על ידיי הקמת עמותה. שהיא מפלה בן עובד לעובד שמבצעים זאת. יחד. נגמר שילטון הפחד. וניסתכל לאדם בגובה. העיניים תודה לך שלום ולא להתראות. יצאנו לחופש על שימך דרור

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.