צור עימנו קשר

בחירות 2018

המגזר שהכריע: כ-100 אברכים מישיבות חרדיות

אברכים מישיבותיהם של הרב יהודה עמית ושל הרב אליהו ממן הגיעו להצביע בהמוניהם, והכריעו את הבחירות לטובתו של סולימני. במטהו של עמר הודו ששגו בהערכת מספרם של תלמידי הישיבות

פורסם

בתאריך

את ניצחונו השבוע בפריימריז של מפלגת העבודה חייב יוסי סולימני למגזר אחד עיקרי: תלמידי הישיבות החרדים, שיחד עם נשותיהם העניקו לו כ-100 קולות שסייעו לו לגבור על יריבו אליאור עמר ולהשיג את ההכרעה לטובתו.

לאורך כל היום ליווה את סולימני הרב שייבה, המשתייך לסגל הניהולי של ישיבת "קרן אורה" הממוקמת ברחוב ויצמן ומונהגת על ידי הרב יהודה עמית. מדובר בישיבה המשתייכת לזרם הליטאי השמרני, שאינה מעורבת לרוב בחייה הקהילה בעיר ומנהלת חיי קהילה נפרדים מיתר התושבים. הרב שייבה ניהל את המערכת בכל הקשור להגעתם של תלמידי הישיבות להצביע, כאשר אלו הגיעו לאתר ההצבעה בבית החייל לאורך כל היום יחד עם נשותיהם על מנת להצביע. עם הגעתם תלמידי הישיבות ונשותיהם הם קיבלו פתק הצבעה עם שמו של סולימני, עימו נכנסו לקלפי והצביעו. במטהו של סולימני התגאו כי הצליחו להשיג אחוז הצבעה של קרוב מאוד ל-100% בכל הקשור לתלמידי הישיבות.

בנוסף לישיבתו של הרב עמית, זכה סולימני לעזרה גם מישיבה חרדית נוספת בהובלתו של הרב אליהו ממן. במטהו של עמר הודו כי לא העריכו נכונה את כמות האברכים שהתפקדו למפלגה, כאשר מספרם האמיתי של אלו שבאו להצביע בפריימריז השבוע עמד על למעלה ממאה בני אדם. כאשר ההפרש בין עמר לסולימני עמד על 65 קולות בלבד – ברור שההכרעה הושגה באמצעות המתפקדים החרדים.

במטהו של סולימני דחו את הטענות שהועלו, וטענו כבר עוד קודם לפריימריז כי מדובר בקהלים חדשים שמצטרפים למפלגת העבודה כחלק ממגמה לפתוח את השורות לקהל הרחב. סולימני טען כי יש לברך את הצטרפותם של מתפקדים אלו, וכי הצטרפותם נעשתה מתוך רצון לקחת חלק במשחק הפוליטי בעיר. עוד טען סולימני כי מדובר בחבריו מזה שנים ארוכות. מנגד, טענו אנשיו של הרב עמית כי הצטרפותם למפלגת העבודה נעשתה על מנת לייצג את האינטרסים שלהם בעיר, וזאת נוכח העימות שנרשם בינם לבין נציג ש"ס במועצת העיר, סגן ראש העירייה מישל טפירו. רק לפני שבועות ספורים תקף שייבה פומבית את טפירו, וטען כי הוא לא מייצג את קהילתם בעיר וכי הם שוקלים להקים רשימה שתתמודד מול רשימת החרדים המאוחדת "מאמינים". טפירו, אגב, פקד גם הוא את בני משפחתו למפלגה על מנת לסייע לסולימני, ובנו ואישתו של סגן ראש העירייה הגיעו להצביע גם הם.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.